Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    jugoslavija - od nemila do nedraga

    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Wed Nov 13, 2019 12:55 am

    Logicno.
    Ona je bila jedna od znacajnih igraca udb-e na javnoj sceni, ipak je Brega ispred.
    A i dosta se trosila za drzavu u africkim kombinacijama.
    Treba to ceniti.
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by boomer crook Wed Nov 13, 2019 1:12 am

    https://www.portalnovosti.com/ana-pozar-gdje-god-smo-u-jasenovcu-busili-nasli-smo-kosti


    Kozarčanin Dragoje Lukić se bavio istraživanjem sudbine kozaračke djece. Prvi je došao do dnevnika Diane Budisavljević. On i ja smo uoči zadnjeg rata bili kod njene unuke i ona nam je dala dnevnik. Trebali smo to objaviti, ali onda je došao rat. Kasnije nas je prozivala da smo to odnijeli, ali mi smo morali bježati. Mislim da je to ostalo na Kozari. Cijela kartoteka o toj djeci i stradanju nalazila se u Crvenom križu ili Crvenom krstu, kako hoćete. Dragoje je nekako preko veze došao do toga. To nije nestalo 1945., kako se danas govori. Mislim da su kartoteke uništene 1990-ih.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Wed Nov 13, 2019 1:18 am

    Kartoteke su sklonjene nisu unistene.
    Deca roditelje nisu mogla lako naci, ako uopste naci, jer kartoteke nisu unistene vec su sklonjene.
    Je l sulace, sto su kartoteke sakrivene a nisu unistene?
    Drugovi su ipak bili milosrdni. Vidis kako su oni dobri.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Wed Nov 13, 2019 1:31 am

    Ono sto meni nije jasno sulace zasto to radis?
    Ti barem vuces na neku levu pricu, ponekad, za razliku od laznh drugova koji se ovude skupljaju.
    Komunisti su napravili sranje, gurali su pod tepih teske zlocine zarad bratstva i jedinstva.


    Nije strasno priznati da je napravljena greska a napravljena je. Bilo je tako vreme, takva ideologija, novi covek, valjalo se zemlju graditi-Alija Sirotanovic.
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by boomer crook Wed Nov 13, 2019 8:37 am

    kako su gurali teske zlocine pod tepih kada su uvek isli sa vecom cifrom ubijenih u jasenovcu? i uopste niti jednog momenta nisu prikrivani ustaski zlocini. moja baka je bila u zbegu na kozari i ceo zivot je cekala da dodju ponovo ustase. 

    kada je bilo ono ubacivanje ustaskih terorista u sfrj kaze cale da se ona uzasno uplasila preko neke "normalne" mere. pri tome ona je bila uciteljica i o tome je stalno pricala deci (uglavnom malim bosnjacima). mislim nikakvog prikrivanja nije bilo. kao sto sada se trigeruju bradonje kada ih se stavi u istu recenicu sa ustasama a svako ko je imao prelaznu ocenu iz istorije je znao da nisu bili izjednaceni u ex-yu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Sergen Yalçın Wed Nov 13, 2019 9:25 am

    Zuper wrote:Logicno.
    Ona je bila jedna od znacajnih igraca udb-e na javnoj sceni, ipak je Brega ispred.
    A i dosta se trosila za drzavu u africkim kombinacijama.
    Treba to ceniti.

    brega nije bio igrac udbe. stavise, bijelo dugme je jedini bend koji je najebao i bio cenzurisan od udbe. ja bih rekao da je udba u svojoj kasboj fazi gurala neke druge, neke koji su proslavljali ljoticeve rodjendane, svetosavlje i vladiku nikolaja.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Wed Nov 13, 2019 10:48 am

    Ja sam neki dan na tv naletio na dokumentarac o EKV. Sonja Savić najozbiljnije priča kako je heroin  početkom osamdesetih u Beogradu bio jeftin i dostupan po nalogu i uz pomoć DB-a. Cilj je bio da se na pomoću heroina rasturi i pomete buntovnička scena koja se tad pojavila u BG. Par drugih sagovornika je nešto slično provuklo ali ona je baš sa ubjeđenjem to pričala. Meni to malo mnogo glupo zvučalo. Isto mi je glupo i ovo sa Bregom i Brenom kao DB saradnicima/produktima.
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by паће Wed Nov 13, 2019 10:54 am

    fikret selimbašić wrote:Ja sam neki dan na tv naletio na dokumentarac o EKV. Sonja Savić najozbiljnije priča kako je heroin  početkom osamdesetih u Beogradu bio jeftin i dostupan po nalogu i uz pomoć DB-a. Cilj je bio da se na pomoću heroina rasturi i pomete buntovnička scena koja se tad pojavila u BG. Par drugih sagovornika je nešto slično provuklo ali ona je baš sa ubjeđenjem to pričala. Meni to malo mnogo glupo zvučalo. Isto mi je glupo i ovo sa Bregom i Brenom kao DB saradnicima/produktima.

    Не знам да ли смо гледали исти документарац. Јер сам исту ту причу чуо али је то причао Драган Папић, како се на неком пријему запио са ликом из америчке амбасаде, дакле цијашем, који је рекао да неће Слоба сам да падне, него се руши десетковањем те сцене, изокола, ерго хероин.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Wed Nov 13, 2019 11:05 am

    Evo ga, od 8:20.Ne samo Sonja, Vejvoda i Papić takođe provlače da heroin tu nije bio slučajno. Ne DB ali jeste država, a obično je država=DB.



    Last edited by fikret selimbašić on Wed Nov 13, 2019 11:08 am; edited 1 time in total
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Wed Nov 13, 2019 11:08 am

    pa jeste to malo smesno to kada cujes kako su avganistan bombardovali da bi kontrolisali puteve maka

    a onda upadnes u trezor NB za 5. oktobar I tamo nadjes ne znam koliko tona dopa


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Wed Nov 13, 2019 11:11 am

    a ja jesam misljenja da je bumere realno boleo kurac za sve tih osamdesetih. gledam po matorom

    njemu najveca briga bilo gde ce na zimovanje, koga ce da pohebe i sta ce Zvezda uraditi protiv slobode iz tuzle

    nije bio u tom djiru pilu-lilu, ali mi je pricao kako se najedared se pojavio neki dobar turski dop. ka'e bato roba iz prve ruke


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Wed Nov 13, 2019 11:19 am

    Mr.Pink wrote:a ja jesam misljenja da je bumere realno boleo kurac za sve tih osamdesetih. gledam po matorom

    njemu najveca briga bilo gde ce na zimovanje, koga ce da pohebe i sta ce Zvezda uraditi protiv slobode iz tuzle

    nije bio u tom djiru pilu-lilu, ali mi je pricao kako se najedared se pojavio neki dobar turski dop. ka'e bato roba iz prve ruke


    Mehmet Ali Kara Kafa.
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by disident Wed Nov 13, 2019 11:25 am

    Zar nije bila priča da se i za vreme bombardovanja droga pojavila u većoj i jeftinijoj količini?


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Wed Nov 13, 2019 11:39 am

    dok je neko branio svetu srpsku granicu na klosarama, drugi su svercovali TIRove vutre iz albanije

    bio happy hour ko devedesetih Marlboro linija bar - bari


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by disident Wed Nov 13, 2019 11:42 am

    fikret selimbašić wrote:
    Mr.Pink wrote:a ja jesam misljenja da je bumere realno boleo kurac za sve tih osamdesetih. gledam po matorom

    njemu najveca briga bilo gde ce na zimovanje, koga ce da pohebe i sta ce Zvezda uraditi protiv slobode iz tuzle

    nije bio u tom djiru pilu-lilu, ali mi je pricao kako se najedared se pojavio neki dobar turski dop. ka'e bato roba iz prve ruke


    Mehmet Ali Kara Kafa.
    Jel se zna šta je bilo sa njim, svi članci se završavaju sa rečenicom da ga je predsednik sfrj pomilovao 1990.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Wed Nov 13, 2019 11:52 am

    disident wrote:
    fikret selimbašić wrote:


    Mehmet Ali Kara Kafa.
    Jel se zna šta je bilo sa njim, svi članci se završavaju sa rečenicom  da ga je predsednik sfrj pomilovao 1990.


    U zatvoru je pohvatao dodatne veze pa nastavio sa starim poslom. Navodno je kasnije bio i snabdjevač Zemunskog klana. Safet Kalić ih je uvezao sa njim, oni njemu novce i burad neke kiseline koja se koristi pri proizvodnji droge, on njima super dobri heroin koji i je nakon desetak sječenja bolji od konkurencije. Tako bar priča i piše bivši policajac Mile Novaković, meni on djeluje uvjerljivo i u knjigama i u intervjuima.
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by boomer crook Wed Nov 13, 2019 12:00 pm

    fikret selimbašić wrote:Ja sam neki dan na tv naletio na dokumentarac o EKV. Sonja Savić najozbiljnije priča kako je heroin  početkom osamdesetih u Beogradu bio jeftin i dostupan po nalogu i uz pomoć DB-a. Cilj je bio da se na pomoću heroina rasturi i pomete buntovnička scena koja se tad pojavila u BG. Par drugih sagovornika je nešto slično provuklo ali ona je baš sa ubjeđenjem to pričala. Meni to malo mnogo glupo zvučalo. Isto mi je glupo i ovo sa Bregom i Brenom kao DB saradnicima/produktima.

    to je ludilo. medjutim posto sam igrom slucaja malo izucava sluzbu u 60tim izgleda da republicke sluzbe ulaze u tom periodu u igru sa heroinom preko turske. jugoslavija je naravno tranzit ali gde ima tu se i preliva.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Nov 13, 2019 12:03 pm

    EKSKLUZIVNO: BRUNO SULAK 
    Droga je rasturila Jugoslaviju
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by паће Wed Nov 13, 2019 12:07 pm

    bruno sulak wrote:
    fikret selimbašić wrote:Ja sam neki dan na tv naletio na dokumentarac o EKV. Sonja Savić najozbiljnije priča kako je heroin  početkom osamdesetih u Beogradu bio jeftin i dostupan po nalogu i uz pomoć DB-a. Cilj je bio da se na pomoću heroina rasturi i pomete buntovnička scena koja se tad pojavila u BG. Par drugih sagovornika je nešto slično provuklo ali ona je baš sa ubjeđenjem to pričala. Meni to malo mnogo glupo zvučalo. Isto mi je glupo i ovo sa Bregom i Brenom kao DB saradnicima/produktima.

    to je ludilo. medjutim posto sam igrom slucaja malo izucava sluzbu u 60tim izgleda da republicke sluzbe ulaze u tom periodu u igru sa heroinom preko turske. jugoslavija je naravno tranzit ali gde ima tu se i preliva.

    И како се ту одвијала међурепубличка сарадња?


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Erős Pista Wed Nov 13, 2019 12:18 pm

    KinderLad wrote:EKSKLUZIVNO: BRUNO SULAK 
    Droga je rasturila Jugoslaviju


    jugoslavija - od nemila do nedraga 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by boomer crook Wed Nov 13, 2019 12:24 pm

    jugoslavija - od nemila do nedraga 3579118792


    nije. mislim da su nase sluzbe samo usle u globalnu igru. to vise nego bilo sta drugo pokazuje normalizaciju takvog ponasanja tajnih sluzbi u tom periodu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Wed Nov 13, 2019 12:28 pm

    nije dop sigurno rasturio jugu, ali jeste taj rad kurcoboljski


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by beatakeshi Wed Nov 13, 2019 12:37 pm

    Što se drogiraš? Navukla me Udba. Onda u redu. Msm, rok kao opasnost po državu? Važi.
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by disident Wed Nov 13, 2019 12:40 pm

    fikret selimbašić wrote:
    disident wrote:
    Jel se zna šta je bilo sa njim, svi članci se završavaju sa rečenicom  da ga je predsednik sfrj pomilovao 1990.


    U zatvoru je pohvatao dodatne veze pa nastavio sa starim poslom. Navodno je kasnije bio i snabdjevač Zemunskog klana. Safet Kalić ih je uvezao sa njim, oni njemu novce i burad neke kiseline koja se koristi pri proizvodnji droge, on njima super dobri heroin koji i je nakon desetak sječenja bolji od konkurencije. Tako bar priča i piše bivši policajac Mile Novaković, meni on djeluje uvjerljivo i u knjigama i u intervjuima.
    Poslusao sam dva njegova intervjua, kod marica i na balkan infou, i da on ga isto pominje u oba, nego sam mislio sta je sa njim danas  jugoslavija - od nemila do nedraga 1848198029


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Wed Nov 13, 2019 2:27 pm

    bruno sulak wrote:kako su gurali teske zlocine pod tepih kada su uvek isli sa vecom cifrom ubijenih u jasenovcu? i uopste niti jednog momenta nisu prikrivani ustaski zlocini. moja baka je bila u zbegu na kozari i ceo zivot je cekala da dodju ponovo ustase. 

    kada je bilo ono ubacivanje ustaskih terorista u sfrj kaze cale da se ona uzasno uplasila preko neke "normalne" mere. pri tome ona je bila uciteljica i o tome je stalno pricala deci (uglavnom malim bosnjacima). mislim nikakvog prikrivanja nije bilo. kao sto sada se trigeruju bradonje kada ih se stavi u istu recenicu sa ustasama a svako ko je imao prelaznu ocenu iz istorije je znao da nisu bili izjednaceni u ex-yu.

    Cifra nije veca vez je uzeta iz mislim odredjenih nemackih procena. Pa nije moglo preterano drugojacije.
    Itekako su guralo pod tepih, da se ne kopaju kosti.

    jugoslavija - od nemila do nedraga Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 10:50 pm