Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srpski Svet

    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Wed Sep 08, 2021 1:29 am

    corak za mene iz vise razloga. 

    Prvo ocigledno, pateticno je i ljigavo, drugo smesno je kako celu kampanju cine ljudi na rezimskim sinekurama, trece vidi se da je tu Crna Gora jedan deo "srpskog sveta", a sasvim je jasno da rezim nije prema novoj administraciji u CG dobronameran ( a samim tim ni prema Srbima u CG za koje je nova administracija pozitivna stvar).


    i cetvrto, vec postoji jedan glavni, centralni, najvazniji praznik sviju Srba svuda, i to je Vidovdan, nema potrebe da rezim izmislja novi. Samo naravno izdajnickoj politici SNS ne odgovara da to bude taj praznik. 


    Ali slazem se da sam ja ciljna grupa.


    edit: et ostap ocigledno
    ficfiric

    Posts : 34128
    Join date : 2012-02-10

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by ficfiric Wed Sep 08, 2021 1:31 am

    Vrh mi je kako bas sve mora da se kopira i krade. Lazne NVO, lazne stranke, kopirani doceci sportista, evo sad i praznik. Cela Srbija je kao buvljak devedesetih. Ne bih se iznenadio kada bi promenili ime drzave u Gemrany, Cniha ili UAS


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Wed Sep 08, 2021 1:40 am

    meni je najžalije srpskih nacija kada krenu da kmeče "kako svi hrvati svuda imaju zastavu, i kako svi kao jedan vole hrvacku, eh kako mi nismo takvi". pa srbija je i nastala kao ne buvljak, već kao pljačkaška i zločinačka šupa 90ih. buvlje pijace su svuda mesta gde se vrši razmena/kupoprodaja na obostrano zadovoljstvo, ovo je lopovska šupetina obična, gde jedni tlače, a drugi trpe štetu.
    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Wed Sep 08, 2021 1:42 am

    ja imam zastavu bolivije samo da okačim na prozor
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by boomer crook Wed Sep 08, 2021 3:42 am

    Janko Suvar wrote:corak za mene iz vise razloga. 

    Prvo ocigledno, pateticno je i ljigavo, drugo smesno je kako celu kampanju cine ljudi na rezimskim sinekurama, trece vidi se da je tu Crna Gora jedan deo "srpskog sveta", a sasvim je jasno da rezim nije prema novoj administraciji u CG dobronameran ( a samim tim ni prema Srbima u CG za koje je nova administracija pozitivna stvar).


    i cetvrto, vec postoji jedan glavni, centralni, najvazniji praznik sviju Srba svuda, i to je Vidovdan, nema potrebe da rezim izmislja novi. Samo naravno izdajnickoj politici SNS ne odgovara da to bude taj praznik. 


    Ali slazem se da sam ja ciljna grupa.


    edit: et ostap ocigledno

    da i meni deluje kao corak ali ja to mislim o tzv. nacionalizmu u srba uopce te it is what it is


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by boomer crook Wed Sep 08, 2021 3:45 am

    mislim inace da je corak i zato sto uspesan srpski nacionalizam nikada nije bio ekskluzivisticki. srpski nacionalizam je uvek bio prilicno amorfan, prilagodljiv raznim povrsinama, sklon pijemontizmu i oportunisticki.

    ovo je sada ono da svaki cetnik sanja da bude ustasa.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Летећи Полип Wed Sep 08, 2021 4:36 am



    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Erős Pista Wed Sep 08, 2021 8:39 am

    https://www.novosti.rs/c/vesti/kolumne/1033403/nece-moci-himna


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-15

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Sep 08, 2021 9:08 am

    boomer crook wrote:mislim inace da je corak i zato sto uspesan srpski nacionalizam nikada nije bio ekskluzivisticki. srpski nacionalizam je uvek bio prilicno amorfan, prilagodljiv raznim povrsinama, sklon pijemontizmu i oportunisticki.

    ovo je sada ono da svaki cetnik sanja da bude ustasa.

    Suština.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Erős Pista Thu Sep 09, 2021 11:59 am



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Erős Pista Thu Sep 09, 2021 12:00 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Thu Sep 09, 2021 12:04 pm

    jebem mater srpskom svetu nakaznom 


    Srpski Svet - Page 10 E-1i4lEXMAIwRc7?format=jpg&name=large

    Srpski Svet - Page 10 E-2t0PuXsAQ7iUm?format=jpg&name=large
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by паће Thu Sep 09, 2021 12:30 pm

    Натераће ме да, ваљда први пут у животу, навијам за сиву.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-15

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 09, 2021 12:38 pm

    Dosta je zanimljiva kompozicija one prve fotke...
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Летећи Полип Thu Sep 09, 2021 3:13 pm

    Mór Thököly wrote:
    boomer crook wrote:mislim inace da je corak i zato sto uspesan srpski nacionalizam nikada nije bio ekskluzivisticki. srpski nacionalizam je uvek bio prilicno amorfan, prilagodljiv raznim povrsinama, sklon pijemontizmu i oportunisticki.

    ovo je sada ono da svaki cetnik sanja da bude ustasa.

    Suština.


    E, al evo Perica kaže ovo:


    Međutim, unatoč antisrpskoj mržnji, hrvatskoj je etno-klerikalnoj desnici bilo i ostalo privlačno srpsko svetosavlje u mnogočemu. Počevši od apoteoze države i etnosa. Uz to se provincijski tribalizam, klerikalizam i sektaštvo prodaju kao nacionalizam i kršćanstvo. I neki su ustaše razmatrali ideju osnivanja ne samo Hrvatske pravoslavne crkve nego i Hrvatskog državnog katolicizma, da se Katolička crkva podredi ustaškoj državi onako kako je Hitler u Njemačkoj podredio Luteransku. Ali Vatikan nije priznao NDH.

    https://pescanik.net/religijski-nacionalizam/
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-15

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 09, 2021 3:16 pm

    E ako je ovo levica u Hrvatskoj, daj s desnicom da pricamo. Nije Pupovac idiot.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-15

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 09, 2021 5:08 pm

    Procitao sam sad sve. Ovo je jako zao tekst. Jedno je sta ja mislim o svetosavlju, nesto sasvim drugo je sirok istorijski kontekst u koji ga se ovde stavlja. Tekst je ne samo zao, nego i pokvaren.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Thu Sep 09, 2021 5:34 pm

    Srpski Svet - Page 10 3579118792 Srpski Svet - Page 10 3579118792 Srpski Svet - Page 10 3579118792
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-15

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 09, 2021 6:13 pm

    Pricati o fasistickim simpatijama Nikolaja se naravno moze i treba. Ali on je ipak proveo neko vreme i u zatocenistvu tih fasista/nacista. I onda nasuprot tome staviti ulogu Vatikana u WW2 kao pozitivan primer je...nemam reci. Tu uopste nema mesta za razgovor. Mislim "ima neke ekstremne ustaše što im se dopadalo svetosavlje..." Nema razgovora.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-15

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Sep 10, 2021 12:22 am

    U wow, imao je ovaj i ranije bisera

    ‐--------------------

    Dalje, na temu konclogora iz Drugog svjetskog rata u nacifašističkoj Evropi, treba imati na umu da su nacisti u Evropi i u okupiranoj satelitskoj paradržavi NDH kontrolirati sve, da je gazda u Zagrebu bio Gestapov general, a ne hrvatski „poglavnik“. I kako su Gestapu što veća mržnja i što učinkovitiji slavenski fratricid odgovarali, tako je svaku metodu u tom cilju odobravao, pa i slobodu ustaških metoda u masakrima Srba i antifašista. Što, recimo, Wermachtov general Glaise von Horstenau nije odobravao, jer su takve metode proizvodile masovniju mobilizaciju u partizane. I naročito treba imati na umu da su u cijeloj Evropi tada bili mrak i genocid, a kao kontrast treba pomisliti na devedesete, kad se jedna sretnija Evropa integrirala na vrijednostima liberalne demokracije, a samo je na Balkanu bio mrak koji su izazvali etnički nacionalisti, s posebnom ulogom za srpski nacionalizam, koji je nakon desetgodišnjih priprema i najave namjera odmah po Titovoj smrti, krenuo u genocid i etničko čišćenje. Uz to treba konzultirati barem novije radove Ive Goldsteina o Jasenovcu i istraživanje Jovana Byforda o logoru Staro sajmište u Nedićevoj Srbiji, da se vidi koji to sve domaći izdajnici, za čiji račun i pod čijim nadzorom kolju sve živo, pa i svoj etnički rod.Jasenovac. Zaprešić: Fraktura, 2019; Jovan Byford, Staro sajmište: Mesto sećanja, zaborava i sporenja [Staro Sajmište: A site remembered, forgotten, contested]. Belgrade: Beogradski centar za ljudska prava, 2011." title="" style="margin: 0px; padding: 0px; text-decoration: underline; color: rgb(230, 141, 26);">5

    Pescanik ovo djubre ne sme da objavljuje. Pravo je cudo kako se neki prvosrbijanac nije ozbiljnije pozabavio ovim do sada.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Erős Pista Fri Sep 10, 2021 12:49 am

    Meni je tekst najgori kao objasnjenje dogadjaja u CG. Tu je zapravo najkvarniji - jer sve sto se tamo desilo svodi na pricu o litijama kao izrazu religijskog nacionalizma. Bukvalno nema drugih aktera, ili su pak svedeni na statiste ili na zrtve.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-15

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Sep 10, 2021 1:11 am

    To jeste najkvarnije. A ovo sto sam postavio je iz drugog teksta. On ZNA na cijem je teritoriju bio logor "Staro sajmište" (koji se uopste nije tako zvao). A genocid u ww2 je bio posvuda, pa eto tako i u NDH...uostalom a 90-te? More marš.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Erős Pista Fri Sep 10, 2021 1:14 am

    Da, da, skapirao sam da je iz drugog. Kvarno, nema sta.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Fri Sep 10, 2021 3:11 am

    Beograd -- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa patrijarhom Porfirijem povodom 80 godina od osnivanja sistema koncentracionih i logora smrti u Jasenovcu.


    Sastanku u prostorijama Patrijaršije SPC prisustvovao je i istoričar Dejan Ristić.
    "Razgovarali kao da osnažimo kulturu pamćenja, kako da učinimo sve da ne budu zaboravljene žrtve, šta može da učini država da pomogne crkvi... Konačno smo postigli dogovor da u Donjoj Gradini podignemo memorijalni centar... Da sećanje na srpsko ime i prezime ne bude zatrto. Razgovarali smo o situaciju u jasenovačkom kompleksu gde srpska crkva ima mnogo toga u vlasništv", kazao je Vučić na konferenciji za novinare posle sastanka.


    "Mi ćemo od nečega što mislimo da je veoma važno za istoriju, od ustaške bolnice, pa i drugih objekata, učestvovati u podršci i obnavljanju", rekao je Vučić.

    Dodao je da će na prostoru Starog sajmišta pokušati da otvore paviljone koji bi bili najbolje mesto za Muzej žrtava genocida, i to od aprila naredne godine.

    Vučić je najavio i da će se država pozabaviti nečim što je decenijama zapuštano.

    "Podnećemo inicijativu da leva obala Save dobije naziv 'Obala jasenovačkih žrtava' ", rekao je predsednik Srbije.

    On je naveo da je bilo razgovora kako svetskoj javnosti ukažemo to kroz šta je srpski narod prolazio 80 godina unazad.

    "Zadovoljan sam što možemo da učestvujemo u nečemu što je od velikog značaja i ponosan sam što srpski narod pamti i nikada neće zaboraviti zločine u Jasenovcu. Srbija to može da učini, ne stidi se svojih žrtava, to su naši junaci i učinićemo sve da njihovo junačko delo nikada ne bude zaboravljeno", dodao je Vučić.

    Patrijarh Porfirije izrazio je zahvalnost Vučiću i vladici Jovanu za veliki trud i brigu koju pokazuju "u odnosu na sve žrtve našeg naroda", govoreći o Jasenovcu.

    "Reč svetilište, koju je upotrebio predsednik, prava je reč koja opisiju mesto stradanja. Kad god sam ušao u Jasenovac, imao sam utisak da sam ušao u drugačiju zonu postojanja, mističnu zonu. U tom smislu, ta zona i dr. mesta stradanja pokazuje da je to metafizički prostor. Ništa bolje nije moglo da se desi u odnosu na to da na tom mestu nikne ženski manastir", objasnio je Porfirije.

    "Reke mržnje susrećemo na svakoj strani sveta. Pomen, sećanje i pamćenje je molitva. Kroz molitveno pamćenje lečimo svoje rane.. Da se to pamćenje nikada ne pretvori u zlopamćenje. Bog zna zašto je baš tako da imamo manastir u Jasenovcu i memorijalni centar preko puta i Muzej žrtava genocida", dodao je patrijarh SPC.

    Porifije je izrazio radost što su se sastali i naveo da se "još više raduje što smo saglasni oko onoga što treba činiti u budućnosti", rekao je Porfirije.

    Vladika pakračko-slavonski Jovan Ćulibrk obratio se novinarima posle sastanka i kazao je da "praštati moramo, ali zaboraviti ne smemo".
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Fri Sep 10, 2021 3:13 am

    sa kakvim se oni stvarima zajebavaju pred jedne izbore, sve im jebem zivo i mrtvo.

    Srpski Svet - Page 10 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 9:44 am