Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vučićeva Srbija

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by rumbeando Thu Oct 29, 2020 5:01 pm

    паће wrote:никад не ударај по свима истовремено

    Udaraju ovi gde stignu:

    Od Nove godine građani Srbije biće u obavezi da plaćaju porez na šupe, bunare, cisterne, ambare, svinjce, bazene, čak i za nadstrešnice koje pokrivaju površinu veću od deset kvadrata, piše u novim izmenama Zakona o porezima na imovinu koje je objavilo Ministarstvo finansija.
    https://novaekonomija.rs/vesti-iz-zemlje/vlasnici-%C5%A1upa-bazena-i-svinjaca-na-radaru-poreskih-vlasti-od-nove-godine


    Last edited by rumbeando on Thu Oct 29, 2020 5:02 pm; edited 1 time in total
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Notxor Thu Oct 29, 2020 5:02 pm

    Pomalo me podseća ova situacija na vreme legalizacije video klubova.
    Ne sećam se da su pirate koji su ignorisali autorska prava retroaktivo kažnjavali već su ih uveli u sistem i od nekih napravili velike distributere.
    Čudno mi je sve ovo jer ne izgleda da postoji sistem u ludilu već da je reč o klasičnom haraču.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sotir Thu Oct 29, 2020 6:02 pm

    Који је беше мајстор пре месец дана кад су гањали пекаре из пореске како је пореска до јаја, може да открије да се у пекари продала кифла мање и да таје порез.
    Ето како изгледа у пракси, годинама хиљаде људи примају паре из иностранства, они немају појма да то треба да се опорезује. Још се смејали људима који би да плате порез у том периоду.
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Thu Oct 29, 2020 6:11 pm

    паће wrote:Слобин метод, никад не ударај по свима истовремено, него подели на мање групе, а већина ће, на челу са Ј.Суваром, да још зајебава групу за коју је ове недеље укинут ловостај.

    Ako u grupi na koju su ukinili lovostaj kazu: "ovo je previse , ovo je visoka osnovica, ovo treba da bude stepenasto/progresivno, nije u redu da se placa kumulativno", Suvar ce biti pun empatije, jer su to sve dobri primeri.

    Suvar takodje rekao iz iskustva da se koristi svaka poreska olaksica koja moze: da se firma osniva u Tutinu, da se adresa stavi u industrijsku zonu (ionako radis od kuce), da se ako imas asistenta zaposli osoba sa invaliditetom (to je dobro i za porez, jer ima olaksica, a dobro i za tu osobu, jer ima sad posao, a takodje ga radi od kuce).

    Ali posto grupa na koju se ukida lovostaj tome pristupa iz ovoga, A STA JE OVA DRZAVA IKAD URADILA ZA MENE, nek Cigan jebeni sam sebi plati skolu vizure, onda imam manje empatije.
    No Country

    Posts : 11147
    Join date : 2015-05-16

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by No Country Thu Oct 29, 2020 6:21 pm

    Шуки социјалиста. Vučićeva Srbija - Page 3 1233199462


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Thu Oct 29, 2020 6:22 pm

    a nisam socijalista jebogabog, kaze lik meni ne treba zdravstveno, ono bazicna civlizacija neka da bude.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50257
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 29, 2020 6:31 pm

    Ne znam, sto se mene tice ja bih dozvolio da se neko unapred odrekne zdravstvenog i onda da ga ni ne placa. Isto i za penziju. Neces, ne moras. Porezje druga prica, tu bih isao na 60-70% i vise preko neke cifre. Porez na imovinupreko neke cifre bih takodje drao.
    Јанош Винету

    Posts : 5236
    Join date : 2016-01-26

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Јанош Винету Thu Oct 29, 2020 6:40 pm

    Чекајте, ово су људи који имају девизне приливе и немају отворене фирме? Немају ни паушално опорезивање?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Thu Oct 29, 2020 6:42 pm

    I šta, ja treba da mu plaćam lom noge, infarkt, saobraćajku, zato što gospodin ne želi da plaća zdravstveno jer šta je država njemu dala? Ili da ga se pusti da umre?

    Ni jedno ni drugo nije civilizacijski.
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Thu Oct 29, 2020 6:43 pm

    ja mislim da mozda treba da dozvoliti, ne opt out nego transfer out iz penzijskog sistema, dakle da prestanes da uplacujes, ali da odmah uplacujes u privatno. Takodje ovo mora biti povratan proces, mzoes da ako se predomisils da, doplatis i vratis se u drzavno penzijsko.


    ne mislim da treba dozvoliti opt out iz zdravstvenog, niti transfer, niti ista, osim da dodatno placas neko drugo zdravstveno (zubar ili estetske operacije i tako).


    et Kinder
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Thu Oct 29, 2020 6:44 pm

    Јанош Винету wrote:Чекајте, ово су људи који имају девизне приливе и немају отворене фирме? Немају ни паушално опорезивање?

    nemaju nista, dobijaju kao fizicka lica, potpuno na crno rade.

    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Thu Oct 29, 2020 6:44 pm

    Јанош Винету wrote:Чекајте, ово су људи који имају девизне приливе и немају отворене фирме? Немају ни паушално опорезивање?

    Da. Izuzetno mi je teško da dobacim do solidarnosti sa nekim dropshipping magom, to jest do ideje da ja treba da finansiram njegovu sociopatiju.
    Јанош Винету

    Posts : 5236
    Join date : 2016-01-26

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Јанош Винету Thu Oct 29, 2020 7:03 pm

    Немам баш готово никаквог разумевања за тако нешто.

    Разумем да ако неко зарађује 200-300-400 евра месечно на такав начин, не исплати му се да отвара агенцију/фирму за паушално опорезивање.

    Разумем зашто би они желели да раде на црно.
    Можда би требало да се то уреди на неки другачији начин, са нижим платним разредима.

    Нпр. до минималца, до 400-500-600 евра, преко 600 евра прихода.

    Људи који имају минималац плаћају порез, зашто не би ови самостални плаћали порез?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Thu Oct 29, 2020 7:05 pm

    a to su ti moderne tehnologije, mladi profesionalci, buducnost zemlje, digitalno, niersoring, komeduzme prase!
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sotir Thu Oct 29, 2020 8:27 pm

    Шуваре,
    шта се дешава ако је неко регуларно запослен овде, а има додатни извор преко нета?
    Пошто има плаћено осигурање, да ли се на ово плаћа само порез?
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by паће Thu Oct 29, 2020 8:44 pm

    То што Сувар рече, да се увела нека прогресивна стопа, да се не пичи ретроактивно (да ли је уопште законито било шта ретроактивно, то ми тако делује јурисблентаво, антиначелно), и да се не зида случај на сто антисоцијалних ликова, који ионако немају појма ни о друштву ни о животу јер су скинули првих 1000€ пре него јумф, него на некој већини. И да се мало опампрчи и по држави што их је пуштала да се играју годинама, намигивала им да су безбедни, и онда мацолом по прстима. Ваљда зато што сад због короне не могу тако лако да дигну сидро.

    Биће занимљиво. Тј већ је.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50257
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 29, 2020 10:39 pm

    Kirko Skaddeng wrote:I šta, ja treba da mu plaćam lom noge, infarkt, saobraćajku, zato što gospodin ne želi da plaća zdravstveno jer šta je država njemu dala? Ili da ga se pusti da umre?

    Ni jedno ni drugo nije civilizacijski.

    Neces mu nista placati u tom slucaju. Ako mu se to desi - komercijalne cene. Ako nema da plati - plenidba.
    No Country

    Posts : 11147
    Join date : 2015-05-16

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by No Country Thu Oct 29, 2020 10:45 pm

    Да не верујеш какав Medicare заговарају дојучерашњи Бернијеви дечаци.  Vučićeva Srbija - Page 3 1233199462

    Порези морају да буду фер, и морају да се плаћају. Тим редом - а то што држава не уме да обезбеди ни једно ни друго, то је сасвим други проблем.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50257
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 29, 2020 10:47 pm

    No Country wrote:Да не верујеш какав Medicare заговарају дојучерашњи Бернијеви дечаци.  Vučićeva Srbija - Page 3 1233199462

    Порези морају да буду фер, и морају да се плаћају. Тим редом - а то што држава не уме да обезбеди ни једно ни друго, то је сасвим други проблем.

    Ovo nije porez. Za poreze sam rekao sta mislim
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Thu Oct 29, 2020 10:53 pm

    Mór Thököly wrote:
    Kirko Skaddeng wrote:I šta, ja treba da mu plaćam lom noge, infarkt, saobraćajku, zato što gospodin ne želi da plaća zdravstveno jer šta je država njemu dala? Ili da ga se pusti da umre?

    Ni jedno ni drugo nije civilizacijski.

    Neces mu nista placati u tom slucaju. Ako mu se to desi - komercijalne cene. Ako nema da plati - plenidba.

    Mnogo sam protiv toga, ali bas mnogo Vučićeva Srbija - Page 3 1143415371
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50257
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 29, 2020 11:21 pm

    Ja bih pustio takvu vrstu eksperimenta ljudskom gluposcu. Vodi racuna da ja ne kazem da svako onaj ko ne uplacuje nema prava na besplatno drzavno lecenje at the point of delivery, nego nesto drugo.Npr, jednu su nezaposleni, a drugo je ovo.
    No Country

    Posts : 11147
    Join date : 2015-05-16

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by No Country Thu Oct 29, 2020 11:29 pm

    Mór Thököly wrote:
    No Country wrote:Да не верујеш какав Medicare заговарају дојучерашњи Бернијеви дечаци.  Vučićeva Srbija - Page 3 1233199462

    Порези морају да буду фер, и морају да се плаћају. Тим редом - а то што држава не уме да обезбеди ни једно ни друго, то је сасвим други проблем.

    Ovo nije porez. Za poreze sam rekao sta mislim
    Како није? Па била је прича како програмерчићи не плаћају порез, а онда сломе ногу/ добију инфаркт/ корону, whatever, те се лече о твом и Васином трошку. Нешто сам погрешно схватио, по обичају?
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by boomer crook Thu Oct 29, 2020 11:33 pm

    svako ko moze da ne placa pare drzavi koja je betonirala svoje gradjane i koja vodi rat protiv svih onih koji joj se ne mogu usprotiviti od penzionera do radnika i treba to dalje da cini.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Oct 29, 2020 11:36 pm

    Mór Thököly wrote:
    Kirko Skaddeng wrote:I šta, ja treba da mu plaćam lom noge, infarkt, saobraćajku, zato što gospodin ne želi da plaća zdravstveno jer šta je država njemu dala? Ili da ga se pusti da umre?

    Ni jedno ni drugo nije civilizacijski.

    Neces mu nista placati u tom slucaju. Ako mu se to desi - komercijalne cene. Ako nema da plati - plenidba.
    U svakom od nas čuči 1 mali John Galt, i izadje da udahne vazduh kad se najmanje nadaš.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50257
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 29, 2020 11:54 pm

    boomer crook wrote:svako ko moze da ne placa pare drzavi koja je betonirala svoje gradjane i koja vodi rat protiv svih onih koji joj se ne mogu usprotiviti od penzionera do radnika i treba to dalje da cini.

    na toj sam negde liniji...

    Vučićeva Srbija - Page 3 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 10:21 am