Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tucović i Kosovo

    boomer crook

    Posts : 36652
    Join date : 2014-10-27

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by boomer crook Wed Jun 22, 2016 12:03 am

    pa naravno. ubili bi ga i srbi koji bi nesto krali.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Veletin Wed Jun 22, 2016 12:14 am

    ja sam svedok tome koji se sve mehanizmi koriste u cilju vršenja terora nad srpskim stanovništvom a ti se slobodno ismevaj koliko ti volja.
    boomer crook

    Posts : 36652
    Join date : 2014-10-27

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by boomer crook Wed Jun 22, 2016 12:29 am

    tesko da si svedok seci sume iz 33 koja je iz nekog razloga ukljucena u ovaj zbornik.

    istorija kosova je i istorija saradnje, brakova, mikro-politika prijateljstva i zajednickih napora. bilo koja strana koja zeli da je prikaze kao kontinuirani uzas i represiju jednostavno ti cini neciste savesti i s zeljom da oni drugi nekako zgodno nestanu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Veletin Wed Jun 22, 2016 12:32 am

    dršte se tucovića, on je popio svu mudrost ovoga sveta kada je reč o problematici kosova i metohije.
    Erős Pista

    Posts : 81201
    Join date : 2012-06-10

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Erős Pista Wed Jun 22, 2016 12:40 am

    Veletine, meni je zanimljivo kad pises o Kosovu, njegovoj istoriji i svojim i poridicnim iskustvima, ali malo manje cinizma ne bi skodilo. Niko ne misli da si ti bilo sta izmislio, ali meni nije jasno na sta tacno ciljas. Sta mislis da tvoji sagovornuci ne znaju, a sto u potpunosti invalidira njihovu poziciju? Da je bilo albanskog nasilja prema Srbima i za vreme turske vladavine i kasnije? Ko je pa to sporio? Nije ni Tucovic, niti iko u ovom razgovoru.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Veletin Wed Jun 22, 2016 12:43 am

    No Country for Old Man wrote:То што се дешавало следећих сто година има итекакве везе са карактером анексије. Албанци су већи део времена третирани као грађани другог реда, а онда би се због тога светили Србима, чим би наступило њихових пет минута. Јербо је то суштина приче о поробљавању, империјализму и шовинизму. Прича о Косову је врло линеарна, нови квалитет наступа тек са де-факто етничком победом Албанаца и независношћу.
    Erős Pista

    Posts : 81201
    Join date : 2012-06-10

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Erős Pista Wed Jun 22, 2016 12:45 am

    Pa mogu sami da ponovim pitanje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Veletin Wed Jun 22, 2016 12:50 am

    kažete, terorisali su srbe iz osvete zbog porobljavanja.
    trebalo bi da dobro da se zapitate i razmislite o tome zašto su ih terorisali pre porobljavanja, u vreme dok su srbi bili roblje a oni vlast.
    Erős Pista

    Posts : 81201
    Join date : 2012-06-10

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Erős Pista Wed Jun 22, 2016 12:56 am

    Zasto?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Veletin Wed Jun 22, 2016 1:01 am

    motivi za teror nad srbima se nisu promenili. ostali su isti, ma koji bili.
    oslobađenje kosova i metohije od turske okupacije ne donosi ništa novo.
    Erős Pista

    Posts : 81201
    Join date : 2012-06-10

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Erős Pista Wed Jun 22, 2016 1:07 am

    E vidis, to je vec teza, ali izuzetno neubedljiva. Pre svega jer je aistorijska, a zatim i jer je esencijalisticka, tj pripisuje jednom narodu jedinstveni motiv koji pritom traje vekovima.

    I primeri koje navodis, ne cine tezu ista ubedljivijom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Veletin Wed Jun 22, 2016 1:11 am

    nisu u pitanju vekovi, već perod od prvog srpskog ustanka pa nadalje,
    intenzitet terora raste kako otomanska imperija slabi.
    Erős Pista

    Posts : 81201
    Join date : 2012-06-10

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Erős Pista Wed Jun 22, 2016 1:17 am

    Dobro, i koji je albanski motiv za teror nad Srbima?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by fernoux-h Wed Jun 22, 2016 1:20 am

    No Country for Old Man wrote:Ево шта Павлица каже о томе:
    Odluka kosovskih partizana o priključenju Kosova NR Albaniji ipak nije sprovedena. Nakon povlačenja nemačke vojske, na Kosovo u novembru 1944. ulaze jugoslovenski partizani. Desetak dana nakon što su jugoslovenske jedinice prodrle na Kosovo, decembra 1944. godine izbija masovna pobuna Albanaca koji su to doživeli kao ponovnu “okupaciju” Kosova. Vrhovni štab NOVJ šalje preko 30.000 vojnika radi gušenja „balističke pobune“. U slamanju kosovskog otpora su učestvovale i dve brigade Narodno-oslobodilačke vojske Albanije, prema dogovoru Broza sa Hodžom. Najteže borbe su vođene u Drenici, a zatim u Uroševcu, Gnjilanu i Mitrovici. Mnogi albanski partizani su ponovno pripajanje Kosova Srbiji doživeli kao poništavanje njihove borbe i izdaju od vodstva narodno-oslobodilačkog pokreta.
    Који део није тачан?

    Tucović i Kosovo - Page 3 3274312807 Bravo matori, veći si katolik od Pape. Identifikovao si se. Jelena Milić style.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by fernoux-h Wed Jun 22, 2016 1:21 am

    Veletin wrote:Da li je Josip Broz Tito naredio genocid nad dunavskim Švabama i dalmatinskim Italijanima ?

    Tucović i Kosovo - Page 3 3274312807


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Ointagru Unartan Wed Jun 22, 2016 1:21 am

    Veletin wrote:Insistiranje na Tucoviću pojedincima služi da zamagle istinu jer ih kosovska realnost u poslednjih sto godina surovo podseća na činjenicu da su žestoko omanuli u identifikaciji žrtve.

    Zrtve u jednini? Mislis da pripadnici samo jednog naroda na odredjenom prostoru mogu da budu zrtve? Ako su Albanci ubijali Srbe za vreme Drugog svetskog rata, sekli sume i proterivali kasnije, to onda znaci da su oni agresori, a Srbi zrtve, te je nemoguce da se zaista desili masakr u Baru ili pokolji albanskih civila 1999? Oni sto su ih iskopavali na Batajnici nisu postojali, ili ako su postojali nisu zrtve?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Veletin Wed Jun 22, 2016 1:25 am

    privilegije koje dobijaju od sultana koji strahuje od prelivanja srpske revolucije na prostore izvan beogradskog pašaluka.
    za vernost sultanu kao nagradu dobijaju slobodu da nekažnjeno vrše zverstva.
    Erős Pista

    Posts : 81201
    Join date : 2012-06-10

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Erős Pista Wed Jun 22, 2016 1:25 am

    Et radagast

    Mislim da je Veletin hteo da kaze da su kad su vec etnucki cistili (Svabe i Italijane), bolje da su pocistili i Albance, u skladu sa Cubrilovicevim planovima. 

    Valjda je sarkazam u pitanju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Veletin Wed Jun 22, 2016 1:27 am

    William Murderface wrote:Et radagast
    Valjda je sarkazam u pitanju.

    ne bi valjalo da je drugojačlje.
    Erős Pista

    Posts : 81201
    Join date : 2012-06-10

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Erős Pista Wed Jun 22, 2016 1:27 am

    Veletin wrote:privilegije koje dobijaju od sultana koji strahuje od prelivanja srpske revolucije na prostore izvan beogradskog pašaluka.  
    za vernost sultanu kao nagradu dobijaju slobodu da nekažnjeno vrše zverstva.

    Okej, ali 1933 vise nema sultana, niti nagrada. Koji je onda motiv?

    Pitanje broj 2, sta je srpski motiv za represiju i zverstva nad Albancima?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Veletin Wed Jun 22, 2016 1:33 am

    strah od izvesnih gubljanja privilegija i saznanja da više neće moći nekažnjeno da terorišu raju a sve to zbog pritiska evropskih hrišćanskih sila se u bosni i hercegovini kao i na kosovu i metohiji manifestovao i napadima na predstavnike sultana u tim krajevima.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Ointagru Unartan Wed Jun 22, 2016 1:36 am

    William Murderface wrote:Et radagast

    Mislim da je Veletin hteo da kaze da su kad su vec etnucki cistili (Svabe i Italijane), bolje da su pocistili i Albance, u skladu sa Cubrilovicevim planovima. 

    Valjda je sarkazam u pitanju.

    Veletin wrote:
    ne bi valjalo da je drugojačlje.

    A, my bad.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81201
    Join date : 2012-06-10

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Erős Pista Wed Jun 22, 2016 1:37 am

    Dobro, koji je bio motiv Srba da sistematski ubijaju i terorisu Albance i spaljuju im sela, jednom kad su zauzeli Kosovo?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Veletin Wed Jun 22, 2016 1:39 am

    William Murderface wrote:
    Veletin wrote:privilegije koje dobijaju od sultana koji strahuje od prelivanja srpske revolucije na prostore izvan beogradskog pašaluka.  
    za vernost sultanu kao nagradu dobijaju slobodu da nekažnjeno vrše zverstva.
    Okej, ali 1933 vise nema sultana, niti nagrada. Koji je onda motiv?
    Pitanje broj 2, sta je srpski motiv za represiju i zverstva nad Albancima?

    čekajući novog okupatora kome će služiti a koji se na njihovu sreću uskoro i pojavio, a ima nešto i do inercije.

    motivi za represiju i zverstva su isti oni koji su prisutni i tokom 1. i 2. srpskog ustanka, kao i kasnijih ratova za oslobođenje okupiranih teritorija
    Erős Pista

    Posts : 81201
    Join date : 2012-06-10

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Erős Pista Wed Jun 22, 2016 1:40 am

    Koji su to motivi?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Tucović i Kosovo - Page 3 Empty Re: Tucović i Kosovo

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 10:16 am