Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    fikret selimbašić

    Posts : 10147
    Join date : 2020-06-19

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by fikret selimbašić Thu Apr 04, 2024 8:00 pm

    Trenutna naslovnica Jutarnjeg.

    Trojka uhapšena u Hadžićima. Austrija, Rumunija, EU...


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3343
    Join date : 2021-09-13

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Uncle Baby Billy Thu Apr 04, 2024 9:18 pm

    nahranimo malo kult jebenog poligrafa u Srbiji, šta nam teško

    https://n1info.rs/vesti/kako-su-osumnjiceni-za-dankino-ubistvo-pali-na-poligrafu-strucnjak-objasnjava-sta-je-odlozena-reakcija/


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 05, 2024 11:40 am

    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Del Cap Fri Apr 05, 2024 12:53 pm

    Načelnik UKP:
    ".... samo to područje je nama čudno, narečje, Vlasi su...."
    "....mislimo da je uradio nešto, nešto gnusno sa telom...." (kad se vratio dan kasnije na deponiju)
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 05, 2024 1:09 pm

    Jbt jbt
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by rumbeando Fri Apr 05, 2024 3:08 pm

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by rumbeando Sat Apr 06, 2024 12:08 pm

    Osumnjičenima pritvor do 30 dana, na saslušanju u tužilaštvu jedan je priznao, a drugi se brani ćutanjem. Uhapšeni su i otac i brat jednog od njih (rodbinske veze nisu navedene u saopštenju, ali su tako javili na RB1 u podnevnim vestima) jer su mu po tvrdnji policije pomogli da premesti telo na nepoznatu lokaciju.
     
    Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova uhapsili su R. D. (73) i D. D. (40).
    Uhapšeni su zbog postojanja osnova sumnje da su D. D. (50) osumnjičenom za teško ubistvo dvogodišnje Danke Ilić pomogli da premesti telo devojčice sa deponije u okolini Banjskog polja na za sada nepoznatu lokaciju na teritoriji grada Bora, saopštio je MUP.
    "Zbog postojanja osnova sumnje da su najverovatnije 28. marta ove godine počinili krivično delo pomoć učiniocu nakon izvršenog krivičnog dela, R. D. i D. D. određeno je zadržavanje do 48 sati i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni Višem javnom tužilaštvu u Zaječaru", navodi se u saopštenju MUP-a.
    Podsetimo, S. J. i D. D. su kolege iz JKP Vodovod i oni su 26. marta devojčicu udarili službenim vozilom, a potom istim njeno telo odvezli na deponiju gde su ga prvobitno bacili. Potraga traje od prekjuče, a ispituje se i pretražuje da li je ono prebačeno sa tog mesta.
    Osumnjičeni za ubistvo Danke Ilić saslušani su sinoć u tužilaštvu, a tom pirilikom jedan od osumnjičenih je priznao zločin, dok se drugi branio ćutanjem.
    "Osumnjičena lica su saslušana u tužilaštvu, kojom prilikom je D. D. u potpunosti priznao izvršenje krivičnog dela, dok se J.S. branio ćutanjem", navodi se iz Tužilaštva.
    Na predlog tužilaštva, sudija za prethodno postupak Višeg suda u Zaječaru osumnjičenima je odredio pritvor u trajanju do 30 dana.  
    b92.net/info/hronika/11506/oglasio-se-mup-nova-hapsenja/vest
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by rumbeando Sat Apr 06, 2024 2:21 pm

    Advokati tamo tvrde da oca i brata ne mogu da gone po zakonu i pitaju se čemu to hapšenje.

    Pomoć učiniocu posle izvršenog krivičnog dela
    Član 333

    (1) Ko krije učinioca krivičnog dela ili mu prikrivanjem sredstava kojima je delo učinjeno, tragova ili na drugi način pomaže da ne bude otkriven ili ko krije osuđeno lice ili preduzima druge radnje kojima se ide za tim da se ne izvrši izrečena kazna, mera bezbednosti ili da se ne primene vaspitne mere upućivanja u vaspitnu ustanovu ili vaspitno-popravni dom, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

    (2) Ko pruži pomoć učiniocu krivičnog dela za koje je propisana kazna zatvora preko pet godina,
    kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

    (3) Ko pruži pomoć učiniocu krivičnog dela za koje je propisan doživotni zatvor,
    kazniće se zatvorom od jedne do osam godina.

    (4) Kazna za delo iz stava 1. ovog člana ne može biti teža ni po vrsti ni po visini od kazne propisane za krivično delo koje je izvršilo lice kojem je pružena pomoć.

    (5) Za delo iz st. 1. do 3. ovog člana neće se kazniti lice kojem je učinilac supružnik, lice sa kojim učinilac živi u trajnoj vanbračnoj zajednici, srodnik po krvi u pravoj liniji, brat ili sestra, usvojilac ili usvojenik, kao i supružnik nekog od navedenih lica, odnosno lice koje sa nekim od njih živi u trajnoj vanbračnoj zajednici.
    https://www.paragraf.rs/propisi/krivicni-zakonik-2019.html
    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by One Eyed Bob Sat Apr 06, 2024 2:44 pm

    Nešto mi ovde nije jasno. Moj brat raskomada čoveka, ja mu pomognem da se oslobodi tela, i nikom ništa, nevin sam pred Bogom i zakonom jer krv nije voda?

    Treba mi ovde šire objašnjenje osim slova zakona, nemoguće da su stvari baš tako jednostavne.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by rumbeando Sat Apr 06, 2024 2:50 pm

    I meni je čudno, ali verujem da Uskebasi i Ted dobro znaju o čemu govore.

    Edit: Evo Uskebasi objasnjava smisao te odredbe:

    Da bi se izbeglo da ti uhapse pola familije i optuze ih za pomaganje ne bi li te naterali da priznaš nešto. Srodnici nisu dužni da svedoce, niti ih policija može naterati na to. Ali ako im se predoči da mogu da idu u zatvor zbog pomaganja...
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by rumbeando Sat Apr 06, 2024 4:01 pm

    Po onome što javlja Kurir, policija pretražuje septičku jamu u dvorištu osumnjičenog i bunar u dvorištu komšinice u dvorištu prekoputa njenog. Ta komšinica živi u inostranstvu, a došla je u utorak i zatekla obijen katanac na svojoj kapiji.
    kurir.rs/crna-hronika/4375636/dosla-sam-ovde-i-videla-da-mi-je-obijen-katanac-na-kapiji-policija-pretrazuje-dvoriste-komsinice-osumnjicenog-za-ubistvo-danke
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 06, 2024 4:44 pm

    Velikom broju ljudi (ne svakom, ne većini) se može desiti da, eto, jednom, voze malo iznad dozvoljenog i zgaze nekog. To je jedno.

    Ovo što su oni uradili je samo za doživotnu
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Del Cap Sat Apr 06, 2024 5:15 pm



    "Podsetimo, Dejan Dragijević (50) priznao je sinoć na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Zaječaru da je zadavio Danku Ilić (2), a optužio je svog oca i brata da su mu pomogli da premesti delo devojčice sa deponije.

    Dalibor i Rade Dragijević, otac i brat ubice Danke Ilić uhapšeni su i određeno im je zadržavanje do 48 sati zbog sumnje da su pomogli ubici da se reši tela. "
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 06, 2024 5:18 pm

    Je bo te
    Anonymous
    Guest

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Guest Sat Apr 06, 2024 5:32 pm

    Мени доста невероватно звучи да признају да су задавили сирото дете - а да неће да кажу где је тело.
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Erős Pista Sat Apr 06, 2024 5:33 pm

    Da, nesto tu ne stima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by паће Sat Apr 06, 2024 5:53 pm

    Тј шта крију, као да ово досад већ није довољно за две-три доживотне сваком.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 06, 2024 5:56 pm

    Iako zvuči nemoguće, možda su uradili i nešto gore od davljenja...
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Erős Pista Sat Apr 06, 2024 6:02 pm

    Nabacio je neko vec nesto u tim smislu. Ja bis se ipak klonio spekulacija. I ovo za davljenje mi zvuci nategnuto.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by konjski nil Sat Apr 06, 2024 6:13 pm

    blic kao udarnu vest donosi da se brat ubice slikao s topalkom koji je nešto protiv vučića nedavno
    Magvey
    16:38 06.04.2024.
    Topalko - od vodje opozicije do saucesnika u grozotama
    čekamo obraćanje včrs u 21 h Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 2304934895


    _____
    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 2692
    bela maca

    Posts : 11221
    Join date : 2014-10-28

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by bela maca Sat Apr 06, 2024 6:14 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:Velikom broju ljudi (ne svakom, ne većini) se može desiti da, eto, jednom, voze malo iznad dozvoljenog i zgaze nekog. To je jedno.
    u mojoj knjizi čim sedneš u kola pijan to je predumišljaj.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Guest Sat Apr 06, 2024 6:19 pm

    Могуће је да су са телом направили нешто што је следећи ниво хорора, а што би онемогућило аутопсију. Међутим, онда не би признавали дављење. Мислим, једнако су ми у мислима разне свиње и полицајци који их толико туку да би признали и потписали апсолутно све.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 06, 2024 6:31 pm

    bela maca wrote:
    Nektivni Ugnelj wrote:Velikom broju ljudi (ne svakom, ne većini) se može desiti da, eto, jednom, voze malo iznad dozvoljenog i zgaze nekog. To je jedno.
    u mojoj knjizi čim sedneš u kola pijan to je predumišljaj.

    Stoji.

    Ali ovo sto su (izgleda) oni uradili je 3 reda magnitude vece/gore i od toga
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by паће Sat Apr 06, 2024 7:31 pm

    bela maca wrote:
    Nektivni Ugnelj wrote:Velikom broju ljudi (ne svakom, ne većini) se može desiti da, eto, jednom, voze malo iznad dozvoljenog i zgaze nekog. To je jedno.
    u mojoj knjizi čim sedneš u kola pijan to je predumišljaj.

    Више руски рулет, који се исто не игра случајно ни из нехата. Код правог руског рулета бар нема да страдају други, знаш кога ћеш да погодиш.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    avatar

    Posts : 7703
    Join date : 2017-03-14

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by MNE Sun Apr 07, 2024 2:03 am

    No Country wrote:Мени доста невероватно звучи да признају да су задавили сирото дете - а да неће да кажу где је тело.
    policija ako hoće izvuče informacije od ovih iz klanova a ne mogu izvući od 2 komunalca koji su već priznali ubistvo djeteta sa predumišljajem i svakako dobijaju maksimalnu kaznu

    ako su oni tu malu prodali odnosno oteli po narudžbini možda je sva ova frtutma da naručioci ne bi znali da im je policija na tragu

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 23 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 3:43 am