Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srpski Svet

    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by boomer crook Thu Sep 16, 2021 10:36 am

    ma ovaj cirkus je njihov kraj i docice im glave korona ali ne na nacin na koji razni sljamovi tipa raduleta i boskica misle. nas excess mortality je ogroman i bice jos gori. dolazimo do tacke gde to nece moci da se krije.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Janko Suvar

    Posts : 7703
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Thu Sep 16, 2021 10:37 am

    fikret selimbašić wrote:
    Janko Suvar wrote:
    Jel vam sad krivo malo sto imate topik i koristite izraz ?

    Janko, zašto ti toliko smeta izraz Srpski Svet? Pišta ti je linkovao tekst sa Peščanika o nastanku izraza, nije nastao među grupom pivopija ispred zadruge niti mu je Milo(vci) autor. Jednom si pomenuo da si napisao opširniji post o tome ali ga nisi postovao ovde.


    Dodik: "Danas obilježavamo i proboj sremskog fronta..."
    jer sam srpski nacionalista, ocu da narusavam suverenitet zemalja nastalim raspadom SFRJ, mrzim hrvate, muslimane, albance. Ocu rat neki da bude, voleo bih da prikoljem nekog.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by boomer crook Thu Sep 16, 2021 10:38 am

    dobro, bice. smiri se sada.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Thu Sep 16, 2021 10:40 am

    ja čitam "voleo bih da prikoljem nalog"...
    Janko Suvar

    Posts : 7703
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Thu Sep 16, 2021 10:41 am

    nece da potpisu Bokana jer ce onda morati narednih deset dana da se u javnosti bakcu sa njegovom ulogom u ratu i generalno fasizmom, a ne zato sto je neko u RTSu jak ili ne dao bog posten. Mozda je on to sebe ubedio u bi mu rezim dao, al mu jebeni RTS ne da, al to je laz. 

    dosta mu je i ovo nek cuti i nek radi, blagoslav je za drustvo nase, sto je nesposoban, inace bi bio dosta strasan covek.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50029
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 16, 2021 10:41 am

    boomer crook wrote:ma ovaj cirkus je njihov kraj i docice im glave korona ali ne na nacin na koji razni sljamovi tipa raduleta i boskica misle. nas excess mortality je ogroman i bice jos gori. dolazimo do tacke gde to nece moci da se krije.

    Nije jos potpuno iskljuceno da na teritoriji Srbije strada vise ljudi nego u ww2. Mislim, ne daj boze, ali ako se nastavi sa ovakvim ignorisanjem virusa...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50029
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 16, 2021 10:44 am

    Smrtnost u ratovima 90tih u samoj Srbiji ne racunajuci Kosovo je vec smejurija od cifre stradalih od korone i zbog korone.


    Last edited by Mór Thököly on Thu Sep 16, 2021 10:44 am; edited 1 time in total
    Janko Suvar

    Posts : 7703
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Thu Sep 16, 2021 10:44 am

    izgubice ravno nula (0) glasova zbog covida.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50029
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 16, 2021 10:45 am

    Mi smo bolji prognozeri od tebe, dokazano. Ne mora uopste da znaci da ce izgubiti neki kljucan broj, ali 0 - nema sanse
    fikret selimbašić

    Posts : 9533
    Join date : 2020-06-19

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by fikret selimbašić Thu Sep 16, 2021 10:46 am

    Janko Suvar wrote:
    fikret selimbašić wrote:

    Janko, zašto ti toliko smeta izraz Srpski Svet? Pišta ti je linkovao tekst sa Peščanika o nastanku izraza, nije nastao među grupom pivopija ispred zadruge niti mu je Milo(vci) autor. Jednom si pomenuo da si napisao opširniji post o tome ali ga nisi postovao ovde.


    Dodik: "Danas obilježavamo i proboj sremskog fronta..."
    jer sam srpski nacionalista, ocu da narusavam suverenitet zemalja nastalim raspadom SFRJ, mrzim hrvate, muslimane, albance. Ocu rat neki da bude, voleo bih da prikoljem nekog.

    OK.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Thu Sep 16, 2021 10:48 am

    Janko Suvar wrote:nece da potpisu Bokana jer ce onda morati narednih deset dana da se u javnosti bakcu sa njegovom ulogom u ratu i generalno fasizmom, a ne zato sto je neko u RTSu jak ili ne dao bog posten.

    pa neću ni ja da skinem gaće u autobusu, ne zato što imam visceralni otpor prema tom gestu već zato što neću da me zovu pervertitom, ludakom i svinjom. to se zove osećaj za društvenost, stid itd.
    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Thu Sep 16, 2021 10:53 am

    a zato su me iznapušavali u busu

    ja se čudim šta je sad
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by boomer crook Thu Sep 16, 2021 11:02 am

    Janko Suvar wrote:izgubice ravno nula (0) glasova zbog covida.

    moze da homogenizuje glas protiv njega


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by ficfiric Thu Sep 16, 2021 11:07 am

    Mór Thököly wrote:Mi smo bolji prognozeri od tebe, dokazano. Ne mora uopste da znaci da ce izgubiti neki kljucan broj, ali 0 - nema sanse

    Prosle godine je umro nenormalan broj ljudi pa nista. Samo je ludjenje pojacano


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Thu Sep 16, 2021 11:07 am

    tu sam dosta pesimista. eventualno može da izgubi glasove zbog nametanja maski i vakcina. prividno paradoksalno, što broj žrtva bude veći, rašće otpor prema "plandemiji".

    ponoviću mišljenje da će ekonomski bilans biti opasan po vlast. otkud sad junetina 900 dinara, kako sad takav sunovrat standarda? biće potpuno nemoguće objasniti ljudima da postoji globalni problem sa špedicijom koji će najmanje tokom cele 2023. diktirati rast cena i posledični pad standarda.
    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Thu Sep 16, 2021 11:13 am

    ja sam juče imao sastanak od 10 do 17h sa pauzom od 15 minuta

    lakše ćeš ceo svet da vakcinišeš nego da dobiješ prazan kontejner u kini
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Erős Pista Thu Sep 16, 2021 11:14 am

    Prošle godine su šuknuli ogromnu količinu helikopterske love pred izbore. Meni se čini da oni više ne uspevaju da hendluju kovid krizu. Previše je nezadovoljnih na svim stranama - roditelja, zdravstvenih radnika, običnih građana, preduzetnika, radnika, vaksera, antivaksera, svih. Predugo sve ovo traje, ljudi su nezadovoljni (često s pravom, a često i bez prava, ali to nije bitno). Stvara se osećaj - ovako više ne može, a to je osećaj kojeg se svaka vlast najviše boji.


    Last edited by Erős Pista on Thu Sep 16, 2021 11:16 am; edited 2 times in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by boomer crook Thu Sep 16, 2021 11:15 am

    mislim da gresite. postoji osecaj kod dela javnosti da vlast nema snage da se odupre antivakserima. i to kod onog dela javnosti koji sada zahteva odlucnu akciju kako bi se sacuvali zivoti. ponavljam nas jedan, daleko bilo, ozbiljniji deciji slucaj u skoli deli od toga da se napravi haos. i jedni i drugi su namirisali krv.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by MNE Thu Sep 16, 2021 11:16 am

    Mór Thököly wrote:
    boomer crook wrote:ma ovaj cirkus je njihov kraj i docice im glave korona ali ne na nacin na koji razni sljamovi tipa raduleta i boskica misle. nas excess mortality je ogroman i bice jos gori. dolazimo do tacke gde to nece moci da se krije.

    Nije jos potpuno iskljuceno da na teritoriji Srbije strada vise ljudi nego u ww2. Mislim, ne daj boze, ali ako se nastavi sa ovakvim ignorisanjem virusa...
    pa da baš je za poređenje kad pogine neko mlad i zdrav i kad umre neko ko je svakako visio o koncu tipa Borisav Jović
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50029
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 16, 2021 11:20 am

    Broj je uvek za poredjenje. Da je ista tragedija - nije
    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Thu Sep 16, 2021 11:22 am

    ma aj da ne polemišemo sa eugeničkim stavom "on je bio star i bilo mu je vreme da umre". to je tokom pandemije postalo opšte mesto a spada u sferu potpune neljudskosti.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50029
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 16, 2021 11:23 am

    boomer crook wrote:mislim da gresite. postoji osecaj kod dela javnosti da vlast nema snage da se odupre antivakserima. i to kod onog dela javnosti koji sada zahteva odlucnu akciju kako bi se sacuvali zivoti. ponavljam nas jedan, daleko bilo, ozbiljniji deciji slucaj u skoli deli od toga da se napravi haos. i jedni i drugi su namirisali krv.

    Oni sve rade, tj ne rade nista, da se desi nekakva tragedija sa nekim skolskim detetom. Bukvalno sebi samima jamu kopaju sa ovim inacenjem sa nezivom stvari kao sto je virus.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Erős Pista Thu Sep 16, 2021 11:23 am

    Cousin Billy wrote:tu sam dosta pesimista. eventualno može da izgubi glasove zbog nametanja maski i vakcina. prividno paradoksalno, što broj žrtva bude veći, rašće otpor prema "plandemiji".

    ponoviću mišljenje da će ekonomski bilans biti opasan po vlast. otkud sad junetina 900 dinara, kako sad takav sunovrat standarda? biće potpuno nemoguće objasniti ljudima da postoji globalni problem sa špedicijom koji će najmanje tokom cele 2023. diktirati rast cena i posledični pad standarda.

    Upravo na to mislim. Paradoksalno, najviše će ih koštati stvari za koje su zapravo najmanje krivi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by ficfiric Thu Sep 16, 2021 12:04 pm

    Hleb skocio na 60


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50029
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 16, 2021 12:34 pm

    ficfiric wrote:Hleb skocio na 60

    To ti je isto ko ekologija - nije bila tema kad smo bili siromašni i nije ni imalo šta da se jede

    Srpski Svet - Page 17 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 6:02 pm