Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NINova nagrada

Solus_Rex

NINova nagrada - Page 33 Empty Re: NINova nagrada

Post by Solus_Rex Mon Jan 23, 2023 7:12 pm

Notxor wrote:...Ovo je nekakva poetska improvizacija koliko vidim bez hronologije, možda i cut-up, ko zna.
Posle Milene Marković očekivao sam neku priču a ne ovo. Uostalom, nije bitno šta sam ja očekivao samo mi je malo žao nagrade. Iju, šta joj se desilo?
NINova nagrada - Page 33 1233199462
Prema rečima Milene Đorđijević, „Unutrašnje more“ govori da je teorija kapitulirala pred romanom, da je roman kao što je Mihail Bahtin o romanu svojevremeno govorio anarhičan, da je nedisciplinovan – podsetila je ona dodajući da je osnovno pitanje kako „Unutrašnje more“ kroz negaciju romana kao književne forme istovremeno postaje roman i to u najsnažnijem i u najispravnijem smislu te reči.

– U jednom segmentu u priči Danice Vukićević, u ovom romanu kaže se duša je jedna velika tema, kaže se da ona, odnosno junakinja ne daje dušu u zamenu za kikiriki. „Unutrašnje more“ ne prodaje svoju dušu za kikiriki – istakla je između ostalog Milena Đurđijević.

Last edited by Solus_Rex on Mon Jan 23, 2023 7:14 pm; edited 1 time in total

_____
Do Bob Dylan’s songs about being horny for Alicia Keys constitute literature?
Notxor

Post by Notxor Mon Jan 23, 2023 7:14 pm

Tima pokraden

_____
Obično ne govorim o hipotetičkim stvarima, ali ne vidim kako bi SAD mogle da rade sa vladom koja bi bila formirana pod ovim uslovima - Gabrijel Eskobar
Filipenko

Post by Filipenko Tue Jan 24, 2023 12:45 am

Летећи Полип wrote:Joj, kako je bezvezna ova tetka.

Ja se uplasio, deluje mi ko trandza.

Post by beatakeshi Tue Jan 24, 2023 10:13 am

Sve go Klačar ovde.

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Jan 29, 2023 4:29 pm