Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Razno razno razno

    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sat Apr 06, 2024 1:28 pm

    ne zajebavam se. objasnicu u 2-3 recenice veceras, sad sam u drustvu


    _____
    ova zemlja to je to
    паће

    Posts : 40200
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by паће Sat Apr 06, 2024 2:05 pm

    Ма дај, бре, та прича се увек изнова протура. Не бих ја него демони, ђаво, гласови у глави...

    Миссим волим и ја фришка леба па га никад нисам пипао у радњи.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by mstislaw Sat Apr 06, 2024 4:24 pm

    Ovo je sa Indexa:

    [size=34]Kako neslužbeno doznajemo, Matanić je godinama suradnice i studentice uznemiravao slanjem poruka seksualnog sadržaja. Riječ je bila o porukama i fotografijama lascivnog sadržaja, a osim što ih je navodno slao, slične je i tražio natrag. Redatelj je navodno koristio opciju "nestajućih poruka" koje se mogu otvoriti samo jednom, a Večernji list je otkrio i da se koristio Viberom kako bi dodatno onemogućio dokaze jer ta aplikacija ima i funkciju koja pošiljatelja obavještava ako primateljica njegovih poruka snimi sliku zaslona, što ih je, prema pisanju Večernjeg, nekoliko pokušalo učiniti.[/size]
    [size=34]Isto tako, neke od djevojaka koje su anonimno progovorile o svemu rekle su da su izbjegavale ići na partije na kojima je bio on da izbjegnu neugodne situacije, šlatanja, neprimjerena dodirivanja i pozive da se nađu nasamo. Navodno se uz pozive na susrete nasamo često spominjala i droga.[/size]
    [size=34]Iste stvari su, kako doznajemo, doživljavale i studentice Akademije dramske umjetnosti, gdje je Matanić predavao. Neslužbeno doznajemo da su neprimjereno ponašanje od njega doživjele gotovo sve studentice jedne godine na Akademiji.[/size]
    [size=34]Spominje se broj od čak 200 žena koje su doživjele ovakvu vrstu ponašanja. Neke od njih tek su postale punoljetne.[/size]
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 06, 2024 4:41 pm

    Ma to je on nehotice, u trenucima nadahnuća, omaklo mu se...

    Proračunato đubre
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sat Apr 06, 2024 6:05 pm

    Tovar wrote:
    zvezda je zivot wrote:ocigledno covek ima problem, i ocigledno je autor, i ocigledno da nije mogao svoje demone da istera kroz fikciju.

    jeste strasno i srozava ga ko coveka ali mozda uzdize ko autora

    Demoni? To se tako zove? Uzdiže ga kao autora? Nemoj, molim te. Nit je on Chaplin, nit je ovo 1924. godina.

    demoni, zli dusi, vatever, super knjiga.

    sta sam hteo reci i nadam se da nije kontroverzno. matanic je etabliran festivalski i prestiz tv reditelj, i iako ima svoje i tudje tikove i trikove kojima se reditelji prodaju na trzistu, ni u ludilu ne bih rekao da je autor. izgledao je kao i vecina filmskih stvaralaca, otudjen od sebe, svog rada, manje-vise bezlican profesionalac koji snima scenarije, tv reklame, 'kvalitetne serije' itd. e sad, s ovom aferom, misim da konacno mozemo da pronadjemo duboku licnu nit koja zaokruzuje njegovo delo i delo priblizava matanicu. i od njega cini autora.

    sad, to sto je on postao autor ne cini filmove boljima (mada verovatno zanimljivijim). vudi alen je autor, pa o njemu mislim lose ko o coveku i gradjaninu, a o delu jos gore.


    _____
    ova zemlja to je to
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sat Apr 06, 2024 6:16 pm

    паће wrote:
    Миссим волим и ја фришка леба па га никад нисам пипао у радњи.

    Razno razno razno - Page 6 1848198029


    _____
    ova zemlja to je to
    Tovar

    Posts : 448
    Join date : 2022-04-29

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Tovar Sat Apr 06, 2024 9:29 pm

    zvezda je zivot wrote:
    Tovar wrote:

    Demoni? To se tako zove? Uzdiže ga kao autora? Nemoj, molim te. Nit je on Chaplin, nit je ovo 1924. godina.

    demoni, zli dusi, vatever, super knjiga.

    sta sam hteo reci i nadam se da nije kontroverzno. matanic je etabliran festivalski i prestiz tv reditelj, i iako ima svoje i tudje tikove i trikove kojima se reditelji prodaju na trzistu, ni u ludilu ne bih rekao da je autor. izgledao je kao i vecina filmskih stvaralaca, otudjen od sebe, svog rada, manje-vise bezlican profesionalac koji snima scenarije, tv reklame, 'kvalitetne serije' itd. e sad, s ovom aferom, misim da konacno mozemo da pronadjemo duboku licnu nit koja zaokruzuje njegovo delo i delo priblizava matanicu. i od njega cini autora.

    sad, to sto je on postao autor ne cini filmove boljima (mada verovatno zanimljivijim). vudi alen je autor, pa o njemu mislim lose ko o coveku i gradjaninu, a o delu jos gore.

    Oko njegova djela se manje-više slažem. Ali ovo, da ga zlostavljanje žena, čini nekakvim filmskim autorom, jer ono, ako sam te dobro razumio, s temama njegovih filmova zaokružuje nekakav autorski koncept/opus, to mi je... bizarno.
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sat Apr 06, 2024 9:41 pm

    ne znam sta je bizarno. ideja je prosta. autor si ako tvoje preokupacije isplivaju u razlicitim filmovima uprkos svim kolaboracionistickim kompromisma kojima je filmski radnik na trzistu suocen. ili prostije ako se tvoja licnost vidi u filmu. ova afera meni pomaze da se jasnije vidi licnost dalibora matanica. neko ko je pazljivije pratio njegov opus ili neko ko je talentovaniji gledalac od mene, mozda je mogao to da vidi i bez ovoga.

    kazem ponavljam, autor je samo minimalno vrednosna ocena. recimo svaki knjizevnik je autor. ali samo otprilike izmedju 18% i 30% reditelja su autori i velika vecina njih je bzvze.


    _____
    ova zemlja to je to
    Tovar

    Posts : 448
    Join date : 2022-04-29

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Tovar Sat Apr 06, 2024 10:36 pm

    Šta da ti kažem, ne mislim da autorstvo nužno zahijeva od režisera da živi svoje preokupacije i izvan filma. Matanić je samo oportunistički govnar koji je, kad mu je karijera krenula uzlaznom putanjom, onako usput, shvatio da svoju poziciju moći može iskoristiti. I to je i radio. Ništa kompliciranije od toga. Autor je danas koliko je bio i prije dva dna.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by rumbeando Sat Apr 06, 2024 10:36 pm

    ZADARSKA GLUMICA
    Tihana Lazović žestoko prozvala Matanića ali i druge: 'Te mlade djevojke žrtve su cijelog sistema'
    To što moja suradnja sa Daliborom Matanićem nikada nije bila neprimjerena, neprofesionalna i neugodna, apsolutno ništa ne znači, štoviše potvrđuje da je vješto manipulirao nama koji smo godinama surađivali s njim, napravio od nas majmune i vrlo proračunato “pikirao” svoje žrtve koje su mahom mlade djevojke na početku svoje karijere, napisala je glumica
    Glumica Tihana Lazović Trifunović danas se na Facebooku oglasila i ogradila od redatelja Dalibora Matanića, kojeg su brojne žene optužile za uznemiravanje. Lazović je jedna od Matanićevih najomiljenijih glumica, a s njim je surađivala na filmovima „Zora“ i „Zvizdan“, te serijama „Šutnja“, „Novine“ i „Područje bez signala“.
    - To što moja suradnja sa Daliborom Matanićem nikada nije bila neprimjerena, neprofesionalna i neugodna, apsolutno ništa ne znači, štoviše potvrđuje da je vješto manipulirao nama koji smo godinama surađivali s njim, napravio od nas majmune i vrlo proračunato “pikirao” svoje žrtve koje su mahom mlade djevojke na početku svoje karijere. Te mlade djevojke, a i ja sam prilično nedavno bila mlada djevojka, žrtve su ne samo Dalibora Matanića nego cijelog sistema, počevši od Akademije dramske umjetnosti na kojoj se desetljećima štiti nasilnike, počevši od Tonka Lonze pa sve do aktulanog Ozrena Prohića, preko niza drugih prijavljenih profesora koji nisu zanimljivi javnosti kao Dalibor Matanić pa su ih, kao i svećenike pedofile koje se šalje iz župe u župu, preselili na neko mjesto na kojem su sigurni od kaznenog progona, ali i dalje bezbrižno stvaraju svoju “umjetnost” a neki, kako čujem, i dalje predaju na spomenutoj ustanovi. Kada svoj mladi život započinjete na jednoj takvoj školi, kada su gore spomenuti profesori vaša jedina opcija, ako se njeguje šutnja i pognuta glava, ako se svaki oblik bunta kažnjava i čita kao “bila je neposlušna studentica, nećemo je primiti u ansambl”, onda nam je jasno zašto naši poslodavci imaju sindrom Boga i uživaju svoju poziciju maksimalno. Svi smo odgovorni.
    Stojim i podržavam sve djevojke i žene koje su ispričale svoje priče, nadam se da će ovo potaknuti i ostale žrtve da istupe, progovore i prijave. Ne samo Dalibora Matanica. Sve njih, napisala je Tihana Lazović. 
    Podsjetimo, Matanić se u podužem postu na Facebooku oglasio nakon šokantnih optužbi nekoliko glumica i otkazane suradnje na snimanju serije Šutnja. 
    U statusu je priznao da je drogiran i pijan 'uznemiravao kolegice' te kako je zatražio liječničku pomoć. Status je objavio tek nakon što je priča izašla u medije i u njemu, uz puno riječi kajanja, nije izravno napisao o kakvim je djelima riječ zbog kojih se kaje. Ali je, između ostalog, naglasio kako je puno toga 'učinio za ovu zemlju' i zatražio mir za obitelj. No, ubrzo je ugasio Facebook profil i zaključao profil na Instagramu. 
    https://www.vecernji.hr/showbiz/tihana-lazovic-zestoko-prozvala-matanica-ali-i-druge-te-mlade-djevojke-zrtve-su-cijelog-sistema-1759676
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sat Apr 06, 2024 10:47 pm

    Tovar wrote:Šta da ti kažem, ne mislim da autorstvo nužno zahijeva od režisera da živi svoje preokupacije i izvan filma. 

    ko je rekao da zahteva? moze i sasvim obrnuto. kako flober kaze, budi fin burzuj u zivotu, da bi mogo biti ludjak u umetnosti.


    _____
    ova zemlja to je to
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by rumbeando Sat Apr 06, 2024 10:52 pm

    Jedan od komentara na Tihaninu objavu:

    Svaka riječ o zlostavljačima koji od studenskih dana na ADU maltretiraju studentice i studente nažalost stoji. Kao što nažalost i pokušaji rješavanja prijavama koje su podnijele neke, iako rijetke, maltretirane studentice, nazalost nije urodio ama bas nikakvim pomakom. Zlostavljači su pokriveni nekim nebuloznim očitovanjima, mišljenjima Povjerenstava, novodonesim Kodeksima u kojima seksualno uznemiravanje je manji grijeh od izrečenog vapaja žrtve upućenog njegovoj Nedodirljivosti Dekanu ADU i sve ostaje isto. Onima koji progovore skidaju se predstave sa repertoara kazalista u kojima one i oni koji su se iživljavali i dalje imaju “svoje dečke” i “svoje cure” , zatvaraju vrata na početcima karijere ili bolje rečeno borbe za preživljavanjem u surovom kazališnom svijetu. I ne, nismo svi odgovorni, žrtve koje šute nisu odgovorne jer se boje ili ne vjeruju da će se bilo što promijeniti. Odgovorni su oni koji ortački šalju srčeka zlostavljačima, oni koje žrtve nazivaju histeričnim nedojebanim neodgojenim ženturačama, oni koji predmete čiste kao suza drže u ladicama umjesto da napisu otkaze, oni koji suspendiranim Prohićima za trajanja višegodišnjih suspenzija isplaćuju pune profesorske plaće za nerad , oni koji im istovremeno daju predstave širom Hrvatske i priliku da dalje maltretiraju , koji im futraju masne honorare u guzice po načelu ja tebi a ti ćeš jednom meni.. krivi su svi ono koji kupe kartu za njihove predstave i odsjede i na kraju plješću umjesto da im pljunu u facu i izadju iz dvorane, krivi smo ipak na kraju mi koji im nismo namazali katranom i zasuli perjem i ostavili da s vanjske strane ulaznih vrata gledaju Akademije, nacionalna kazalista, pozornice… idi i leči se Pokajniče.. ima u svetošimunskoj zatvorska bolnica..
    https://www.facebook.com/tihana.lazovich/posts/pfbid0PGkBnKU2eEphq3HSj4A7sir9ishsmfm9ewzQ8P7MDVLA9YyWezzRY1TZ8q6yyEJKl?comment_id=933407088322901&__cft__[0]=AZXuUXxH5HZDiTotXF5hDA57TpF9uyTBTeqaa3FBHm8pneQjUfEjbrzS3_lebbu_j4pjeXTlWzmpyYt2FQctuvXi7J0JLqPHJSGOwGKQnrwQ-pARjBCoSyuhMOUbvpES7c8&__tn__=R]-R
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by rumbeando Sat Apr 06, 2024 10:53 pm

    mstislaw wrote:Neslužbeno doznajemo da su neprimjereno ponašanje od njega doživjele gotovo sve studentice jedne godine na Akademiji. Spominje se broj od čak 200 žena koje su doživjele ovakvu vrstu ponašanja. Neke od njih tek su postale punoljetne.

    Govnar nije gubio vreme.
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sat Apr 06, 2024 10:57 pm

    rumbeando wrote:
    mstislaw wrote:Neslužbeno doznajemo da su neprimjereno ponašanje od njega doživjele gotovo sve studentice jedne godine na Akademiji. Spominje se broj od čak 200 žena koje su doživjele ovakvu vrstu ponašanja. Neke od njih tek su postale punoljetne.

    Govnar nije gubio vreme.

    lik ima neki kompulsivni poremecaj. navuko se na snapchat plus narkoman.


    _____
    ova zemlja to je to
    Tovar

    Posts : 448
    Join date : 2022-04-29

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Tovar Sat Apr 06, 2024 11:11 pm

    zvezda je zivot wrote:
    Tovar wrote:Šta da ti kažem, ne mislim da autorstvo nužno zahijeva od režisera da živi svoje preokupacije i izvan filma. 

    ko je rekao da zahteva? moze i sasvim obrnuto. kako flober kaze, budi fin burzuj u zivotu, da bi mogo biti ludjak u umetnosti.

    Pa okej, onda se slažemo.

    Ali, napisao si ovo...


    matanic je etabliran festivalski i prestiz tv reditelj, i iako ima svoje i tudje tikove i trikove kojima se reditelji prodaju na trzistu, ni u ludilu ne bih rekao da je autor. izgledao je kao i vecina filmskih stvaralaca, otudjen od sebe, svog rada, manje-vise bezlican profesionalac koji snima scenarije, tv reklame, 'kvalitetne serije' itd. e sad, s ovom aferom, misim da konacno mozemo da pronadjemo duboku licnu nit koja zaokruzuje njegovo delo i delo priblizava matanicu. i od njega cini autora.


    Kažeš da gledajući njegove filmove nisi vidio autora, ugledao si ga tek nakon ovog slučaja. To mi se čini kontradiktornim tvom zadnjem postu. Moja poanta je da autora prepoznaješ po filmovima, ne po tome šta radi i misli izvan filmskog seta. Ne mislim da mu to nešto dodaje ili oduzima na autorstvu.
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sat Apr 06, 2024 11:17 pm

    napisao sam bukvalno ovo u pretposlom postu:


    ili prostije ako se tvoja licnost vidi u filmu. ova afera meni pomaze da se jasnije vidi licnost dalibora matanica. neko ko je pazljivije pratio njegov opus ili neko ko je talentovaniji gledalac od mene, mozda je mogao to da vidi i bez ovoga


    Last edited by zvezda je zivot on Sat Apr 06, 2024 11:19 pm; edited 1 time in total


    _____
    ova zemlja to je to
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by rumbeando Sat Apr 06, 2024 11:18 pm

    Tovar

    Posts : 448
    Join date : 2022-04-29

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Tovar Sat Apr 06, 2024 11:55 pm

    zvezda je zivot wrote:napisao sam bukvalno ovo u pretposlom postu:


    ili prostije ako se tvoja licnost vidi u filmu. ova afera meni pomaze da se jasnije vidi licnost dalibora matanica. neko ko je pazljivije pratio njegov opus ili neko ko je talentovaniji gledalac od mene, mozda je mogao to da vidi i bez ovoga

    Nisi ti netalentirani gledatelj, ni najpažljiviji pratitelji njegova opusa  mu iz filmova nisu mogli razabrati ličnost seksualnog zlostavljača. Naprotiv. On je obrnuo Flauberta. U svakom slučaju, njegova se ličnost sad jasno vidi, tu se slažemo, da ne trolam dalje o autorstvu.
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Sun Apr 07, 2024 2:02 pm

    Erős Pista wrote:
    Jednom prilikom dok sam guglao slike golih zena na inter netu izleti mi video Boba Hoskinsa i nakon pocetnog soka i uznemirenja skapiram da covek prica o beogradu na vodi. Deset minuta vizionarske tirade o zlocinu nad londonom. Ko ne pogleda magarac.

    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Erős Pista Sun Apr 07, 2024 2:18 pm

    Sjajno, hvala!


    Last edited by Erős Pista on Sun Apr 07, 2024 7:10 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by No Country Sun Apr 07, 2024 6:48 pm

    zvezda je zivot wrote:ne znam sta je bizarno. ideja je prosta. autor si ako tvoje preokupacije isplivaju u razlicitim filmovima uprkos svim kolaboracionistickim kompromisma kojima je filmski radnik na trzistu suocen. ili prostije ako se tvoja licnost vidi u filmu. ova afera meni pomaze da se jasnije vidi licnost dalibora matanica. neko ko je pazljivije pratio njegov opus ili neko ko je talentovaniji gledalac od mene, mozda je mogao to da vidi i bez ovoga.

    kazem ponavljam, autor je samo minimalno vrednosna ocena. recimo svaki knjizevnik je autor. ali samo otprilike izmedju 18% i 30% reditelja su autori i velika vecina njih je bzvze.
    Мени је увек била страна ова идеја да је аутор вреднији и важнији од дела. Деси се, и не тако ретко, да редитељ кога нико нормалан не би уврстио у ауторе сними аутентично уметничко дело. Још чешће се деси обрнуто, да велики и признати уметник сними неопевано срање. Слободан Шијан је снимио и најбољи и најгори филм југословенске кинематографије. Да ли је у једном случају био аутор а у другом не? И зашто је то уопште важно? Ако ме занима личност неког редитеља читаћу његове/ њене интервјуе, биографије и сл. Естетски чин је интеракција са делом, не са аутором.

    И дефинитивно није тачно да је сваки књижевник аутор. Него у филму има далеко више заната, па је више и на цени.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sun Apr 07, 2024 7:06 pm

    No Country wrote:
    zvezda je zivot wrote:ne znam sta je bizarno. ideja je prosta. autor si ako tvoje preokupacije isplivaju u razlicitim filmovima uprkos svim kolaboracionistickim kompromisma kojima je filmski radnik na trzistu suocen. ili prostije ako se tvoja licnost vidi u filmu. ova afera meni pomaze da se jasnije vidi licnost dalibora matanica. neko ko je pazljivije pratio njegov opus ili neko ko je talentovaniji gledalac od mene, mozda je mogao to da vidi i bez ovoga.

    kazem ponavljam, autor je samo minimalno vrednosna ocena. recimo svaki knjizevnik je autor. ali samo otprilike izmedju 18% i 30% reditelja su autori i velika vecina njih je bzvze.
    Мени је увек била страна ова идеја да је аутор вреднији и важнији од дела. Деси се, и не тако ретко, да редитељ кога нико нормалан не би уврстио у ауторе сними аутентично уметничко дело. Још чешће се деси обрнуто, да велики и признати уметник сними неопевано срање. Слободан Шијан је снимио и најбољи и најгори филм југословенске кинематографије. Да ли је у једном случају био аутор а у другом не? И зашто је то уопште важно? Ако ме занима личност неког редитеља читаћу његове/ њене интервјуе, биографије и сл. Естетски чин је интеракција са делом, не са аутором.

    И дефинитивно није тачно да је сваки књижевник аутор. Него у филму има далеко више заната, па је више и на цени.


    a dobro, reci ti meni ko je rekao da je autor vredniji i vazniji od dela? ti si nesto boldovao u mom postu i odgovaras na 'ovu ideju' koju nigde nisam izrekao.

    sta kazes autor snimi sranje, hek snimi autenticno umetnicko delo? jako zanimljivo. estetski cin je interakcija sa delom, ne sa autorom? zanimljivo.

    si cuo za trifoa?


    _____
    ova zemlja to je to
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Sun Apr 07, 2024 7:17 pm

    inace ovo me podsetilo na sjajnu izjavu najcenjenijeg parfemskog kriticara luke turina. otprilike: ja dobro pisem o parfemima zato sto znam da parfem nije miris (ruza je miris) vec poruka u boci koju 1 covek salje drugom. 

    ono, za ostale 'estetske cinove' gledajte ai art.


    _____
    ova zemlja to je to
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by No Country Sun Apr 07, 2024 7:22 pm

    Лол, неко ти дрма кавез? “Аутор си ако се твоја личност види у филму”. Трт. Неки део твоје личности се увек види у филму, нпр. да си лењ и недуховит и да не знаш да правиш филмове - то те свакако неће учинити аутором. Правиш се важан и окрећеш фразе, по обичају.

    Лепо је што си чуо за Трифоа.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Sun Apr 07, 2024 7:23 pm

    Kad si vec kod parfema, spadaju li igrice u umetnost?

    @yveyda


    Last edited by beli listići on Sun Apr 07, 2024 7:24 pm; edited 2 times in total

    Razno razno razno - Page 6 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 2:03 pm