Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vučićeva Srbija

    rumbeando

    Posts : 13384
    Join date : 2016-02-01

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by rumbeando Thu Oct 29, 2020 2:22 am

    Evo tvrdi Telegraf da ljudi keširaju 15.000 evra da plate te poreze.

    Trenutno postoje oni koji pokušavaju da saznaju koliki iznos poreza će im biti razrezan, i koliko godina unazad, dok drugi spekulišu da li mogu i dalje da se kockaju sa državom. Međutim, činjenica je da i pored poziva resornog ministra, da se obrate poreskom savetniku ako ne znaju kako da popune prijavu, većina je potpuno zbunjena.

    Oni savesniji, krenuli su odmah da plate svoja dugovanja.

    Naša sagovornica M.B. koja predaje časove jednog stranog jezika online, kaže da je poslednjih 5 godina zarađivala na taj način. Po računanju svih obaveza, ona sada mora da plati odjednom čak 15.000 evra.

    - Mogla sam da zaradim i 500 evra ukupno, predajući na ovaj način. Cifra koju moram da platim je ogromna, praktično, ja sam džabe radila - navodi naša sagovornica koja ovih dana izmiruje svoje obaveze. Ona nam se i požalila da su šalteri na kojima je ona bila ostali neumoljivi u smislu pomoći i objašnjenja i da je za način prijave morala sama da se snalazi.
    https://biznis.telegraf.rs/it-biz/3255808-frilenseri-poreska-uprava-zarada-iz-inostranstva
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 29, 2020 2:34 am

    Neki red mora da se zna
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 29, 2020 2:55 am

    Aleksandar već godinama radi sa strancima preko platforme Apvork. Iako ima posao, došao je do nivoa da od posla „iz fotelje" zarađuje duplo više od plate u Srbiji.
    „Sad vidim da bi hteli i retroaktivno da naplaćuju, ali mi na pamet ne pada da bilo šta dajem", navodi on.
    Jednostavno, kaže, plaćanje poreza mu se ovde ne isplati.
    „Recimo, Apvork uzme 20 odsto od posla, jedan odsto uzme za prebacivanje na Pejpal i još jedan procenat ode na prebacivanje u našu banku. Sad od tih 78 procenata država želi još 45-50 odsto.
    „Znači, neko će raditi za malo više od trećine cene koju dogovori. Mislim da je to suludo", navodi on.
    Jeftinije mu je, kaže, da pare sa takozvanih Skril kartica - za plaćanje preko interneta - podiže u Bosni, Hrvatskoj ili Mađarskoj.
    „Usput naspem gorivo, kupim u marketima, koji su jeftiniji nego ovde, sve što mi treba, pa ni PDV više neću ostavljati u Srbiji", navodi Aleksandar.

    https://www.bbc.com/serbian/lat/srbija-54698617
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 29, 2020 2:58 am

    Ne znam sta je ovim ovaj hteo da kaze, ali da ce svako ko god moze gledati ili da pobegne ili da na svaki nacin izvrda to je nesumnjivo. Rezultat, sveukupno, nema sanse da bude pozitivan po drzavu.
    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Thu Oct 29, 2020 3:05 am

    -Upwork uzme 20 posto na prvih 500$, 10 posto na sume izmedju 500 i 10.000$ i 5 posto na sume preko 10.000. To su velike provizije, ali dolaze sa osiguranjem (ako ti klijent odluci da nece da te plati ili jednostavno nestane, Upwork pokriva ugovorenu sumu). Govorim kumulativno sa jednim klijentom, ako radis za istog coveka sve vreme, placas sve manje, vremenom, procentualno. Ovi se troskovi uzimaju u obzir kad dogovaras posao sa klijentom, na primer ako naplacujes jedan tekst sto dolara (svaka cast), onda ga naplatis 120, 110 ili 105 da bi tebi doslo onoliko koliko ste se dogovorili. To je uobicajena praksa, to se tako radi.

    -Cena prebacivanja na pej pal nije 1 procenat, vec doslovce 1$, cena prebacivanja u nasu banku je 400 dinara

    -Skril kartice se ne mogu koristiti van SEPA zone. To ti je EU, Norveska, Svajcarska, VB, Island. Moras da budes rezident tih drzava da bi imao Skril karticu, to je tako 4 godine vec.

    -Edit: da dodam i ovo, znaci opet kazem ponavljam, podvlacim: Ako si ti fizicko lice, covek pojedinac, koji je dobio od neke firme pare iz inostranstva, onda je to 45 posto na tu sumu koju si dobio, ali ako si ti firma, kojoj si ujedno jedini zaposleni, onda nije toliko. Odredjuje se koliko je po formuli oko koje ti moze pomoci knjigovodja.


    - Ne PaDa Mi Na PaMeT nIsTa dA DaJeM.
    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Thu Oct 29, 2020 3:41 am

    Formula za odredjivanje visine pausala.

    a) za osnov se uzima prosecna plata u opstini gde je firma osnovana. Na primer ako osnujes firmu u Bajinoj Basti, to je 46.000 (nek neko javi Vucicu da nije 500 evra).
    b) osnova zavisi od delatnosti kojom se firma bavi. Na primer ako si prevodilac onda je to 120 posto od prosecne plate u BB
    c) Mesto sedista firme. Na primer registrujes firmu u industrijskoj zoni u BB i dobijes 10 posto olaksice
    d) Postoje olaksice za trzisne uslove (ovde si na milost i nemilost uprave). Ako oni odrede da nisi monopolista posto ima jos 15 iljada prevodilaca, dobijes olaksicu 20 posto
    e) Osnovica ti je dakle 41.400 (ako nisam negde zajebo matematiku, sto je sasvim moguce)

    Porezi i doprinosi su ti dakle: 10 (porez)+ 26+12+2 (doprinosi) posto od te sume - 20.700 dinara mesecno.

    Ako prevodilac za njemacki (ne moz biti prevodlac za engleski) u proseku naplacuje 35 dolara na sat u civilzovam svetu, a ti oces zajebes sistem budes autsorsing niersoring kurac palac, ti naplatis 17 dolara na sat i otmes poso jadnim Nemcima.

    Radis to kad imas vremena, cetiri sata dnevno, pet dana nedeljno. To ti izadje 4x17*5*4 - 130.000 dinara mesecno. Odreknes se svakog meseca od tih 130 iljada -20.700 dinara poreza - ti ne budes kriminalc jebeni, a i lekar specijalista sto zivi od tih doprinosa, mozda moze sebi nekad kupi nove cipele u pauzama spasavanja zivota.


    Jebo vas Radulovic.
    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Thu Oct 29, 2020 4:02 am

    Da kazem samo jos jednom pa da idem da spavam, pola mojih prijatelja frilensuju, ja sam frilensovao dok me nije zena naterala da se skucim Vučićeva Srbija - Page 2 1399639816 dosta me sve to nervira jako.

    Ovako to izgleda:

    - mozes da platis 15 posto mesecno, ako postujes proceduru
    - mozes da platis 45 posto mesecno, ako ides u to bezglavo i trebace im neko vreme te uhvate.

    I onda naravno Srbin, posto je najgori covek na kugli zemaljskoj: a sta da on mene mozga, bas ce mene da hvataju pored toliko drugih gorih, ja cu da ne placam nista pa dokle doguram. I sad je dogurao do toga da su mu surduknuli ovu drugu opciju.

    Na kraju ce se jos ispostaviti da administracija koja svakoj stvari prilazi po "ma nece valjda" principu pociva na istom takvom ziljavom gradjanstvu. Jedina stvar koja je gora ovde (i koja mene ocigledno NERVIRA U PICKU MATERINU) je to sto kad to rade prevodioci, programeri, arhitekte i slicni onda to ima jednu srednje klasnu patinu, ima neke strane reci, outsorcing, freelancer ovo ono, a u osnovi je to isto ka i onaj:


    KOME DUZME PRASE lik.

    Tebi, jer nisi placao pretplatu, a moras.

    I na njihocu stranu svi staju, jer su lepse obuceni i imaju sve zube za razliku od tog lika.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 29, 2020 8:05 am

    Bome ne znam, ja u 1 Srbiji stajem i na stranu komeduzmeprase lika, i na stranu onih sto prodaju cvece na ulici bez ikakvih papira. Mislim, ovo je zemlja u kojoj je zdravstvo jako lose, skolstvo vise manje osto, nezaposleni ne dobijaju fakticki nista, dok drzava siroko subvencionise direktno sve moguce strance, a indirektno (rokovi placanja) pajtase i drzavne firme. Jel rasulo? Pa onda nek bude rasulo za sve. Uvek sam bio i protiv rusenja nekih tipa nelegalnih prodajnih objekata jer, jbg, uzasno izgleda,ali od toga neko zivi. Drzava se sredjuje od vrha. Kad je,davno, 1 Britanija postajala 1 pravna drzava, prvo je 1 kralj uteran u zakonske okvire. Oni koji su kretali "odozdo" (Habzburzi, Rusija, pa i Nemacka u neku ruku) su propali. A posebno ovo - drzava te tolerise, ali se te se odjednom seti kad zagusti. Nek bar kazu - ok, ovo je ovako islo do sada, OD SADA cemo drugacije. Ali ne...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 29, 2020 8:08 am

    Pri tom, da naglasim, pricam cisto principijelno. Licnome ne dotice uopšte. Da me dotiče, berovatno bih lajao ovde. I to zamisli u kakvom trenutku ti uzimas ljudima pare iz dzepa... Nek bar oproste onima koji zaradjuju par stotina evra.
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by boomer crook Thu Oct 29, 2020 8:41 am

    Ja sam nacelno uvek protiv drzave kada gazi ljude i zato me nerviraju libertarijanci.

    mislim rendijanci obracune oligarha predstavljaju kao drzavno nasilje a kada komunalci gaze devojcicu s zigicama slezu ramenima.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 29, 2020 8:45 am

    boomer crook wrote:Ja sam nacelno uvek protiv drzave kada gazi ljude i zato me nerviraju libertarijanci.

    mislim rendijanci obracune oligarha predstavljaju kao drzavno nasilje a kada komunalci gaze devojcicu s zigicama slezu ramenima.

    Zato sto je policija i sudsve sto njima treba od drzave
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by beatakeshi Thu Oct 29, 2020 9:14 am

    Meni je najzabavnija stvar u ovome što je ministar finansija Siniša Mali.
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by boomer crook Thu Oct 29, 2020 9:17 am

    Mór Thököly wrote:
    boomer crook wrote:Ja sam nacelno uvek protiv drzave kada gazi ljude i zato me nerviraju libertarijanci.

    mislim rendijanci obracune oligarha predstavljaju kao drzavno nasilje a kada komunalci gaze devojcicu s zigicama slezu ramenima.

    Zato sto je policija i sudsve sto njima treba od drzave

    Tacno. Veliki slobodari koji vole policiju.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 29, 2020 9:21 am

    beatakeshi wrote:Meni je najzabavnija stvar u ovome što je ministar finansija Siniša Mali.

    Ne, to je 1 vrh, totalni
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sotir Thu Oct 29, 2020 10:04 am

    Ин адр њуз, тенкови које је Русија донирала слећу на батајнички аеродром.

    Искористио Вучић гужву око САД избора да се мало шири. Па ће за два-три месеца код Бајдена у клупицу у ћошку.
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by паће Thu Oct 29, 2020 10:14 am

    Јанко Сувар wrote:
    Radis to kad imas vremena, cetiri sata dnevno, pet dana nedeljno. To ti izadje 4x17*5*4 - 130.000 dinara mesecno. Odreknes se svakog meseca od tih 130 iljada -20.700 dinara poreza - ti ne budes kriminalc jebeni, a i lekar specijalista sto zivi od tih doprinosa, mozda moze sebi nekad kupi nove cipele u pauzama spasavanja zivota.

    Па ако специјалиста купи ципеле, шта ће остати за СРН чауше, од чега ће да купују џипове и некретнине?


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Thu Oct 29, 2020 12:55 pm

    [quote=" A posebno ovo - drzava te tolerise, ali se te se odjednom seti kad zagusti. Nek bar kazu - ok, ovo je ovako islo do sada, OD SADA cemo drugacije. Ali ne...[/quote]

    Mór Thököly wrote: Nek bar oproste onima koji zaradjuju par stotina evra.


    Slazem se.

    Takodjer oni koji nisu do sad placali porez, nek prestanu to da pravdaju nekim politickim razlozima, kad su razlozi do ciste pohlepe i nepostovanja zakona i nek prihvate svoj udeo krivice u celoj stvari, pa da teramo dalje.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Oct 29, 2020 1:06 pm



    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    rumbeando

    Posts : 13384
    Join date : 2016-02-01

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by rumbeando Thu Oct 29, 2020 4:28 pm

    Slučaj okačen u zatvorenoj FB grupi "Inicijativa radnika na internetu":
    https://www.facebook.com/groups/774887630018904

    Zalagali se ili ne za obracun u nazad, meni je stiglo resenje od poreske sa rokom placanja od 15 dana. U slucaju da ne platim, prinudna naplata. Zaracunali su mi poreze, pio i zdravstveno za poslednje 4 godine, dodali kamate... U mom slucaju, nista mi ne znaci i ako se postignu dogovori kasnije, ja sam njima sad duzan i to nista nece da promeni

    kad ti stiglo to, danas?

    Juce

    Mozda niste svi u poziciji kao ja. Ja sam im ocigledno bio u prvom talasu, pre nego sto su objavili svuda. Mene su zvali jos u Junu, sve izvode iz banaka su vec imali, u septembru napravili zapisnik i juce je stiglo resenje. Ulozio sam i zalbu da bar moj rad svrstaju u autorsko delo, jer to i jeste - pravim mobilne igre, ali nisu prihvatili ni to. Da su prihvatili, to bi mi bar povecalo normirane troskove sa sadasnjih 20% na bar 34%, ali ne zanima ih

    Pa ne znam bas da li da objavljujem ali ovakva vam je matematika:
    - Na ukupan devizni priliv vam racunaju 20% normirane troskove
    - Na ostalih 80% racunaju porez 20%, pio 26% i zdravstveno 10.3%
    - Na sve to idu nenormalne kamate. U mom slucaju, za 2017. godinu skoro 40% dodaju za kamate
    Nisam jos ni izracunao koliko % ima na kraju placam, ali ako su porezi i doprinosi samo 44% od ukupne cifre, kamate sigurno dodaju jos 20-ak % ako ne i vise
    Sve u svemu, 15 dana mi je rok za placanje. Imam pravo i na zalbu ali ona ne zaustavlja izvrsenje, tako pise

    Da, sve sam primao na domace devizne racune. Klasicni wire transferi sa Upworka. Svu zaradu pravim iskljucivo preko Upworka
    Da, moze se reci da su cifre vece od prosecnih jer radim dugo, portfolio pravim godinama, imam dobre klijente
    Da skratim pricu, moj dug prema drzavi Srbiji su izracunali na 7.7 miliona dinara. Administrator moze da vam potvrdi

    I da, naravno da nemam to da platim. Bez obzira sto svuda pisu da smo kriminalci jer zaradjujemo mnogo (neki) ja svu svoju zaradju pravim zahvaljujuci tome sto svoj posao ucim vec 40 i vise godina. I dan danas bar nekoliko sati dnveno i dalje ucim. I racunam se u experta u svojoj bransi. I imam pravo da naplacujem svoj radni sat vise. I hocu da im placam porez ali mi ne treba penzija od njih, ne treba mi zdravstveno

    Nisam jos uputio zahtev za reprogram. Juce mi je stiglo resenje. Naravno, to mi je jedini izlaz. Ali cuo sam da max koji odobravaju je 2 godine. Sto u mom slucaju znaci da mesecno moram da im placam oko 3.000e
    Kako sam rekao, trenutno imam dobre klijente na Upworku. Ali to vec za mesec dana moze da se promeni i da kao i svi drugi jedva nadjem novi posao

    Ne mogu vise ni da pisem jer mi je muka od svega. Cak i ako se jednog dana resi status freelancera, meni to nista nece da znaci jer sigurno drzava nece da mi vrati pare
    Pratim grupu, ako neko ima neku ideju, slobodno neka je iznese
    A ja cu da vam napisem sta je na kraju bilo, kad jos malo vidim da li imam ikakve druge opcije osim reprograma

    Kao neko ko nije zaposlen, nemam ni opciju da podignem kredit
    https://www.facebook.com/groups/774887630018904/permalink/786446878862979/?__cft__%5B0%5D=AZXJYWi7RjM97c1o5BEx9-aUw914lKw3iOBIlS7QtR8Thj47ngwveUueWYRYiJVDbE-kdAxFv2q8w3mpQY6A67WJ96eopQ-sftMCAuiLxs-M9ypKEGcpdHOPPuI6XW4DzQIf4BwkCTI7QX7YBdskuboAuWF3AevA28yQt6K2dj_2BF8M3fplBL2ZJ3ajaFNOwRo&__tn__=%2CO%2CP-R
    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Thu Oct 29, 2020 4:44 pm

    [quote="rumbeando"]Slučaj okačen u zatvorenoj FB grupi "Inicijativa radnika na internetu":
    https://www.facebook.com/groups/774887630018904

    Zalagali se ili ne za obracun u nazad, meni je stiglo resenje od poreske sa rokom placanja od 15 dana. U slucaju da ne platim, prinudna naplata. Zaracunali su mi poreze, pio i zdravstveno za poslednje 4 godine, dodali kamate... U mom slucaju, nista mi ne znaci i ako se postignu dogovori kasnije, ja sam njima sad duzan i to nista nece da promeni

    kad ti stiglo to, danas?

    Juce

    - Na ostalih 80% racunaju porez 20%, pio 26% i zdravstveno 10.3%
    -


    [/url]

    Racunaju dvadeset jer je fizicko lice, da je osnovao firmu, dakle radio kako mu racunovodja rekao, bilo bi deset.

    . I hocu da im placam porez ali mi ne treba penzija od njih, ne treba mi zdravstveno

    prodaj kucu, pa plati mamu ti jebem.

    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Летећи Полип Thu Oct 29, 2020 4:47 pm

    Nisam znao da će se ovo uterivati retroaktivno. Protiv sam toga. Oprostiti dugovanja, pa od sada da se plaća porez.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by No Country Thu Oct 29, 2020 4:52 pm

    Колико разумем закон је постојао, али се није спроводио? Ја бих прво похапсио/ посмењивао одговорне из пореске службе (па навише), па тек онда рекао народу да од сада, шта да се ради, тако је и у бољим земљама... мора другачије. И наравно, тихо опростио вишегодишње шверцовање. Не можеш да кажњаваш народ што си направио систем који не функционише.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    rumbeando

    Posts : 13384
    Join date : 2016-02-01

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by rumbeando Thu Oct 29, 2020 4:54 pm

    No Country wrote:Колико разумем закон је постојао, али се није спроводио?

    Tako je.

    "Ukrštanjem podataka poslovnih banaka i podnetih poreskih prijava, Poreska uprava je analizom rizika utvrdila je visok stepen nepoštovanja poreskih propisa, odnosno svega je 0,34 odsto poreskih obveznika u nekom prethodnom periodu podnosilo prijave", kaže Nataša Arsić iz Odeljenja za strateške rizike Poreske uprave.
    https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/ekonomija/4114463/jutjuberi-influenseri-prihod-porez.html
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by паће Thu Oct 29, 2020 4:55 pm

    Слобин метод, никад не ударај по свима истовремено, него подели на мање групе, а већина ће, на челу са Ј.Суваром, да још зајебава групу за коју је ове недеље укинут ловостај.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Thu Oct 29, 2020 5:00 pm

    No Country wrote:Колико разумем закон је постојао, али се није спроводио? Ја бих прво похапсио/ посмењивао одговорне из пореске службе (па навише), па тек онда рекао народу да од сада, шта да се ради, тако је и у бољим земљама... мора другачије. И наравно, тихо опростио вишегодишње шверцовање. Не можеш да кажњаваш народ што си направио систем који не функционише.

    Bukvalno je tako bilo, ja sam pozvao racunovodju da kontaktira poresku upravu i njemu su rekli, to se tolerise, tehnicki mora da se plati porez, ali svi znaju da se ne placa. Oni stalno prete da ce jednom poceti, ali od toga nista.

    I tako su svi radili, terali dokle je moglo.

    Saglasan sam da treba naci nacin da se oprosti dug sto se akumulirao ili da se plati na mnogo rata, ili da se napravi stepenasto da bude u zavisnosti od togs koliki je dug.


    Edit: imam ja i drugaricu kojoj su se smejali u poreskoj upravi sto placa. Rekla joj sluzbenica pa kad bi svi radili po zakonu, nista ne bi ostalo da se zaradi.



    Ono sto naravno ide preko njihovih glava i sto je potpuno druga tema, je sto oni ne misle da je to mnogo ili da je los policy, nego da ne treba da placaju uopste, jer kao sto vidis NJEMU NE TREBA, ON NECE OSIGURANJE. To je za batine vise nego za poresku politiku.



    edit2: u vreme kad sam ja bio frilenser, nama su rekli da nas ima oko 5 posto koji placamo, i to uglavnom rade ovi koji dozivljavaju frilensing kao obican posao, dakle imaju stalne i sigurne klijente i prilive. Sad vidim da je 0.3 tako da ono, izuzetno ne znam sta da kazem.


    Last edited by Janko Suvar on Thu Oct 29, 2020 5:04 pm; edited 2 times in total

    Vučićeva Srbija - Page 2 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 2:36 am