Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50246
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 06, 2022 11:38 am

    Tanko je da sve to samo 1 autoritarni/antidemokratski gambit. Ima toga, definitivno, sam sam pisao ovde da se to uopste ne moze zanemariti i da Putin, moguce, vise kao pretnju vidi EU nego Nato. Ali Putin je i skriveni ruski etnicki
    nacionalista. I neskriveni imperijalista.
    boomer crook

    Posts : 36982
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Mon Jun 06, 2022 11:48 am

    tesko mi je da zamislim da ta ekipa misli dalje od par godina


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50246
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 06, 2022 11:50 am

    Ne znam za ekipu, verujem da Putin razmislja. Stvarno verujem.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50246
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 06, 2022 11:50 am

    Mislim, verujem da on ima neku ideju o svojoj "istorijskoj misiji".
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Јанош Винету Mon Jun 06, 2022 11:58 am

    Mór Thököly wrote:Tanko je da sve to samo 1 autoritarni/antidemokratski gambit. Ima toga, definitivno, sam sam pisao ovde da se to uopste ne moze zanemariti i da Putin, moguce, vise kao pretnju vidi EU nego Nato. Ali Putin je i skriveni ruski etnicki
    nacionalista. I neskriveni imperijalista.

    Mór Thököly wrote:Ne znam za ekipu, verujem da Putin razmislja. Stvarno verujem.

    Mór Thököly wrote:Mislim, verujem da on ima neku ideju o svojoj "istorijskoj misiji".

    Како ако те конкретна дела на терену демантују?

    Путин је СССРовски империјалиста, а то није исто што и руски националиста.  Наравно, под условом да уопште има неку позитивну политику, ако није потпуно аморфна аморална људска врећа без икаквог идентитета.

    На против, Стрелков је аутентични националиста са кредибилитетом. О томе је писао Камил Галеев и показао где се они разилазе у свом виђењу империјилистичких циљева.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11582
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Ferenc Puskás Mon Jun 06, 2022 12:02 pm

    Moram priznati da nisam shvatio Milanovića. Početna teza o trade off bogatstva za suverenost ok, uvjetno..., ali nisam razumio u čemu je suština tog jačanja suverenosti. Oslobađanje od međunarodnih normi i sporazuma? Nasilno vraćanje bivših sovjetskih republika pod vlast Moskve? Jedino što mi izgleda racionalno, a što Milanović mislim ne pominje, je pozicioniranje za budući konačni obračun sa Zapadom, a u savezu s Kinom. 
    U svakom slučaju je vremenski horizont za provjeru hipoteze potencijalno vrlo dugačak i kod toga mi splašnjava zanimanje za to pitanje, pa ću ovim komentarom i napustiti dalja razmišljanja o njemu. 
    Kakva je situacija u Severodonjecku? Herson?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Mon Jun 06, 2022 12:05 pm

    boomer crook wrote:tesko mi je da zamislim da ta ekipa misli dalje od par godina

    +1

    Svakako ne uspesno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Mon Jun 06, 2022 12:33 pm

    Ferenc Puskás wrote:ali nisam razumio u čemu je suština tog jačanja suverenosti


    Bas me cudi Rat u Ukrajini - Page 30 2952840586
    Bleeding Blitva

    Posts : 3754
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Bleeding Blitva Mon Jun 06, 2022 12:35 pm

    Talijani popizdili u emisiji s Rusima 

    At Non è l'Arena , the talk show hosted by Massimo Giletti on La7 from Red Square in Moscow, everything happened. The last episode was preceded by very strong controversy over the request by the host to conduct the program from Russia with an interview with Maria Zakharova , spokesman for the Kremlin's foreign minister, Sergej Lavrov. Among the guests in connection with Italy there was also the director of Libero , Alessandro Sallusti .

    And it was Sallusti who, during the broadcast, decided to abandon the live broadcast. After Zakharova had spoken for almost an hour, the director of Libero , turning to Giletti, said: "I no longer want to participate in this drama, thank you".

    And again: "I thought you went to Moscow to speak to the Russian people. I find myself in total enslavement in the face of the worst propaganda that there can be. The Kremlin is a shit palace, communism committed the biggest crimes there" . Then the lunge: "I give up the agreed fee but I'm not going to do the fig leaf to those two balls beside you, I'm going". Sallusti was referring to the two Russian guests alongside Giletti, including the Russian TV presenter Vladimir Soloviev , one of the voices closest to President Putin and one of the most critical anchormans of Italy and the Draghi government engaged in mediation between Russia and Ukraine.




    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Mon Jun 06, 2022 4:14 pm

    Nisu mu obezbedili sigurno okruzenje u vidu Garija Kasparova i Andreja Kozirjeva.
    Летећи Полип

    Posts : 11137
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Летећи Полип Mon Jun 06, 2022 6:52 pm

    Ferenc Puskás wrote:Moram priznati da nisam shvatio Milanovića. Početna teza o trade off bogatstva za suverenost ok, uvjetno..., ali nisam razumio u čemu je suština tog jačanja suverenosti. Oslobađanje od međunarodnih normi i sporazuma? Nasilno vraćanje bivših sovjetskih republika pod vlast Moskve? Jedino što mi izgleda racionalno, a što Milanović mislim ne pominje, je pozicioniranje za budući konačni obračun sa Zapadom, a u savezu s Kinom. 
    U svakom slučaju je vremenski horizont za provjeru hipoteze potencijalno vrlo dugačak i kod toga mi splašnjava zanimanje za to pitanje, pa ću ovim komentarom i napustiti dalja razmišljanja o njemu. 
    Kakva je situacija u Severodonjecku? Herson?



    Drop the zero, and get with the Hero.  Rat u Ukrajini - Page 30 2304934895


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11137
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Летећи Полип Mon Jun 06, 2022 7:00 pm

    Pa cekaj, da. Sve je Dubravka u pravu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 7513
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Mon Jun 06, 2022 11:11 pm

    4Chan JSO

    https://vm.tiktok.com/ZMNdcW4c7/?k=1
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Janko Suvar Tue Jun 07, 2022 2:31 am

    ISW cannot independently confirm if Ukrainian forces did indeed retake large parts of #Severodonetsk and subsequently lost the terrain by June 6, or if Ukrainian forces did not make these counterattacks at all.
    boomer crook

    Posts : 36982
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Tue Jun 07, 2022 10:03 am

    Mór Thököly wrote:Mislim, verujem da on ima neku ideju o svojoj "istorijskoj misiji".

    meni je on ono toni soprano mozda povremeno kaze nesto tipa what about gary coopers? ali zapravo misli.o tome kako ce gimnasticrka da jede jagode iz kristalne svarovski cipele na stiklu dok radi spagu a on pokusava da je uzjase.

    mislim on je krimos. lavrov ono kanalise tom hejgena a kadirov je luka braci


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18448
    Join date : 2014-12-12

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by beatakeshi Tue Jun 07, 2022 10:40 am

    Upleo si se sa poređenjima, nit je Soni, nit Majkl, a tek nije Vito.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Tue Jun 07, 2022 10:52 am

    Novi borci Azova ponovno se regrutuju iz svih društvenih slojeva, a novinarima tvrde da se protive fašizmu te da nemaju nikakve ekstremističke poglede. Sebe opisuju kao fudbalske navijače, a na uniformama - koje su uglavnom sami nabavljali, nose zakrpe s logotipima omiljenih fudbalskih klubova.
    boomer crook

    Posts : 36982
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Tue Jun 07, 2022 11:04 am

    beatakeshi wrote:Upleo si se sa poređenjima, nit je Soni, nit Majkl, a tek nije Vito.

    ma ne. on je lik iz sopranosa. lose sam ovu dvojcu uvukao u kuma. oni bi bili ono silvio i poli. tako nesto.

    samo: mafijasi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50246
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jun 07, 2022 12:10 pm

    Ma mafijasi su, ali to ne znaci da nisu nacionalisti/imperijalisti
    avatar

    Posts : 7513
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Tue Jun 07, 2022 12:18 pm

    Filipenko wrote:
    Novi borci Azova ponovno se regrutuju iz svih društvenih slojeva, a novinarima tvrde da se protive fašizmu te da nemaju nikakve ekstremističke poglede. Sebe opisuju kao fudbalske navijače, a na uniformama - koje su uglavnom sami nabavljali, nose zakrpe s logotipima omiljenih fudbalskih klubova.
    dobar način da Z operacija dobije malo podrške
    boomer crook

    Posts : 36982
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Tue Jun 07, 2022 12:19 pm

    Ferenc Puskás wrote:Moram priznati da nisam shvatio Milanovića. Početna teza o trade off bogatstva za suverenost ok, uvjetno..., ali nisam razumio u čemu je suština tog jačanja suverenosti. Oslobađanje od međunarodnih normi i sporazuma? Nasilno vraćanje bivših sovjetskih republika pod vlast Moskve? Jedino što mi izgleda racionalno, a što Milanović mislim ne pominje, je pozicioniranje za budući konačni obračun sa Zapadom, a u savezu s Kinom. 
    U svakom slučaju je vremenski horizont za provjeru hipoteze potencijalno vrlo dugačak i kod toga mi splašnjava zanimanje za to pitanje, pa ću ovim komentarom i napustiti dalja razmišljanja o njemu. 
    Kakva je situacija u Severodonjecku? Herson?

    mislim da milanovic misli da je odredjena autarhicnost za tu grupu dobitak sam po sebi. pogledaj onaj tekst onog hohstaplera surkova loneliness of half-breed


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36982
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Tue Jun 07, 2022 12:20 pm

    Mór Thököly wrote:Ma mafijasi su, ali to ne znaci da nisu nacionalisti/imperijalisti

    naravno ali ne verujem da su sada neki dugorocni planeri. bolje da imam nego da nemam, bolje da je moje nego tudje. SADA!


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Јанош Винету Tue Jun 07, 2022 12:38 pm

    Mór Thököly wrote:Ma mafijasi su, ali to ne znaci da nisu nacionalisti/imperijalisti

    Па то је подскуп мафијашког менталитета, то иде уз професију. 
    Мафијаш мора да има рејон, територију, енглези кажу "drug empire, drug lord, drug baron". 
    Врхунски мафијаш има своју ”империју”, а Сопраноси су нам показали да су и они људи, али ето таква је професија. 
    Имају понекад и грижу савести, желе откуп греха, праве цркве покајнице и сл. па опет ништа, оду и убију најближег рођака.

    Као што на крају Тони задави Кристофера, тако сад и Путин дави Украјину, а били су браћа рођена.

    Одлична је аналогија, боље нема Rat u Ukrajini - Page 30 1233199462


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Tue Jun 07, 2022 12:50 pm

    Јанош Винету wrote:
    Mór Thököly wrote:Ma mafijasi su, ali to ne znaci da nisu nacionalisti/imperijalisti

    Па то је подскуп мафијашког менталитета, то иде уз професију. 
    Мафијаш мора да има рејон, територију, енглези кажу "drug empire, drug lord, drug baron". 
    Врхунски мафијаш има своју ”империју”, а Сопраноси су нам показали да су и они људи, али ето таква је професија. 
    Имају понекад и грижу савести, желе откуп греха, праве цркве покајнице и сл. па опет ништа, оду и убију најближег рођака.

    Као што на крају Тони задави Кристофера, тако сад и Путин дави Украјину, а били су браћа рођена.

    Одлична је аналогија, боље нема Rat u Ukrajini - Page 30 1233199462


    Teško, ovo bi važilo da je npr. Ukrajina kao podrška učestvovala u ruskim intervencijama u Siriji, Libiji i Gruziji.

    Putin je Ralph Cifaretto a Ukrajina je ona cura, Ralfijeva žrtva iz Bada Binga Rat u Ukrajini - Page 30 2304934895

    Kad Putin propuca punđu Zaharovoj, istuca glavu Medvedava o pod kremaljskih hodnika i kad zadavi Peskova, onda mogu doći na red i poređenja sa Sopranosima.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Tue Jun 07, 2022 2:22 pm

    Zelenski: Veoma sam srećan zbog Džonsona

    Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je "veoma srećan" zato što je Boris DŽonson i dalje premijer Velike Britanije.

    "Drago mi je što nismo izgubili veoma važnog saveznika, ovo je sjajna vest", poručio je Zelenski u video obraćanju na dogadjaju koji je organizovao "FT Lajv", prenosi agencija Rojters.

    Džonsonu su juče poslanici njegove Konzervativne partije u parlamentu izglasali poverenje.


    Mozda smo zbunjeni ko je na cijoj strani, ali evo jednog pokazatelja da znam ko sigurno nije na mojoj. Rat u Ukrajini - Page 30 1012898122

    Rat u Ukrajini - Page 30 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 10:51 am