Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 52138
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 08, 2024 9:45 pm

    Solus_Rex

    Posts : 3611
    Join date : 2018-07-03

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Solus_Rex Tue Jul 09, 2024 9:26 pm

    My preliminary research-based analysis: Videos, photos, reports & other evidence suggest that one of Russian Kh 101 missiles in indiscriminate strike hit 2 electric substations in children's hospital territory in Kyiv & partially destroyed nearby two story hospital building killing two people there & blast impact damaged one of main hospital buildings. Akhmetov's energy company reported that its 3 transformer substations in Kyiv, including two on hospital territory, were destroyed by Russian missiles. Videos also show simultaneous strikes by 6 Russian missiles of Artem factory involved in missile production some 600 meters away. Claims by Russian & Ukrainian governments, which are reported by media at face value and taken by many social media users at face values, appear to be false. Contrary to Russian government claim, this missile strike was not from Ukrainian NASAMS air defense. Contrary to Ukrainian government claim, children were not targeted, and 11 out of 13 Russian missiles were not shot down. Missile strike in daylight in densely populated area, especially in children hospital area can be classified as indiscriminate and violation of international law. Research-based analysis is preliminary and based on publicly available evidence at this time



    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    One Eyed Bob

    Posts : 2213
    Join date : 2015-08-13

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by One Eyed Bob Thu Aug 08, 2024 11:16 am

    Ne komentarišemo da je Ukrajina napala Rusiju, ali stvarno.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    avatar

    Posts : 7734
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Thu Aug 08, 2024 11:19 am

    Informer predskazao opet.

    Po međunarodnom pravu svakako mogu ući u dubinu neprijateljske teritorije ako su napadnuti, samo ne znam koliko km.
    Erős Pista

    Posts : 82461
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Thu Aug 08, 2024 11:19 am

    Rat u Ukrajini - Page 28 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    One Eyed Bob

    Posts : 2213
    Join date : 2015-08-13

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by One Eyed Bob Thu Aug 08, 2024 11:24 am

    MNE wrote:Informer predskazao opet.

    Po međunarodnom pravu svakako mogu ući u dubinu neprijateljske teritorije ako su napadnuti, samo ne znam koliko km.

    Mislim da mogu do Kamčatke ili tako nešto mada nisam siguran.

    Ne postoji nikakva odredba u tom smislu. Međunarodne konvencije regulišu postupanje prema okupiranim teritorijama, prema civilima i institucijama civilnog društva, zarobljenim i interniranim ljudima i tako dalje i ne bavi se detaljima vojnih operacija. Međunarodno pravo bavi se konceptima agresije, pravednog rata itd, a ne koliko će kilometara trupe napredovati na nekoj teritoriji.

    Sve u svemu mislio sam da je ovo hajdučki raid, a stvar je postala veoma ozbiljna, zvekeće Telegram da Rusi popunjavaju odbranu vagnerovcima u okviru Rosgvardije itd, a Ukrajinci su otvorili brešu i ubacuju ljudstvo i opremu.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    avatar

    Posts : 7734
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Thu Aug 08, 2024 11:35 am

    ma mogu, ali sam mislio da država može u svrhe rješavanja problema privremeno ući na teritoriju druge države donekle a da se to ne računa kao invazija
    One Eyed Bob

    Posts : 2213
    Join date : 2015-08-13

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by One Eyed Bob Thu Aug 08, 2024 11:41 am

    Ajd ovako, pošto to jeste zanimljivo pitanje: međunarodno pravo razlikuje dve vrste ulaska na neprijateljsku teritoriju, jedna se (ne znam srpski formalni termin pa ću prevesti direktno sa engleskog) zove privremena okupacija u ratnim uslovima i ona se smatra legitimnim činom rata, a druga je prisvajanje teritorije putem okupacije i aneksije i ona se smatra nezakonitim činom u međunarodnim okvirima. To nema veze sa kilometrima, Ukrajina ima pravo na odbranu tako što će privremeno zauzeti Vladivostok 8.000 km daleko, nakon čega će tokom okupacije poštovati haške i ženevske odredbe, ali ne sme da ga anektira, tu je sva razlika.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by konjski nil Thu Aug 08, 2024 11:49 am

    zamišljam kako 45 neki borac za ratno pravo drvi rujagama ej pa ušli ste 20 km u dojčland djb nećete valjda do berlina Rat u Ukrajini - Page 28 2304934895


    _____
    Rat u Ukrajini - Page 28 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Rat u Ukrajini - Page 28 2692
    Del Cap

    Posts : 7011
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Thu Aug 08, 2024 12:44 pm

    MNE wrote:Informer predskazao opet.

    Po međunarodnom pravu svakako mogu ući u dubinu neprijateljske teritorije ako su napadnuti, samo ne znam koliko km.

    Smeju isto do Kurska ali i ako krenu u proboj iz formiranog mostobrana na Kamčatki....
    Nim Chimpsky

    Posts : 249
    Join date : 2024-06-04

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nim Chimpsky Thu Aug 08, 2024 1:22 pm

    Provericu kasnije ali mislim da mogu do Balčaka
    паће

    Posts : 41371
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by паће Thu Aug 08, 2024 1:29 pm

    Ко зна шта је балчак, има ...(колико то) година.


    _____
       cousin for roasting the rakija
       зрењанинска клима је идеална - кад има блата, нема прашине, кад има прашине, нема снега, а кад има снега нема блата.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 52138
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Aug 08, 2024 4:11 pm

    Balčakostan je odmah do Baškortostana
    One Eyed Bob

    Posts : 2213
    Join date : 2015-08-13

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by One Eyed Bob Sun Aug 11, 2024 9:49 pm



    _____
    Gdje punac drži pive?
    One Eyed Bob

    Posts : 2213
    Join date : 2015-08-13

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by One Eyed Bob Sun Aug 11, 2024 9:51 pm

    ovo je naravno rashladni toranj, izgleda gadno ali je 99% nekakva provokacija.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 52138
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 11, 2024 10:02 pm

    Oh, super
    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by konjski nil Sun Aug 11, 2024 10:12 pm

    ti reaktori su u hibernaciji par godina vrv su zapalili gume jer tako čadi Rat u Ukrajini - Page 28 2304934895


    _____
    Rat u Ukrajini - Page 28 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Rat u Ukrajini - Page 28 2692
    Thomas Sankara

    Posts : 275
    Join date : 2016-07-06
    Location : Belgrade

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Thomas Sankara Mon Aug 12, 2024 3:02 am

    Nije to nista strasno, uostalom koliki ste licemeri nemate temu o Jemenu Rat u Ukrajini - Page 28 2304934895
    fikret selimbašić

    Posts : 10274
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Thu Aug 15, 2024 7:03 pm

    Lukašenko zove na Minsk 3.


    Лукашенко заявил, что не намерен применять тактическое ядерное оружие, пока противник не пересечёт границу Союзного государства. При этом он добавил, что все «красные кнопки» уже «понажимали», а осталась только «самая красная» кнопка.

    «Давайте сядем за стол переговоров и закончим эту драчку. Она ни украинскому народу, ни россиянам, ни белорусам не нужна. Она нужна им. Я не могу привести эти факты, они абсолютно закрытые, где они в открытую говорят, высокопоставленные люди, дословно: "Пусть бьют друг друга — украинцы, русские — пускай в этом котле все подохнут», — сказал также Лукашенко в интервью телеканалу «Россия».

    Nije da Lukašenko nije u pravu, kao i kad je Jermenima predlagao da uzmu pare od Azera i vrate im nejeremenski dio NKarabaha. Iako ovo "драчка" baš para uši jer je sve osim dračke, njegov predlog ipak nije za salo i sahar. SVO će sve da ih otrca kao što kombinacija suše i grada otrca voćnjak.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    fikret selimbašić

    Posts : 10274
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Tue Aug 27, 2024 8:27 pm

    27. август, Минск / Кор. БЕЛТА/. Белорусија живи у веома тешком периоду, питање је „или-или“. Ово је изјавио председник Белорусије Александар Лукашенко на Републичком педагошком савету, јавља дописник БЕЛТА.

    Шеф државе је подсетио да је, чим су уведене рестриктивне мере против Белорусије, одмах захтевао да влада заборави на ове санкције и да се фокусира на економски развој. У овим условима било је потребно не само производити, већ и продавати производе у иностранству. За земље са извозно оријентисаним економијама, таква ситуација представља велики изазов. Међутим, власти су се тиме бавиле, а обични Белоруси нису осетили велики санкциони притисак, приметио је Александар Лукашенко.


    Лукашенко је на Републичком педагошком већу питао да ли је школа постала храм и позвао да се проблеми не ретуширају „Живимо у најтежим временима да се на југу води рат. Морамо да имамо на уму ова ситуација је земља, овај колос (мала Бјелорусија - није тако мала када се бавите њоме у цјелини), окрените се са Запада на Исток може то да уради, али ово је најтежи посао у којем земља живи у веома тешком периоду, питање је „или-или“, нагласио је председник. „Сада нас саветују, добацивају ми са стране (све то сипа на мене): „Хајде да се повучемо овамо, да ослободимо тамо.” . Хајде да заратимо са Украјином против Русије. И довешћемо НАТО трупе на ту границу код Смоленска." Долази до овога. Данас ми дају предлоге са свих страна, које не можемо да прихватимо 99%. Зато желим да схватите у каквој смо ситуацији, у каквој смо ситуацији. Ситуација у којој се налазимо. То је све што могу да вам кажем данас: сва остала питања су моја питања, а ја ћу радити свој посао заједно са својим колегама. високи званичници“, рекао је шеф државе. Александар Лукашенко је рекао да током педагошког савета жели да чује истину од његових учесника, да осети нерв наставе. "С обзиром на тренутну ситуацију", додао је -0-.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 52138
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 27, 2024 8:30 pm

    Vidi Putine sta mi nude, a ja veran ko pas
    fikret selimbašić

    Posts : 10274
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Tue Aug 27, 2024 8:36 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:Vidi Putine sta mi nude, a ja veran ko pas

    Nije dok ne krene da oslobađa Rat u Ukrajini - Page 28 2304934895




    Ja prilično vjerujem da se Lukašu zaista nude ove opcije.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    паће

    Posts : 41371
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by паће Tue Aug 27, 2024 10:38 pm

    Државна педагогија бато, васпитава држава саму себе.


    _____
       cousin for roasting the rakija
       зрењанинска клима је идеална - кад има блата, нема прашине, кад има прашине, нема снега, а кад има снега нема блата.
    Thomas Sankara

    Posts : 275
    Join date : 2016-07-06
    Location : Belgrade

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Thomas Sankara Wed Aug 28, 2024 2:00 am

    fikret selimbašić wrote:
    Nektivni Ugnelj wrote:Vidi Putine sta mi nude, a ja veran ko pas

    Nije dok ne krene da oslobađa Rat u Ukrajini - Page 28 2304934895




    Ja prilično vjerujem da se Lukašu zaista nude ove opcije.

    izda li, bice u srbalja omrazeniji od sorosa, majkl felpsa i grete tunberg zajedno
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 52138
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Aug 28, 2024 6:07 am

    +1

    mozda mu uvedemo i sankcije...

    Rat u Ukrajini - Page 28 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Oct 18, 2024 9:36 am