Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by паће Tue Feb 24, 2015 2:08 pm

    Радничка класа је за Слобина вакта била ни на небу ни на земљи. Примали су пола плате да седе код куће; нису били незапослени а нису ни имали посла. Ни тамо ни овамо, а до пензије далеко.

    У наредном периоду (чему нисам присуствовао, осим последњих неколико година), радничка класа ради на црно или на два месеца, ако уопште ради.

    Неки покретач у политичком смислу је могла бити средња класа, да је пуштена да се створи. Почео је да је ствара још Анте Марковић, и то од крова (прво трговина, и то најпрво књижаре!), исправно рачунајући да ће она сама сазидати остало. Међутим, тај доброћудни талас малих приватника је брзо замењен вучјим таласом директора и иних курајбера који су зидали приватна богатства пљачкајући друштвене фирме којима су управљали, па онда ратним профитерима, па мафијашима и данашњим таласом тајкуна који уредно уплаћују да им се среди законодавство да ти ситни не могу ни да присмрде.

    Тако да радништва нема, ситна средња класа је побачена у трку, неке друге кандидате не видим.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Erős Pista Tue Feb 24, 2015 2:23 pm

    Zaboravio si još jednu značajnu ulogu radničke klase za Slobina fakta - onu topovskog mesa.

    Imam komšiju (odrastali smo zajedno, u istom dvorištu) koji je bio na Kosovu kad i ja, ali u mnogo gorem sranju nego ja, popio je neki geler, ali srećom nije imao ozbiljnijih komplikacija zbog toga. Trenutno nema posao, taksirao je neko vreme, pokušavao i sa nekakvom prodajom osiguranja, pa nije išlo. Razvodi se, i sad se vratio da živi s roditeljima. To sećanje na rat mu je istovremeno i trauma i izbor ponosa, kad je pucao na "Šiptare". Ne smem ni da ga pitm za koga je glasao.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Mr.Pink Tue Feb 24, 2015 6:07 pm

    pih, pa to je zato što vi i niste bili na Kosavu. 

    pričao mi stari koji živi na selu tamo negde kod Kuršumlije kako su komšije u to neko vreme dovozili pokućanstvo skoro svaku noć.
    Anonymous
    Guest

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Guest Tue Feb 24, 2015 7:08 pm

    Ovo je off topik, ali ne znam gde bih, a sad ste mi dali šlagvort sa Kosovom. Pričala sam danas sa dva kosovska Albanca, jedan je bivše vojno lice, sada MP desničarske partije. Sa neopisivom nostalgijom priča o SFRJ, tj o Beogradu 80-ih gde je proveo tu deceniju. Žena hrvatica, priča savršen srpskohrvatski. I onda još na kraju kaže: meni je nadređeni na akademiji bio Ljubiša Diković, ja sve što znam o vojničkom poslu od njega sam naučio, ako mene pitaš divan čovek. Drugi lik je pandur, sa funkcijom u njihovom MUP, kaže kao su nekad bila bolja vremena (misli na SFRJ) i onda krene o tome kako je levica na Kosovu kompromitovana, pitam ja zašto, kaže pa zbog socijalističkog nasleđa. 

    Kako oni pomire u svojoj glavi takve oprečne stavove?
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by паће Tue Feb 24, 2015 10:58 pm

    Није то тако противречно, само треба знати контекст.

    А контекст је тај да они у СФРЈ јесу живели ко бубрег у лоју јер су добијали и шаком и капом а нису морали баш да уложе ни знања ни рада а ни пара. Штанцовали су себи дипломе, саботирали производњу, ма саботирали шта су стигли, и уредно подизали боловања, пензије, плате... Правили губитке које смо ми солидарно покривали итд итд.

    С друге стране, код њих је стигла иста та неолиберална пропаганда, то изједначавање социјализма са стаљинизмом и фашизмом, и да ако је пао СССР онда је социјализам 100% у свим варијантама доказано неодржив итд итд. Приде, имају додатна негативна бројања јер СПС такође носи тај назив, а тек им тај није остао у неком сећању.

    Тешко је носити се са петсто милијарди долара пропаганде. Замисли да си католик у сред протестантске земље и чим зинеш да нешто кажеш сви ти набијају инквизицију и педофилију на нос, да не стигнеш а да кажеш. Тако отприлике пролази когод спомене социјализам. Осим кад се спомиње у негативном контексту - штогод се неолибералима или неоконзервативцима учини супротно њиховој аџЕнди (нагласак као србЕнда), то је онда социјализам и крај расправе. Видео сам оба сценарија сто пута.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Filipenko Wed Feb 25, 2015 12:28 am

    паће wrote:Није то тако противречно, само треба знати контекст.

    А контекст је тај да они у СФРЈ јесу живели ко бубрег у лоју јер су добијали и шаком и капом а нису морали баш да уложе ни знања ни рада а ни пара. Штанцовали су себи дипломе, саботирали производњу, ма саботирали шта су стигли, и уредно подизали боловања, пензије, плате... Правили губитке које смо ми солидарно покривали итд итд.

    С друге стране, код њих је стигла иста та неолиберална пропаганда, то изједначавање социјализма са стаљинизмом и фашизмом, и да ако је пао СССР онда је социјализам 100% у свим варијантама доказано неодржив итд итд. Приде, имају додатна негативна бројања јер СПС такође носи тај назив, а тек им тај није остао у неком сећању.

    Тешко је носити се са петсто милијарди долара пропаганде. Замисли да си католик у сред протестантске земље и чим зинеш да нешто кажеш сви ти набијају инквизицију и педофилију на нос, да не стигнеш а да кажеш. Тако отприлике пролази когод спомене социјализам. Осим кад се спомиње у негативном контексту - штогод се неолибералима или неоконзервативцима учини супротно њиховој аџЕнди (нагласак као србЕнда), то је онда социјализам и крај расправе. Видео сам оба сценарија сто пута.


    Upravo tako. Konteksti neverovatno menjaju stvari.

    Zamisli sejlorka da je obrnuta situacija u našem društvu i recimo krene priča o rehabilitaciji Draže, a onda na 15 medija odjednom te krenu nabrajanja pokolja, te ubistva, te na televiziju dođe nezavisni analitičar Anđelko Dragomirović koji krene sa pričom da je taj sud sudio i Anti Paveliću i da je sve to zapravo zavera finansirana iz Zagreba sa ciljem rehabilitacije ustaša, a vojni novinar Laza Miroslavljević krene da ih trpa kao nesposobnu bandu koja nije mogla da se sastavi tokom rata, živi svedoci i njihovi potomci odjednom dobiju tonu prostora u medijima, o pokolju u selu Vranići se priča u najstrašnijem kontekstu, a narodu objasni da su to uradili samo zato što se politkom Kosmajskog odreda zvao Mihailo Vranić (istina) iako veze sa selom nije imao što pokazuje njihovu ubilačku prirodu i mentalnu zaostalost...

    Sve je moguće zato što ljudi nemaju jasne predstave o linijama koje povezuju nekakve tačke. To se dešava i u stvarnom životu. Donese se odluka A, koja zavisi od faktora X i Y, ali se na X i Y zaboravi, pa se donese odluka B koja je u suprotnosti sa nekim od tih faktora ali se na njih zaboravilo. Recimo, sa gazdom pričam o praćenju nekih događaja, i on kaže da uvek mora neko da bude u pres centru da u letu pušta informacije jer mora neko to da radi, da bi posle 3 dana ispalo da ćemo svi ići po nekim štandovima. Ali kako pomiriti A i B u toj situaciji? Pa nikako. E tako ti je i u društvu. Jebiga, ne može liberalna ekonomija i da se oprašta porez Đokovićima, ne može odbacivanje socijalizma a da država obezbeđuje posao, ne može puštanje tajne policije da radi šta hoće a da bude red u državi.

    Srbija.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by шумидер-модер Wed Feb 25, 2015 12:32 am

    паће wrote:Није то тако противречно, само треба знати контекст.

    А контекст је тај да они у СФРЈ јесу живели ко бубрег у лоју јер су добијали и шаком и капом а нису морали баш да уложе ни знања ни рада а ни пара. Штанцовали су себи дипломе, саботирали производњу, ма саботирали шта су стигли, и уредно подизали боловања, пензије, плате... Правили губитке које смо ми солидарно покривали итд итд.

    С друге стране, код њих је стигла иста та неолиберална пропаганда, то изједначавање социјализма са стаљинизмом и фашизмом, и да ако је пао СССР онда је социјализам 100% у свим варијантама доказано неодржив итд итд. Приде, имају додатна негативна бројања јер СПС такође носи тај назив, а тек им тај није остао у неком сећању.

    Тешко је носити се са петсто милијарди долара пропаганде. Замисли да си католик у сред протестантске земље и чим зинеш да нешто кажеш сви ти набијају инквизицију и педофилију на нос, да не стигнеш а да кажеш. Тако отприлике пролази когод спомене социјализам. Осим кад се спомиње у негативном контексту - штогод се неолибералима или неоконзервативцима учини супротно њиховој аџЕнди (нагласак као србЕнда), то је онда социјализам и крај расправе. Видео сам оба сценарија сто пута.
    Џабе ти то пишеш, вајде нема.
    Куд ћеш бољи доказ да је Југославија била идимидођими, непотребна, штетна, 1 гробница српског народа, свих његових нада и постигнућа кроз историју, кад шипт Албанци жале за њом.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Bluberi Wed Feb 25, 2015 4:24 am

    ostap bender wrote:hajde ovo ovde

    http://maz.hr/index.php/tekstovi/clanci/42-primoz-krasovec-rasizam-kao-ideologija-i-autorasizam
    Imamo Bazdulja koji kritikujući levicu, misleći na liberalnu levicu, zbog autorasizma ne pominje kapitalizam. Zanimljiv lik. Inače, ovaj Krašovec očajno piše.
    Anonymous
    Guest

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Guest Wed Feb 25, 2015 10:04 am

    шумидер-модер wrote:
    паће wrote:Није то тако противречно, само треба знати контекст.

    А контекст је тај да они у СФРЈ јесу живели ко бубрег у лоју јер су добијали и шаком и капом а нису морали баш да уложе ни знања ни рада а ни пара. Штанцовали су себи дипломе, саботирали производњу, ма саботирали шта су стигли, и уредно подизали боловања, пензије, плате... Правили губитке које смо ми солидарно покривали итд итд.

    С друге стране, код њих је стигла иста та неолиберална пропаганда, то изједначавање социјализма са стаљинизмом и фашизмом, и да ако је пао СССР онда је социјализам 100% у свим варијантама доказано неодржив итд итд. Приде, имају додатна негативна бројања јер СПС такође носи тај назив, а тек им тај није остао у неком сећању.

    Тешко је носити се са петсто милијарди долара пропаганде. Замисли да си католик у сред протестантске земље и чим зинеш да нешто кажеш сви ти набијају инквизицију и педофилију на нос, да не стигнеш а да кажеш. Тако отприлике пролази когод спомене социјализам. Осим кад се спомиње у негативном контексту - штогод се неолибералима или неоконзервативцима учини супротно њиховој аџЕнди (нагласак као србЕнда), то је онда социјализам и крај расправе. Видео сам оба сценарија сто пута.
    Џабе ти то пишеш, вајде нема.
    Куд ћеш бољи доказ да је Југославија била идимидођими, непотребна, штетна, 1 гробница српског народа, свих његових нада и постигнућа кроз историју, кад шипт Албанци жале за њом.

    Možeš da odjebeš sa svojim impotentnim pokušajima učitavanja onoga što si izmaštao da drugi misle.
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Erős Pista Wed Feb 25, 2015 10:09 am

    Sejl, nisam uopšte stekao utisak da ti Šumider išta učitava. Mislim, neka sam kaže, ali ja stvarno nisam tako shvatio njegov post.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by шумидер-модер Wed Feb 25, 2015 11:10 am

    sejlor wrote:
    шумидер-модер wrote:
    Џабе ти то пишеш, вајде нема.
    Куд ћеш бољи доказ да је Југославија била идимидођими, непотребна, штетна, 1 гробница српског народа, свих његових нада и постигнућа кроз историју, кад шипт Албанци жале за њом.

    Možeš da odjebeš sa svojim impotentnim pokušajima učitavanja onoga što si izmaštao da drugi misle.
    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807 dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3274312807


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by паће Wed Feb 25, 2015 11:12 am

    шумидер-модер wrote:
    Куд ћеш бољи доказ да је Југославија била идимидођими, непотребна, штетна, 1 гробница српског народа, свих његових нада и постигнућа кроз историју, кад шипт Албанци жале за њом.

    То са идимидођими и осталим атрибутима приписиваним социјализму ми се обзнанило још пре петнаестак година, кад сам у расправи са тамошњим колегама дошао до закључка да се тамо увелико сматра да је у ствари једина и кључна предност капитализма то што је могао да штанцује лове да прави оружје два круга дуже него социјализам.

    Јер, сви остали аргументи су пали у воду као пропагандистичке тлапње ове или оне стране. Стандард? Па, код њих се стандард радних људи није ништа поправио од краја седамдесетих; просечна плата, кад се скине инфлација, стоји како је тада стајала и једва да мрда. Политичке слободе? Имају једну странку више, а и те две су само глава/писмо на истој кинти. Независно судство? То ваља објаснити јадницима који су остали без кућа на брзометним суђењима где су банке отимале по осам хиљада кућа недељно, или жртвама лоших лекова или вакцина који више ни не могу да туже, или произвођачима хране који не смеју да напишу да није ГМО. Слобода предузетништва? Систем је тако намештен да не можеш да кренеш без зајма, а онда више ниси слободан јер ће банка да ти диктира. Заштита приватности? Ха, ха, рече гроф на шпанском. Не сме да те шпијунира само онај ко закасни, јер ће да добије по њоњи што смета.

    Остаје онај аргумент о слободном тржишту. Које никад није постојало. Да јесте, те социјалистичке земље би биле укључене у монетарни систем, њихови производи би се ладно продавали где било, па нек пропадну кад су тако лоши. Осим што није било тако. Постојале су силне квоте, забране. Чак је пентијум процесор био на списку технологије која се не сме продавати источно од гвоздене завесе.

    Да се разумемо, имао је чак и самоуправни социјализам озбиљних мана, и као привреда и као друштво, но озбиљне доказе да је капитализам из последњих 70 година ишта бољи још нисам видео. Но, немам ни живаца ни времена да се надгорњавам са пропагандом од сто милијарди. Колико да се зна, сумњиво је већ самим тим што је пропаганда - зар не би требало да је само по себи јасно зашто је боље, ако је боље?


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by шумидер-модер Wed Feb 25, 2015 11:32 am

    Meni zao sto danasnji kriticari socijalizma i Jugoslavije i socijalisticke Jugoslavije nisu mogli da prisustvuju bilo kojoj blazoj raspravi o manama socijalizma u bilo kojoj prosecnoj kancelariji/pogonu onih vremena.
    OK, to nije bila demokratija, barem ne onakva kakvoj nas danas uce, znale su se granice, pa se tako, na primer - nije smelo na druga Tita iako sam na podosta javnih mesta/kafana imao prilike da cujem glasno izrecene tvrdnje u kojima se isti uporedjuje sa Frankom, onim generalisimusom i to kako od poprilicno eminentnih takozvanih javnih radnika, tako i od pripadnika fukare koja se tu muvala.
    Dal provokacija, dal nesto drugo, tek se ne secam da su prisutne hapsili: najsmesnije od svega je sto sam siguran da je zaobilazenje druga Tita bilo poprilicno spontano - to, naime, dokazuje broj iskreno ozaloscenih i zabrinutih ljudi koje sam imao prilike da posmatram kako za vreme ceremonija tokom njegove bolesti i cekanja zdravstvenog biltena u podne, tako i tokom same sahrane i takozvane narodne zalosti koja je potom usledila.
    Ne secam se takodje ni nekog znacajnog Pokreta otpora, demonstracija i slicnih oblika protesta danasnjih zakletih kriticara i mrzitelja svega jugoslovenskog: slusajuci ih danas, covek ima utisak da su isti pucali od muke sve trpeci nedace sistema.
    Jesu, skoro svi pripadnici one cuvene i danas aktivne srpske opozicije, sedeli su udobno udomljeni po naucnim institutima i kritikovali rezim sve u 16 za pozamasnje plate.
    Danas u biografijama pisu da su na te institute bili sklonjeni po kazni, a zaboravljaju da napomenu da je stroza kazna od te bila ribanje kod sekretara komiteta u trajanju od pola sata i uz kafu.
    Naravno da je bilo sranja, onoliko, ali da mi danas mladi i napaljeni demokapitalistickotrzisno nastrojeni liberalcici pricaju da nije bilo kako je bilo - nece moci.
    Kao krunski argument za kritiku levice i njenih nepodopstina uzvikuju pobedonosno da je jedan od najvecih dokaza za njenu nepodobnost to sto se i Miloseviceva partija zvala socijalisticka, dakle socijalizam = Milosevic, a Mirina bila Jugoslovenska levica, dakle socijalizam = Mira...
    Ma daj, Паће, muka mi je od toga, sa sve cetnikovanjem, djeneralima od cijih nepronadjenih kostiju ne mozemo da spavamo dok ih ne pronadjemo, od svake bube koja je izmilela ispod kamena i krenula da nas ubedjuje da su generacije ljudi u koje spadaju i njihovi roditelji bili zrtve manipulacije i da su im zivoti bili promaseni.
    Da su ziveli, radili, decu pravili i radjali nizasta, a sve krivicom zemlje koje vise nema.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by паће Wed Feb 25, 2015 11:39 am

    И поврх свега остаје оно што су у Хрватској рекли у оном графиту, "ви још нисте у стању да окречите све што је Тито сазидао".


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by шумидер-модер Wed Feb 25, 2015 12:29 pm

    Мени, на сву зајебанцију око ове теме, најтужније кад упоредим оновремене вицеве са данашњим и онима у међувремену, мислим на деведесете.
    Деведесетих је виц био мртав, сад се полако буди, али малокрвно то, видећемо, док су ондашњи вицеви врцали, било је ту свега и свачега и зајебавања на свачији рачун, а све то без наметнуте и лицемерне политичке коректности и осталих новокомпонованих покушаја да се брине о свакоме, а да при том ви заједно, џумле, најебу па им се још то најебавање продаје као цивилизацијско достигнуће 1. класе.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by uskok i ajduk Wed Feb 25, 2015 2:20 pm

    Југославија је идеја српских интелектуалаца, од Скерлићевих дана па све до ове данашње форумске расправе. Идеја сама по себи није лоша, хумана је, рационална, просветитељска, али је пропала због једноставне чињенице да је за љубав потребно двоје.



    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8209
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jun 07, 2015 10:47 pm

    fernoux-e, kime ili ko je vec upucen, polako vec postajem nestrpljiv i dobrano frustriran u vezi nepronalazivosti ovog filma pa reko da priupitam i ovde gde moze da se pogleda delicev heroj neradnicke klase ?


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Guest Sun Jun 07, 2015 10:52 pm

    uskok i ajduk wrote:Југославија је идеја српских интелектуалаца, од Скерлићевих дана па све до ове данашње форумске расправе. Идеја сама по себи није лоша, хумана је, рационална, просветитељска, али је пропала због једноставне чињенице да је за љубав потребно двоје.

    On the contrary, Jugoslavija je pre svega hrvatska ideja. Na zalost, izvodjac radova je u mnogome promenio originalni projekat. Pa onda jos nekoliko puta.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8209
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jun 07, 2015 11:43 pm

    takodje, ovom prilikom bih podsetio na skorasnji slucaj rehabilitacije estradne umetnice jasne milenkovic jami u izvodjenju poznate elektropop umetnice yve toygeorge.



    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by fernoux-h Thu Oct 29, 2015 3:58 am

    Nakon tri i po godine, vreme je da ovu knjigu zatvorimo. Na ovom blogu tekstovi se više neće objavljivati iz prostog razloga što je ovaj blog ispunio svoju istorijsku misiju.

    ...

    Blog "Teorija iz Teretane" u tom smislu je bio, ja bih rekao, delimično uspeli pokušaj da se u svet "leve akademije" unese makar mala infekcija čitavim spletom tema koji je ta akademija uporno preskakala, i igrom slučaja, nekako se ispostavljalo da čitav taj splet tema i pitanja ima veze sa narodom i narodnim pitanjima nakon 1991. u Srbiji. U tom smislu, post-socijalistička humanistička akademija Srbije se potpuno naslonila na politiku Komunističke partije Jugoslavije koja je praktično celog perioda od 1945. do 1991. vodila tihi i prećutni rat sa svojim narodom, u cilju tog istog naroda. Ta neprestana potreba da se "poboljšava" narod, da mu se isprave "krive Drine", da ga se "osvešćuje" ili "mu se ukaže", to je ono što će verovatno evropsku savremenu levicu odvesti u grob dok je neki novi evropski sukob ne približi isceljenju.

    I to svakako stoji kao centralno pitanje levih pokreta od kraja sedamdesetih naovamo - zašto narod sebe više ne vidi pri ideji socijalizma?
    Shodno tome, gde narod sebe vidi onda i zašto baš tu?

    ...

    Za kraj treba se osvrnuti na jednu onako dosta sumanutu zamerku koja se sve ove godine vukla iza ovog bloga, a to je da autorstvo predstavlja i nudi Kriminal kao neko političko rešenje u borbi za emancipaciju i teorijski model nečega. Ta tvrdnja je toliko sumanuta da sam se malo zapitao da li uopšte treba na to da se osvrćem i presudio sam da treba, ako je već toliko rasprostranjena ta famica u nedostatku ikakve druge argumentacije.

    Dakle ne - tekstovi ovog bloga nikad nisu predlagali rešenje u smislu "kolektivne kriminalizacije stanovništva" ili išta slično. Svet kriminala, jednako kao i legalni, civilni svet, ima svoju klasnu borbu i klasnu podelu, svoje interne tenzije. No, ako imamo konstantne vapaje humanističke akademije "gde je Subjekt, gde su ljudi, zašto više nikog ne zanima socijalistička politika", logično je da mogu i samo malo bolje da potraže gde taj 'Subjekt' traži bolje sutra.

    Skoro opšte prihvaćena teza engleske sociologije koja se bavila porastom huliganizma i ekstremnim fudbalskim navijanjem jeste da je organizovanje ekstremnih navijača oko fudbala bila svojevrsna jasna zamena za nestanak tradicija okupljanja oko radničkih partija i radničkih klubova.

    Da li u delinkventnim sredinama postoje ideje preduzetničkog kapitalizma da jača riba jede slabiju koja sabotira iznutra ideju solidarnosti? Svakako.

    Da li u istim tim sredinama postoji idejno pokroviteljstvo o međusobnoj solidarnosti i upućenost njih samih na njih same? Svakako.

    Šta će od toga prevladati? Videćemo, to je ulog borbe.

    Pritom, zabavna je činjenica da se ovo pitanje "jače ribe koja jede slabiju" prebacuje kao nekakav antimodel nečemu što NVO levica predlaže, dok ta ista NGO levica ne da radi po modelima medjusobnog nameštanja i konkurencije, kompeticije za pozicije, nego sabija redove. Ali kao i uvek, najteže je jesti svoje govno i najlakše je drugog mazati govnima.

    U tom moru ad hominem napada na motive za postojanje i vođenje ovog bloga, najluđe su bile te projekcije i zapleti oko toga "on ne može to i to, pa vodi blog" ili "on ne može da ima argumente pa radi to i to" i slično tome. Vrlo retko sam čuo ikakvu kvalifikovanu i argumentovanu kritiku na neke teze koje su iznošene ovde i kapa dole svakome ko nije zaigrao na kartu psihologizacije motiva, razgovora o unutrašnjem životu i sličnim špekulacijama, već argumente tretirao kako jesu, kao tvrdnje na papiru koje stoje ili ne bez obzira da li ih piše neko koga iskreno mrzimo ili naš najbolji prijatelj.

    U tom smislu, otvoreno bih pohvalio tekst i autora na sajtu http://www.princip.info/2014/07/02/glorifikacija-proletarijata-impotencija-na-levici/# i tekst koji je pod ovim linkom -  kao primer retko poštenog pokušaja sučeljavanja stavova, moje iskreno poštovanje.

    http://teorijaizteretane.blogspot.rs/2015/10/umesto-odjavne-spice.html


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by паће Thu Oct 29, 2015 11:22 am

    У јбт ала си га наређао и овде и на топићу о левици у Србији... има ту материјала за читање, и то изгледа гађа у средину.

    Занимљиво, ја дизел уопште нисам ни приметио као било какву левицу док су били за вакта - шта то левичарско има у преузимању једног робног жига себи за име, и у качењу за музику која се (бар у мом увету) јако слабо разликује од индустријског ђубрета којим нас систем затрпава. Култура насиља ме је, дакако, одбила још даље.

    Такође и сав тај реп, док сам живео у тамоу (у кући која није била баш у гету него између два гета), нисам баш нешто приметио било какву левичарску културу; реперски став се исказивао углавном у јачини озвучења у колима, и колико суседних кола дрма басовима док чека на семафору. При чему је то озвучење уредно купљено у дућану и уграђено у бешња кола (или, руку на срце, у неку шклопоцију из осамдесетих или још старију) а није производ партизанске радионице.

    Њиховој ствари је најмање помогло то што су се лепо организовали да ми покраду бициклове и после још да ми понуде да их врате, нисам питао колико би коштало. Ако сте мислили да сам вам непријатељ, требало је прво да ме упознате.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Agdw Hmlkh Thu Oct 29, 2015 9:31 pm

    fernoux-h wrote:
    U tom smislu, post-socijalistička humanistička akademija Srbije se potpuno naslonila na politiku Komunističke partije Jugoslavije koja je praktično celog perioda od 1945. do 1991. vodila tihi i prećutni rat sa svojim narodom, u cilju tog istog naroda. Ta neprestana potreba da se "poboljšava" narod, da mu se isprave "krive Drine", da ga se "osvešćuje" ili "mu se ukaže", to je ono što će verovatno evropsku savremenu levicu odvesti u grob dok je neki novi evropski sukob ne približi isceljenju.

    I to svakako stoji kao centralno pitanje levih pokreta od kraja sedamdesetih naovamo - zašto narod sebe više ne vidi pri ideji socijalizma?
    Shodno tome, gde narod sebe vidi onda i zašto baš tu?
    jel ovo tupan dana ? dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 3579118792

    stvarno, otkud ta sumanuta potreba da se poboljsava narod ? jebo ogromne didakticke poduhvate nosilaca oktobarske revolucije, trebali su narod ostaviti nepismenim njegovim u ritama jer su oni upravo najbolji takvi kakvi su bounce

    ovo je u sustini diskurs vulgarnog anti-prosvetiteljstva.
    boomer crook

    Posts : 37289
    Join date : 2014-10-27

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by boomer crook Thu Oct 29, 2015 9:42 pm

    meni je najbolje to sto je ovo zapravo invertirana desnicarska selenicevska fantazija o nepismenima na vlasti.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by fernoux-h Thu Oct 29, 2015 9:48 pm

    Znate kako, ja uvek kažem svi smo mi radikalni samo svako bira u čemu će biti radikalan. Ovde si ti Agdw recimo radikalan u liberalizmu - svaka kritika prosvetiteljstva je "vulgarno anti-prosvetiteljstvo" bla bla. Mene to podseća recimo na one neofrankfurtovce koji svaki populistički diskurs žigošu kao antisemitizam.

    I liberalni humanistički marksizam i antihumanistički marksizam, pa i sve one nijanse između, baziraju se na kritici prosvetiteljstva. I jedni i drugi će se složiti da su i Marks i Hegel raskinuli sa prosvetiteljstvom, iako nisu negirali njegovu progresivnu ulogu.

    Postoji razlika između "ispravljanja krivih drina" koje podrazumeva stalnu tenziju između "komunista" i onih koje deklarativno zastupaju (ovde očigledno nešto ne štima) i, recimo, progresivne misije industrijalizacije. Kod nas su ta dva međusobno ispreplitana, ali sve to i KPJ se ne mogu porediti sa sovjetima u tom smislu. Mislim mogu, ako je cilj da se svaka kritika tog prosvetiteljskog odnosa predstavi kao nešto nedopustivo, kao "vulgarno anti-prosvetiteljstvo". Ali upravo to je vulgarno.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    boomer crook

    Posts : 37289
    Join date : 2014-10-27

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by boomer crook Thu Oct 29, 2015 9:52 pm

    znaci staljin dobar, tito los? cisto da budem potpuno vulgaran?

    mislim za pocetak govoriti o periodu od 45 do 91 kao nekom kontinuitetu je vulgarno.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 2 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 3:39 am