Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    паће

    Posts : 40133
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by паће Mon Jan 30, 2023 9:37 am

    fikret selimbašić wrote:... ali će bar sačuvati mnoge živote onih koji će poginuti do donošenja odluke o upotrebi.

    То је као кад кажеш да је онај што је умро док су га возили у болницу имао среће - могао је бити на месту мртав.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Mon Jan 30, 2023 9:38 am

    To što ja pretpostavljam nešto ne znači da sam saglasan sa tim. To je bar elementarno.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Mon Jan 30, 2023 9:41 am

    паће wrote:
    fikret selimbašić wrote:... ali će bar sačuvati mnoge živote onih koji će poginuti do donošenja odluke o upotrebi.

    То је као кад кажеш да је онај што је умро док су га возили у болницу имао среће - могао је бити на месту мртав.

    Nije tako, baci što planiraš, pobij mrskog neprjatelja pobijedi ga i prisili na predaju. Ko izgine, izgino, preživjet će oni koji bi izginuli za ostvarenje ratnih ciljeva u konvencionalnom boju.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7168
    Join date : 2020-03-05

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Jan 30, 2023 10:19 am



    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anduril

    Posts : 713
    Join date : 2015-08-30

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Anduril Mon Jan 30, 2023 10:35 am

    Notxor wrote:Misliš Rusi su prekršili protokole kad je napad na nezavisnu zemlju u pitanju, ali će se držati nuklearnih protokola čak i ako to znači da će da izgube rat? Srećno.

    Srecno Rusiji ako se recimo Ukrajincima prepusti atomsko oruzje i to sasvim legalno jer Budapestanski Memoradum nije ispostovan. Ne idu te pretnje atomkama samo u jednom smeru.
    Najvise od proliferacije atomskog oruzja gube sadasnje velike sile, SAD, Rusija, Kina, Francuska i UK, kao i Izrael jer ce morati dobro razmisliti pre nego sto nekoga napadnu.
    Klasicna NATO doktrina tokom Hladnog rata je bila da se u slucaju sovjetskih taktickih udara po Evropi, drzavama poput Nemacke, Holandije ili Turske preko noci prepusti atomsko oruzje na kom su zajednicki obucavani. 
    Na taj nacin bi Amerika izbegla totalnu anihilaciju zbog neke evropske zemlje, a istovremeno bi Sovjeti platili cenu. 
    Zato, bolje se ne nadaj da ce Putin poceti cackanjem te mecke jer ce mu pre toga mozda i Kinezi zavuci. 
    Oni ce atomskim naoruzavanjem Tajvana, Koreje i Japana najvise izgubiti.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Mon Jan 30, 2023 10:37 am

    To što ja pretpostavljam nešto ne znači da sam saglasan sa tim. To je bar elementarno.


    Ok Stradner, uzmi snikers.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    rumbeando

    Posts : 13731
    Join date : 2016-02-01

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by rumbeando Mon Jan 30, 2023 11:47 am

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 30, 2023 11:55 am

    Ma dobro, ako nedajbobe rusi upotrebe nekakve nuklearke odgovor Natoa sigurno nece biti nuklearni, ali ce svet svejedno biti u najopasnijoj tacki ikada. Realno, st ose nuklearki tice, stvar u koju se najvise treba uzdati je kocnica made in china. Postoji sad vec dovoljno pokazatelja da mu je receno na nacin koji ne ostavlja prostor za dilemu - da je to no-no. Mislim, ljudi imaju previse planova za buducnost da bi neki lenjingradski thug to prosto sve upropastio.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Mon Jan 30, 2023 11:56 am

    Pod uslovom da su halucinacije američkih generala stvarno to, a ne plan za rat protiv Kine.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 30, 2023 11:59 am

    ali ne, cak i tada. kina ne racuna (s pravom, mada videcemo, zavisice od ovog rata) na neprijateljstvo evrope, nego racuna na biznis. ako bi do kraja podrzali ovog manijaka sta god da uradi, bukvalno im pada u vodu jedna od najvaznijih strategija u buducem periodu.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 30, 2023 12:13 pm

    Rusija i Kina nemaju iste interese u momentu kada se desi homogenizacija zapada vs rusije. Od tog momenta rusiji treba ista takva homogenizacija i vs kine, dok je kini to poslednje sto joj treba.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Mon Jan 30, 2023 12:33 pm

    Da ponovim da mislim da se Rusija odjavila iz Evrope i da kupce za svoju robu ima u Aziji, gde neće da smaraju o ljudskim pravima, ekologiji, ličnim zamenicama, itd. itd, a sad ko ima vremena i excel neka računa.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 30, 2023 2:39 pm

    Mozda, ali ovde nije u pitanju Rusija, nego Čajna
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Mon Jan 30, 2023 2:45 pm

    Čajna koja je na meti Amerike, jer jebi ga nea šamana, ljucka prava, kradu patente, uzeli Hong Kong, Makao a sad bi i Tajvan, iako nije isto.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 30, 2023 2:59 pm

    Da, na meti Amerike, ali na to računaju. Ali zele da budu na meti samo Amerike (UK, mozda AUS), a ne celog zapada.
    Del Cap

    Posts : 6180
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Mon Jan 30, 2023 8:37 pm

    Anduril wrote:
    Notxor wrote:Misliš Rusi su prekršili protokole kad je napad na nezavisnu zemlju u pitanju, ali će se držati nuklearnih protokola čak i ako to znači da će da izgube rat? Srećno.

    Srecno Rusiji ako se recimo Ukrajincima prepusti atomsko oruzje i to sasvim legalno jer Budapestanski Memoradum nije ispostovan. Ne idu te pretnje atomkama samo u jednom smeru.
    Najvise od proliferacije atomskog oruzja gube sadasnje velike sile, SAD, Rusija, Kina, Francuska i UK, kao i Izrael jer ce morati dobro razmisliti pre nego sto nekoga napadnu.
    Klasicna NATO doktrina tokom Hladnog rata je bila da se u slucaju sovjetskih taktickih udara po Evropi, drzavama poput Nemacke, Holandije ili Turske preko noci prepusti atomsko oruzje na kom su zajednicki obucavani. 
    Na taj nacin bi Amerika izbegla totalnu anihilaciju zbog neke evropske zemlje, a istovremeno bi Sovjeti platili cenu. 
    Zato, bolje se ne nadaj da ce Putin poceti cackanjem te mecke jer ce mu pre toga mozda i Kinezi zavuci. 
    Oni ce atomskim naoruzavanjem Tajvana, Koreje i Japana najvise izgubiti.


    Budimpeštanski memorandum nije međunarodni ugovor tj nije imao / nema pravnu snagu i nije pravno obavezujući nego je bio običan politički dogovor.

    To je i američko zvanično tumačenje (kada su se Belorusi žalili pre 10ak godina da SAD ne poštuju sporazum):


    Assertions by the government of Belarus that U.S. sanctions violate the 1994 Budapest Memorandum on Security Assurances are unfounded, the U.S. Embassy in Minsk states.

    Although the Memorandum is not legally binding, we take these political commitments seriously and do not believe any U.S. sanctions, whether imposed because of human rights or non-proliferation concerns, are inconsistent with our commitments to Belarus under the Memorandum or undermine them. Rather, sanctions are aimed at securing the human rights of Belarusians and combating the proliferation of weapons of mass destruction and other illicit activities, not at gaining any advantage for the United States,” the statement reads.

    Ono što legalno sprečava davanje nuklearnog oružja Ukrajini je Ugovor o neširanju nuklearnog oružja (NPT) ali pre svega - kao i uvek - više političke kalkukacije nego išta drugo.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Mon Jan 30, 2023 8:41 pm

    Ovaj ladno objasnjava Andurilu prirodu budimpestanskog memoranduma Rat u Ukrajini - Page 26 286371741 Pa to samo u glavama manijaka tako funkcionise, ja se dogovorim X, a onda radim protiv tebe i pridruzujem se vojnom savezu koji ima tebe za metu, a ti meni ne smes nista da radis jer smo pre 25 godina potpisali X.

    Inace, dopada mi se fikretova logika, bacas nuklearke da sacuvas zivote jer bi u suprotnom mnogo vise ljudi izginulo, gde li sam to vec cuo.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Mon Jan 30, 2023 8:45 pm

    fikret selimbašić wrote:

    Kondo i Notxor ko Medvedev i Kadirov, Filipenko je Solovjev Rat u Ukrajini - Page 26 4101625831

    nisam zadovoljan poređenjem, dosta je pogano, ali opet medvedev ima dobar audio sistem tako da sam u tom smislu ispoštovan

    Rat u Ukrajini - Page 26 906z513_Mededev-Hi-Fi


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Del Cap

    Posts : 6180
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Mon Jan 30, 2023 8:46 pm

    Ima raznog bacanja nuklearki. Npr detoniraju neke megatone u vazduhu iznad međunarodnih voda Baltika ili Crnog mora, nema ljudskih žrtava nego "malo" udarnog talasa i političke poruke. To na frontu naravno ne rešava ništa nego je namenjeno publici sa strane.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Mon Jan 30, 2023 8:52 pm

    jeste, ovi rusi su poznati po sofisticiranosti

    nego se ne hvalite da je neka ruska firma obećala $75,000 za svaki uništeni ili zarobljeni tenk maljutka-efendiji


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Mon Jan 30, 2023 8:59 pm

    kondo wrote:
    fikret selimbašić wrote:

    Kondo i Notxor ko Medvedev i Kadirov, Filipenko je Solovjev Rat u Ukrajini - Page 26 4101625831

    nisam zadovoljan poređenjem, dosta je pogano, ali opet medvedev ima dobar audio sistem tako da sam u tom smislu ispoštovan

    Kako da se naljutim kad me Fikret zove Ramzanom? ٱلْحَمْدُ لِلَّٰهِ


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Del Cap

    Posts : 6180
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Mon Jan 30, 2023 8:59 pm

    To nije ništa sofisticirano. Sofisticirano je za njih da nekim ("taktičkim") nuklearnim oružjem precizno pogode konkretnu tačku na zemlji (most, zgradu, skladište...), ovo u vazduhu je par stotina metara - par kilometara gore/dole/levo/desno, jaka stvar za preciznost.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Mon Jan 30, 2023 9:00 pm

    Del Cap wrote:Ima raznog bacanja nuklearki. Npr detoniraju neke megatone u vazduhu iznad međunarodnih voda Baltika ili Crnog mora, nema ljudskih žrtava nego "malo" udarnog talasa i političke poruke. To na frontu naravno ne rešava ništa nego je namenjeno publici sa strane.


    Ma to se nece desiti. Kakvo crno bacanje nuklearki, bilo da ih detoniraju na zemlji ili na visini od 20 km, ta vrsta prepada ili napada se nece izvoditi. Moguce je da se odluce na neke takticke u Ukrajini samoj, ali to samo ako ih ovi stvarno na juris sabiju nazad do Rostova na Donu ili krenu da prelaze preko krimskog zemljouza.

    Postoji ta cudna kombinacija prepada sa obe strane, gde Rusi vicu "uh ma kad mi ovo ili ono" za potrebe busanja u grudi pred svojom javnoscu a zapadnjaci kenjaju "jao a sta ako Rusi urade ono ili ovo" za potrebe podsticanja propagande i rasisticke mrznje prema Rusima u svojoj avliji, pa se mi onda lozimo da Rusi zaista mogu ne znam ni ja sta. Oni ne mogu nista, imaju to oruzje sudnjeg dana (ako uopste funkcionise) i to je sve sto mogu da upotrebe, a naravno da ga nece upotrebiti jer bi to ugrozilo zene i decu Peskova, Lavrova, Putina, oligarha u Parizu, Londonu, Zenevi. Oni im bre dizu u vazduh gasovode, dok ovi ne odgovaraju nista. I upravo ce se to i desiti - tugaljivi podsmeh na njihovo pomeranje tzv. crvenih linija (da ubacim malo Solovjova, kad me vec nazivate jevrejskim propagandistom, ne cudi me da simpatizeri kijevskih ultradesnicara koriste tu vrstu poredjenja).


    Last edited by Filipenko on Mon Jan 30, 2023 9:04 pm; edited 2 times in total
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7168
    Join date : 2020-03-05

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Jan 30, 2023 9:01 pm

    To i ja mislim.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Del Cap

    Posts : 6180
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Mon Jan 30, 2023 9:06 pm

    Nemam ja pojma šta će biti.

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 12:13 pm