Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rakijo rako, ja te volim jako

    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by dimitrije iz čakova Wed Aug 01, 2018 11:48 am

    Kondo wrote:
    darling wrote:fala, resio si mi problem, jedno od ova dva, sta prvo nadjem Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 1143415371

    uzmi gordu, skuplja je ali je spektakl. i nije rakija, osetno je plemenitije pice cak i od ovih raznih preskupih brendiranih rakija od po 25-100e.

    http://www.vinotekabeograd.com/rakija-od-sljive/1648-gorda-sljivova-prepecenica-lux

    jbt, šta napisa...

    šta ti je, leba ti, plemetito u Gordoj? ispodprosečna industrijska rakija razvaljena bonifikatorom, samo na to ima ukus, na karamelu, parket i vanilu. i to ti, koji ne voliš jači barrique u vinima? pritom je slatkast. probaj ti to još jednom brate, verujem tvom ukusu

    ok, za kroate koji nemaju pojma može da prođe, ali to ti je McDonlads među rakijama.

    darling,

    po meni, bolje da uzmi Stom koji je kondo takođe pomenuo, a ako hoćeš mamojeba od šljive, onda Zlatni Tok, od istog proizvođača.
    i još - BB je izbacio premijum rakije, nisu preskupe, a odlične su, i za promenu, zanimljivo upakovane
    takođe, ako hoćeš da ih oboriš sa nogu nečim što oni nemaju, uzmi malinu, možeš slobodno Zarićevu. samo, svaka dobra maline je skupa kako otrov, jer je randman jako mali, a malina skupa


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by Guest Wed Aug 01, 2018 11:57 am

    darling wrote:koja rakija je dobra za poklon nekom ko nije iz srbije? kajsija? jel to nema drugde? ako da, koji proizvodac? jel ima rakija od maline? i tako dalje..
    ocu da impresioniram poklonom. pliz help.

    ako možeš da se otvoriš, ovo je za mene impresivna rakija. srpski kalvados iz manastira Kovilj. veoma ozbiljno piće za uz cigaru.

    http://www.corpjvjv.com/sr/prodavnica/201/manastir-kovilj-arkanj-0-7l
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by kondo Wed Aug 01, 2018 12:12 pm

    Ostajem pri napisanom, popio sam litre Gorde i sam i u raznim društvima. Provereno bolje prolazi kod klijentele nenavikle na srpsku mejstrim rakiju. O tome kako je napravljena, da ne pričamo - ne verujem da je dubiozniji proces od većine viskija te klase cene. Ne znam da li varaju za 7 godina starosti.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by dimitrije iz čakova Wed Aug 01, 2018 12:31 pm

    Kondo wrote: Provereno bolje prolazi kod klijentele nenavikle na srpsku mejstrim rakiju.

    sa ovim se apsolutno slažem, što uključuje i dobar deo srpske publike, jer je gorda najprodavanija horeka rakija trenutno

    ali stojim iza onoga što sam napisao. dakle, kalifornijski šardone od 9 dolara ili, za srpske uslove - svež polusuvi muskat. svi ga vole, i svi mogu na litre da ga popiju

    verovatno si u pravu da je dobar izbor za to što dragoj treba, ali da ubija premijum rakije... pa ne ubija. ko što ni primitivo iz Pulje ne ubija dobar barolo, iako se sviđa većem broju ljudi.


    _____
    zvona i praporci
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by darling Wed Aug 01, 2018 12:46 pm

    evo ja sam, na primer, primitivka Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 1399639816

    ima jos vremena da odlucim, ne zurim. dajte jos argumenata, rakija diskonekting pipl Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 1399639816
    Anonymous
    Guest

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by Guest Wed Aug 01, 2018 1:24 pm

    Strancu bih dao dobru dunju, Quittenschnaps. Najveći problem mi je bio da objasnim od čega je ta rakija, a posle par, nisu više marili.

    Ne razumem se u ove rakije po prodavnicama.
    Anonymous
    Guest

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by Guest Mon Oct 08, 2018 12:34 pm

    jbg nema posebna tema, a i onako je to rakija Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 1399639816 

    ovo pravi inace komarac iz ns, ja se ne razumem ali kazu da je sasvim ok skivi


    https://www.whiskyflavour.com/blog/5-best-whiskies-from-all-around-the-world/


    Serbia, not Siberia. The small country nestled in the northern region of the Balkan Peninsula might not have been famous around the world for its whiskey-crafting capabilities until recently, but local distilleries are proving that they can compete with the crafting prowess of top makers around the globe with the soft, yet mostly bitter Two Doves single malt whiskey.
    Matured in oak barrels for four years and consisting of natural ingredients that create a beautiful dark golden hue complemented with a very sweet aroma, this whiskey is another fine example of world-class craftsmanship. Don’t let the unimaginative bottle design dissuade you from giving this family-owned recipe a try.
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by паће Mon Oct 08, 2018 12:39 pm

    Како сам објашњавао колеги Ирцу, ко нема климу да одгаји ваљано воће, прави лебару. Тј виски, вотку, џин... Ено гледам боцу Смирнофа што је остала, пише "трипут дестилована", "десет пута филтрирана". Јебига, кад нема доста алкохола па не можеш ни тих 40% да навучеш ни из првог ни из другог печења. А филтрирање... ко зна ког ђубрета ту има па мора да се пречишћава...


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by kondo Mon Oct 08, 2018 12:52 pm

    kamo srece da se neke ovdasnje rakije 3x destiluju i 10x filtriraju


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by паће Mon Oct 08, 2018 12:57 pm

    Па то, неке, а и те би онда мало ћутале о томе шта морају да раде да личе на нешто.

    Чоек се, иначе, озбиљно размишљао да направимо неки бизнис, каже да би кајсија направила бум по Ирској. Ал' ја се држим оног од ДЛМ, да ствари боље ходају кад не мислиш на продају.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by Guest Mon Oct 08, 2018 1:22 pm

    nista vas ne razumem, samo sam upamtio kad je pricao jednom da ako u neki stariji viski dodas i jednu kap novijeg tj manje odstojalog, ne smes vise da ga nazivas po tom starijem.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by Ferenc Puskás Sun Jun 09, 2019 7:13 pm

    Srpska rakija malinovača Vesić. Pije se kao sok i ć. Ali kažu da se od maline ne može praviti rakija i da je to ko zna šta s aromom ko zna otkud.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by Guest Sun Jun 09, 2019 9:08 pm

    bejah u poseti BB destileriji. ono je ozbiljna operacija, privatizovalo 2010., smestili se u bivšu Slobodinu fabriku i prave i ozbiljnu rakiju i ozbiljno dobre ture po destileriji (koja, usput, izgleda skroz profi). mislim da sam probao, brat bratu, 12 rakija :ljaksofon:, uklj. i limited edition izdanja kao npr. 1858, šljiva koja je 7 godina čučala u hrastu. 
    otto, malina im je svec-ka. vodio neke drugare strendžere, jedva su poverovali da u rakiju nije dodavana aroma maline Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 3579118792
    mnogo sam se oduševio, preporučujem i svraćanje ako vas put nanese a i konzumiranje.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by Sotir Mon Jun 10, 2019 3:52 am

    Skoro mi je drugar iz inostranstva koji uvozi rakije na strana tržišta rekao zanimljiv podatak.
    Većina voćnih rakija ima nešto veću količinu metila (mislim da sam dobro zapamtio), zbog procesa proizvodnje. Radi se naravno o mikroskopskim količinama. Međutim problem je što ga kod voća uvek ima, a neke zemlje imaju u odnosu na nas pojačane standarde. I da bi se oni ispoštovali, mora da se razblažuje špiritom i vodom.
    Zato je malo komplikovanije izvoziti rakije napolje, i često to nije to što pijemo kod nas.
    Anonymous
    Guest

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by Guest Mon Jun 10, 2019 7:15 am

    Istina. Naše rakije imaju 6-8 grama metanola, a u SAD je, recimo, dozvoljeno 3 grama.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by Sotir Mon Jun 10, 2019 9:29 am

    Creepy Uncle wrote:Istina. Naše rakije imaju 6-8 grama metanola, a u SAD je, recimo, dozvoljeno 3 grama.
    Није тако просто, тако би се зозовали сваки месец.

    Пуна дефиниција би била да је у Европи дозвољен ниво метанола 10г у литри етанола.
    Пошто је обично око 40% алкохола у флаши од 0.75л, тако у целој флаши има макс 3г.
    Anonymous
    Guest

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by Guest Mon Jun 10, 2019 3:04 pm

    sve to može da se reši destilacijom, verovatno im je tako jeftinije
    Anonymous
    Guest

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by Guest Thu Jul 04, 2019 8:02 pm

    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by паће Thu Jul 04, 2019 8:18 pm

    Јебига. Мада, лебара је то, није да је од неког воћа.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by Guest Thu Jul 04, 2019 10:25 pm

    Sad sam se setio da pored krompirove rakije volim i nešto što sam slučajno otkrio i što još nije ni utvrđenoo šta je, pirinčana rakija, "kineska votka", ružino vino za kuvanje, "kineski sake", kinesko crveno (?!) vino, ali naziv sam prepisao iz jelovnika: "Mei Kuei Lu Chiew red wine". Kada dođem u taj restoran, uzmem dupli/duplu (ne znam ni rod) i naručim dva kineska jela. Kada sledeći put budem nosio kofer za drop off, ima da nabavim flašu. To je rakija, i mogu da pretpostavim da je lepa i topla (kao sake), ali tamo gde sam je otkrio, služe je kao lozovaču. Uostalom, velika je Kina, u nekim selima, gde još nije uvedena elektrika i gde još misle da je živ Mao Ce Tung (Cedung) piju je toplu, čak vruću a u gradovima gde je mačka drugačije boje, hlade je s votkom i akvavitom. Cinici i negatvisti, koji vole sve da omalovaže, rekli bi "pih, to ti je losion za brijanje, špiritus s veštačkom aromom", ali nije to bitno, bitne su emocije, sećanja su krhka...
    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 41761-rose-leaves-liqueur-mei-kuei-lu-chiew-54-prozent-vol
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by Sotir Thu Jul 04, 2019 11:32 pm

    Вероватно је кинески бајџо (како га већ читају), мање вероватно судећи по проценту неки сођу. Оба се праве од житарица и исто су срање.
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by паће Fri Jul 05, 2019 7:07 am

    Sotir wrote:Вероватно је кинески бајџо (како га већ читају), мање вероватно судећи по проценту неки сођу. Оба се праве од житарица и исто су срање.

    Најгоре у животу што сам пио је нека пиринчана ракија кинеска, нашло се и тога те седамдешесте. Дакле смрад индустријског отпада - што познајем, одрастао сам на ободу Комбината и чепркали смо као клинци којекуде. Лику смо слистили пола флаше вискија да исперемо смрад из носа.

    Него стварно, те лебаре. Ајде Скандинавци, Руси и ини северњаци што зајебавају клице да направе шећер па то ферментишу, нема им друге, то или кромпир. Ал' ме чуде Амери по и Кинези - имају толико места где би могло да расте воће.

    Донео лане један флајку вотке, Смирнофф (а у противном свемиру је ваљда Смирнон), пише "17 пута филтрована". Ајде, јеботе, од каквих гована сте је правили кад толико пута мора да се прочишћава, и још увек не ваља?


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by kondo Tue Sep 15, 2020 7:35 pm

    kod rumunke violete u sirnoj hali na bajloniju ima ingeniozna palinka, 1200 litar
    bolju nisam pio u zivotu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by kondo Thu Sep 17, 2020 12:28 pm

    e da, od cega rakija moze da bude blago zamucena


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by Guest Thu Sep 17, 2020 12:48 pm

    razblaživanje neodgovarajućom tj tvrdom vodom

    Rakijo rako, ja te volim jako - Page 4 Empty Re: Rakijo rako, ja te volim jako

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 8:49 pm