Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    R.I.P.

    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook Wed Dec 21, 2022 11:50 am

    srce ili glava. i eto. meni je juce iznenada umro pas. samo smo je zatekli kako lezi na boku. ne znam. uzasan dan u uzasnoj godini.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    bela maca

    Posts : 11031
    Join date : 2014-10-28

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by bela maca Wed Dec 21, 2022 11:55 am

    R.I.P. - Page 5 3363120308
    žao mi je bumere


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista Wed Dec 21, 2022 11:56 am

    Uh, zao mi je, bumere.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook Wed Dec 21, 2022 12:08 pm

    ne znam. nije se mucila mukica. samo smo se svi spremili da umre najstariji pas od 17 godina i nekako je najveci sok sto je otisao relativno mladji mali pas od 12.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook Wed Dec 21, 2022 12:11 pm

    mislim kenjam. mali plavi slatki pas koga su deca obozavala. mogla je da ima 100 godina opet bi se raspali.

    ali eto kapiram da ima tih dana kada ljudi i psi tako odlaze.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50109
    Join date : 2017-11-16

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Dec 21, 2022 12:14 pm

    zao mi je Bumere R.I.P. - Page 5 1949538119


    A za Tijaga...bas bedak sa 57 god...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Wed Dec 21, 2022 5:32 pm

    sućut za kucu, meni to već teže pada od ljudi


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook Wed Dec 21, 2022 6:15 pm

    always did


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Solus_Rex

    Posts : 3511
    Join date : 2018-07-03

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by Solus_Rex Wed Dec 21, 2022 7:18 pm

    Cousin Billy wrote:Umro Dejan Tiago Stanković. 57 godina  R.I.P. - Page 5 1848198029

    R.I.P. - Page 5 3363120308 


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Del Cap

    Posts : 6183
    Join date : 2019-11-04

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by Del Cap Wed Dec 21, 2022 7:57 pm

    Neka DTS počiva u miru.

    Žao mi je Bumere, bedan dan.





    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7171
    Join date : 2020-03-05

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Dec 21, 2022 9:56 pm

    rip DTS i bumerov pas.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by bradilko Thu Dec 22, 2022 11:03 am

    saucece bumeru!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50109
    Join date : 2017-11-16

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 09, 2023 11:08 pm

    Čarls Simić
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7171
    Join date : 2020-03-05

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Jan 09, 2023 11:32 pm

    RIP


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook Mon Jan 09, 2023 11:35 pm

    rip


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18414
    Join date : 2014-12-12

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by beatakeshi Mon Jan 09, 2023 11:41 pm

    Rip.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by Indy Thu Mar 09, 2023 12:41 pm

    Možda ide ovde... morbidno-zabavni twitter niz o tome kako su razni pisci nesrećno završili... Moj čovek Aldous, nije loš način da se ode, premda se verovatno tamo u Bardou sudario sa JFK-om.


    R.I.P. - Page 5 Aldous
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by Notxor Sun Mar 12, 2023 9:31 am

    Čuveni pisac, romansijer, scenarista, dramaturg Dragoslav Mihailović preminuo je u Beogradu u 93. godini


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by fikret selimbašić Sun Mar 12, 2023 6:30 pm

    Čitao sam tri njegova djela. Još uvijek mi promiče veličina tikvinog cvijeta, na svako novo čitanje mi bio sve tanji, Zadnji put ga  reprizirao jesenas i ko zna kad će opet doći na provjeru. Petrija mi odlična, vjerovatno i zbog toga što svakao volim teme o seoskom i prigradskom crnilu. Čizmaši mi najslabiji od ove tri, pravim se da nisam gledao seriju.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista Sun Mar 12, 2023 7:42 pm

    Procitao samo Tikve, u gimnaziji, za lektiru. Bas mi bila zabavna jer je sustinski triler i u kontekstu lektire je bila osvezenje. Nisam joj se posle vracao.


    Last edited by Erős Pista on Sun Mar 12, 2023 7:54 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by паће Sun Mar 12, 2023 7:45 pm

    Прочитао сам „Чизмаше“ пре годину-две, и делује као пристојно сабрана и романсирана документација. Као роман, прилично натегнуто, некако предраматизовано. Врло могуће да се све то, мање више, десило, ал... и даље предраматизовано. Ни у ком случају велик роман.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by fikret selimbašić Sun Mar 12, 2023 7:59 pm

    Erős Pista wrote:Procitao samo Tikve, u gimnaziji, za lektiru. Tas mi bila zabavna jer je sustinski triler i u kontekstu lektire je bila osvezenje. Nisam joj se posle vracao.

    Nije bila lektira u moje vrijeme. Sreo se sa njom na preporuku drugara, kraj '90. ili početak '91. Na prvo i na zadnje čitanje mi staromodni bili i tema i junaci i jezik kojim pričaju, Išla ja u paketu sa Draškovićevim Nožem. U mđuvremenu je bilo još tri-četiri vraćanja do onog jesenašnjeg. Nož sam ponovio samo kao film, tad mi je bio bolje napisan od tikava.

    Vjerujem da je '68. bio materijal za ha(j)ps.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by bradilko Sun Mar 12, 2023 8:06 pm

    kako noz ide sa tikvama?
    noz je 🤮, klasicna exploatacija zlocina
    tikve su izuzetne.


    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by fikret selimbašić Sun Mar 12, 2023 8:11 pm

    bradilko wrote:kako noz ide sa tikvama?
    noz je 🤮, klasicna exploatacija zlocina
    tikve su izuzetne.



    Ide kad obje knjige dobiješ na čitanje, pročitaš i vratiš vlasniku i preporučiocu. Ja se sa tim knjigama srećem nakon prvih barikada kod Knina i pred JNA/KOS snimak o naoružavanju Hrvatske.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by bradilko Sun Mar 12, 2023 8:20 pm

    fikret selimbašić wrote:
    bradilko wrote:kako noz ide sa tikvama?
    noz je 🤮, klasicna exploatacija zlocina
    tikve su izuzetne.



    Ide kad obje knjige dobiješ na čitanje, pročitaš i vratiš vlasniku i preporučiocu. Ja se sa tim knjigama srećem nakon prvih barikada kod Knina i pred JNA/KOS snimak o naoružavanju Hrvatske.
    pricamo o knjigama.
    ti o svemu pricas kroz rat.

    R.I.P. - Page 5 Empty Re: R.I.P.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 2:56 am