Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Treća Jugoslavija

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Notxor Thu Jun 10, 2021 4:45 pm

    Ne znam ko je brada, ali nije Kundak.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Guest Thu Jun 10, 2021 4:57 pm

    Onda mu je brother from another mother. Baš mnogo liče
    Anonymous
    Guest

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Guest Thu Jun 10, 2021 5:41 pm

    to na slici nije zoran todorović kundak
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Sotir Thu Jun 10, 2021 5:46 pm

    Није Кундак.
    Носи неку повећу ташну, што може бити онај панцир кишобран, или неки документи.
    Телохранитељ или службеник.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Sotir Thu Jun 10, 2021 5:49 pm

    Има људи којима сви косооки личе. Као и све брадоње.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49659
    Join date : 2017-11-16

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jun 10, 2021 6:12 pm

    Ja sam mislio na Perišića
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Летећи Полип Thu Jun 10, 2021 6:32 pm

    Moram priznati da sam u jednom periodu furao začešljanu kosu, i da sam se baš osećao kao laf. Naravno, lepe stvari ne traju doveka, pa sam se i ja ošišao, i otad nikako da potrefim onu optimalnu dužinu. Nekako je uvek preduga, ili prekratka. Treća Jugoslavija - Page 7 1949538119


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Јанош Винету

    Posts : 5173
    Join date : 2016-01-26

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Јанош Винету Thu Jun 10, 2021 6:38 pm

     Цезар је био проћелав па је чешљао косу унапред. Ни то није лоше.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    fikret selimbašić

    Posts : 9410
    Join date : 2020-06-19

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by fikret selimbašić Thu Jun 10, 2021 7:00 pm

    Летећи Полип wrote:Moram priznati da sam u jednom periodu furao začešljanu kosu, i da sam se baš osećao kao laf. Naravno, lepe stvari ne traju doveka, pa sam se i ja ošišao, i otad nikako da potrefim onu optimalnu dužinu. Nekako je uvek preduga, ili prekratka. Treća Jugoslavija - Page 7 1949538119

    Mene je to vazda privlačilo ali mi se kosa kovrdža čim naraste preko dva cm, jedno vrijeme sam pustio da se razmaše i izgledao sam kao Žarko Broz, ali tad sam bio mlad i mršav. Onda sa, krajem devedestih pojednostavio stvar, svake dvije sedmice je nuliram i to je to. I dalje je kosa gusta i jaka ali skoro pola sijedih imam i ne bi to više bilo to.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 39805
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by паће Thu Jun 10, 2021 7:56 pm

    Да ли је до оптике, тј шта сам ја запажао као клинац и момак а шта ми је пролетало испод радара, али седих и ћелавих је било мало до деведесетих. Знао сам у вр главе три ћелавка уживо и два глумца (Јул Бринер и Тели Савалас). Седих је било али све неке деде што седе на клупи.

    Од деведесетих ми није необично да видим проседог са клинцем за први разред, или лика који брије главу јер сматра да му је боље тако. Некако су постали нормални.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Jun 10, 2021 8:35 pm



    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Јанош Винету

    Posts : 5173
    Join date : 2016-01-26

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Јанош Винету Thu Jun 10, 2021 8:40 pm

    паће wrote:Да ли је до оптике, тј шта сам ја запажао као клинац и момак а шта ми је пролетало испод радара, али седих и ћелавих је било мало до деведесетих. Знао сам у вр главе три ћелавка уживо и два глумца (Јул Бринер и Тели Савалас). Седих је било али све неке деде што седе на клупи.

    Од деведесетих ми није необично да видим проседог са клинцем за први разред, или лика који брије главу јер сматра да му је боље тако. Некако су постали нормални.
    Ћелави и седи су носили шешире и капе да се не види.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Del Cap

    Posts : 6013
    Join date : 2019-11-04

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Del Cap Thu Jun 10, 2021 9:46 pm

    Bradonja na slici je Goran Milinović, šef Miloševićevog kabineta.
    Del Cap

    Posts : 6013
    Join date : 2019-11-04

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Del Cap Thu Jun 10, 2021 9:51 pm

    Turul madár wrote:dal još leti taj falkon, dal prevozi i ovog zlikovca

    Leti

    http://www.aviosluzba.gov.rs/latinica/falcon.htm
    https://www.planelogger.com/Aircraft/Registration/YU-BNA/616390
    паће

    Posts : 39805
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by паће Thu Jun 10, 2021 10:10 pm

    Јанош Винету wrote:
    паће wrote:Да ли је до оптике, тј шта сам ја запажао као клинац и момак а шта ми је пролетало испод радара, али седих и ћелавих је било мало до деведесетих. Знао сам у вр главе три ћелавка уживо и два глумца (Јул Бринер и Тели Савалас). Седих је било али све неке деде што седе на клупи.

    Од деведесетих ми није необично да видим проседог са клинцем за први разред, или лика који брије главу јер сматра да му је боље тако. Некако су постали нормални.
    Ћелави и седи су носили шешире и капе да се не види.

    И нису ишли на плаже, родитељске састанке, приредбе, у биоскопе и сва друга места где се главе не покривају?


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Guest Thu Jun 10, 2021 10:25 pm

    Del Cap wrote:Bradonja na slici je Goran Milinović, šef Miloševićevog kabineta.


    taj bio ozbiljan igrač, nikad ga nisam video kako izgleda
    Del Cap

    Posts : 6013
    Join date : 2019-11-04

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Del Cap Thu Jun 10, 2021 10:32 pm

    Rođeni brat mu je prof. vojnog mašinstva Momčilo Milinović, redovni gost Balkan Infoa Treća Jugoslavija - Page 7 1399639816

    Anonymous
    Guest

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Guest Thu Jun 10, 2021 10:55 pm

    auuu hahah
    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Ferenc Puskás Fri Jun 11, 2021 1:38 pm

    Del Cap wrote:Rođeni brat mu je prof. vojnog mašinstva Momčilo Milinović, redovni gost Balkan Infoa Treća Jugoslavija - Page 7 1399639816

    Treća Jugoslavija - Page 7 Suntzu10


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81192
    Join date : 2012-06-10

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Erős Pista Fri Jun 11, 2021 1:57 pm

    Treća Jugoslavija - Page 7 3579118792 Treća Jugoslavija - Page 7 3579118792 Treća Jugoslavija - Page 7 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7601
    Join date : 2019-06-06

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Janko Suvar Sun Jun 13, 2021 8:05 pm

    Treća Jugoslavija - Page 7 E3votU1WQAAp__r?format=jpg&name=900x900
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49659
    Join date : 2017-11-16

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jun 13, 2021 9:17 pm

    Miloseviceva politika, pored svega ostalog i zlocinackog, bila je i - antisrpska. To je Lutovac/DS odlicno rekao povodom presude Mladicu.
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by disident Thu Jun 17, 2021 4:44 pm

    Original 
    Treća Jugoslavija - Page 7 Fb_im201


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Del Cap

    Posts : 6013
    Join date : 2019-11-04

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Del Cap Sun Jul 18, 2021 3:14 pm

    Montgomeri: Brod je trebalo da spasi Đukanovića ako Milošević krene, dopuštali smo krijumčarima duvana da operišu iz CG


    "Đukanović je najsposobniji, najagilniji političar u regiji. Gledao je iz kog smjera vjetar duva i prilagođavao se tome. Ako pogledate njegov život vidjećete da je započeo kao lojalan komunista, potom bio lojalan Miloševiću, a u određenom trenutku shvatio je da Milošević neće pobijediti pa je promijenio stranu, okrenuo pogled na zapad tražeći podršku. U toj je ulozi bio tokom kampanje bombardovanja SRJ"

    Vilijam Montgomeri, bivši ambasador Sjedinjenih Američkih Država (SAD) u Srbiji i Crnoj Gori i Bugarskoj rekao je da su SAD u hrvatskom gradu Cavtatu imali brod sa ekipom Centralne obavještajne agencije (CIA) čiji je jedini posao bio da spasi tadašnjeg (i sadašnjeg) predsjednika Crne Gore Mila Đukanovića ako tadašnj predsjednik Savezne Republike Jugoslavije (SRJ) Slobodan Milošević krene na njega.

    On je u intervjuu za hrvatski Večernji list rekao i da je bilo teško prikupiti sredstva za finansiranje Đukanovićeve vlade, pa su kako kaže počeli da dopuštaju krijumčarima duvana da operišu iz Crne Gore.

    "U Cavtatu smo imali brod sa CIA-inom ekipom čiji je jedini posao bio da spasi Mila Đukanovića ako Slobodan Milošević krene na njega. Bilo je teško prikupiti sredstva za finansiranje njegove vlade pa smo počeli da dopuštamo krijumčarima duvana da operišu iz Crne Gore", rekao je Montgomeri.

    Novinar Večernjeg lista je konstatovao da su iz deklasifikovanih američkih pisama vidjeli da je na jednom sastanku 1999. godine, tadašnji predsjednik SAD Bil Klinton rekao tadašnjem njemačkom kancelaru Gerhardu Šrederu da bi bivši predsjednik Hrvatske Franjo Tuđman mogao biti optužen pred Haškim tribunalom.

    Novinar je rekao i da je Montgomeri kao tadašnji ambasador SAD u Hrvatskoj dobio sličnu poruku i uputstvo da se pripremi i pitao ga na koji način.

    "Da. Na način da se pripremimo za moguće nasilne proteste usmjerene na ambasadu. Zatim, da damo procjenu o tome kakva mislimo da bi mogla biti reakcija u Hrvatskoj. Tako da sam napisao pismo Vašingtonu s tezom da će biti reakcija sa vrlo nepredvidivim posljedicama. Ne samo u smislu što bi vlada mogla učiniti nego i što grupe građana mogu učiniti. I napisao sam da ne mogu isključiti mogućnost da bi Tuđmanova Vlada mogla prekinuti diplomatske odnose s nama. Napisao sam da ne znam, ali da je sve to moguće", rekao je Montgomeri.

    On je rekao i da je druga poruka koju je dobio kada je na vlasti već bio Ivica Račan (bio je premijer Hrvatske od 27. januara 2000. do 23. decembra 2003. godine), bila da će Haški tribunal optužiti generala Stipetića.

    "Trojica su trebala biti na optužnici. Poruka je bila: nisu formalno još odlučili o tim optužnicama, a jedan od razloga zašto su se našli nadomak optužnica je da su po uputstvima Tuđmanove Vlade odbili da razgovaraju sa istražiteljima. Ja sam odmah potražio Račana, a on se tada nalazio na konferenciji svoje stranke na nekom ostrvu, mislim na Braču. Nije to bila Račanova kuća koju sam prije posjetio nego neko drugo mjesto. Mi smo u to vrijeme imali brod usidren u Cavtatu čiji je jedini posao bio da ako Milošević krene protiv Đukanovića, taj brod, zapravo brzi gliser, treba da spasi Đukanovića i preveze ga na sigurno. Američki brod s američkom CIA-inom ekpiom", kazao je Montgomeri za Večernji list.

    Novinar je konstatovao da je Montgomeri pomenuo Đukanovića i gliser koji ga je čekao spreman za slučaj da Milošević krene na njega da ga može izvući i spasiti, te ga upitao kakva je po njemu uloga Đukanovića u istoriji raspada Jugoslavije.

    "Đukanović je najsposobniji, najagilniji političar u regiji. Gledao je iz kog smjera vjetar duva i prilagođavao se tome. Ako pogledate njegov život vidjećete da je započeo kao lojalan komunista, potom bio lojalan Miloševiću, a u određenom trenutku shvatio je da Milošević neće pobijediti pa je promijenio stranu, okrenuo pogled na zapad tražeći podršku. U toj je ulozi bio tokom kampanje bombardovanja Savezne Republike Jugoslavije (SRJ). Ali onda kad je Milošević otišao, počeli smo posvećivati puno više vremena i pomoći Srbiji, dok je prije to išlo više Crnoj Gori. Uglavnom, mi smo tokom Miloševićevih godina, kad se Đukanović okrenuo i odmakao od Miloševića i kad je bilo vrlo teško obezbijediti finansiranje za njegovu vladu, počeli smo dopuštati masovnim krijumčarima duvana da operišu iz Crne Gore. Mi kao zapad. Okrenuli smo glavu i odlučili da ne vidimo to krijumčarenje. Među ostalima i Italija", rekao je Montgomeri.

    On je kazao i da su svi znali šta se događa, ali su to sopuštali jer je to donosilo novac koji je Đukanoviću trebao protiv Miloševića.

    "Ali kad su ratovi završili i kad je Miloešvić pao, dogodilo se nešto kao u sceni iz "Kazablanke". Italijani su rekli: pa tu se događa krijumčarenje moramo to da istražimo. I tako su započeli veliku istragu koja je uključivala i Đukanovića. On vidi da Italijani idu na njega, da Britanci počinju da gledaju ozbiljnije na organizovani kriminal, i tako dalje. I tada se opet okreće, ovaj put prema Rusima. Šalje svog najbližeg savjetnika za ambasadora u Rusiji sa namjerom da privuče Ruse da dođu i investiraju u Crnu Goru. I oni to čine. Ali poslije on vidi još jedno otvaranje, odmiče se od Rusije i pridružuje se NATO", kazao je bivši američki ambasador.

    Novinar Večernjeg lista zatim kaže "I Rusi u tom trenu pokušavaju da izvedu državni udar, što je ozbiljna stvar".

    "Da, i on preživi. Konstantno radi ogromne korake u svim smjerovima, i to je nevjherovatno, i zbog toga kažem da je on najagilniji, najuspješniji političar u okruženju", rekao je Montgomeri.

    Na pitanje da li je imao ulogu u otkrivanju priče o duvanskoj mafiji i Crnoj Gori u medijima te da neki vjeruju da je pomogao hrvatskom listu Nacional i njegovom bivšem uredniku Ivu Pukaniću, Montgomeri je rekao da je bio dobar prijatelj s Pukanićem.

    "Sarađivali smo blisko kada sam bio ambasador u Hrvatskoj. Ali ne nisam imao nikakvu ulogu u tome o čemu me pitate. Kad sam stigao u Beograd, jedan od prvih zadataka bio mi je da odem u Crnu Goru, tada još dio Jugoslavije i ocijeniti različite političke stranke, javit nazad u Vašington kakva su uvjerenja tih političkih stranaka, kakve su šanse za smjenu Đukanovića. Tako da sam se po dva-tri puta sastajao s predstavnicima svih stranaka ondje, uključujući i srpsku. Napravio sam temeljnu analizu i javio da ne vidim nikakvu prihvatljivu alternativu Đukanoviću jer nijedna od tih ostalih stranaka nema snagu njegove stranke. Srpska stranka nema nikakvu predanost zapadnim vrijednostima, zapravo im se protivi jer su za Miloševića. Tako da nemamo drugog izbora, nego držati se Đukanovića. To nije bio stav britanskog ambasadora (Čarls Kroford), koji je smatrao da, zbog čitavog krijumčarenja cigareta i svega toga, Đukanović mora otići. Ali to nije bio moj stav. Tako da nema šanse da bih ja bio dio bilo kakvih napora diskreditovanja Đukanovića.", rekao je Montgomeri.

    Na pitanje da li imate kakvu teoriju ko je naručio atentat na Pukanića, Montgomeri je odgovorio "Da, imam".

    Na pitanje da li je to duvanska mafija, kazao je "Da, apsolutno."

    Na pitanje novinara moželi da otkrije neko ime, Montgomeri je kazao da je imao dovoljno ozbiljnih prijetnji.

    "Koje su mi prenijele srpske i američke obavještajne službe. Tako da ne bih o imenima. Ali čvrsto vjerujem da je to bilo zbog toga", kazao je Montgomeri.
    ćaća

    Posts : 3378
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by ćaća Sun Jul 18, 2021 4:37 pm

    Koju je to srpsku stranku u CG gledao tada? NS? SNP?

    Treća Jugoslavija - Page 7 Empty Re: Treća Jugoslavija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 11:06 am