Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

R.I.P.

Xexoxical Endarchy

R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

Post by Xexoxical Endarchy Wed Aug 05, 2020 8:57 pm

ja ne znam i dalje sta da mislim o njoj

zao mi je sto se namucila kao za svakog sto mi je zao

_____
Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
fikret selimbašić

Post by fikret selimbašić Wed Aug 05, 2020 9:05 pm

Meni nije drago, a bio sam sigran da ću se radovati ukoliko i to dočekam. Mnogo puta sam je slušao kako čisto zlo prosipa, fino umotano i njanjavo ali zlo. Umjesto RIP (ne mogu ni to) okačiću njen tekst iz Profila u kom brani Vuka Brankovića i Dragu Mašin.

_____
Međuopštinski pustolov.

Miriše mi dan na Pako Raban a tebi na pelene i punjene paprike
Anonymous
Guest

Post by Guest Wed Aug 05, 2020 9:11 pm

Jedna od najživopisnijih osoba koje sam ikada upoznao, u privatnom ophođenju razbarušeno ljubazna i iskreno srdačna. sa ludački natrpanom gajbom i istim takvim neredom u glavi. Imam njenu visceralno ilustrovanu knjigu o porođaju, to je valjda najgrotesknija knjiga koju imam u kući, i sećam se sa kakvim ponosom je poslala tu knjigu mojoj supruzi, "ako joj zatreba nekad u životu", pošto je prizor Isidore Bjelice umazane jodom i krvlju nešto bez čega ne može nijedna buduća majka. 

Nije joj bilo suđeno da postane luda baba, a meni je jebiga žao jer volim - iskreno volim, bez rezerve, makar prezirao i mrzeo bukvalno sve što zastupaju - oriđinale, frikove, koloritne ljude veće od života. RIP.
bela maca

Post by bela maca Wed Aug 05, 2020 9:18 pm

btw mislila sam da je dosta starija

_____
most of us probably not getting better
but not getting better together
fikret selimbašić

Post by fikret selimbašić Wed Aug 05, 2020 9:27 pm

Erzsébet Biszak wrote:btw mislila sam da je dosta starija

Isto, najbliže '60. godište, kraj pedesetih.

_____
Međuopštinski pustolov.

Miriše mi dan na Pako Raban a tebi na pelene i punjene paprike
Sotir

Post by Sotir Wed Aug 05, 2020 9:47 pm

Vasa wrote:Jedna od najživopisnijih osoba koje sam ikada upoznao, u privatnom ophođenju razbarušeno ljubazna i iskreno srdačna. sa ludački natrpanom gajbom i istim takvim neredom u glavi. Imam njenu visceralno ilustrovanu knjigu o porođaju, to je valjda najgrotesknija knjiga koju imam u kući, i sećam se sa kakvim ponosom je poslala tu knjigu mojoj supruzi, "ako joj zatreba nekad u životu", pošto je prizor Isidore Bjelice umazane jodom i krvlju nešto bez čega ne može nijedna buduća majka.
Колико јуче сам се сетио те књиге.
Пре ми је била само гротескна.
А у светла тога да се ту ради о Лаву Григорије, постаје прилично злокобнија.
bradilko

Post by bradilko Wed Aug 05, 2020 10:57 pm

meni ona bila lujka ali one lujke bez istinskog talenta. obrazovane, vrv nacitane, puno toga dobile iz kuce, ruzeljave, zeljne paznje..
slabo ce se ko secati njenih dela osim onih silazaka medj tv estradni svet.
neka ipak pociva u miru
Anonymous
Guest

Post by Guest Fri Nov 20, 2020 8:00 am

Umro je Kolja Mićević. Ne mogu da prebrojim kolko sam važnih pesnika, u svoje formativno doba, susreo zahvaljujući njegovim prevodima.
Anonymous
Guest

Post by Guest Sun Dec 13, 2020 11:46 pm

Le Kare, u 89. godini.
boomer crook

Post by boomer crook Sun Dec 13, 2020 11:56 pm

o jebote

_____
And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
boomer crook

Post by boomer crook Sun Dec 13, 2020 11:57 pm

zapaljenje pluca. neka jede govna korona.

_____
And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
kondo

Post by kondo Mon Dec 14, 2020 1:28 am

kazu nije korona

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
паће

Post by паће Sat Dec 19, 2020 9:56 pm

Оде и Веца. Јавите и на пепепеј, мислим да тамо има двоје-троје који су је познавали.

https://www.danas.rs/drustvo/preminula-knjizevnica-vesna-dencic/

_____
    if a dinner is served in captain's quarters, and the captain veers off the main course and goes straight for the desserts, where will the ship go?
    за само четрнаест дана, строго се придржавајући свих упутстава, изгубио сам две недеље
boomer crook

Post by boomer crook Mon Mar 14, 2022 12:13 am

igor mandic jebiga

_____
Daï Djakman Faré

Post by Daï Djakman Faré Mon May 23, 2022 11:44 pm

RIP hakim bey R.I.P. - Page 4 4135669698

R.I.P. - Page 4 8DgcA4O

_____
Sources: Violin, Kettledrums, Guitar, Xylophone, Flame, Bone, Raven.
mstislaw

Post by mstislaw Wed Jul 20, 2022 2:46 pm

Umro je Viktor Žmegač R.I.P. - Page 4 3363120308.
Erős Pista

Post by Erős Pista Mon Sep 12, 2022 12:12 am

https://www.theguardian.com/world/2022/sep/11/spanish-novelist-javier-marias-dies-at-home-in-madrid-aged-70

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Solus_Rex

Post by Solus_Rex Wed Oct 05, 2022 11:13 am

Ode još jedan prijatelj foruma:

_____
Do Bob Dylan’s songs about being horny for Alicia Keys constitute literature?
boomer crook

Post by boomer crook Wed Oct 05, 2022 11:42 am

gresna mi dusa kao i za strosa svojevremeno mislio sam da je vec neko vreme mrtav

_____
Erős Pista

Post by Erős Pista Wed Nov 23, 2022 10:44 am

Umro Danojlic. Politika na stranu, jedan od najboljih koje smo imali.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
паће

Post by паће Wed Nov 23, 2022 11:41 am

Уф. Једна од књига којима сам се вазда враћао, „Мука с речима“. И незаборавно протрчавање кроз Југославију.

_____
    if a dinner is served in captain's quarters, and the captain veers off the main course and goes straight for the desserts, where will the ship go?
    за само четрнаест дана, строго се придржавајући свих упутстава, изгубио сам две недеље

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Nov 29, 2022 1:49 am