Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    NINova nagrada

    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Wed Jan 26, 2022 11:13 pm

    ono zabunu unosi drugi ideoloski predznak ali to je slicna poetika.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by kondo Wed Jan 26, 2022 11:15 pm

    pa da ali biljana piše na fezbuku a ova objavljuje knjige i to neloše


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Wed Jan 26, 2022 11:19 pm

    pa jebiga druga ambicija


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by kondo Wed Jan 26, 2022 11:20 pm

    ne zove se to ambicija nego psihotika


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Wed Jan 26, 2022 11:21 pm

    Odsad na forumu zabranjeno komentarisanje izjava MM jerbo je pesnikinja i nije Marks.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    mstislaw

    Posts : 1034
    Join date : 2015-01-26

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by mstislaw Thu Jan 27, 2022 1:40 am

    Ja ću da se žrtvujem i ovih dana da uzmem NIN, pa ću da vam skeniram ceo intervju.
    Ne znam, ima nečega što me privlači njenoj poetici, a istovremeno me i odbija, a i pomalo plaši. Iako joj je tematski okvir prilično sužen, ipak uspeva da na ovaj ili onaj "izvuče" tekst. Poslednje što sam ja gledao, a i tome ima nekoliko meseci je film "Živ čovek". I meni je taj film dobar. Vidi se, jebiga odmah da je to Marković-Novković, ali ide, ne palamudi, dobro je izveden. Sa druge strane, ima tome već da sam gledao "Decu radosti", i to mi je bilo previše. Čega? Svega. Nekako mi se činilo da se igra na jednu kartu, i da se onda ta karta koristi do iznemoglosti. A to ne volim.
    plachkica

    Posts : 16128
    Join date : 2014-11-06

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by plachkica Thu Jan 27, 2022 2:43 am

    ne mogu da je čitam izvan književnosti, njenu umetnost volim, mnogo, meni je najznačajnija
    pesnikinja 21. veka na domaćem jeziku, ali kad krene da objašnjava svoju umetnost dobijem želju da je išamaram. kao da želi da se izdigne iz tog jada koji piše (i živi) i da mu da dodatnu intelektualnu notu,
    a onda sve zajedno deluje neiskreno, pozerski, isfolirano.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Zus Thu Jan 27, 2022 10:10 am

    MM danas u 14h na RB2

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Notxor Thu Jan 27, 2022 10:33 am

    Hiljadama godina pesnici opisuju svet, suština je da se on promeni.
    Pored toga, zanima me ko je MM stavio na upravljačku poziciju u procesu proizvodnje pesama?
    Naročito ako se zna da su tema njenih pesama drugi ljudi čiji život ona eksploatiše gore nego robovlasnik robove, jer robove treba i hraniti i pokriti da se ne bi potrošili.

    Pored toga reč je o poeziji koja je potpuno van sadašnjeg vremena, nema tu frilensera ni kripto valuta, poeziji koja ne prolazi test samostalnosti... kao neki ukras, meni je to užas.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by паће Thu Jan 27, 2022 10:41 am

    Notxor wrote:
    ...kao neki ukras, meni je to užas.

    „што, баш је страва“ NINova nagrada - Page 30 1143415371


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Fri Jan 28, 2022 3:32 pm


    Odložena dodela Beogradskog pobednika

    Kako Danas nezvanično saznaje, proglašenje i uručenje nagrade za najbolji roman Beogradski pobednik biće održano 2. februara, u sredu, u 12 u Skupštini grada Beograda, a ne, kako je prvobitno najavljeno, 28. januara, tj. danas.

    Mediji su pisali da je taj datum simbolično izabran jer je tada prvi put, 1846. u Beču izveden „Beogradski kadril“, kasnije poznat kao Srpski kadril, delo Johana Štrausa mlađeg, komponovano po nalogu Kneza Miloša Obrenovica…

    Da podsetimo, žiri u sastavu: dr Predrag Petrović, dr Slađana Ilić, dr Petar Pijanović, dr Nataša Anđelković i dr Vesna Trijić izdvojio je sledećih šest romana u najuži izbor: „Omama“ Slobodana Vladušića (Laguna), „Smrtonosni ishod atletskih povreda“ Milice Vučković, (Booka), „Dvadeset peti sat“ Aleksandra Gatalice (Službeni glasnik), „Privrženost“ Draga Kekanovića (SKD Prosvjeta), „Deca“ Milene Marković (Lom) i „Noćna projekcija“ Ota Horvata (Akademska knjiga).



    Buahahaha!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Fri Jan 28, 2022 3:36 pm

    10 maraka na milicu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Fri Jan 28, 2022 3:42 pm

    Iskreno, ja mislim da su oni sad u frci, jer su vrv hteli da nagrade MM, a sad im glupo jer je već dobila NIN-a, otud i odlaganje.

    Milica se baš preporučuje svakodnevno pljujući po NIN-u. Ali ne treba zaboraviti ni da je tu i Vladušić zbog kojeg je između ostalog i uspostavljena ova nagrada, jer drugačije ne bi mogao ništa da dobija, tako da eto.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Sat Jan 29, 2022 12:39 am

    Erős Pista wrote:https://www.telegraf.rs/pop-i-kultura/knjige-stripovi/3444782-ziri-je-zenomrzacki-dejan-stojiljkovic-prokomentarisao-dodelu-nin-ove-nagrade

    https://www.telegraf.rs/pop-i-kultura/knjige-stripovi/3448977-dejan-stojiljkovic-prokomentarisao-vest-da-je-milena-markovic-dobila-nin-ovu-nagradu


    NINova nagrada - Page 30 3579118792 NINova nagrada - Page 30 3579118792 NINova nagrada - Page 30 3579118792

    Plačem!


    Plačem još više!

    https://www.kurir.rs/licni-stav/3859423/famozno-svetislav-basara-cevabdzijska-kompetencija?utm_source=kurir_android&utm_medium=app_android&utm_campaign=kurir_share_counter



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Sun Jan 30, 2022 2:33 pm

    joj udario bas deksu kad je pretrcavao na crveno


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by kondo Sun Jan 30, 2022 2:37 pm

    za ovaj nivo rasprave fali ćira da ponovo bude neki faktor


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Sun Jan 30, 2022 2:40 pm

    nema ga nesto


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jan 30, 2022 2:50 pm

    mali književni privrednik (sa ograničenom odgovornošću) NINova nagrada - Page 30 286371741


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Zus Tue Feb 01, 2022 6:46 pm

    Gledam Milenu Markovic na rts1. Ona je ista Borka Pavicevic, I to ne samo po fonu glasa I pojavno
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Tue Feb 01, 2022 7:10 pm

    Jeste, lice bas.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Feb 01, 2022 8:27 pm

    mstislaw wrote:Ja ću da se žrtvujem i ovih dana da uzmem NIN, pa ću da vam skeniram ceo intervju.
    Ne znam, ima nečega što me privlači njenoj poetici, a istovremeno me i odbija, a i pomalo plaši. Iako joj je tematski okvir prilično sužen, ipak uspeva da na ovaj ili onaj "izvuče" tekst. Poslednje što sam ja gledao, a i tome ima nekoliko meseci je film "Živ čovek". I meni je taj film dobar. Vidi se, jebiga odmah da je to Marković-Novković, ali ide, ne palamudi, dobro je izveden. Sa druge strane, ima tome već da sam gledao "Decu radosti", i to mi je bilo previše. Čega? Svega. Nekako mi se činilo da se igra na jednu kartu, i da se onda ta karta koristi do iznemoglosti. A to ne volim.

    Ocu da gledam Ziv covek. Gde to moze da se gleda onlajn?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Notxor Wed Feb 02, 2022 12:29 pm

    Nagradu Beogradski pobednik za najbolji roman godine osvojio je Drago Kekanović za delo "Privrženost".
    Ime prvog pobednika tačno u podne u Skupštini grada Beograda saopštio je predsednik petočlanog žirija Predrag Petrović, a prethodno se obratio zamenik gradonačelnika Goran Vesić.
    Nagradu je primio izdavač, jer je dobitnik bio sprečen da dođe na dodelu.



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Mr.Pink Wed Feb 02, 2022 1:21 pm

    ja iskreno nisam procitao ni jednog pisca ovog novokomponovanog sa ovih prostora. to jednostavno nije vredno mog vremena. dakle od tamo 91 ja sam se iskljucio iz balkanskih knjizevnih tokova i neam utisak da sam nesto propustio

    sticajem okolnosti sam upoznao onog brcaka sto umro, bekima serjanovica, i procito neku njegovu knjigu. bila mi ok. ali lik preko rijeke se iskrco tamo u nordmaniji, da se fajta sa krutim norvezanima 

    -----

    citam sad na rts o ovoj dobitnici ninove nagrade, neki intervju

    parafrazira nekoga drugoga i kae nista nema za dzabe

    jebem ti ovaj vakat odvratni, bukvalno crkli dabogda


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by kondo Wed Feb 02, 2022 2:23 pm

    ja se slažem s tobom pinče 200 posto, i tu me je jednog leta na itaki osvestila družina književnika u kojoj su bili begbede, ulebek i ta bratija sa jedne i mario vargas ljosa sa druge i od tada sam u fazonu da nemam vremena u životu da čitam marketinška sralja, bacio sam sva ta francuska i druga govna u jonsko more i od tada samo klasici. zanat pisanja se ne uči, sa time si rođen, ili jesi ili nisi, možeš nešto da naučiš ali ne možeš sve a to tražimo, 4D književnost.

    ninova nagrada je nebitna i milena m nije problem ona žena piše poeziju, prodala je ciglu teofilu (tim bolje) i onda ne kvari ovu sliku. meni se kod nje sviđa što je potpuno protiv struje druge srbije (i da se ne lažemo, što lomi psihu BS) i tu bi se zaustavio.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Notxor Wed Feb 02, 2022 2:28 pm

    Imho Kristian Novak i Zoran Ferić su klasici (uz ogradu da nisam čitao najnoviju Ferićevu knjigu)


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  

    NINova nagrada - Page 30 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 6:06 pm