Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49943
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini Empty Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 12 Jan 2023, 15:17

    Generalno, nemam uopšte neka umirujuća predvidjanja za 2023. Mislim da je šansa za eskalaciju rata mnogo veća nego za neko brzo smirivanje. Mislim da ćemo sto posto gledati i nove ukrajinske i nove ruske ofanzive, a ne bih uopšte isključio ni direktno mešanje NATO-a i stim u vezi nove opasnosti od "nuklearizacije" konflikta. Biće svega...
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Thu 12 Jan 2023, 15:19

    Ja mislim da je Nato uplasen, posto su Rusi po sopstvenim priznanjima unistili 59 HiMarsa od 24 koliko je Nato poslao Ukrajini.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Thu 12 Jan 2023, 16:23

    Mór Thököly wrote:Generalno, nemam uopšte neka umirujuća predvidjanja za 2023. Mislim da je šansa za eskalaciju rata mnogo veća nego za neko brzo smirivanje. Mislim da ćemo sto posto gledati i nove ukrajinske i nove ruske ofanzive, a ne bih uopšte isključio ni direktno mešanje NATO-a i stim u vezi nove opasnosti od "nuklearizacije" konflikta. Biće svega...

    10 20 eura na to da Poljska ulijeće na sjever Ukrajine ukoliko opet krene ozbiljnije grupisanje i prijetnja iz Bjelorusije. Sa ili bez dogovora sa NATO saveznicima.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Thu 12 Jan 2023, 16:44

    Filipenko wrote:Ja mislim da je Nato uplasen, posto su Rusi po sopstvenim priznanjima unistili 59 HiMarsa od 24 koliko je Nato poslao Ukrajini.



    Rat u Ukrajini 3579118792

    smiješno je, realno

    ratovali lažov i lopov


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Del Cap

    Posts : 6104
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Thu 12 Jan 2023, 17:08

    Ako neko može da otvori i kopira ceo tekst, hvala

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Thu 12 Jan 2023, 17:12

    šta bi hvalilo planu da se i jedni i drugi zaglave u nekoj besmislenoj bici u kojoj će jedni drugima da izlome to malo zuba što im je ostalo dok neko ne odluči da proglasi fajront žurke jer niko neće da preskače povraćku po stepeništu, sluša hitove mire škorić i saginje se da ga ne pogodi flaša s prozora. meni se laički čini da ima elemenata.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Del Cap

    Posts : 6104
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Thu 12 Jan 2023, 17:15

    Nema tog nekog sa strane ko će obe strane da privoli na fajront.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49943
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 12 Jan 2023, 17:17

    Del Cap wrote:Ako neko može da otvori i kopira ceo tekst, hvala


    Oprezno bih rekao da nije nemoguce da Zapad ima neku ideju o zavrsetku. Koja bi se okvirno mogla nazvati "24.02."
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Thu 12 Jan 2023, 17:17

    rusi ostaju bez para za cugu, nisam siguran da entuzijazam planete prema ukrajiskom slučaju i dalje raste uprkos ceni koju plaćaju za to (planeta)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by паће Thu 12 Jan 2023, 17:25

    Del Cap wrote:Nema tog nekog sa strane ko će obe strane da privoli na fajront.

    Шумар отеран у пензију и сад неће да се врати.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Јанош Винету

    Posts : 5201
    Join date : 2016-01-26

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Јанош Винету Thu 12 Jan 2023, 18:32

    Неће они никад остати без пара за пиће. Цепаће шпиритус, колоњску воду, антифриз, шта год. Фунфурје.



    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3734
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Bleeding Blitva Thu 12 Jan 2023, 21:02

    Del Cap wrote:Ako neko može da otvori i kopira ceo tekst, hvala

    Spoiler:


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Thu 12 Jan 2023, 21:15

    Sad nesto razmisljam oko one premetacine djenerala od juce, sto sam protumacio pripremom za ofanzivu. Nije nemoguce ni da su kaznjeni ako su Botoksu stali na zulj nekom racionalnom pricom ili izvestajem da nema snage za rat, da je dzaba ljudstvo jer ni ovo nemaju da opreme. Pa se Botoks naljutio i postavio ih na direktno odgovorna mesta.

    Bumo videli. Ovim su obrnuli celu igricu, od invazije bez komandanta u kojoj svaki djeneral vodi dodeljenu mu armiju kako zna i ume do gomile babica djenerala koji bi zapravo trebali da se staraju o celokupnoj vojsci kao takvoj, umesto da diriguju iz Moskve lokalnim komandantima sta da rade. Stavka, stavka, bez tebe se ne vari travka.
    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Thu 12 Jan 2023, 21:32

    Ja mislim da su u pitanju pre svega političke igre i strah da bi bilo ko ko ostane malo duže na jednom mestu, naročito ako je iole sposoban (a ova dvojica to po svemu sudeći jesu) mogao potencijalno da predstavlja centar otpora. Kao kad Vučić šeta ministre s jedne na drugu poziciju, bez (javnosti) jasnih razloga.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49943
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Fri 13 Jan 2023, 14:31

    Situacija na Bakhmutskom frontu se kako izgleda trenutno ne odvija u ukrajinsku korist.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Fri 13 Jan 2023, 14:36

    Artjomovskom frontu.
    Del Cap

    Posts : 6104
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Fri 13 Jan 2023, 18:22



    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49943
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Fri 13 Jan 2023, 18:39

    Ma naravno. Daleko je Sunce.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Fri 13 Jan 2023, 20:11

    Može i ovde.
    Dok ne otvorimo topik Poljsko-Litavska Unija Rat u Ukrajini 2304934895

    VILNIUS, Jan 13 (Reuters) - A gas pipeline connecting Lithuania and Latvia was hit by an explosion on Friday but there was no immediate evidence of an attack, Lithuania gas transmission operator Amber Grid said.



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Fri 13 Jan 2023, 20:54

    Iz Amerike s ljubavlju.
    Del Cap

    Posts : 6104
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Sat 14 Jan 2023, 10:51

    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Летећи Полип Sat 14 Jan 2023, 11:11

    In the so-called. Mr. Prigogine's "silence" contains, however, a very loud allusion to the "rocking boat". Yes, and the statement of Mr. Troshev (who is employed by Prigogine) could hardly have been heard without the permission of the "boss".

    On the face of the most acute conflict between the "official Ministry of Defense" and "unofficial army." Rather, between their leadership. A conflict during a war is completely unacceptable.

    In the absence of sympathy for both sides of the conflict (both for the leadership of the RF Ministry of Defense and for the management team of PMC "Wagner"), I dare to believe that this aggravation is caused by the threat that arose to "Wagner" from the new commander of the operation - "faithful shoigushnik" Gerasimov.

    The head of the NGSH (whom Prigozhin, moreover, personally criticized) is clearly sent to a new place with one main goal: to "end the front" in relation to the Plywood Marshal, who is flourishing at the front. In the short term, as I see it, Shoigu (through the hands of Gerasimov) will "blank through" to achieve complete subordination of the PMC units of the Ministry of Defense - up to the disbandment of the Wagner units and the transfer of personnel / weapons to their own structures (for example, the long-existing "manual" PMC "Patriot"). With the removal of all those whom Shoigu and Gerasimov personally consider "hostile" for themselves and dangerous (this is for Shoigu personally) in terms of competition in the domestic political field.

    And now - the last word for the president. Putin (as he likes) should act as arbitrator. If the situation does not change and "Wagner" retains its authority, then the intervention has occurred. If not... Prigozhin will be thrown out not only from the military, but also from the political field (because without his private army he is no one and there is no way to call him). And - in turn - this will mean a sharp strengthening of the position of Shoigu himself (which is also unlikely to please many in Staraya Ploshchad and Putin's entourage).

    If we break away from the undercover political intrigues of the Kremlin reptiles, then the most normal way out of the current situation (logical from all sides) would be to accept Putin personally as the commander-in-chief. And then both sides of the conflict would remain "on an equal footing" before him, as commander in chief. However, the president has been stubbornly evading personal responsibility for the actions of the troops in the war for almost 11 months (and not in vain - somehow "not a lot" with the victories of the troops). But now he will still have to make a choice: either let Prigozhin be "devoured", or deal a strong blow to Shoigu, or take up the matter himself.
    If he's still capable of any of those things, of course...


    Strelkov. Loš prevod, jebi ga.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49943
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat 14 Jan 2023, 11:47

    Del Cap wrote:

    Yes. But. 

    Ovo je THE war, i cini mi se da je US, uz, posebno, UK jedina zemlja na zapadu koja to razume.. Ako skrše Rusiju i, sledstveno, odvoje je od Kine, uradili su pola posla sa Kinom. 

    Ali generalno, mislim da greše oni koji potpuno odvajaju dva "teatra"
    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Летећи Полип Sat 14 Jan 2023, 11:55

    Koliko god da su im siromašni kapaciteti, ruski su još siromašniji. Druga stvar, Ukrajinci su za jednu do dve uspešne ofanzive daleko od pobede. Rusi tek treba da utvrde šta žele.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Sat 14 Jan 2023, 12:29

    Mór Thököly wrote:

    Ovo je THE war, i cini mi se da je US, uz, posebno, UK jedina zemlja na zapadu koja to razume.. Ako skrše Rusiju i, sledstveno, odvoje je od Kine, uradili su pola posla sa Kinom. 

    Ali generalno, mislim da greše oni koji potpuno odvajaju dva "teatra"

    Pre nekoliko dana su objavljeni rezultati simulacije rata Kine i Amerike oko Tajvana - ja sam je pročitao na Index.hr
    Ono što je meni bilo zanimljivo (a to se već pokazalo u ratu u Ukrajini) je ogromna ranjivost brodova.
    Procena je da bi kineska mornarica prestala da postoji, a USA bi slično prošla - mislim da se pominju 2 uništena nosača aviona i gomila drugih brodova.
    E sad, ovi stručnjaci što se razumu treba da kažu da li to znači da bi u eventualnom nenuklearnom ratu mornarica i brodovi trebalo da budu prvi cilj, pa ide nekoliko praznih mesta.
    I naravno, sad je još jasnije zašto Argentina nema avijaciju.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  

    Rat u Ukrajini Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 19 Apr 2024, 11:43