Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini Empty Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Tue May 17, 2022 11:10 pm

    Mór Thököly wrote:A ovo zaludjivanje kod nas je van svake pameti. Mizda i uvedemo na kraju sankcije posto popijemo sve mere za to sto ih nismo uveli. Nikad ne zaboravite srpsku maksimu: od dva zla Srbija uvek izabere - oba.


    Bolje jedno vruce pivo nego 4 ladna.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 18, 2022 12:18 am

    rumbeando wrote:1 vrhunsko komandovanje trupama:




    Imaju oni rezervni plan za to [salje sledeci, isti takav pokusaj]
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Wed May 18, 2022 1:00 am

    Samo da primetim da je sa ove distance prosto dirljivo koliko se Sergej Nariskin, sef FSB-a, usrao tokom onog cuvenog okupljanja kada su u Kremlju najvisi duznosnici Rusije toboze davali saglasnost za otpocinjanje specijalne operacije. Rekao bih da je bio svestan da su informacije na osnovu kojih su krenuli dobrim delom projekcija i da moze da se desi svakakvo sranje (sto se i desilo). "Kuku meni, mogli bismo, a mozda i ne bismo, nemam pojma da li je tako, ali sta znam, mozda ako prodje prodje" logika.


    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 18, 2022 1:05 am

    Dobro, sad ce da dodju T-90 pa ce konacno osvojiti Popasnaju. Ali za Napasnaju ce vrv morati Armate.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kapetanm Wed May 18, 2022 1:07 am

    Mislim da Zapad i posle toliko vekova nije navikao na rusko lezerno vodjenje rata u prvom poluvremenu
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 18, 2022 1:09 am

    Problem je sto ovde ne ratuju protiv "Zapada",nego protiv ljudi koji su antropoloski - isto to.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kapetanm Wed May 18, 2022 1:17 am

    Mór Thököly wrote:Problem je sto ovde ne ratuju protiv "Zapada",nego protiv ljudi koji su antropoloski - isto to.
    Zapadu™ to nije problem. Da nisu Ukrajinci bio bi neko drugi. Tako da fino ratuju preko trece strane koja je zrtva. Ovo ce sve manje biti rusko-ukrajinski rat.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 18, 2022 1:23 am

    Pa nije bitno sta je zapadu problem (jos gore po Rusiju ako im nije problem), pitanje je upravo sta je Rusiji problem. I pitanje je sta je Ukrajini problem. Po svemu sudeci Ukrajini nije problem da vodi ovaj rat do sudnjeg dana sve dok imaju uopste cime, a kako se cini imace cime. Rat mnogo vise lici na.politiku (sto u krajnjoj liniji i jeste u ekstremnom vidu), nego na matematiku, 2 i 2 su retko 4. Mislim, ako Srbima to treba objasnjavati, onda jebiga.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 18, 2022 1:30 am

    Strategic solitude...

    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kapetanm Wed May 18, 2022 1:37 am

    Vrong. Stvari su prilicno jasne sta je kome problem. Rusima NATO u Ukrajini i po granicama, otprilike isti dozivljaj kao rakete na Kubi. Dakle kad je to na granici supersile su nervozne. Dalje, nije bas da Ukrajina moze da vodi rat do sudnjeg dana, ne znam otkud takva procena, drze se ali dugorocno gube supstancu. Sad sta bi bilo kad bi bilo, ali u pojacanom tempu sigurno im niko nece pomoci. U svakom slucaju Rusi mogu i duze od sudnjeg dana tako da ce to trajati
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 18, 2022 1:48 am

    Pa nije bilo tih raketa, nikad ne biUkrajina usla u Nato pored Nemacke i Francuske.

    Upravo je pogresno to shvatanje da Rusija moze do sudnjeg dana. Ovo nije ww2, ni Napoleon, kada su bili egzistencijalno ugrozeni. Ovo je rat of choice/"luksuz" i jasno je da imaju problema, jasni je da nema takvog poleta i spremnosti na zrtvu. S druge strane, Ukrajinci nemaju izbora, za njih je ovaj rat egzistencijalni. Nijedna strana, i pored velikih obkstranih gubitaka, nije dosla ni blizu toga da joj je ugrozena "supstanca". Ukrajinci brane svoje. Naoruzanje dobijaju i dobijace ga. Srpska "vera" u neminovnost njihovog poraza me u stvari ostavlja potpuno u neverici.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed May 18, 2022 4:33 am

    Ja se čudim da se ti čudiš. Lepo si rekao da Srbi još uvek nisu shvatili da je ruski medved u stvari pacov. A pogotovo nisu shvatili da Ukrajinci bolje znaju šta su Rusi nego Srbi, iz prostog razloga što su živeli sa  njima, a Srbi - nisu.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 18, 2022 6:22 am

    Srpski stav prema Rusima mi je, na zalost, jasan. Ono sto me zapanjuje je pozicija spram Ukrajinaca. To je ono sto me ostavlja bez teksta. Deluje kao prosta funkcija prvog, ali to mi je nemoguce tek tako prihvatiti.
    Del Cap

    Posts : 6141
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Wed May 18, 2022 9:05 am

    Nisu nam na pameti, tj ne kapiramo da postoje kao zemlja/nacija itd. To je ono - "ništa lično", prosto zadnjih 20-30 godina Ukrajina je tema samo kao objekat u odnosu Rusije i NATO-a/SAD.

    Ovo oko rata - ja ne znam kako to izgleda kada nuklearna sila konvencionalno treba da izgubi rat koji joj je zapravo "nacionalan" (nije neka leva ekspedicija), dakle važan za najužu samospoznaju.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Wed May 18, 2022 9:08 am

    Mór Thököly wrote:Strategic solitude...


    Navodno je patrijarh dao blagoslov Rat u Ukrajini 2952840586


    Петар Толстој

          „Време је да одбацимо болоњски систем и вратимо се традиционалном руском систему образовања: побеђујући на фронту, ризикујемо да претрпимо идеолошки пораз, изгубивши читаву генерацију наших грађана – сада ученика и студената.  Rat u Ukrajini 2348298330

          Коришћење дигиталних технологија треба да буде ограничено етиком.  Rat u Ukrajini 286371741

           Неопходно је реформисати систем органа старатељства, ослободити се јувеналних инструмената: старатељство треба да помаже очувању породице, а не њеном рушењу;  Rat u Ukrajini 653969040

          На пролећном заседању у првом читању биће размотрен предлог закона о забрани странцима да купују децу у Русији користећи услуге сурогатних мајки; Rat u Ukrajini 2917046728

           Промене треба да захвате и сферу културе: важно је шта читају, гледају и слушају наша деца.  Rat u Ukrajini 1550682123 ------>  Rat u Ukrajini 1213434707

          Преиспитаћемо и међународне споразуме: Русија је изашла из Савета Европе, следећи корак је иступање из Светске здравствене организације и Светске трговинске организације, као и других споразума који нам доносе штету, а не корист.  Rat u Ukrajini 3332304898

          Овим и другим питањима бавиће се Међустраначка посланичка група, формирана у Државној Думи по благослову Његове Светости Патријарха Кирила“.  Rat u Ukrajini 2441610146

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Wed May 18, 2022 9:46 am

    Mór Thököly wrote:Srpski stav prema Rusima mi je, na zalost, jasan. Ono sto me zapanjuje je pozicija spram Ukrajinaca. To je ono sto me ostavlja bez teksta. Deluje kao prosta funkcija prvog, ali to mi je nemoguce tek tako prihvatiti.


    Ako mene pitaš, ista govna. Daleko im lepa kuća svima.

    U međuvremenu, tlačitečji silovatelji i ubice beba u kolevkama prešli na pse:

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/ukrajina-ovo-je-pas-kojeg-je-ruska-vojska-napustila-sad-radi-s-nama/2365130.aspx?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kapetanm Wed May 18, 2022 10:04 am

    Malo mi je tesko da razvijam misao preko mobilnog opsirnije. Da ne budem pogresno shvacen, Ukrajinci jesu zrtve u ovom ratu, ali mislim da svi dosadasnji ruski raspadi na tom ratistu nece okoncati rat. Kad neko ima takvo stanoviste to ne znaci da je rec o srpskom obozavajucem stavu prema Rusima
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Wed May 18, 2022 10:21 am

    ovo je vrh trajnog sukoba koji je počeo davno pre nego što je većina vas i rođena. samim tim, kraj rata će biti ulazak stranih trupa u moskvu. kako će se do toga doći ne znam ali duboko verujem da oni koji o tome razmišljaju žele da rusi bace koju taktičku bombicu na ukrajinu (ali naravno podalje od zapada), i tako dobiju osnov da ukrajini udele isto naoružanje kojim će lakše ostvariti ovaj zamišljeni kraj rata. neko je pametno smislio da ukrajinci imaju dovoljno stanovništva koje se može žrtvovati za trajno rešenje ruskog pitanja, po ugledu na sovjetsku žrtvu u WW2 i to je to.

    da je cilj manje važan, sve ovo je moglo da se izbegne. ne znam da li je rusija želela ali sam siguran da ova ukrajinska vlast u domenu odluka koje je sprovodila, ako se to može tako nazvati, nije.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 18, 2022 11:45 am

    Zavrsice se tako sto ce Rusi uci u Moskvu. Tacnije, u Kremlj.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Ferenc Puskás Wed May 18, 2022 11:47 am

    kapetanm wrote:Vrong. Stvari su prilicno jasne sta je kome problem. Rusima NATO u Ukrajini i po granicama, otprilike isti dozivljaj kao rakete na Kubi. Dakle kad je to na granici supersile su nervozne. 
    Ti ne čitaš novine ovih dana? Nisi čuo za Finsku i šta kaže Putin na to? To što si napisao može reći samo netko tko obitava pod debelim kamenom.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Јанош Винету Wed May 18, 2022 12:02 pm

    Моје лично мишљење:

    Никакав НАТО овде није битан. То је само један параван, лаж која нам се сервира. Да им је било битно да Украјина не уђе формално или неформално у НАТО, другачије би се ствари одвијале.

    Сада ће и Шведска и Финска да уђу у НАТО, што је много горе него да Украјина уђе. То су модерне земље са јаком војном индустријом, чија је граница на пљувомет од Питера.

    Суштински овај рат је наставак рата из 2014, хибридни ограничени рат који чија је сврха вишеструка:
    1. уништавање и распамећивање Украјине
    2. консолидација моћи у Кремљу

    Нема ту никаквог циља који се жели постићи, рат је сам по себи циљ. Један дивљачки упад, поход, кампања разарања. Циљеви се мењају у ходу, планови падају у воду и узима се оно што може и докле се може. 

    Такође ће доћи до русификације освојених територија чистом силом. Нема никакве моралне разлике између украјинизације и русификације.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    rumbeando

    Posts : 13651
    Join date : 2016-02-01

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by rumbeando Wed May 18, 2022 12:52 pm

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Wed May 18, 2022 1:12 pm

    High-value targets i dalje u Azovstalu. Proboj, "Masada" ili nešto treće?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Wed May 18, 2022 3:54 pm

    Rat u Ukrajini 8mqqc95pvdOvaMnHfzt9gkRtXUPczMDhs2QjW-KlRH9bC1cFLpzuHCOCINmFJQQIxPgXgj2NumtQlXE=s640-nd-v1
    Del Cap

    Posts : 6141
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Wed May 18, 2022 3:55 pm

    DPR head Pushilin on Mariupol:

    - 60% of houses can't be repaired and will have to be demolished;
    - The city will be rebuilt with an emphasis on the resort business;
    - Azovstal will be replaced with a park;
    - Russia will help with the restoration of the city

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 9:49 pm