Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Razno razno razno

    Bleeding Blitva

    Posts : 3794
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Razno razno razno - Page 10 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Bleeding Blitva Tue May 28, 2024 6:15 pm



    Fora.

    Inače ova cura ima i podcast 'Rehash' o kulturnim pojavama, social media i tako to.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    avatar

    Posts : 18904
    Join date : 2014-12-12

    Razno razno razno - Page 10 Empty Re: Razno razno razno

    Post by beatakeshi Thu May 30, 2024 3:27 pm

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/prosperov-novak-dp-ulazi-u-havc-vidjet-cemo-hoce-li-slijepcevic-dobivati-novac/2569386.aspx 
    Ovaj naci me je propisno iznervirao.
    Tovar

    Posts : 526
    Join date : 2022-04-29

    Razno razno razno - Page 10 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Tovar Thu May 30, 2024 4:34 pm

    Zamisli koliko njega nervira što je Zlatnu palmu - prvu, jedinu i posljednju za Rvacku - ubo Srbin i odmah će ti biti lakše.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    Razno razno razno - Page 10 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 30, 2024 6:36 pm

    beatakeshi wrote:https://www.index.hr/vijesti/clanak/prosperov-novak-dp-ulazi-u-havc-vidjet-cemo-hoce-li-slijepcevic-dobivati-novac/2569386.aspx 
    Ovaj naci me je propisno iznervirao.

    Ne znamo otkud vam link na ovu
    stranicu ni što bi trebalo biti ovdje.
    Nema ničega.

    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Razno razno razno - Page 10 Empty Re: Razno razno razno

    Post by ficfiric Thu May 30, 2024 6:41 pm

    evo ispravan link

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/prosperov-novak-dp-ulazi-u-havc-vidjet-cemo-hoce-li-slijepcevic-dobivati-novac/2569386.aspx/


    _____


    Uprava napolje!

    Bleeding Blitva

    Posts : 3794
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Razno razno razno - Page 10 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Bleeding Blitva Thu May 30, 2024 7:55 pm

    Kaže SPN u istoj emisiji da bi hr specijalci trebali upasti u Crnu Goru i vratit brod 'Jadran'  Razno razno razno - Page 10 1336943286


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    avatar

    Posts : 18904
    Join date : 2014-12-12

    Razno razno razno - Page 10 Empty Re: Razno razno razno

    Post by beatakeshi Thu May 30, 2024 8:42 pm

    Sva ta govna koja bi da zatru spomen na ljude kakav je bio Buzov.
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Razno razno razno - Page 10 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Erős Pista Wed Jun 12, 2024 1:14 am



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 10104
    Join date : 2020-06-19

    Razno razno razno - Page 10 Empty Re: Razno razno razno

    Post by fikret selimbašić Tue Jun 18, 2024 8:42 pm

    Razno razno razno - Page 10 19177481


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    fikret selimbašić

    Posts : 10104
    Join date : 2020-06-19

    Razno razno razno - Page 10 Empty Re: Razno razno razno

    Post by fikret selimbašić Mon Aug 19, 2024 7:49 pm

    Razno razno razno - Page 10 1724086842-IMG_5645-1366x2048


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    zvezda je zivot

    Posts : 7289
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 10 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Thu Aug 22, 2024 11:21 pm

    klan kopola se dao u kontrolu stete nakon debakla s trejlerom za metropolis. (ko ne zna: izasao je pre neki dan trejler za metropolis, i fora je da su svi bili protiv maverika kopole sve vreme, i trejler pocinje sa citatima iz negativnih kritika njegovih cuvenih filmova iz pera najpoznatijih kriticara (saris, kejl, ibert...). e sad, fora je sto ai radio risirc i nijedan taj citat zapravo nije niko od tih  ljudi napisao)

    i za te potrebe izasao je intervju sa dzejsonom svarcmanom. u kojem ima jedna velika istina. ne samo da je on americki leo nego je zaista jedini glumac sa kim normalna osoba moje generacije moze da se identifikuje. ako se secate i ja sam napisao da mi je asteroid city bio neobicno dirljiv.

    https://www.indiewire.com/features/interviews/jason-schwartzman-interview-between-the-temples-coppolas-1235039104/

    To people my age, you’re a totemic figure. I watched “Rushmore” when I was 16 — great movie then, great movie now, but the perfect age to discover it. My friends and I saw ourselves in Max Fischer — for better and worse — while around that time “Bored to Death” premiered, and it was such a vision of what our lives as adults in Brooklyn could be.
    Right. Right, right, right.
    Then “Listen Up Philip” comes out when I’m a senior in college. Its irascible-intellectual character fascinates even as you try to heed the movie’s warnings. And in the last two years it’s been “Asteroid City” and “Between the Temples,” both of which I found very moving for underlining how long I’ve been watching you onscreen.


    Mmm. Thank you — very much.
    The comparison I make — which hopefully you don’t blanche at too much — is that you’re the American Jean-Pierre Léaud.
    Oh, my. Don’t say that. But he’s my guy … Yesterday I did a thing for MUBI. I talked about “Stolen Kisses,” and I said he’s my favorite actor, and I actually have a signed poster, to me, from Jean-Pierre Léaud. It’s the greatest possession. It says, “To Jason — Jean-Pierre Léaud.” I didn’t get it; someone got it for me as a gift. It’s, like, the greatest thing. I can’t believe it. Part of me still believes they just got it signed for a generic “Jason” and they got it to me, but — nonetheless.


    _____
    ova zemlja to je to

    Razno razno razno - Page 10 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 3:57 am