Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srpski Svet

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50173
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 28, 2021 9:00 am

    Tek cemo mi da slavimo 1912-1918 (ako nam SRN ne popije sav mozak). A da imaju pameti trebalo bi da slave i ostali okolo. Bukvalno od stoljeća desetog je Ugarska sedela na glavi.
    boomer crook

    Posts : 36943
    Join date : 2014-10-27

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by boomer crook Sat Aug 28, 2021 11:16 am

    moze i ovde: kakav je ovo sou program sa comickom i vojvodinom?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81500
    Join date : 2012-06-10

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Erős Pista Sat Aug 28, 2021 11:19 am

    Nisam bas pratio, ali rekao bih jos 1 od reziranih sukoba Vucicevih marioneta.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Sat Aug 28, 2021 12:36 pm

    Kao sto rekoh najdrezdenskiji topik 


    Moglo se i na proslom popisu izjasniti kao Vojvodjanin. Secam se jer je Canak rekao da ce se izjasniti kao Srbin, jer ne dozivljava vojvodjanstvo kao naciju, a neke ovako manje (mislim jos manje) vojvodjanske stranke su to kritikovale. 


    Takodjer, mislim da nema nekog ogranicenja kako se mozes izjasniti, mama moja se izjasnila kao Ciroki, sto je kao bumerski neki antinacioanlisticki humor bio.
    ficfiric

    Posts : 34267
    Join date : 2012-02-10

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by ficfiric Sat Aug 28, 2021 12:53 pm

    Kad smo vec kod bumerskog nekog antinacionalistickog humora, mogu li Jugosloveni?


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Sat Aug 28, 2021 1:10 pm

    Ne moze. Sad kad je rezim postao desno nacionalisticki, ako se izjasnis kao Jugosloven dodje Milo Lompar da ti postavi jos jedno pitanje, tacno kad izgledalo kao da ce da te pusti.
    fikret selimbašić

    Posts : 9591
    Join date : 2020-06-19

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by fikret selimbašić Sat Aug 28, 2021 1:58 pm

    Janko Suvar wrote:Kao sto rekoh najdrezdenskiji topik 


    Moglo se i na proslom popisu izjasniti kao Vojvodjanin. Secam se jer je Canak rekao da ce se izjasniti kao Srbin, jer ne dozivljava vojvodjanstvo kao naciju, a neke ovako manje (mislim jos manje) vojvodjanske stranke su to kritikovale. 


    Takodjer, mislim da nema nekog ogranicenja kako se mozes izjasniti, mama moja se izjasnila kao Ciroki, sto je kao bumerski neki antinacioanlisticki humor bio.

    Šta tačno znači najdrezdenskiji?


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    boomer crook

    Posts : 36943
    Join date : 2014-10-27

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by boomer crook Sat Aug 28, 2021 2:00 pm

    kao drezdenski kongres. suvarev zumerski humor.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36943
    Join date : 2014-10-27

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by boomer crook Sat Aug 28, 2021 2:01 pm

    ali da ono potpuni non-event oko koga se plete neka histerija


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fikret selimbašić

    Posts : 9591
    Join date : 2020-06-19

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by fikret selimbašić Sat Aug 28, 2021 2:05 pm

    boomer crook wrote:kao drezdenski kongres. suvarev zumerski humor.

    Više zuperski nego zumerski. Može šuvar i bolje i otrovnije.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11575
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Ferenc Puskás Sat Aug 28, 2021 2:21 pm

    Mór Thököly wrote:Tek cemo mi da slavimo 1912-1918 (ako nam SRN ne popije sav mozak). A da imaju pameti trebalo bi da slave i ostali okolo. Bukvalno od stoljeća desetog je Ugarska sedela na glavi.
    Madžarski svet.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Јанош Винету

    Posts : 5226
    Join date : 2016-01-26

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Јанош Винету Sat Aug 28, 2021 2:48 pm

    boomer crook wrote:ali da ono potpuni non-event oko koga se plete neka histerija

    Све што комунцима не иде у прилог је не-догађај.
    Комунисти из целе Југославије сели у Дрездену, објавили програм, како је то не-догађај?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Erős Pista

    Posts : 81500
    Join date : 2012-06-10

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Erős Pista Sat Aug 28, 2021 2:55 pm

    boomer crook wrote:moze i ovde: kakav je ovo sou program sa comickom i vojvodinom?

    Erős Pista wrote:Nisam bas pratio, ali rekao bih jos 1 od reziranih sukoba Vucicevih marioneta.

    boomer crook wrote:ali da ono potpuni non-event oko koga se plete neka histerija


    Citati s razumevanjem, a ne padati s kruske.

    Et Janos


    Last edited by Erős Pista on Sat Aug 28, 2021 2:57 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50173
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 28, 2021 2:56 pm

    Ferenc Puskás wrote:
    Mór Thököly wrote:Tek cemo mi da slavimo 1912-1918 (ako nam SRN ne popije sav mozak). A da imaju pameti trebalo bi da slave i ostali okolo. Bukvalno od stoljeća desetog je Ugarska sedela na glavi.
    Madžarski svet.

    Hungaroring Srpski Svet - Page 6 1861198401
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Sat Aug 28, 2021 3:15 pm

    Kako mislis tek cemo da slavimo 1912-1918? I kako mislis i svi ostali? Srpski Svet - Page 6 1399639816 i kako mislis ako nam SRN ne popije mozak?

    ne ladzume


    edit:

    sukob naprednjakinje Comic i naprednjaka Jovanovica jeste non event
    Erős Pista

    Posts : 81500
    Join date : 2012-06-10

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Erős Pista Mon Aug 30, 2021 11:24 am

    https://pescanik.net/na-putu-u-srpski-svet/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Mon Aug 30, 2021 11:42 am

    dosta visok nivo retardiranosti, odlicno.
    паће

    Posts : 40175
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by паће Mon Aug 30, 2021 11:50 am

    Janko Suvar wrote:dosta visok nivo retardiranosti, odlicno.

    Оно о чему пише, или оно како пише?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Mon Aug 30, 2021 11:53 am

    Ono o cemu pise i ono kako vidi svet, a i taj nadobudni, ironicni ton je dosta odvratan.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50173
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Aug 30, 2021 11:56 am

    Janko Suvar wrote:Kako mislis tek cemo da slavimo 1912-1918? I kako mislis i svi ostali? Srpski Svet - Page 6 1399639816 i kako mislis ako nam SRN ne popije mozak?

    ne ladzume


    edit:

    sukob naprednjakinje Comic i naprednjaka Jovanovica jeste non event
    Lepo, sve velike drzave, osim Italije, su poslate 500-600km u rikverc. Upadaju tu neki padobranci, Rusi, Amerikanci i tako to. To je nista. Drugacije to izgleda kad ti je na glavi neko ko hoce da tvoj glavni grad bude u njegovoj drzavi. Ne vazi samo za Beograd.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50173
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Aug 30, 2021 12:01 pm

    Janko Suvar wrote:Ono o cemu pise i ono kako vidi svet, a i taj nadobudni, ironicni ton je dosta odvratan.

    Ironicni ton je defanzivan. "Srpstvo" i "Srpski svet" srljaju u progres od koga nema odbrane osim ironijom.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Mon Aug 30, 2021 12:19 pm

    napisao sam sad dugacak post, al je neprimereno besnog tona, tako da nista Srpski Svet - Page 6 1143415371
    fikret selimbašić

    Posts : 9591
    Join date : 2020-06-19

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by fikret selimbašić Mon Aug 30, 2021 12:38 pm

    Janko Suvar wrote:napisao sam sad dugacak post, al je neprimereno besnog tona, tako da nista Srpski Svet - Page 6 1143415371

    Aaa, ne zajebavaj. Daj da to vidimo.


    U Srbiji se povremeno čuju hrabri glasovi koji ukazuju na opasnu bliskost aktuelne vlasti i mafije, ali skoro da nikome ne smeta takođe opasna, ako ne i opasnija, bliskost vlasti i kulturne elite, koja najprestižniji i najunosniji posao nalazi u servisiranju nacionalnog identiteta kao reifikovane apstrakcije, kao političkog mita koji služi nedemokratskoj i autokratskoj vlasti za efikasno blokiranje svakog pokušaja osporavanja.

    +1


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50173
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Aug 30, 2021 1:55 pm

    Cak je malo promasio, ne zameram mu. Mada to "malo" je u stvari jako bitno. Ne (samo) u servisiranju nacionalnog identiteta, nego u servisiranju sadrzaja tog nacionalnog identiteta, tacno onakvog kakvog ga vlast plasira ili prihvata, u istom kontekstu, tumacenje u istom diskursu. E tu se blokira svaki pokusaj osporavanja
    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Mon Aug 30, 2021 2:04 pm

    na prošlom popisu izjašnjavanje vojvođanin je bilo upisivano u razno i ostalo šuvare, ali to je potpuno nebitno, jer i ovo sada služi da bi nakazno debelo čankovsko smeće navuklo neke glasove da opet prođe kao tzv opozicija sa manjinama nekim pičkama materinama. fingirani problem da nakaze poput čomić i čanka prikupe gospodarima glas nekih debila sa IQ tri i po.

    Srpski Svet - Page 6 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 13, 2024 10:11 pm