Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Mypalfootfoot

    Posts : 219
    Join date : 2014-11-19
    Age : 123
    Location : mauritius

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Mypalfootfoot Wed May 03, 2017 3:49 pm

    Fin prilog kanonu

    "Mimi Mercedez se sa svakom objavljenom pesmom potvrđivala kao svojevrsna delezijanska „želeća mašina“, svim svojim ventilima otvorena prema životnim fluksovima. Ne samo „To diše, to greje to jede. To sere, to tuca“, kao što bi mrmljali Žil Delez i Feliks Gatari (9), već i ovo: to rola, to vari, to snifuje, to snima, to repuje, to tverkuje!"


    http://dematerijalizacijaumetnosti.com/fascinantna-mladost-hip-hopa-trepolucija-treceg-talasa-i-deo/


    Muzička ilustracija: Jesenji Orkestar - Hoću da budem loš
    boomer crook

    Posts : 36917
    Join date : 2014-10-27

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by boomer crook Wed May 03, 2017 3:57 pm

    sta god da se moze prebaciti prezupcu i tabasevicu oni su ipak bas ahead of curve


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Erős Pista Wed May 03, 2017 4:39 pm

    Ovo je komika.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40133
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by паће Wed May 03, 2017 4:54 pm

    William Murderface wrote:Ovo je komika.

    Реч постаје месо. Дохватиш било шта, кренеш причу о томе, накитиш некаквом квазианализом са таквом гомилом безвезних референци да би Баздуљ лично тражио кукуруза да иде у ћошак да клекне, и методом преношења вести са њуз.нета као да су праве, ускоро те неко негде цитира, објави озбиљан одговор на то твоје писаније, неко трећи напише чаршав да докаже да немате појма ни ти ни критичар, а у осмој итерацији неко докторира на свима вама.

    Што рекао један мој цимер, нема везе шта радиш, ако се с тим довољно дуго зајебаваш истераћеш неки квалитет негде.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Xexoxical Endarchy Wed May 03, 2017 5:07 pm

    vidi se da je autor malo stariji, da nije bas iz price i da mu je stil rogobatan.

    no zanimljiva ova teza o centriranju trepa, ne znam koliko korespondira sa stvarnoscu trep produkcije.


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Erős Pista Wed May 03, 2017 5:13 pm

    Xexoxical Endarchy wrote:vidi se da je autor malo stariji, da nije bas iz price i da mu je stil rogobatan.

    no zanimljiva ova teza o centriranju trepa, ne znam koliko korespondira sa stvarnoscu trep produkcije.

    Dobro dosli stigli ste u Mimi maniju
    Ne brinite primamo i rulju stariju
    Jer ovaj stil je nesto to ce da vas podmladi
    Istog casa on vas u masinu uhvati.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Xexoxical Endarchy Wed May 03, 2017 5:17 pm

    nema kurca da se neko sa manje od 4 banke u 2017 referira na sesickinu 'neofolk estetku'


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Erős Pista Wed May 03, 2017 5:19 pm

    Ali obrati paznju da se i kod sestara Kovac javlja svojevrsna delezovska zeleca masina.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Xexoxical Endarchy Wed May 03, 2017 5:32 pm

    naravno, potpuni proizvoljizam


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    No Country

    Posts : 11107
    Join date : 2015-05-16

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by No Country Wed May 03, 2017 6:55 pm

    паће wrote:
    Што рекао један мој цимер, нема везе шта радиш, ако се с тим довољно дуго зајебаваш истераћеш неки квалитет негде.
    Са Хегелом си био цимер?
    паће

    Posts : 40133
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by паће Wed May 03, 2017 8:07 pm

    No Country wrote:
    паће wrote:
    Што рекао један мој цимер, нема везе шта радиш, ако се с тим довољно дуго зајебаваш истераћеш неки квалитет негде.
    Са Хегелом си био цимер?

    Замало. Колега програмер је дипломирао марксизам.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    No Country

    Posts : 11107
    Join date : 2015-05-16

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by No Country Wed May 03, 2017 8:18 pm

    Некада помислим да смо се уписали у програмере као што се људи учлањују у СНС. Опстанка ради, а после полако и забораве да су некад били своји.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    паће

    Posts : 40133
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by паће Wed May 03, 2017 9:22 pm

    Ма ја сам уписао математику јер није било пријемног па сам за то време могао да стигнем на неки уметнички да тамо пукнем на пријемном. А онда, ајд, испаде ово луђе од оног, а програмирање још најзанимљивији део тога.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8078
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Daï Djakman Faré Tue Oct 03, 2017 4:42 am

    friski dokumentarac o matrijarsijskoj sceni i bombama devedesetih sa malo denica sprinkled on the top  dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 1233199462

    VICE i Srbija i Mascom juče su predstavili novi film u produkciji VICE Srbija "Turbotronik" reditelja Stevana Spasića.

    Imali smo prilike da vidimo kadrove iz filma, čujemo šta učesnici i reditelj misle o ovom zahtevnom poduhvatu. Turbotronik, predstavlja autore sa srpske scene koji kombinuju novokomponovani folk, turbo-folk i pop-folk sa alternativnim muzičkim formama. Potraga za autentičnim u sopstvenoj tradiciji vodila ih je do pojava prezrenih od strane kulturnog establišmenta i populacije okrenute Zapadu, ali obožavanih među „običnim" svetom.

    Rezultat je umetnički pokret koji donosi potpuno odsustvo ironijske distance prema folk nasleđu. Muzički, on se koristi elektronskim bitovima i semplovima, ali nije žanrovski omeđen. Idejno, on predstavlja svojevrsni srpski pank dvadeset prvog veka. Ono što ga izdvaja u globalnom kontekstu je insistiranje na prokazanom balkanskom poreklU.

    Spoiler:


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Guest Tue Oct 03, 2017 8:49 am

    Vredi li gledati ili je neka potpuna površnost?
    disident

    Posts : 15060
    Join date : 2016-03-28

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by disident Tue Oct 03, 2017 9:46 am

    Meni je drago da i u srbiji postoji ovako jako hipstersko jezgro


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8078
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Daï Djakman Faré Tue Oct 03, 2017 12:46 pm

    Blind Lime Pie wrote:Vredi li gledati ili je neka potpuna površnost?
    informativan je dokumentarac i moz se gleda. socio-kulturoloski je bitan u smislu da je zasada jedini film koji tematizuje tu tendenciju u domacoj 2000s alternativi (ako uzmemo da su matrijarsijska scena i bombe 1990ih ista stvar u sta nisam siguran), al mi je zao sto nisu stavili nekog ko to sve moze konzicno artikulisati. pogledaj pa da pricamo dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 4101625831

    i uvek slusajte lenhart tapes !



    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by kondo Tue Oct 03, 2017 1:52 pm

    meni u pozadini preko ovoga slucajno svirao abul mogard i strava je zajedno!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    disident

    Posts : 15060
    Join date : 2016-03-28

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by disident Tue Oct 03, 2017 8:50 pm

    ok u ovom filmu ja ne znam. bukvalno ne zna se ko je veći hipster. od lika koji je sa dorćola ali se stidi jer je sa dorćola jer onda neko pomisli da je on iz kruga dvojke (!) i koji hoće da skida tabu sa „našeg“ kulturnog nasleđa, koji želi da ljudima dokaže da nema poveznice između ratova, kriminala i turbo-folka (što misli „većina ljudi“ – mislim se kamo sreće), koji btw skuplja udaračke instrumente zbog muzike, a „malo i zbog kolekcionarstva iako ga sramota toga“ (!!), čovek koji voli zen-budizam i sinana sakića i ne stidi se da prizna!; preko hipsterki iz rima koje su kao protiv te egzotizacije balkana, i smatraju da zapadnoevropljani imaju predsrasude u vezi sa balkanom – kriminal, prostitucija itd – a onda ove uzmu to i spakuju ga u spot – kao, šale se hahahaah - onda kasnije kažu – kako su htele da pokažu ko su i odakle su, kako su ponosne na svoju kulturu, i kako ta njihova kultura uopšte nije inferiorna u odnosu na tu njihovu, zapadnjačku kulturu; pa na kraju do ekipe iz matrijaršije gde ono gledaš snimke sa njihovih žurki, a ono sve hipster do hipstera, plus čiji jedan od članova (jedan od onih najiritantnijih sa ’nema me-ne postojim’) kaže nešto tipa „dugo smo sejali tu ideju. na svakom mestu“ onako teatralno – jbni mesija. 

    slučajevi za antropološke studije. 

    najsmisleniji, po mom mišljenju – ekipa iz zaječara – jedan deo neki koji organizuju zalet festival i drugi deo, neka rendom ekipa. msm, ne znam ko su, ali su bez nekog preteranog foliranja, bez neke velike pozadinske filozofije za koju se tvrdi da je nema, pa nekako pak ispliva, kao u slučaju drugih. Ovaj jedan (iz te druge ekipe) isporučuje neku politički najnormalniju priču – ja sam ateista, ne verujem u boga, ne verujem u državu, koji je izigran os svih tih. al mora čovek da ima neku veru u nešto (...) to je neko zajedništvo, to je mahala.“ Ali to kako oni pričaju o bilo čemu, nije nategnuto. 

    e sad – bombe devedesetih – ovo mi je najbolji deo. znači cela ta dizel levica – oni su turbo-folku uvek pristupali sa distance, predstavljajući kao da distanca ne postoji, već da su oni prikopčani na narodni duh direktno, pupčanom vrpcom takoreći, odnosno praveći lažni kontinuitet između (često nepostojećeg) sebe iz prošlosti, pravog dizela, turbo-folk osobe i današnje osobe koja je viđena za srednju klasu, a koja to zapravo nije, koja je pobedila taj imperativ srednjoklasnjavanja nametnut drugom srbijom, krugom dvojke, sorošem, zapadom čime god . zanemarujući pritom da direktnog kontituniteta nema (ako i zamislimo da je persona iz prošlosti stvarna), niti ga može biti, jer su prošli kroz razne druge priče (i faks, i levičarenje itd itd), odnosno, da tu svoju personu (najčešće izmišljenu) u najboljem slučaju samo revizituju, osvežavaju novim itd. 
    evo nekih njihovih izjava: 
    - „U americi se hiphop oslanjao na njihov folk (pa tako treba i ovde)“
    - „ne smemo da izgubimo kontakt sa narodom ni u jednom momentu“
    - delić – „to je centralno pitanje bar za nas – da l ti jesi il nisi na strani naroda, i šta to znači“ 
    - „mislim da je to bitno za domaći rep ukoliko on hoće da bude opšte prihvaćena narodna muzika on mora da zna u kojoj zemlji nastaje u živi i da nema čega da se stidi.“
    Posle delić dodaje nešto tipa – da lik koji od malena sluša narodnjake, to uopšte ne dovodi u pitanje, već su to pitanja srednje klase – to ko šta sluša, taj je odatle iz te porodice, studirće to i to, ili neće, biće mašin-bravar. naše društvo funkcioniše tako već 5 decenija.“
    a na kraju ima isto zanimljiv momenat gde BD komentarišu nešto tipa da postoji neka policija urbanoida koja govori koja muzika je ok a ko ja nije, i da je važno da ti oni daju dozvolu da je kul trubo-folk ali samo ako im ti dokažeš da je to ironično, a kaže delić „al nije, sve je stvarno“. Ahahahhaha

    e sad kod ovog filma meni je super – što ovi hispteri, nemaju sad neki problem sa tim da su hipsteri iako su i oni malo foliranti, ali kad ekipa iz Vajsa zbudži sa njima i BD, pa meni je to totalna pobeda jer se u ovom moru hipsterizma vidi ko su najveći foliranti zapravo. 
    odličan film, sve hipster do hipstera.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    boomer crook

    Posts : 36917
    Join date : 2014-10-27

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by boomer crook Tue Oct 03, 2017 8:56 pm

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Giphy


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8078
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Daï Djakman Faré Tue Oct 03, 2017 9:42 pm

    jaaao kakav mega zabavan post ! konacno ! sacu potanko odgovoriti dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 1233199462


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Guest Tue Oct 03, 2017 9:52 pm

    ja sam neku iz vajsa pitao jer to sto sad oni rade i miksaju isto kao domaci turbofolk vajs 90ih kad je mikso i djusko zoricu brunclik i draganu mirkovic, prvo nije ni cula za njega, a onda mi kaze da bas taj lenhart jedini nije pravi seljak vec panker u dusi koji se zajebava, a ovi ostali sto sad prave gomilu toga po soundcloudima, i sto je meni bar sasvim isto kad slusam, su zapravo seljaci. uglavnom odusevljeni su jer on sempluje audio kasete uzivo.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8078
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Daï Djakman Faré Wed Oct 04, 2017 12:53 am

    ok spoiler alert here, ko oce da gleda film u miru bolje da ne cita.

    disident wrote:ok u ovom filmu ja ne znam. bukvalno ne zna se ko je veći hipster. od lika koji je sa dorćola ali se stidi jer je sa dorćola jer onda neko pomisli da je on iz kruga dvojke (!)
    jeste, malesevic (dorcolac) ima pis momenat - prvo o cemu krece je kako ga nervira odrednica krug dvojke (pa cekaj, stani, odkud sad to, ko uopste spomenu bilo kakav krug dvojke dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 1399639816). ali pazi ne znam dal si provalio - zapravo ih ima dvojica koji u prvih 10 minuta prijavljuju nelagodu zbog svoje beograckosti. prvo mangulica FM to ucini i zapravo mnogo jako otvara dokumentarac sa prijavom 'odrastao sam u juznom bulevaru, ali rodio sam se u vrbasu tako da hvala bogu, nisam rodjeni beogradjanin' (kao da ga to cini ista manje beogradjaninom, ali ocito mu uzasno znaci da kaze pa mu propistalo na lakat). no, kao i kod malesevica, to je ta opterecenost percipiranim kulturnim kapitalom srpske unutrasnjosti i prigradskih naselja nasuprot valjda kulturnom ogoljenoscu urbane sredine od koje imaju podsvesan refleksni odmak - a koja je bukvalno mirror image 1990s 'b92' urbanoidskog prezira prema narodnjacima. njih dvojica se proklamuju kao pripadnici mladje generacije koja je kulturno i psiholoski neopterecena kulturnim ratom drugosrbijanaca iz 1990-ih protiv prigradskog proleterijata u nefasadiranim kucama ali su i dalje nepogresivo optereceni idejom kulturnog kapitala i u potpunosti su interiorizorvali njegovu logiku, samo su za razliku od 1990-h invertovali projekciju i izmestili njegovu lokaciju sa grada na selo i predgradje i ka prigradskim populacijama. takodje super je momenat kako na pocetku mangulica FM valja spiku - valjda najopstije mesto svakog srpskog gastosa u nemackoj - kako mu je mnogo mracno tamo i kako su ljudi hladni (opet u pokusaju apropriacije / interiorizovanja / prizivanja tog nekog duha obicnog naroda dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 1233199462 )

    disident wrote:i koji hoće da skida tabu sa „našeg“ kulturnog nasleđa, koji želi da ljudima dokaže da nema poveznice između ratova, kriminala i turbo-folka (što misli „većina ljudi“ – mislim se kamo sreće)
    da, to je jebeni vrh sto si primetio. taj momenat u potpunosti sazima a) koji je zapravo stepen njihove mikro-socioloske izolovanosti unutar urbanih sfera u BG, te totalno odsustvo njihovog odnosa sa srbijom at large (sa kojom si ti, cenjeni disidente, u dnevnom kontaktu) i b) pokazuje sa kime se oni zapravo nalaze u dijalogu (urbanoidima koji preziru narodnjake). dakle oni nisu neoptereceni kako kazu nego su zapravo reakcija na nesto a ta neka sinteza i zdrava koegzistencija dva kulturoloska modela je i dalje podjednako nemoguca kao sto je bila 1990-ih (drugim recima, satan panonski je i dalje futur drugi, iako mrtav skoro 30 godina). mangulica kaze da pravi pank (po meni to je nije bas istina jer on je crowdpleaser, ali nema veze) i nema razloga za ne verovati mu, ali ne postoji nista manje pank od nacina na koji je posramljen svojim beograckoscu.

    e sad - ono sto se ne vidi u filmu - ja mogu privatno da prijavim da lenhart tapes zivi i dise tu sintezu, ali ceo dokumentarac je tako 'opoziciono' postavljen da to nije imalo sanse da ispliva.

    disident wrote:preko hipsterki iz rima koje su kao protiv te egzotizacije balkana, i smatraju da zapadnoevropljani imaju predsrasude u vezi sa balkanom – kriminal, prostitucija itd – a onda ove uzmu to i spakuju ga u spot – kao, šale se hahahaah - onda kasnije kažu – kako su htele da pokažu ko su i odakle su, kako su ponosne na svoju kulturu, i kako ta njihova kultura uopšte nije inferiorna u odnosu na tu njihovu, zapadnjačku kulturu;
    ovde se jedino ne slazemo - iva i jonida su zapravo napravile kondenzovanu, hipertrofiranu predstavu tih zapadnoevropskih predrasuda i time ih u sustini amortizovale. mislim nisu bezale od njih ili pravile se da ne postoje, nego ih adresirale. niti su nastupale sa pozicije neke izmastane balkanske visoke kulture. tako da, nemoj dami diras ivu i jonidu esi cuo !

    disident wrote:najsmisleniji, po mom mišljenju – ekipa iz zaječara – jedan deo neki koji organizuju zalet festival i drugi deo, neka rendom ekipa. msm, ne znam ko su, ali su bez nekog preteranog foliranja, bez neke velike pozadinske filozofije za koju se tvrdi da je nema, pa nekako pak ispliva, kao u slučaju drugih. Ovaj jedan (iz te druge ekipe) isporučuje neku politički najnormalniju priču – ja sam ateista, ne verujem u boga, ne verujem u državu, koji je izigran os svih tih. al mora čovek da ima neku veru u nešto (...) to je neko zajedništvo, to je mahala.“ Ali to kako oni pričaju o bilo čemu, nije nategnuto. 
    jeste, zajecarci su tu 'normalni' i nemaju sve te nagomilane kulturoloske slojeve koji se trigeruju na spomen folk muzike niti to nasladjivanje percipiranom subverzivnoscu i perverznoscu folk muzike. i molim te, denic isto tako nema ni naznaku bilo kakvog sloj toga. a verovatno ni mega denke mada ne smem da garantujem (ono kad kaze denicu za lose otpevanu deonicu - ma nista, brt, samo slusam i mislim na to sta bi ti rekla viki miljkovic  dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 3579118792 )

    sto se bombi tice, ti si tu zakljucao. zastrasujuci je taj strah od negubljenja kontakta sa narodom i uopste taj diskurs o narodu, za narod, sa narodom i tako. tu niti ima ikakvog panka niti get rich or die tryin' duha srpskog turbofolka 1990-ih. mislim, tuzno je da neko tako misli i ko covek, a kamoli ko umetnik.

    inace veliki minus filmu jeste izostanak jedne od najznacajnijih pojava sa scene a to su nike eyes, koji rehabilituju dizelaski dens na mega-konceptualan nacion. oni su fenomenoloski ubedljivo najinteresantnija pojava u bg, in recent times.


    Last edited by Daï Djakman Faré on Wed Oct 04, 2017 1:12 am; edited 1 time in total


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by ♏ Wed Oct 04, 2017 1:10 am

    Onako sa strane... Normalni i čak simpatični: Lenhart, Denić i Prženo-vatrogasac. Kontraproduktivni i/ili iritantni: svi ostali, pri čemu to generalno nema veze sa ikonografijom, nego prosto sa kvalitetom tih prikazanih snippeta toga što prave, prosto je đubre, Sinan se prevrće u grobu.
    Anonymous
    Guest

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Guest Wed Oct 04, 2017 1:19 am

    przeno swag zbog tebe sreco znaj dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 1399639816  ne znam samo sto im treba da toliko objasnjavaju sebe. 

    sa druge strane meni su od svih njih bolji kompleks.

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 6 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 12:00 pm