Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srpski Svet

    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Thu Sep 16, 2021 1:09 pm

    Cousin Billy wrote:ma aj da ne polemišemo sa eugeničkim stavom "on je bio star i bilo mu je vreme da umre". to je tokom pandemije postalo opšte mesto a spada u sferu potpune neljudskosti.


    zapravo u ekonomskom tigru je toliko do jaja, da mnogi jedva cekaju da im stariji pomru jer neka supa ce da ostane kao nasledstvo.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by kondo Thu Sep 16, 2021 1:19 pm

    evo i u grčkoj cena kW/h poskupela 50%. vučiću pdru.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    rumbeando

    Posts : 13383
    Join date : 2016-02-01

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by rumbeando Thu Sep 16, 2021 2:08 pm

    Marius Lăcătuș wrote:kW/h

    Šta li si ti imao iz fizike...
    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Thu Sep 16, 2021 2:49 pm

    udžbenik!
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Erős Pista Thu Sep 16, 2021 5:22 pm

    Erős Pista wrote:
    plachkica wrote:zašto rts neće da potpiše bokana?


    Bokan upravo objasnjava na Hepiju. Kaze da je razlog vampirski titoizam "Radio-televizije Jugoslavije".




    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 16, 2021 6:34 pm

    Svi srpski junaci se slivaju na Slaviju, gde ih dočekuju - trubači Srpski Svet - Page 18 3579118792
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by disident Thu Sep 16, 2021 9:56 pm

    Cousin Billy wrote:tu sam dosta pesimista. eventualno može da izgubi glasove zbog nametanja maski i vakcina. prividno paradoksalno, što broj žrtva bude veći, rašće otpor prema "plandemiji".

    ponoviću mišljenje da će ekonomski bilans biti opasan po vlast. otkud sad junetina 900 dinara, kako sad takav sunovrat standarda? biće potpuno nemoguće objasniti ljudima da postoji globalni problem sa špedicijom koji će najmanje tokom cele 2023. diktirati rast cena i posledični pad standarda.
    Bas mi iskace ovaj post na lokalnoj fb grupi i SNS bot komentari koji pisu drz se sporeta,nije skupo nego mora da se napravi ekonomski plan, imas TSV  Srpski Svet - Page 18 3579118792

    Može neko da mi kaže de može da se uzme bilo šta od hrane a da pritom nije preskupo i da može da potraje makar 1 dan, haos je ovo sa cenama a male plate jeftinije izadje ići u restoran i pojesti nešto nego kupiti naj osnovnije namirnice. Recite bilo koju mesaru, prodavnicu.... Bilo šta de može da se kupi po solidnoj ceni ono naj osnovnije jer ovo više nema smisla. De god da idem sve gore od goreg, jedno pilence meni izgleda da tu nema ni 1kg a košta 500din šta je mnogo mnogo je(idea mislim da je bila u pitanju).


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 16, 2021 9:59 pm

    Moze u Veru. Perutnina nije preskupa, a dokazano izdrzava i 1 mene koji satima zaboravi da stavi kupljeno u frizider. Ostalo je isto dobro, ali nije...on the affordable side
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Notxor Thu Sep 16, 2021 10:21 pm

    Kupus, krompir, sočivo u svim mogućim kombinacijama - bez mesa.
    Za jeftino meso treba zamrzivač. Kupuješ živo negde oko Beograda gde seljaci ne hrane svinje koncentratom. Mesar odradi ostalo.
    Poznajem čoveka na Luštici koje ishranio decu faširanim šniclama od divljih svinja koje je lovio, ali je to daleko.

    edit: zaboravio sam na koke nosilje. jaje je bukvalno mlado meso. zdravo hranjene koke nose zdrava jaja.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by disident Thu Sep 16, 2021 11:04 pm

    Vi ste jos ludji od botova  Srpski Svet - Page 18 3579118792


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Notxor Thu Sep 16, 2021 11:10 pm

    Srpski Svet - Page 18 3579118792 Ma ja to sebi pišem Srpski Svet - Page 18 3579118792
    Ovog leta nisam ništa vredno hvale ulovio u moru, a svinje (i šakali, ali njih ne jedem) mi dolaze pred vrata. Ima i puhova, ali tu sam na granici - jesti ili ne. Za sad - ne.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 39820
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by паће Fri Sep 17, 2021 11:07 am

    Notxor wrote:Srpski Svet - Page 18 3579118792 Ma ja to sebi pišem Srpski Svet - Page 18 3579118792
    Ovog leta nisam ništa vredno hvale ulovio u moru, a svinje (i šakali, ali njih ne jedem) mi dolaze pred vrata. Ima i puhova, ali tu sam na granici - jesti ili ne. Za sad - ne.

    Можда с кечапом?

    Читала ћерка неке коментаре како је Трамп зарадио силне поене код раје кад је на некој вечери учинио гаф, преливши некакву отмену шницлетину кечапом, па су га дохватиле трач рубрике и олајавале за све паре. „Шабре, па МИ једемо месо с кечапом!“ - јер јебига, тако може да прође.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Летећи Полип Fri Sep 17, 2021 12:10 pm

    Bogami, što smo jeli jeli smo. Može da se hrani zdravo a jeftino još uvek u Vučkovoj Srbiji. Makar to. Međutim - i zdravo, i ukusno, i pristupačno - toga više nema.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    fikret selimbašić

    Posts : 9413
    Join date : 2020-06-19

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by fikret selimbašić Fri Sep 17, 2021 12:15 pm

    Летећи Полип wrote:Bogami, što smo jeli jeli smo. Može da se hrani zdravo a jeftino još uvek u Vučkovoj Srbiji. Makar to. Međutim - i zdravo, i ukusno, i pristupačno - toga više nema.


    Uh, dobro je  Srpski Svet - Page 18 2304934895



    Bakir Izetbegović, predsjednik Stranke demokratske akcije govorio je u intervjuu za N1 o brojnim temama, a između ostalog, i o ciljevima “srpskog svet”. “Prije pet godina jedan predsjednik Srbije reako mi je ovako ‘Bakire, ovi moji bre čim dve godine nisu gladni hoće da se biju’, rekao je Bakir Izetbegović opisujući srpsku politiku u regiji.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 39820
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by паће Fri Sep 17, 2021 12:17 pm

    Летећи Полип wrote:Bogami, što smo jeli jeli smo. Može da se hrani zdravo a jeftino još uvek u Vučkovoj Srbiji. Makar to. Međutim - i zdravo, i ukusno, i pristupačno - toga više nema.

    Као онај аутомеханичар у тамоу што има таблу "могу да вам урадим брзо, јефтино, квалитетно. Бирајте која ћете два од та три.".


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Fri Sep 17, 2021 12:35 pm

    svidja mi se sto je stavio to "bre" dodaje na autenticnosti  Srpski Svet - Page 18 2304934895
    Del Cap

    Posts : 6015
    Join date : 2019-11-04

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Del Cap Sat Sep 25, 2021 11:50 am

    На питање како САД виде концепт “српског света” и недавне иницијативе предсједника Александра Вучића и других званичника да промовишу српски идентитет и “јединство” у региону, те да ли би тај тренд могао да дестабилизује регион, Ескобар наводи да остаје да се види, али истиче да не постоји конфликт, противрјечност, између тога да људи славе своју културу и живе у некој другој земљи.

    “У овој земљи ми славимо културу једни других. Али питање је да ли то онда постаје политички и војни императив и што се тога тиче ми апсолутно вјерујемо да су грађани различитих националности који живе у другој земљи – грађани земље у којој живе, имају обавезе према њој, а земље споља не треба да те двије ствари мијешају. Зато је то веома збуњујуће питање за људе у региону, за људе у Косову, Црној Гори, и Сјеверној Македонији, али вјерујемо да Балкан као мултиетнички дио свијета има много тога да слави у смислу културе. Политичка динамика и политички императиви који проистичу из етничке припадности – то је друга прича”, казао је Ескобар.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Sep 25, 2021 12:03 pm

    Cepaj naslovnu informera, daj drugu
    Solus_Rex

    Posts : 3502
    Join date : 2018-07-03

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Solus_Rex Sat Sep 25, 2021 3:44 pm



    Intoniranje himne visokoškolske ustanove mogu da izvedu putem razglasa, računara, muzičkog ili telefonskog uređaja, odnosno pevanjem uz poštovanje svih epidemioloških mera.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Sep 25, 2021 3:47 pm

    Najbolje je da pevaju BP to the tune of Gaudeamus.
    Solus_Rex

    Posts : 3502
    Join date : 2018-07-03

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Solus_Rex Sat Sep 25, 2021 3:48 pm

    Srećom pa je neko napravio verziju od 8 bita:



    Srpski Svet - Page 18 Himna10


    Last edited by Solus_Rex on Sat Sep 25, 2021 3:50 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Sat Sep 25, 2021 3:49 pm

    velemajstori besmisla
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by ontheotherhand Sun Sep 26, 2021 8:19 pm

    Летећи Полип wrote:Bogami, što smo jeli jeli smo. Može da se hrani zdravo a jeftino još uvek u Vučkovoj Srbiji. Makar to. Međutim - i zdravo, i ukusno, i pristupačno - toga više nema.

    zdravo ne može bude ukusno?
    fikret selimbašić

    Posts : 9413
    Join date : 2020-06-19

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by fikret selimbašić Tue Oct 19, 2021 7:55 pm

    Aleksandar Vulin, ministar unutrašnjih poslova Srbije, izjavio je da je "srpski svet" njegova ideja i da je njegovo političko pravo da je zastupa, a da to nije ideja ni Vlade ni predsjednika Srbije.

    “Čvrsto verujem da je stvaranje srpskog sveta kao jedinstvenog političkog naroda nasušna potreba Srba i u tome nema pretnje”, rekao je Vulin u Skupštini Srbije i naveo da je premijer Mađarske Viktor Orban rekao da razumije “srpski svet” i da Mađari imaju svoj svijet, kao i sve zemlje sa velikom dijasporom.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Tue Oct 19, 2021 8:08 pm

    hahaha, orban samo za kupovinu fudbalskih klubova po komšiluku potrošio pola milijarde evra, kolki vulin ima budžet za srpski svet?

    Srpski Svet - Page 18 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 7:48 pm