Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon 30 Jan 2023, 21:09

    U svakom slucaju ima jos mnogo "da se igra" do eventualnog dolazenja Ukrajinaca ubilo kakvu situaciju da mogu da ozbiljno razmisljaju da napadnu Krim, amo ikad dodju u tu situaciju.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Mon 30 Jan 2023, 21:10

    Filipenko wrote:


     (ako uopste funkcionise) 


    to, vrv ne. plus što bi je roknuli sami na sebe...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 7515
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Mon 30 Jan 2023, 21:11

    Filipenko wrote:
    Inace, dopada mi se fikretova logika, bacas nuklearke da sacuvas zivote jer bi u suprotnom mnogo vise ljudi izginulo, gde li sam to vec cuo.
    kod mene, jedna nuklearka bi vrlo vjerovatno riješila ovaj rat još na početku uz mnogo manje (ili uopšte bez) žrtava, zapad ima u nuklearnoj razmjeni da izgubi mnogo više od Rusije i dok je tako oni neće reagovati

    e sad što je Putinu lakše da 100.000 ruske i ukrajinske omladine izgine nego da on razmišlja hoće li zapad uzvratiti i šta će biti sa njegovom djecom to je drugo
    Del Cap

    Posts : 6235
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Mon 30 Jan 2023, 21:12

    Msm možda smo na pragu happy hour-a nuklearnog oružja, od upotrebe do snabdevanja xy zemalja. Nije teško iscrtati takvu putanju događaja.
     Rat u Ukrajini - Page 27 3332304898
    Tovar

    Posts : 450
    Join date : 2022-04-29

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Tovar Mon 30 Jan 2023, 21:16

    Filipenko wrote:
    Del Cap wrote:Ima raznog bacanja nuklearki. Npr detoniraju neke megatone u vazduhu iznad međunarodnih voda Baltika ili Crnog mora, nema ljudskih žrtava nego "malo" udarnog talasa i političke poruke. To na frontu naravno ne rešava ništa nego je namenjeno publici sa strane.


    Ma to se nece desiti. Kakvo crno bacanje nuklearki, bilo da ih detoniraju na zemlji ili na visini od 20 km, ta vrsta prepada ili napada se nece izvoditi. Moguce je da se odluce na neke takticke u Ukrajini samoj, ali to samo ako ih ovi stvarno na juris sabiju nazad do Rostova na Donu ili krenu da prelaze preko krimskog zemljouza.

    Postoji ta cudna kombinacija prepada sa obe strane, gde Rusi vicu "uh ma kad mi ovo ili ono" za potrebe busanja u grudi pred svojom javnoscu a zapadnjaci kenjaju "jao a sta ako Rusi urade ono ili ovo" za potrebe podsticanja propagande i rasisticke mrznje prema Rusima u svojoj avliji, pa se mi onda lozimo da Rusi zaista mogu ne znam ni ja sta. Oni ne mogu nista, imaju to oruzje sudnjeg dana (ako uopste funkcionise) i to je sve sto mogu da upotrebe, a naravno da ga nece upotrebiti jer bi to ugrozilo zene i decu Peskova, Lavrova, Putina, oligarha u Parizu, Londonu, Zenevi. Oni im bre dizu u vazduh gasovode, dok ovi ne odgovaraju nista. I upravo ce se to i desiti - tugaljivi podsmeh na njihovo pomeranje tzv. crvenih linija (da ubacim malo Solovjova, kad me vec nazivate jevrejskim propagandistom, ne cudi me da simpatizeri kijevskih ultradesnicara koriste tu vrstu poredjenja).

    Slažem se. Russians love their children too, rekao bi jedan mislilac.

    S tim da ja mislim da neće biti ni taktičkih, kao ni bilo kakvih drugih. Osim brige za vlastito dupe i dupe bližnjih, to bi bilo skoro pa priznanje poraza. Otprilike kao da u tuči na školskom igralištu dobiju batine, a onda krenu bacati kamenje na ove što su ih prebili. Putin i njemu slični su duboko u tim klinačkim mačo sranjima. Da nečim takvim prijeti tvoj avatar, onda bih se možda i zabrinuo.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Mon 30 Jan 2023, 21:25

    Samo da ponovim da ako bude taktičkih biće to racionalna odluka sa ciljem da se zaustavi eventualni prodor i pad Donbasa i Krima.
    A Andurilu koji je napisao da se ja tome nadam da se napuši kurca jer je kreten, a ako je peder da se naliže pičke. Prijatno.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Mon 30 Jan 2023, 21:28

    Notxor wrote:Samo da ponovim da ako bude taktičkih biće to racionalna odluka sa ciljem da se zaustavi eventualni prodor i pad Donbasa i Krima.
    A Andurilu koji je napisao da se ja tome nadam da se napuši kurca jer je kreten, a ako je peder da se naliže pičke. Prijatno.


    Nadam se da nisi 1993. potpisao neki memorandum o razumevanju sa nekom organizacijom koja se bavi zastitom prava homoseksualaca. Sada ce ti isporuciti na gajbu gomilu seksualnih pomagala koja su tom prilikom bila sklonjena iz izloga.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Mon 30 Jan 2023, 21:33

    Ja podržavam svačija prava jer sam tako u mogućnosti.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Tue 31 Jan 2023, 01:28

    šta ovo crtaju poljaci da ne kažem polaken


    Rat u Ukrajini - Page 27 T321163


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by rumbeando Tue 31 Jan 2023, 02:57

    Rusi zapravo, pošto je u pitanju fejk.

    Te naslovnice ovogodišnjeg broja 6 nema na sajtu, tviteru i fejsu tog nedeljnika, kao ni na Pressreaderu, ukratko nigde sem na ruskom botovskom tviteru gde je sinhronizovano na nekoliko naloga objavljena još 27.1, svega dva dana nakon izlaska prethodnog broja 5 (broj 6 treba da izađe tek 1.2). Koji to nedeljnik zaključuje naslovnicu svega dva dana po objavljivanju prethodnog broja i čini je dostupnom jedino na ruskim botovskim nalozima?

    Takođe, taj tekst naslova o pacovima i brodovima takođe nije moguće pronaći nigde na internetu i tviteru, valjda bi ga neko dosad negde prokomentarisao.

    https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/wbiezacymnumerze/numery?year=2023
    https://twitter.com/Polityka_pl
    https://www.facebook.com/TygodnikPolityka/
    https://www.pressreader.com/poland/polityka

    Na ovoj ruskoj fejk naslovnici za razliku od ostalih nema ni vremenskog perioda važenja broja, već stoji da je u pitanju specijalno izdanje (specjalna sprawa), iako je broj redovan po numeraciji.

    Uz to se ne poklapaju broj na barkodu (na svim ovogodišnjim brojevima u arhivi je 9770032350305, a na ovom navodnom 9770032350909) i krajnja cena u spisku uz levu ivicu koja se odnosi na zemlje evrozone, koja na nedavnim brojevima u arhivi iznosi 4,95 €, a na ovom navodnom svega 3,70 €.


    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Јанош Винету Tue 31 Jan 2023, 03:18

    Nie ze wszystkich statków szczury mogą wyjść żywe.

    Ne mogu sa svih brodova pacovi izaći živi.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Tue 31 Jan 2023, 08:44

    Imperija trola
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Tue 31 Jan 2023, 08:46

    Kondo deli putinovsku propagandu? Ma nemoguce.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9615
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Tue 31 Jan 2023, 10:02

    Erős Pista wrote:Kondo deli putinovsku propagandu? Ma nemoguce.

    @Kondo&Notxor.

    Tako zvučite, šta ću vam ja, nuklearke i jod. Tanak vam je argument da nuklearna sila ne smije i ne može izgubiti rat niti odustati od planova i ciljeva. Može, nekim primjerima smo i sami svjedočili.


    Tovar wrote:

    Filipenko wrote:


    Ma to se nece desiti. Kakvo crno bacanje nuklearki, bilo da ih detoniraju na zemlji ili na visini od 20 km, ta vrsta prepada ili napada se nece izvoditi. Moguce je da se odluce na neke takticke u Ukrajini samoj, ali to samo ako ih ovi stvarno na juris sabiju nazad do Rostova na Donu ili krenu da prelaze preko krimskog zemljouza.

    Postoji ta cudna kombinacija prepada sa obe strane, gde Rusi vicu "uh ma kad mi ovo ili ono" za potrebe busanja u grudi pred svojom javnoscu a zapadnjaci kenjaju "jao a sta ako Rusi urade ono ili ovo" za potrebe podsticanja propagande i rasisticke mrznje prema Rusima u svojoj avliji, pa se mi onda lozimo da Rusi zaista mogu ne znam ni ja sta. Oni ne mogu nista, imaju to oruzje sudnjeg dana (ako uopste funkcionise) i to je sve sto mogu da upotrebe, a naravno da ga nece upotrebiti jer bi to ugrozilo zene i decu Peskova, Lavrova, Putina, oligarha u Parizu, Londonu, Zenevi. Oni im bre dizu u vazduh gasovode, dok ovi ne odgovaraju nista. I upravo ce se to i desiti - tugaljivi podsmeh na njihovo pomeranje tzv. crvenih linija (da ubacim malo Solovjova, kad me vec nazivate jevrejskim propagandistom, ne cudi me da simpatizeri kijevskih ultradesnicara koriste tu vrstu poredjenja).

    Slažem se. Russians love their children too, rekao bi jedan mislilac.

    S tim da ja mislim da neće biti ni taktičkih, kao ni bilo kakvih drugih. Osim brige za vlastito dupe i dupe bližnjih, to bi bilo skoro pa priznanje poraza. Otprilike kao da u tuči na školskom igralištu dobiju batine, a onda krenu bacati kamenje na ove što su ih prebili. Putin i njemu slični su duboko u tim klinačkim mačo sranjima. Da nečim takvim prijeti tvoj avatar, onda bih se možda i zabrinuo.


    Glede upotrebe nuklearki, ja sam team Filipenko ali obavezno uz ovaj dodatak druga Tovara.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Tue 31 Jan 2023, 10:24

    ma jeste, ja sam toliki nolajfer da ću da provedem pola dana na guglu da proverim autentičnost poljske naslovnice... a da ima pacova koji napuštaju brod, ima. vidi pod arestovič.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kapetanm Tue 31 Jan 2023, 10:27

    Nece bre, Putinova familija zivi na tzv zapadu, valjda i o tome razmislja. Kad mu se cerka iseli u Novi Zeland, tek onda treba da idemo u podrume
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Tue 31 Jan 2023, 10:30

    Ali koliki je to fejl na svakom nivou. Ti vodis kao nekakav odsudni civilizacijski rat protiv "zapada"...a tamo ti zive rodjena deca. Nivo autenticnosti - nula. A desetine i stotine hiljada da izgube zivot. Nitkovluk level beskonacno
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue 31 Jan 2023, 10:36

    kondo wrote:ma jeste, ja sam toliki nolajfer da ću da provedem pola dana na guglu da proverim autentičnost poljske naslovnice... 
    Ti ne moraś ništa a mi moramo sve. Lepo si to smislio.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Tue 31 Jan 2023, 10:51

    Meni ne pada na pamet da objašnjavam razliku između "nadam se", "pretpostavljam" i "želim".
    Valjda ima neki online rečnik.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Jack Palance

    Posts : 120
    Join date : 2022-10-16
    Age : 56

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Jack Palance Tue 31 Jan 2023, 11:01

    kondo wrote:jeste, ovi rusi su poznati po sofisticiranosti

    nego se ne hvalite da je neka ruska firma obećala $75,000 za svaki uništeni ili zarobljeni tenk maljutka-efendiji
    Znači da i sami priznaju kako su nesposobni da naprave makar i približno takav.


    _____
    Činjenica da se između Rusije i Srbije nalazi Ukrajina je dokaz da imamo više sreće nego pameti!
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Tue 31 Jan 2023, 11:03

    Baš to znači. Kako si pogodio? /s


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by rumbeando Tue 31 Jan 2023, 13:22

    Mór Thököly wrote:Ali koliki je to fejl na svakom nivou. Ti vodis kao nekakav odsudni civilizacijski rat protiv "zapada"...a tamo ti zive rodjena deca. Nivo autenticnosti - nula. A desetine i stotine hiljada da izgube zivot. Nitkovluk level beskonacno

    +∞
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Tue 31 Jan 2023, 13:32

    Mór Thököly wrote:Ali koliki je to fejl na svakom nivou. Ti vodis kao nekakav odsudni civilizacijski rat protiv "zapada"...a tamo ti zive rodjena deca. Nivo autenticnosti - nula. A desetine i stotine hiljada da izgube zivot. Nitkovluk level beskonacno


    Poslali su ih medju zapadnjake kao Hrist svoje apostole, kao jagnjad medju vukove... Rat u Ukrajini - Page 27 1861198401
    Del Cap

    Posts : 6235
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Tue 31 Jan 2023, 19:12

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Tue 31 Jan 2023, 22:57

    Nije mi samo jasno da li oni misle da je Rusija toliko propala i zaribala, ili stvarno postoji neka bojazan da ce Ukrajina izgubiti rat uskoro, posto sve ovo sa tenkovima, avionima a sada i slanjem pesadije prilicno eskalira.

    Da se razumemo, odluka o tenkovima je donesena davno, verovatno su posade obucene pre par meseci i dobar deo tenkova vec dopremljen, sada se samo igra predstava za javnost. Slicno vazi i za avione. Ili prosto znaju da moraju da uz ta oruzja salju sopstvene vojnike, pa ovako spremaju javnost.

    Rat u Ukrajini - Page 27 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun 19 May 2024, 18:32