Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srpski Svet

    rumbeando

    Posts : 13789
    Join date : 2016-02-01

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by rumbeando Sun Sep 05, 2021 2:39 pm

    Snimak puštanja pesme uz učionicu ukrašenu prigodnim balonima "Bosanski jer sam Bošnjak" i mapom Sandžaka koja obuhvata neke gradove u Srbiji u kojima je Bošnjaka petnaestak ili dvadesetak posto (Priboj i Nova Varoš) i naravno njegov crnogorski deo, uključujući i Andrijevicu (svega 1% bošnjačkog stanovništva) i Berane (19% bošnjačkog stanovništva):



    Tekst:
    Ja sin sam tvoj

    U plavo Božije prijestolje
    Kliču zvuci s bogomolja
    To su pjesme zemlje moje
    Gdje huče gore i šume polja

    Mila sura i žestoka
    Sandžak je zemlja ponosna
    Čuvam te kao i dva oka
    Ja sin sam tvoj zemljo
    Ja sin sam tvoj

    Tamo na Limu zlatno zrnce
    A na Ibru zora plava
    Nad Pazarom spava sunce
    Niz Pešter se razlila Vapa

    Mila sura i žestoka
    Sandžak je zemlja ponosna
    Čuvam te kao i dva oka
    Ja sin sam tvoj zemljo
    Ja sin sam tvoj
    https://www.bnv.org.rs/himna.php

    Mapa:
    Srpski Svet - Page 9 XKvpnWu
    https://www.freewebstore.org/isovic-emir-artwork/Sandak_ilustrovana_mapa/p1838645_15640677.aspx (uvećane fotke detalja dostupne na linku)

    Direktor škole:
    Učiteljica je ispoštovala proceduru i na prvom času kod prvaka pustila himnu "Bože pravde". Onda je na drugom času pustila bošnjačku himnu, kao deo programa koji inače imamo svake godine za doček prvaka. Zbog korone nismo imali taj veliki skup, te je ona to uradila samo sa svojim razredom - ističe direktor.
    telegraf.rs/vesti/srbija/3385389-direktor-skole-u-novom-pazaru-posle-skandala-sa-himnom-uciteljica-na-1-casu-pustila-boze-pravde
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by ćaća Sun Sep 05, 2021 2:56 pm

    Jako lepa je ova mapa, voleo bih da je imam.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Sun Sep 05, 2021 2:57 pm

    5 evara kosta Srpski Svet - Page 9 1143415371
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by ćaća Sun Sep 05, 2021 2:59 pm

    Ma vidim, sad sam pisao na mejl da vidim da li salje u Francusku
    fikret selimbašić

    Posts : 9584
    Join date : 2020-06-19

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by fikret selimbašić Sun Sep 05, 2021 4:33 pm

    rumbeando wrote:
    Ja sin sam tvoj

    U plavo Božije prijestolje
    Kliču zvuci s bogomolja
    To su pjesme zemlje moje
    Gdje huče gore i šume polja

    Mila sura i žestoka
    Sandžak je zemlja ponosna
    Čuvam te kao i dva oka
    Ja sin sam tvoj zemljo
    Ja sin sam tvoj

    Tamo na Limu zlatno zrnce
    A na Ibru zora plava
    Nad Pazarom spava sunce
    Niz Pešter se razlila Vapa

    Mila sura i žestoka
    Sandžak je zemlja ponosna
    Čuvam te kao i dva oka
    Ja sin sam tvoj zemljo
    Ja sin sam tvoj



    Ja do danas nisam znao da postoji bošnjačka himna niti kako je to postala baš ova pjesma.

    Pjesmu znam, puštali su je svako veče pred tv dnevnik, cijeli rat pa i malo poslije, sve do kraja '96. Zvali su je himnom RBiH i korištana je kao himna ali nikad to zvanično nije bila. U stvari, bila je himna SDA. Kasnije je bila i uzrok spora kad se od SDA otcijepila frakcija predvođena Latićima (Džemaludin je i autor teksta) i formirala novu stranku, A-SDA. Spor je završio i na sudu jer je Latić odlučio da iz SDA u novu stranku odnese i himnu, ne znam kako je spor završen i da li je uopšte došlo do toga. Pjesmu i dalje vrte obje stranke na svojim skupovima.

    Izvorni Latićev tekst:

    U plavo Božije prijestolje
    klicu zvuci s bogomolja
    to su pjesme zemlje moje
    gdje huce gore i šume polja.

    Mila sura i žestoka,
    Bosna na zemlji krvavoj,
    cuvam te kao i dva oka,
    ja sin sam tvoj, zemljo.

    Tamo, na Uni zlatno zrnce,
    a na Drini zora plava,
    u Neretvi spava sunce,
    niz ravnine se razlila Sava.

    Krene li dušman ti na zide
    u san starih mezarova,
    udarit ce na šehide,
    što krv ce liti za brda ova.

    Mila sura i žestoka
    Bosna na zemlji krvavoj
    čuvam te kao i dva oka
    ja sin sam tvoj, zemljo.


    I bio mi je nejasan već na prvo slušanje. Ako dušman krene na zide, naići će na šehide koji će za brda ova krv da liju. Pa šehidi su je valjda već prolili, kako bi inače i bili šehidi? Baška što šehidi nisu borbeno upotrebljivi jer su već mrtvi, ali Latić je to i lude devedesete.

    Autor muzike je prijeratni profesor flaute iz muzičke škole na Ilidži, Dragan Cicović.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9584
    Join date : 2020-06-19

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by fikret selimbašić Sun Sep 05, 2021 8:12 pm


    BN Televizija je antisrpska televizija i narod protiv njih treba nešto da preduzme. To je jedna morbidna struktura koju treba odmah zaustaviti", rekao je Milorad Dodik, tokom ranijeg gostovanja na ATV.



    Narod nije zaustavio BN TV, ali je to učinio Milorad Dodik. Draško Milinović, direktor RAK-a i bivši direktor RTRS (Dodikov kadar), izdao je nalog za gašenje predajnika velikom broju tv stanica, među kojima i BN TV. 
    Objašnjenje za ovo gašenje je smetnja Hrvatskoj, zbog čega je BN TV primorana da 1.septembra  isključi predajnike u Novom Gradu, Odžaku i Zvorniku, a od 1. oktobra to mora da uradi i u Bijeljini, Doboju i na Kozari. Krajem godine BN TV predajnike mora isključiti i u Boljanicu, Tesliću, Novom Gorazdu.
    Ovim gašenjem do kraja godine BN TV ostaje bez 50% zemaljskog signala.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    rumbeando

    Posts : 13789
    Join date : 2016-02-01

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by rumbeando Sun Sep 05, 2021 8:23 pm

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50166
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Sep 05, 2021 9:04 pm

    Pa ne moze viseumlje u srpskom svetu
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Sotir Sun Sep 05, 2021 10:11 pm

    Да ли се на БНу и даље пушта Свијет реномеа, и иду емисије Вање Булића и Биљане из Ситија?
    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Sun Sep 05, 2021 10:22 pm

    ćaća wrote:Ma vidim, sad sam pisao na mejl da vidim da li salje u Francusku


    pa nek ti pošalju digital file i odštampaš u toj dimenziji negde.
    rumbeando

    Posts : 13789
    Join date : 2016-02-01

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by rumbeando Sun Sep 05, 2021 10:53 pm

    Hoće to, lik je stavljao vodeni žig na fotografije karte izdaleka, sve se plašim da bi mu dao digitalni original koji može da završi na netu i ubije mu sve prihode od te karte koju je očigledno pravio mnogo dugo i uz puno truda.
    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Sun Sep 05, 2021 10:56 pm

    pa može i tako da prodaje, kako se uveliko i odavno radi u svetu koji nije ovdašnja kozojebina. a i odštampo je kao autokartu iz 78me, dosta moderno.
    Del Cap

    Posts : 6201
    Join date : 2019-11-04

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Del Cap Mon Sep 06, 2021 7:39 am

    Floriane, srpski scvete



    Del Cap

    Posts : 6201
    Join date : 2019-11-04

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Del Cap Tue Sep 07, 2021 10:13 am

    Dodo otvara neku TV, imaće valjda i studio u Beogradu. Možda je to sa BNTV deo "raščišćavanja" prostora.
    fikret selimbašić

    Posts : 9584
    Join date : 2020-06-19

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by fikret selimbašić Tue Sep 07, 2021 10:44 am

    Sotir wrote:Да ли се на БНу и даље пушта Свијет реномеа, и иду емисије Вање Булића и Биљане из Ситија?

    Kamenko Katić je imao sasvim finu emisiju na BN TV, reportaže sa sembersko-majevičkog terena. Milorad Crnjanin vodio emisiju Uz šank, znala se zanimljiva ekipa okupiti kod njega. I filmovi, domaći, ne znam da li je BN ikad pustio strani film, jesu vrtili par stranih sapunica, prije sedam-osam godina su reprizirali Kasandru. Otkako je umrla Željka Spremo, glavni voditelj im je onaj momak sa Balkan Infoa koji izgleda kao da je sin Laneta Gutovića.

    Ne znam da li Renome još uvijek postoji, pojeo ih je internet ali jeste bila legendarna emisija Srpski Svet - Page 9 4101625831
    Sasvim OK lokalna televizija, puno bolja od brčanskog HIT tv-a.



    Srpski Svet - Page 9 _old_p10 by Del Cap Today at 10:13 am
    Dodo otvara neku TV, imaće valjda i studio u Beogradu. Možda je to sa BNTV deo "raščišćavanja" prostora.



    Hrvatska pjevačica i regionalna zvijezda Severina će uskoro dobiti svoj talk show i postat će voditeljica. Zanimljivo je da će raditi na novoj televiziji koju u Banjoj Luci pokreće Igor Dodik, sin Milorada Dodika.
    Sverina je vlasnica brojnih hitova, "Kakav je to krivi spoj, "Tarapana", "Pogled ispod obrva" samo su neki od njih, a još uvijek nije poznat koncept emisije koju će voditi pjevačica.
    Program bi se trebao zvati TV Una, a emitirat će se putem telekom operatera i interneta. Kako neslužbeno doznaje Slobodna Dalmacija iz izvora bliskih vodstvu TV Une, emitiranje programa počet će do kraja godine.
    Riječ je o news kanalu koji će pokrivati aktuelnosti s područja zemalja regije, a prezentacija imena i koncepta dogodit će se na ovogodišnjem Weekend Media Festivalu u Rovinju zakazanom za 23.-26. septembra.
    Radi se o istoj televiziji na kojoj će svoju karijeru nastaviti graditi i Ivana Paradžiković, urednica i voditeljica emisije "Provjereno" s Nove TV u Hrvatskoj, koja će sada raditi na istraživačkom magazinu nalik Provjerenom.
    Severina se pak u augustu razvela od Igora Kojića, a nedavno je dobila zajedničko skrbništvo nad sinom kojeg ima s Milanom


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Erős Pista Tue Sep 07, 2021 11:08 am

    onaj momak sa Balkan Infoa koji izgleda kao da je sin Laneta Gutovića

    Srpski Svet - Page 9 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50166
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Sep 07, 2021 11:13 am

    Srpski Svet - Page 9 The%2BBoys%2Bfrom%2BBrazil_6a
    fikret selimbašić

    Posts : 9584
    Join date : 2020-06-19

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by fikret selimbašić Tue Sep 07, 2021 11:16 am

    Srpski Svet - Page 9 Marko


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Erős Pista Tue Sep 07, 2021 11:18 am

    Ma ne, pljunuti mladi Lane, mislim da je to svima prvo palo na pamet kad su ga prvi put videli.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34265
    Join date : 2012-02-10

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by ficfiric Tue Sep 07, 2021 12:06 pm

    Tesin segrt


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16199
    Join date : 2014-11-06

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by plachkica Tue Sep 07, 2021 1:22 pm





    Srpski Svet - Page 9 _old_p10 by Del Cap Today at 10:13 am
    Dodo otvara neku TV, imaće valjda i studio u Beogradu. Možda je to sa BNTV deo "raščišćavanja" prostora.



    Hrvatska pjevačica i regionalna zvijezda Severina će uskoro dobiti svoj talk show i postat će voditeljica. Zanimljivo je da će raditi na novoj televiziji koju u Banjoj Luci pokreće Igor Dodik, sin Milorada Dodika.
    Sverina je vlasnica brojnih hitova, "Kakav je to krivi spoj, "Tarapana", "Pogled ispod obrva" samo su neki od njih, a još uvijek nije poznat koncept emisije koju će voditi pjevačica.
    Program bi se trebao zvati TV Una, a emitirat će se putem telekom operatera i interneta. Kako neslužbeno doznaje Slobodna Dalmacija iz izvora bliskih vodstvu TV Une, emitiranje programa počet će do kraja godine.
    Riječ je o news kanalu koji će pokrivati aktuelnosti s područja zemalja regije, a prezentacija imena i koncepta dogodit će se na ovogodišnjem Weekend Media Festivalu u Rovinju zakazanom za 23.-26. septembra.
    Radi se o istoj televiziji na kojoj će svoju karijeru nastaviti graditi i Ivana Paradžiković, urednica i voditeljica emisije "Provjereno" s Nove TV u Hrvatskoj, koja će sada raditi na istraživačkom magazinu nalik Provjerenom.
    Severina se pak u augustu razvela od Igora Kojića, a nedavno je dobila zajedničko skrbništvo nad sinom kojeg ima s Milanom
    [/quote]


    jel to ona televizija za koju je zoran kusovac skupljao novinare?
    Del Cap

    Posts : 6201
    Join date : 2019-11-04

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Del Cap Tue Sep 07, 2021 1:27 pm

    Da, evo sad guglam

    https://www.klix.ba/magazin/film-tv/sta-se-krije-iza-tv-projekta-una-na-kojem-ce-raditi-i-severina/210907048
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Wed Sep 08, 2021 8:33 am









    boomer crook

    Posts : 36940
    Join date : 2014-10-27

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by boomer crook Wed Sep 08, 2021 9:01 am

    Janko Suvar wrote:








    ozbiljno kao ciljnu grupu da te pitam: jel te ovo lozi ili je corak?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Wed Sep 08, 2021 9:27 am

    gde ga ne loži, pišne u gaće čim se pomene srbija ili se vidi crven beli plavi to je barjak pravi

    Srpski Svet - Page 9 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 13, 2024 3:19 am