Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    NINova nagrada

    Erős Pista

    Posts : 81881
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada Empty NINova nagrada

    Post by Erős Pista Fri Jan 02, 2015 7:41 pm

    Idemo! Place your bets!

    NINova nagrada 10906178_10153063988352259_2327973067661444525_n


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Fri Jan 02, 2015 9:29 pm

    ima ovde dosta vanity unosa, ček da se razbistri u sledećem krugu...
    nisam čitao Kovača, ali navijam za komšu iz Mirijeva NINova nagrada 1143415371
    Erős Pista

    Posts : 81881
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Fri Jan 02, 2015 9:32 pm

    Ma da, ovo je najširi od najširih sipskova, nego me zanima kako cenite situaciju. Kad budu malo suzili izbor, napraviću i bazen.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Fri Jan 02, 2015 9:37 pm

    Mislim da će Tokin biti vrlo jak kandidat. Pitka prozica, autora svi vole, roman prvenac...
    Erős Pista

    Posts : 81881
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Fri Jan 02, 2015 9:43 pm

    Oh, bljuc, mada sigurno nije gore od Gocića. A opet sumnjam da će uspeti da se provuče pored teškaša poput Ivanjija i Davida. Na neviđeno, odnosno nepročitano, navijam za Ivanjija.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 37187
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Fri Jan 02, 2015 9:46 pm

    10 miralema na tokina. to je onako nastavak trenda od prosle godine.

    voleo bih inace da ivanji dobije. nisam citao taj roman ali njegovi tekstovi su gotovo poslednje sto vredi u kafani kod zareta.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81881
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Fri Jan 02, 2015 9:49 pm

    +1000

    I svaki put uspe da me rasplače.

    Meni je svaki njegov autobiografski tekst vredniji od poslednjih deset doitnika NIN-a (Tišma included).


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Fri Jan 02, 2015 10:03 pm

    ja ne kapiram neopredeljeno koautorstvo. 

    tehnologija, motivi za tako nešto, koncept, kako ta stvar radi - ništa mi tu nije jasno.
    Erős Pista

    Posts : 81881
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Fri Jan 02, 2015 10:12 pm

    Pa recimo, I'm not naming names, mind you, ali recimo neki pisac X provali da je 2015. godina neki jubilej jednog našeg velikana, npr. nobelovca. I onda, razumljivo, dobije naprasnu inspiraciju da o velikanu napiše roman. Ama, za malera, ne zna o njemu baš ništa, kad su se velikanove knjige čitale za lektiru školi, on je bežao u lokalnu fliperanu. Onda zamoli pisca Y koji važi za autoritet u datoj oblasti (a na osnovu toga što je nekoliko puta boravio u nedavno izgrađenom zabavnom parku nazvanom po našem velikanu, a po ličnom pozivu znamenitog režisera Z), da zajedno napišu knjigu i podele pare.

    Sve ovo, naravno, čisto hipotetički.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Fri Jan 02, 2015 10:21 pm

    a Gatalica onaj svoj ziceraški nebulozni treš morao sam da piše NINova nagrada 1949538119
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Fri Jan 02, 2015 10:23 pm

    William Murderface wrote:+1000

    I svaki put uspe da me rasplače.

    Meni je svaki njegov autobiografski tekst vredniji od poslednjih deset doitnika NIN-a (Tišma included).
    el si čitao Pisma iz Havane?
    Erős Pista

    Posts : 81881
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Fri Jan 02, 2015 10:25 pm

    Nisam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Indy Sat Jan 03, 2015 12:35 am

    A znači valja taj Tolkien?
    NINova nagrada 2348298330

    Dajte neki primer tog Tokina, kad je već bolji i od Tišme.
    Erős Pista

    Posts : 81881
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Sat Jan 03, 2015 12:36 am

    Ma nije Tokin bolji od Tišme, nego Ivanji NINova nagrada 1143415371

    A u stvari ne znam ni da li je bolji, meni je svakako bolji.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16330
    Join date : 2014-11-06

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by plachkica Sat Jan 03, 2015 3:12 am

    Prvi put navijam za nekog da slučajno ne uđe u još uži krug, Malović, "Jedro nade".
    Čovek, moj, je u naletu patriotske inspiracije (gluposti) dobio potrebu da podrži
    domaće pisce, u kupio mi je ovog Malovića.
    Perast, Srbi, Rusi, Ameri, Crnogorci se spominju kao Montenegrini (ili nešto slično)
    koji žive na brdima i povremeno se spuštaju na obalu. Rat između zapadne civilizacije
    i nedefinisanog protivnika (Islamista), Rusija okleva da uđe u rat... Jevrej je glavni, 
    upravlja Perastom kao jedinom slobodnom teritorijom na svetu preko svoje ljubavnice.
    Google + sve nadgleda. I na sve to 3000 Kineza koji brodom treba da dođu u Perast
    kao radna snaga, gine, ne sećam se od čega...
    Ima i ljubavna priča.
     Možda sam nešto i pomešala, toj količini gluposti je teško ispratiti tok.
    Erős Pista

    Posts : 81881
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Sat Jan 03, 2015 3:29 am

    NINova nagrada 3579118792

    Ne mogu da verujem koliko se ta ekipa raspištoljila. Više i ne kriju šta im je na pameti.


    Но, највећа сличност између Омерпаше Латаса и Једра наде јесте у сусрету главних јунака. Истина, ближи је Адам Оз (чије је вајање започето још у Пругастоплавим сторијама) Омерпаши Латасу, него што Никола Смекија, главни јунак Једра наде (власник фабрике за производњу морнарских мајица) подсећа на Богдана Зимоњића. Али, у начелу, и у разговору између Николе и Адама Оза при крају романа, може се препознати сусрет два принципа – Адам Оз, власник Пераста, директор Светског океанолошког института, председник Медитеранског удружења маслинара, челник Aquacoma „у чијем су посиједу респектабилни проценти свјетских извора слатке воде“, жели, слично као и Латас, „све што човек може постати и бити“ и „што га подиже у очима света“, а Никола Смекија на крају не жели ништа „до само да буде и остане оно што је“. С тим што су размере зла које обитава у Адаму Озу, као и моћи ђаволских метаморфоза његових, знатно веће него што је то случај када је у питању Латас. Адам Оз је заправо есенција зла, тако мајсторском руком вођен и обликован јунак, каквог српска књижевност до сада није познавала:
    „О знао је да поприми и изглед мужа неке Пераштанке. Лукав као Зевс, узимао је друга обличја како би се само домогао туђег, и тјелесно задовољио. Могао је да се трансформише управо до непрепознатљивости. У једну цркву да уђе као жупник, а да из друге изађе као парох.“
    И Адам Оз и Латас виде једну светску владу и једну светску религију. У Андрићевом делу та светска сила је Турска, а религија ислам, док у Маловићевом остварењу светску владу формирају Уједињене земље, чија је религија, суштински, религија новца.
    Измештање носилаца власти који угрожавају слободу и опстајање нација и суверенитет и самосталност држава, иако су, на први поглед, управо они у егзистенцијалној опасности, ка Израелу и Јеврејима (Адам Оз: „Јевреј? Прије бих за себе рекао да нисам онај који јесам.“), сасвим примерено актуелној ситуацији (Маловић као да је антиципирао нови ратни сукоб између Израела и Палестине који је, наговештавајући све већу трагедију по читав Блиски исток, започео непосредно по објављивању Једра наде) и духу времена („Потом су тек наставиле да се ређају битке, током којих су Уједињене земље млеле независну државу за независном државом“), одаје овог Бокеља и као изузетно одважног и храброг аутора, будући да и даље сваки помен Јевреја и Израела, уколико није изразито позитивно конотиран, веома често изазива асоцијацију на антисемитизам; без обзира на то што, дакако, код Маловића нема никаквих елемената антисемитског.
    Али зато има, и то у великој мери, у идејном и идеолошком слоју дела, много тога антиевропског и антиамеричког, антизападног и антиглобалистичког, а понајвише, ипак, антиутопијског:
    „То ће рећи да смо поодавно ушли у хаос … Живимо дане пренаглашености свих непредвидивости! Уједињене земље не могу да однесу финалну побједу. Тај је савез, као и Хитлеров, стваран; он постоји – али није истинит. Тај савез, с друге стране, има истините противнике, али је питање да ли би они били стварнији да су предухитрили Уједињене земље? Или се пак никад и не би руководили каубојском логиком Уједињених земаља?“


    ● U ko­joj mje­ri ste se osla­nja­li na vje­ro­do­stoj­ne po­dat­ke ka­da ste spe­ku­li­sa­li da je Kri­sto­fer Ko­lum­bo naj­vje­ro­vat­ni­je kon­ver­zos, je­vrej­skog po­ri­je­kla?
    – Pot­pu­no sam se oslo­nio na ne­pri­ko­sno­ve­ni auto­ri­tet, na Si­mo­na Vi­zen­ta­la, po­zna­ti­jeg po to­me što je bio naj­ve­ći lo­vac na na­ci­ste. Od tog Je­vre­ja sam na­u­čio, kroz knji­ge na­rav­no, da na pr­va tri bro­da ko­ja kre­ću za „Idi­ju” 1492. ne­ma ka­to­lič­kog sve­šte­ni­ka. Ukr­can je, gle! – ime­nom zna­ni Lu­is de To­res, tu­mač za he­brej­ski!
    U pri­či o Ko­lum­bu, ko­jom se okon­ča­va ka­zi­va­nje o mor­nar­skoj ma­ji­ci, ka­že se da je svih 120 mor­na­ra, mo­ra­lo da bu­de ukr­ca­no do po­no­ći 2. av­gu­sta 1492. Čud­no, ima­ju li se u vi­du po­mor­ski obi­ča­ji. A ni­je čud­no ako zna­mo da u po­noć is­ti­če za­bra­na ka­to­lič­kih kra­lje­va da ni­ti je­dan Je­vre­jin ne smi­je no­gom bi­ti pri­su­tan na špan­skom tlu. Tri bro­da, pu­na su Je­vre­ja. Ko­lum­bo vje­ru­je u ka­zi­va­nja enig­ma­tič­ne pri­do­šli­ce u Špa­ni­ju Sred­njeg vi­je­ka, u El­da­na Had Da­ni­ja, da ta­mo u ze­mlja­ma na is­to­ku – iz­gu­blje­na je­vrej­ska ple­me­na ži­ve u sop­stve­nim kra­ljev­stvi­ma. Fi­na­le ma­e­sto­zo ro­man „Je­dro na­de” do­ži­vlja­va u pro­u­če­noj tvrd­nji, da je pr­vo – Zdra­vo! – na ame­rič­kom kon­ti­nen­tu bi­lo iz­re­če­no na he­brej­skom. Ovim se ba­ca far no­ve svje­tlo­sti na na­ma zna­nu isto­ri­ju. Ovim se ro­ma­nom isto­ri­ja za­pra­vo mi­je­nja, jer ni­sam si­gu­ran da je do­vo­ljan broj lju­di čuo šta je ot­krio Si­mon Vi­zen­tal. Na Ko­lum­bo­vim bro­do­vi­ma vr­vi od Je­vre­ja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Ferenz Sat Jan 03, 2015 7:56 am

    Arsenić je Tokinovu knjigu nazvao hipsterskim kičem.
    boomer crook

    Posts : 37187
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Sat Jan 03, 2015 10:03 am

    pa oko maloviceve knjige lutajuci bokelj je i nastala ona fertutma oko toga sto u nbs postoji polica crnogorska knjizevnost.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 37187
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Sat Jan 03, 2015 10:11 am

    William Murderface wrote:NINova nagrada 3579118792

    Ne mogu da verujem koliko se ta ekipa raspištoljila. Više i ne kriju šta im je na pameti.


    Но, највећа сличност између Омерпаше Латаса и Једра наде јесте у сусрету главних јунака. Истина, ближи је Адам Оз (чије је вајање започето још у Пругастоплавим сторијама) Омерпаши Латасу, него што Никола Смекија, главни јунак Једра наде (власник фабрике за производњу морнарских мајица) подсећа на Богдана Зимоњића. Али, у начелу, и у разговору између Николе и Адама Оза при крају романа, може се препознати сусрет два принципа – Адам Оз, власник Пераста, директор Светског океанолошког института, председник Медитеранског удружења маслинара, челник Aquacoma „у чијем су посиједу респектабилни проценти свјетских извора слатке воде“, жели, слично као и Латас, „све што човек може постати и бити“ и „што га подиже у очима света“, а Никола Смекија на крају не жели ништа „до само да буде и остане оно што је“. С тим што су размере зла које обитава у Адаму Озу, као и моћи ђаволских метаморфоза његових, знатно веће него што је то случај када је у питању Латас. Адам Оз је заправо есенција зла, тако мајсторском руком вођен и обликован јунак, каквог српска књижевност до сада није познавала:
    „О знао је да поприми и изглед мужа неке Пераштанке. Лукав као Зевс, узимао је друга обличја како би се само домогао туђег, и тјелесно задовољио. Могао је да се трансформише управо до непрепознатљивости. У једну цркву да уђе као жупник, а да из друге изађе као парох.“
    И Адам Оз и Латас виде једну светску владу и једну светску религију. У Андрићевом делу та светска сила је Турска, а религија ислам, док у Маловићевом остварењу светску владу формирају Уједињене земље, чија је религија, суштински, религија новца.
    Измештање носилаца власти који угрожавају слободу и опстајање нација и суверенитет и самосталност држава, иако су, на први поглед, управо они у егзистенцијалној опасности, ка Израелу и Јеврејима (Адам Оз: „Јевреј? Прије бих за себе рекао да нисам онај који јесам.“), сасвим примерено актуелној ситуацији (Маловић као да је антиципирао нови ратни сукоб између Израела и Палестине који је, наговештавајући све већу трагедију по читав Блиски исток, започео непосредно по објављивању Једра наде) и духу времена („Потом су тек наставиле да се ређају битке, током којих су Уједињене земље млеле независну државу за независном државом“), одаје овог Бокеља и као изузетно одважног и храброг аутора, будући да и даље сваки помен Јевреја и Израела, уколико није изразито позитивно конотиран, веома често изазива асоцијацију на антисемитизам; без обзира на то што, дакако, код Маловића нема никаквих елемената антисемитског.
    Али зато има, и то у великој мери, у идејном и идеолошком слоју дела, много тога антиевропског и антиамеричког, антизападног и антиглобалистичког, а понајвише, ипак, антиутопијског:
    „То ће рећи да смо поодавно ушли у хаос … Живимо дане пренаглашености свих непредвидивости! Уједињене земље не могу да однесу финалну побједу. Тај је савез, као и Хитлеров, стваран; он постоји – али није истинит. Тај савез, с друге стране, има истините противнике, али је питање да ли би они били стварнији да су предухитрили Уједињене земље? Или се пак никад и не би руководили каубојском логиком Уједињених земаља?“


    ● U ko­joj mje­ri ste se osla­nja­li na vje­ro­do­stoj­ne po­dat­ke ka­da ste spe­ku­li­sa­li da je Kri­sto­fer Ko­lum­bo naj­vje­ro­vat­ni­je kon­ver­zos, je­vrej­skog po­ri­je­kla?
    – Pot­pu­no sam se oslo­nio na ne­pri­ko­sno­ve­ni auto­ri­tet, na Si­mo­na Vi­zen­ta­la, po­zna­ti­jeg po to­me što je bio naj­ve­ći lo­vac na na­ci­ste. Od tog Je­vre­ja sam na­u­čio, kroz knji­ge na­rav­no, da na pr­va tri bro­da ko­ja kre­ću za „Idi­ju” 1492. ne­ma ka­to­lič­kog sve­šte­ni­ka. Ukr­can je, gle! – ime­nom zna­ni Lu­is de To­res, tu­mač za he­brej­ski!
    U pri­či o Ko­lum­bu, ko­jom se okon­ča­va ka­zi­va­nje o mor­nar­skoj ma­ji­ci, ka­že se da je svih 120 mor­na­ra, mo­ra­lo da bu­de ukr­ca­no do po­no­ći 2. av­gu­sta 1492. Čud­no, ima­ju li se u vi­du po­mor­ski obi­ča­ji. A ni­je čud­no ako zna­mo da u po­noć is­ti­če za­bra­na ka­to­lič­kih kra­lje­va da ni­ti je­dan Je­vre­jin ne smi­je no­gom bi­ti pri­su­tan na špan­skom tlu. Tri bro­da, pu­na su Je­vre­ja. Ko­lum­bo vje­ru­je u ka­zi­va­nja enig­ma­tič­ne pri­do­šli­ce u Špa­ni­ju Sred­njeg vi­je­ka, u El­da­na Had Da­ni­ja, da ta­mo u ze­mlja­ma na is­to­ku – iz­gu­blje­na je­vrej­ska ple­me­na ži­ve u sop­stve­nim kra­ljev­stvi­ma. Fi­na­le ma­e­sto­zo ro­man „Je­dro na­de” do­ži­vlja­va u pro­u­če­noj tvrd­nji, da je pr­vo – Zdra­vo! – na ame­rič­kom kon­ti­nen­tu bi­lo iz­re­če­no na he­brej­skom. Ovim se ba­ca far no­ve svje­tlo­sti na na­ma zna­nu isto­ri­ju. Ovim se ro­ma­nom isto­ri­ja za­pra­vo mi­je­nja, jer ni­sam si­gu­ran da je do­vo­ljan broj lju­di čuo šta je ot­krio Si­mon Vi­zen­tal. Na Ko­lum­bo­vim bro­do­vi­ma vr­vi od Je­vre­ja.

    da li su oni normalni?
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Sat Jan 03, 2015 11:28 am

    ovo je dirljivo iskreno. banalna konspirologija obično izbegava da imenuje Jevreje kao krivce za sve. a ovaj car je preskočio eufemizme i kulturno posegao za pravim hitlerističkim argumentom.

    što se tiče żirija nagrade, prilično sam, na osnovu nekih saznanja o načinu lobiranja, siguran da oni ne čitaju sve romane iz šireg izbora.
    Erős Pista

    Posts : 81881
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Sat Jan 03, 2015 11:33 am

    Greshni Vasilije wrote:ovo je dirljivo iskreno. banalna konspirologija obično izbegava da imenuje Jevreje kao krivce za sve. a ovaj car je preskočio eufemizme i kulturno posegao za pravim hitlerističkim argumentom.


    Pa to! Nisu čak ni "bogati bankari", nego trup, odma Jevreji!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16330
    Join date : 2014-11-06

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by plachkica Sat Jan 03, 2015 12:50 pm

    Hej ljudi, ali to je toliko loš roman da je besmisleno posmatrati ga ideološki.
    Loš i glup roman.
    Od one vrste romana koji kad pročitaš ne dobiješ potrebu da istražiš čak ni
    toponime koji se spominju.
    Tupa praznina ostaje posle.
    E da, ako se zanemari svetska zavera kao potka, ono što vrišti iz romana je
    negiranje postojanja Crnogoraca, tj. njihovo svođenje na brdsko pleme.
    Erős Pista

    Posts : 81881
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Sat Jan 03, 2015 12:56 pm

    Pa zapravo, to se ni ne može posmatrati drugačije do ideološki. Šta se može reći o književnom kvalitetu takvog pisanja? Ništa. To su ideološka opšta mesta - Crnogorci ne postoje, Jevreji vladaju svetom, itd.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Sat Jan 03, 2015 12:57 pm

    mene zabavljaju teorije zavera i pučke istorije, a vidim da je knjiga riznica toga NINova nagrada 1143415371
    plachkica

    Posts : 16330
    Join date : 2014-11-06

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by plachkica Sat Jan 03, 2015 12:59 pm

    Pa kad tako postaviš stvari, u pravu si.
    No nebitno, nadam se da je ovo jedini spisak za nagrade na kom će da se spomene.
    I da će biti zaboravljen.
    I da će Laguna bankrotirati zbog izdavanja istog.
    I tako...

    NINova nagrada Empty Re: NINova nagrada

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Jul 27, 2024 1:23 pm