Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    avatar

    Posts : 7703
    Join date : 2017-03-14

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by MNE Thu Jun 13, 2024 8:39 pm

    ovako i muža bije kući
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Del Cap Thu Jun 13, 2024 11:59 pm

    Učiteljica S. Đ, koja predaje u OŠ "Sveti Sava" na Vračaru, povređena je danas kada su je napali otac i majka učenice 3. razreda nakon što se odeljenje vratilo sa nastave u prirodi, saznaje "Blic".

    Roditelji devojčice iz odeljenja 3/3 napali su učiteljicu koja predaje odeljenju 3/2, navodi izvor Blica.

    Otac devojčice je pljunuo i gurnuo učiteljicu, a zatim ju je majka učenice čupala za kosu do te mere da ju je oborila na pod. Incidentu je prisustvovalo više roditelja i dece, kao i učiteljica iz 3/1 , objašnjava izvor.

    Kako tvrdi direktorka OŠ „Sveti Sava“ Jovana Milenković, pozvana je policija, a obavešten je dežurni javni tužilac. Takođe, pristigla je i ekipa Hitne pomoći kako bi učiteljicu prevezla u Urgentni centar. Protiv roditelja koji su napali učiteljicu će biti podneta krivična prijava.
    bela maca

    Posts : 11221
    Join date : 2014-10-28

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by bela maca Fri Jun 14, 2024 12:04 am

    Ovo je da ne izlaziš iz kuće jbt
    samo što ti i onda na nju padne raketa ili ti je sruši investitor sa placa pored.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    avatar

    Posts : 7703
    Join date : 2017-03-14

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by MNE Fri Jun 14, 2024 12:13 am

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 7a676a6983ab6c0b1e3a63f745773633
    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by konjski nil Fri Jun 14, 2024 12:21 am

    šta očekivati od krugodvojkaških avaxa vrv vuku dugi lokdaun Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 2304934895


    _____
    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 2692
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Janko Suvar Fri Jun 14, 2024 12:39 am

    .


    Last edited by Janko Suvar on Fri Jun 14, 2024 12:41 am; edited 1 time in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 14, 2024 12:39 am

    MNE wrote:Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 7a676a6983ab6c0b1e3a63f745773633

    Prave se debili vec deceniju-dve
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 14, 2024 12:41 am

    Janko Suvar wrote:Dobro je sto su roditelji vise ukljuceni u obrazovanje svoje dece, dobro je sto prosvetni radnici nemaju vise nesporan autoritet, dobro je sto su deca vise svesna svojih prava i sto se na njima insistira. 

    U nemalom broju slucajeva, poziv prosvetnih radnika, privlaci autoritarne, a malo i ovako sadisticke licnosti. Ove su stvari osobito primetne u malim i zatvorenim sredinama i zajednicama, pa se zato ceo ovaj problem predstavlja kao stvar razmazenih, bogatih urbanih roditelja. 

    Hteo sam da kazem, posto sad ce krenuti prica kako je prosveta izgubila autoritet, pa da kazem, da je mozda bolje da neki idiot ponekad prebije nekog prosvetnog radnika i odgovara, nego da skola izgleda kako je izgledala za mene, pre samo 25-30 godina.

    Nije bolje. Tj nije bilo dobro ni pre 40 godina, ali sad ne valja nista. Eno ti rezultati PISA testa za Srbiju pa gledaj. Propast.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 14, 2024 12:43 am

    Zapravo, sve sam vise misljenja da je najbolje bilo, ta-taaaam - 90tih. Odnosno od kraja 80tih do prvih godina 2000tih
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 14, 2024 12:43 am

    Nije bilo dobro ni tada, ali mane onoga pre i ovoga posle su ogromne
    avatar

    Posts : 18959
    Join date : 2014-12-12

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by beatakeshi Fri Jun 14, 2024 8:36 am

    A šta vam je merilo? (tebi i Šuvaru) Tema he Nasilje.
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Janko Suvar Fri Jun 14, 2024 8:47 am

    Pod dobro mislio sam dobro za mentalno zdravlje ucenika, ne akademski uspeh. Nektivnii je sigurno u pravu da su gori akademski.


    Testovi OECD su nebitni
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Erős Pista Fri Jun 14, 2024 9:02 am

    Opet trolovanje. Ovde imamo posla sa drustvom u kome zakazuje bilo kakav institucionalni conflict management i banalni svakodnevni konflikti prelaze u otvoreno nasilje. Sve ostalo je beside the point.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Janko Suvar Fri Jun 14, 2024 9:08 am

    .
    avatar

    Posts : 18959
    Join date : 2014-12-12

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by beatakeshi Fri Jun 14, 2024 9:19 am

    Pa ne znam kako na mentalno zdravlje ulenika utiče kada roditelj prebije učiteljicu. Meni to deluje kao zakin džungle.
    Et Š - zašto ostavljaš tačke?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 14, 2024 9:22 am

    Erős Pista wrote:Opet trolovanje. Ovde imamo posla sa drustvom u kome zakazuje bilo kakav institucionalni conflict management i banalni svakodnevni konflikti prelaze u otvoreno nasilje. Sve ostalo je beside the point.

    Dobro, jeste, tacno, naravno. Ali i skola.je institucija.
    avatar

    Posts : 18959
    Join date : 2014-12-12

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by beatakeshi Fri Jun 14, 2024 9:24 am

    O PISA testovima sve najbolje mislim.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 14, 2024 9:27 am

    Nekakav pokazatelj jesu sigurno.
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Erős Pista Fri Jun 14, 2024 9:27 am

    Ne, ma naravno da jeste, slazem se. Hocu samo da kazem da nije stvar u tome da li nastavnici treba bespogpvorno da se slusaju kao nekad, niti da li roditelji treba vise da se ukljucuju u obrazovni proces, nego zasto banalni konflikti poput ovog sve cesce prelaze u nasilje.

    Et Nektivni


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 37335
    Join date : 2014-10-27

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by boomer crook Fri Jun 14, 2024 9:35 am

    dozvolite mi mali izlet u autosovinizam. nedavno sam bio krace vreme u jednoj skandinavskoj zemlji tipa hladno al standard. no prica pocinje povratkom kuci. ubacim se ja u aerodromski bus koji mi staje pred kucom. sedim drndam telefon, povremeno bacim pogled kroz prozor na grad nestvarno ukrasen srpskim zastavama, na studentski dom s koga se vijore ogromne trobojke i studentski ves koji se susi.

    elem dok tako zvrndam primetim da me gleda neki cica koji sedi preko puta mene i gleda me sa neskrivenom mrznjom. pri tome ja nisam niti jednom naznakom davao povoda za tako nesto. deda ustane i pri izlasku me namerno potkaci i opsuje. 

    bilo mi je potrebno tacno pet minuta po povratku da naletim na ljude preterano agresivne i rastresene. jebiga to nije zbog genetike vac zato sto je ovde ideja nasilnog resavanja konflikta dovedena do paroksizma.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 14, 2024 9:49 am

    boomer crook wrote:dozvolite mi mali izlet u autosovinizam. nedavno sam bio krace vreme u jednoj skandinavskoj zemlji tipa hladno al standard. no prica pocinje povratkom kuci. ubacim se ja u aerodromski bus koji mi staje pred kucom. sedim drndam telefon, povremeno bacim pogled kroz prozor na grad nestvarno ukrasen srpskim zastavama, na studentski dom s koga se vijore ogromne trobojke i studentski ves koji se susi.

    elem dok tako zvrndam primetim da me gleda neki cica koji sedi preko puta mene i gleda me sa neskrivenom mrznjom. pri tome ja nisam niti jednom naznakom davao povoda za tako nesto. deda ustane i pri izlasku me namerno potkaci i opsuje. 

    bilo mi je potrebno tacno pet minuta po povratku da naletim na ljude preterano agresivne i rastresene. jebiga to nije zbog genetike vac zato sto je ovde ideja nasilnog resavanja konflikta dovedena do paroksizma.

    I tu dolazimo do onoga sto sam ja zapravo hteo da kazem - koje obrazovanje i vaspitanje kod nas (decenijama) najviše fula? Moralno vaspitanje i obrazovanje. Nesto ne treba raditi ne zato sto se ne sme, i cak ne zato sto postoje mehanizmi (koji ne postoje, funkcionalno), nego zato sto nije "dobro".
    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by konjski nil Fri Jun 14, 2024 9:53 am

    boomer crook wrote:primetim da me gleda neki cica koji sedi preko puta mene i gleda me sa neskrivenom mrznjom
    pfff probaj da nosiš drečavu kn95 1 sedmicu pisaćeš po knjigu svaki dan Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 2304934895


    _____
    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 2692
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Del Cap Fri Jun 14, 2024 11:22 am

    Erős Pista wrote:Ne, ma naravno da jeste, slazem se. Hocu samo da kazem da nije stvar u tome da li nastavnici treba bespogpvorno da se slusaju kao nekad, niti da li roditelji treba vise da se ukljucuju u obrazovni proces, nego zasto banalni konflikti poput ovog sve cesce prelaze u nasilje.

    Et Nektivni

    šta je važnije od toga da mamikin genijalac namakne bar trojku iz biologije u 5. osnovne? baš si bezosećajan.
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Del Cap Fri Jun 14, 2024 11:34 am

    tviter trač je da majka "a. r." ćerka zorana radojičića, vlasnika sportskog centra vizura.

    edit: https://nova.rs/vesti/hronika/otkrivamo-identitet-majke-koja-je-pretukla-nastavnicu-bivsa-odbojkasica-i-cerka-vlasnika-ok-vizura-napala-profesorku-os-jovan-ducic/
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 14, 2024 11:56 am

    N1



    Po nalogu javnog tužioca Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu policijski službenici PS Novi Beogradu su doneli rešenje o zadržavanju okrivljene A.R. (32) zbog krivičnog dela zlostavljanje i mučenje i krivičnog dela ugrožavanje sigurnosti, navodi se u njihovom saopštenju.

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 31 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 4:07 am