Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srpski Svet

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50155
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Fri 10 Sep 2021 - 11:23

    To je sve deo vladajuceg narativa - sami protiv svih, a kad kazem mi, mislim ja. A kad kazem svi, mislim Djilas.
    disident

    Posts : 15074
    Join date : 2016-03-28

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by disident Fri 10 Sep 2021 - 11:30

    Turul madár wrote:jebem mater srpskom svetu nakaznom 


    Srpski Svet - Page 11 E-1i4lEXMAIwRc7?format=jpg&name=large

    Srpski Svet - Page 11 E-2t0PuXsAQ7iUm?format=jpg&name=large
    Prekrecili tj naslikali opet trobojke
    Nesto mi govori da ce cekati pokusaj prefarbavanja ovog puta


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50155
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Fri 10 Sep 2021 - 11:30

    Jel su vratili i balvan?
    ficfiric

    Posts : 34258
    Join date : 2012-02-10

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by ficfiric Fri 10 Sep 2021 - 13:20

    Borba se nastavlja, predaja nije opcija

    Srpski Svet - Page 11 E-63uqEWUCcQmCR?format=jpg&name=large


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36938
    Join date : 2014-10-27

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by boomer crook Fri 10 Sep 2021 - 13:26

    Janko Suvar wrote:Beograd -- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa patrijarhom Porfirijem povodom 80 godina od osnivanja sistema koncentracionih i logora smrti u Jasenovcu.


    Sastanku u prostorijama Patrijaršije SPC prisustvovao je i istoričar Dejan Ristić.
    "Razgovarali kao da osnažimo kulturu pamćenja, kako da učinimo sve da ne budu zaboravljene žrtve, šta može da učini država da pomogne crkvi... Konačno smo postigli dogovor da u Donjoj Gradini podignemo memorijalni centar... Da sećanje na srpsko ime i prezime ne bude zatrto. Razgovarali smo o situaciju u jasenovačkom kompleksu gde srpska crkva ima mnogo toga u vlasništv", kazao je Vučić na konferenciji za novinare posle sastanka.


    "Mi ćemo od nečega što mislimo da je veoma važno za istoriju, od ustaške bolnice, pa i drugih objekata, učestvovati u podršci i obnavljanju", rekao je Vučić.

    Dodao je da će na prostoru Starog sajmišta pokušati da otvore paviljone koji bi bili najbolje mesto za Muzej žrtava genocida, i to od aprila naredne godine.

    Vučić je najavio i da će se država pozabaviti nečim što je decenijama zapuštano.

    "Podnećemo inicijativu da leva obala Save dobije naziv 'Obala jasenovačkih žrtava' ", rekao je predsednik Srbije.

    On je naveo da je bilo razgovora kako svetskoj javnosti ukažemo to kroz šta je srpski narod prolazio 80 godina unazad.

    "Zadovoljan sam što možemo da učestvujemo u nečemu što je od velikog značaja i ponosan sam što srpski narod pamti i nikada neće zaboraviti zločine u Jasenovcu. Srbija to može da učini, ne stidi se svojih žrtava, to su naši junaci i učinićemo sve da njihovo junačko delo nikada ne bude zaboravljeno", dodao je Vučić.

    Patrijarh Porfirije izrazio je zahvalnost Vučiću i vladici Jovanu za veliki trud i brigu koju pokazuju "u odnosu na sve žrtve našeg naroda", govoreći o Jasenovcu.

    "Reč svetilište, koju je upotrebio predsednik, prava je reč koja opisiju mesto stradanja. Kad god sam ušao u Jasenovac, imao sam utisak da sam ušao u drugačiju zonu postojanja, mističnu zonu. U tom smislu, ta zona i dr. mesta stradanja pokazuje da je to metafizički prostor. Ništa bolje nije moglo da se desi u odnosu na to da na tom mestu nikne ženski manastir", objasnio je Porfirije.

    "Reke mržnje susrećemo na svakoj strani sveta. Pomen, sećanje i pamćenje je molitva. Kroz molitveno pamćenje lečimo svoje rane.. Da se to pamćenje nikada ne pretvori u zlopamćenje. Bog zna zašto je baš tako da imamo manastir u Jasenovcu i memorijalni centar preko puta i Muzej žrtava genocida", dodao je patrijarh SPC.

    Porifije je izrazio radost što su se sastali i naveo da se "još više raduje što smo saglasni oko onoga što treba činiti u budućnosti", rekao je Porfirije.

    Vladika pakračko-slavonski Jovan Ćulibrk obratio se novinarima posle sastanka i kazao je da "praštati moramo, ali zaboraviti ne smemo".

    ovaj sakralizujuci crkveni hajdzeking kulture secanja je jedna od odvratnijih stvari uopste.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Fri 10 Sep 2021 - 15:00

    Super je Porfirije modernizovao Crkvu, tačno kako sam i očekivao Srpski Svet - Page 11 3579118792

    Kad se setim građanskog loženja na njega...Ništa nisu ukapirali. Ako ne želiš klerikalizam, onda želiš senilnog patrijarha-grešnika, a ne nekoga ko je duboko uronjen u savremeno društvo.
    disident

    Posts : 15074
    Join date : 2016-03-28

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by disident Fri 10 Sep 2021 - 21:41

    prisustvovao je i istoričar Dejan Ristić.
    Sad čujem iz prve ruke da je gej e kukavno ljotićevstvo ugašeno


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50155
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Fri 10 Sep 2021 - 21:52

    Cousin Billy wrote:Super je Porfirije modernizovao Crkvu, tačno kako sam i očekivao Srpski Svet - Page 11 3579118792

    Kad se setim građanskog loženja na njega...Ništa nisu ukapirali. Ako ne želiš klerikalizam, onda želiš senilnog patrijarha-grešnika, a ne nekoga ko je duboko uronjen u savremeno društvo.

    Kako, pa naravno. Irineja interesovala samo kinta i aj zdravo. Ovaj je potpuno druga prica (sto ni Vucicu nije idealno, al jbg sad)
    plachkica

    Posts : 16198
    Join date : 2014-11-06

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by plachkica Fri 10 Sep 2021 - 21:59

    šta rade popovi sa tih pozicija sa toliko kinte?
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Sotir Fri 10 Sep 2021 - 22:35

    disident wrote:prisustvovao je i istoričar Dejan Ristić.
    Sad čujem iz prve ruke da je gej e kukavno ljotićevstvo ugašeno
    Стари трач, него шта ти то значи прва рука?  Srpski Svet - Page 11 298304839
    boomer crook

    Posts : 36938
    Join date : 2014-10-27

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by boomer crook Fri 10 Sep 2021 - 22:41

    Cousin Billy wrote:Super je Porfirije modernizovao Crkvu, tačno kako sam i očekivao Srpski Svet - Page 11 3579118792

    Kad se setim građanskog loženja na njega...Ništa nisu ukapirali. Ako ne želiš klerikalizam, onda želiš senilnog patrijarha-grešnika, a ne nekoga ko je duboko uronjen u savremeno društvo.

    konkretno ovo sa holokaustom, genocidom u NDH i crkvenom dominacijom nad tim pitanjem su leteci rok-pop i leptir masna ristic pokrenuli jos pre deceniju. ovo sada je samo kresendo. takoreci peak talasa.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    disident

    Posts : 15074
    Join date : 2016-03-28

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by disident Fri 10 Sep 2021 - 22:55

    Sotir wrote:
    disident wrote:prisustvovao je i istoričar Dejan Ristić.
    Sad čujem iz prve ruke da je gej e kukavno ljotićevstvo ugašeno
    Стари трач, него шта ти то значи прва рука?  Srpski Svet - Page 11 298304839
    Radis radis, pa promenis ruku


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    fikret selimbašić

    Posts : 9580
    Join date : 2020-06-19

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by fikret selimbašić Tue 14 Sep 2021 - 19:58


    Ako ste državljanin Bosne i Hercegovine i ako ste na bilo koji način bili uključeni u odbranu Bosne i Hercegovine u periodu od 1992. do kraja 1995. godine do daljnjeg ne putujte u Republiku Srbiju, stoji u preporuci ministarstva vanjskih poslova BiH. Upozorenje se izdaje zbog rizika od hapšenja i procesuiranja u Republici Srbiji pod optužbama za ratni zločin. Do ove preporuke dolazi nakon posljednjeg hapšenja Edina Vranja u Srbiji, zbog navodne umješanosti u ratni zločin u Goraždu. Vranju je danas određen jednomjesečni pritvor.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Erős Pista Tue 14 Sep 2021 - 20:31

    Na Dnevniku RTS upravo pustili Jelenu Guskovu koja kaze da su se bocnjacki vojnici preblacili u srpske uniforme i ubijali bosnjacke civile.

    Cestitke bravo


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Guest Tue 14 Sep 2021 - 21:15

    boomer crook wrote:
    Cousin Billy wrote:Super je Porfirije modernizovao Crkvu, tačno kako sam i očekivao Srpski Svet - Page 11 3579118792

    Kad se setim građanskog loženja na njega...Ništa nisu ukapirali. Ako ne želiš klerikalizam, onda želiš senilnog patrijarha-grešnika, a ne nekoga ko je duboko uronjen u savremeno društvo.

    konkretno ovo sa holokaustom, genocidom u NDH i crkvenom dominacijom nad tim pitanjem su leteci rok-pop i leptir masna ristic pokrenuli jos pre deceniju. ovo sada je samo kresendo. takoreci peak talasa.

    pa da, a za dolazak peaka bio je potreban patrijarh koji mikrofon ne zove "jednonogi baučak" nego zna da razgovara sa savremenim mirjanima
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by kondo Tue 14 Sep 2021 - 21:30

    od ustoličenja porfirija jedva da je prošlo malo više od pola godine, što je u crkvenoj dinamici otprilike kao dan dva u normalnom životu svakog od nas. ne očekujem ništa od porfirija u smislu reforme crkve, više neki medijski cirkus, ali zar nije prerano da pričamo o "izneverenim nadama". on sve i da hoće, a i to je posebno pitanje, ne može ni da razmišlja o tom dok ne pomru ovi radikali iz sinoda a tek treba da vidimo našta će da ispadnu ove mlađe junoše, tek tu ne bih koristio svoj novac za klađenje na njih.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Tue 14 Sep 2021 - 21:49

    Sta bi uopšte bila reforma crkve
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50155
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Tue 14 Sep 2021 - 22:02

    Erős Pista wrote:Na Dnevniku RTS upravo pustili Jelenu Guskovu koja kaze da su se bocnjacki vojnici preblacili u srpske uniforme i ubijali bosnjacke civile.

    Cestitke bravo

    Trovanje na 11
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50155
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Tue 14 Sep 2021 - 22:02

    Ali mi postujemo suverenitet BiH i zelimo najbolje moguce odnose sa Bosnjacima
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Notxor Tue 14 Sep 2021 - 22:04

    Zato treba uništiti RTS - firmu, a ljudi će se već snaći na birou, kao njihove kolege pre 30 godina.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50155
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Tue 14 Sep 2021 - 22:06

    Denacifikacija nam nije trebala posle 90tih, ali ce nam trebati posle ovih, taman nijedan novi rat ne izbio, u sta sumnjam
    ficfiric

    Posts : 34258
    Join date : 2012-02-10

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by ficfiric Wed 15 Sep 2021 - 8:03



    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50155
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 15 Sep 2021 - 8:14

    Zasto nisu proglasili neradan dan, nego ce stotine hiljada ljudi danas provesti 3 sata u autobusima i kolim iduci sa posla...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50155
    Join date : 2017-11-16

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 15 Sep 2021 - 8:15

    Pogotovu je super u busevima na 8k zarazenih. Kakvi su to zlikovci
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Janko Suvar Wed 15 Sep 2021 - 8:31

    ficfiric wrote:
    ne znam da l se secate kad je bio onaj skandal, davno jos u vreme nenarodne vlasti, kad su neki NGO umetnici isli kao od stranke do stranke i nudili neke Gebelsove citate kao program za kulturu.

    i onda je kao problem bio ne znam sto stranke ne citaju aktivno Gebelsove govore, pa nisu prepoznale.

    Srpski Svet - Page 11 Empty Re: Srpski Svet

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun 12 May 2024 - 13:14