Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    fikret selimbašić

    Posts : 9859
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Thu Mar 24, 2022 2:36 pm

    Cousin Billy wrote:
    fikret selimbašić wrote:

    Medvedev je takav od prvog dana invazije, djeluje mi da ka da mu je dodijljen zadatak da povremeno uputi prijetnje i da zvuči opasno ali i da ima problem da sve to zvući uvjerljivo. Meni je priča oko Šojgua dosta čudnija nakon jutrošnjeg ruskog obrazloženja zašto ga nema u javnosti nego zbog samog njegovog "nestanka".
    Posle je Putin telekonferirao sa Šojguom ali je prikazan samo Putin, bez feeda sa Šojguove kamere. On se video u uglu ekrana u koji Putin gleda.


    Ko u ugandskim akcionim filmovima kad gangster kaže drugom gangsteru, gle kakvog sam Ferarija pazario i samo pokaže rukom kroz prozor, Ferarija nigdje u kadru. čak ni slike nema.

    Obrazloženje je da on radi na zadatku očuvanja domovine i da se nema vremena za medije. Šuplje mi to zvući prilično, i Putin je valjda na istom zadatku pa je stalno tu.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81738
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Thu Mar 24, 2022 2:37 pm

    Rat u Ukrajini - Page 33 3579118792 Rat u Ukrajini - Page 33 3579118792 Rat u Ukrajini - Page 33 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50926
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 24, 2022 2:43 pm

    Daleko su oni od jedinstva, osim u ekstremnim situacijama. Niko ziv u Nemackoj recimo nije verovao da ce ovaj ovo da napravi

    @Brad
    boomer crook

    Posts : 37125
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Thu Mar 24, 2022 2:46 pm

    fikret selimbašić wrote:
    boomer crook wrote:meni je ovaj ton dimitrija medvedeva, polu-histerican, polu-moleciv, polu-preteci, pola-pola da se talimo braco polapoljaci indikativan da putin vozi porsea po makadamu dok sagoreva pljuge jednu za drugom a sojgu vristi "volim brzu voznju" a ostali tiho jecaju na zadnjem sedistu.

    ili bolje receno a to je mor vec vise puta napisao nisam siguran da oni znaju sta im je endgame.

    Medvedev je takav od prvog dana invazije, djeluje mi da ka da mu je dodijljen zadatak da povremeno uputi prijetnje i da zvuči opasno ali i da ima problem da sve to zvući uvjerljivo. Meni je priča oko Šojgua dosta čudnija nakon jutrošnjeg ruskog obrazloženja zašto ga nema u javnosti nego zbog samog njegovog "nestanka".

    ma na pocetku je to bilo evo preti vam zeljko simic ali lately preti stvarima tila 'od blata cete da praviti rusiju'


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink Thu Mar 24, 2022 2:53 pm

    vidim gadjali bidena u briselu flajkom pivskom


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Thu Mar 24, 2022 2:54 pm

    bradilko wrote:
    Mór Thököly wrote:Ja potpuno kapiram one koji govore da se finansijsko kaznjavanje Rusije moze u mnogim segmentima vratiti kao bumerang. Postoji samo jedan problem: Rusija da tek tako napadne Ukrajinu moze se odgovoriti samo na jedan od dva nacina (posto nema sanse da se tek tako sedi i vrte prsti). Mnogi kojima je ovo skupo, sto razumem, treba sami da se zapitaju da li bi im se vise svidela vojna intervencija i pretnja. Licno nisam pametan sta je bolje.
    trebalo je ranije voditi racuna o tome. kad se vec desila agresija ostale su samo dve kazne sankcije i vojni odgovor.
    znalo se valda ko je putin, kakva je priroda njegovog rezima, imali su i 2014. krim i sl.
    jebem mu boba pa cime se bave ti silni analiticari?
    dalo se naslutiti kud sve vodi. bar ti koji zive od predvidjanja i analize raznih politickih sistema
    valda je i 2014. bila poucna.
    endgame putinovog rezima? pa ici ce do kraja tj dok bude imao kakvu takvu podrsku kine i dalekog istoka. rusija nije srbija i milosevic. 
    ovo ce dovesti do prevelikih politickih i drustvenih  potresa. ovde se svi igraju glavom.
    bolje je bilo spreciti zlocinca nego raditi na posledicama. to je obavezno za eu i usa. od njih ocekujem vise mudrosti i planiranja


    Za prevenciju ove situacije nisu trebali da budu zaduzeni analiticari, nego diplomate i volja da to uradis. Ne treba ti, uostalom, neka narocita analitika za Rusiju. Dovoljno je da verujes Putinu na rec. Nista nije uradio sto nije najavio, a signali su slati jos poodavno. Medjutim, Amerika nema diplomate nego mesavinu krvozednih kauboja u stejt departmentu u kombinaciji sa guvernerima provincija u drugim zemljama, koji gledaju iskljucivo interes i kintu. Boli njih uvo da sprecavaju ovo, ili da sacuvaju tamo neku Ukrajinu. Kada je Putin trazio da pregovaraju, dobio je srednji prst. Onda je dao "ultimatum" da se vrate na stare Nato granice nadajuci se da ce postici neki kompromis da ostane Nato tu gde je sad, odgovoreno mu je da mora da se povuce sa Krima da bi se uopste razgovaralo. Njima je ovaj rat super dosao, samo sto nisu ludi da to pricaju po televizijama, kao sto je Putin lud da blebece o nekakvom bratstvu Srba i Crnogoraca Rusa i Ukrajinaca. Ovo je super za Nato, vojno-industrijskli kompleks, vilifikaciju Rusa i pricu o tome da su Jenkiji cuvari 1 mira.

    Stvari su fluidne. "Endgame" je pre ove intervencije mogao biti neka vrsta dogovorno neutralne Ukrajine. Sa primicanjem rata endgame je mogao biti priznavanje Krima i sprovodjenje Minska 2. Sada mislim da je Endgame uzimanje Ukrajine do Vinice i stvaranja nekog labavo povezanog sojuza narodnjih respubljika, a vracanje na priznavanje Krima + Donbasa je sada varijanta za slucaj da Rusija bude vojno porazena (pri cemu mi je nemoguce da zamislim potpuni vojni poraz, vise govorim o situaciji da se ne moze ni napred ni nazad), odnosno sada je to bekap. Vec sam izrazio licni stav, da bi za Rusiju bilo najpametnije da kontrolise gasovode i naftovode i zemlju na istoku, te da crpi resurse kojih tu ima u izobilju, te da tako ovo treba i posmatrati. Stepen razaranja nisam siguran da je do sada uopste ulazio u razmatranje, iz prostog razloga sto Rusija nema nameru da obnavlja bilo sta. Za svoje potrebe ce koristiti ono sto u toj zemlji ostane od infrastrukture, za ostalo neka se lokalci sami snadju.

    Od EU ne razumem sta mozes da ocekujes. EU je okupirana, pod americkim je patronatom i ostaje joj da glumi neko mudo. Ima nekakav uticaj u zemljama koje su ekonomski zavisne od nje (npr. bednik zvani Srbija) ali ovde gde njena ekonomska moc ne dopire ni priblizno u tolikoj meri i gde njene price o ekonomskim pretnjama nemaju ni priblizan uticaj spram nekih drugih problema, mogu da obrisu bulju. Uostalom, videli smo to na primeru Ukrajine koja je glatko odbila da sprovodi potpisane sporazume, za sta se EU dodatno ostrvljivala na Rusiju i redovno joj uvodila nove i nove ekonomske sankcije i ogranicenja.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink Thu Mar 24, 2022 3:01 pm

    severna koreja lansirala interkontinentalnu

    meni sve ovo nesto curka sa svih strana


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Thu Mar 24, 2022 3:02 pm

    The German Association of Energy and Water Industries (BDEW) has called for an agreement at the European level on an emergency protocol in response to Moscow’s announcement of a new gas payment mechanism.
    “There are certain and serious signs that we are heading towards a deterioration in the gas supply situation,” the head of BDEW Kerstin Andreae said on Thursday, according to Prime news agency.
    The association “will need to develop criteria for which industries and sectors will continue to be supplied with gas even in the event of a shortage,” Andreae added.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink Thu Mar 24, 2022 3:03 pm

    a izgleda da je neko pustio patku da rusi nisu jedinstveni 

    da ce smeniti putina neki fsbovac

    budale


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Thu Mar 24, 2022 3:04 pm

    Mr.Pink wrote:severna koreja lansirala interkontinentalnu


    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Thu Mar 24, 2022 3:07 pm

    Read the room, Kim
    fikret selimbašić

    Posts : 9859
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Thu Mar 24, 2022 3:14 pm

    Upadljiv mi je i nestanak Lukašenka, nema ga već danima.

    Možda za sebe i Putina muti 1 krambambuli panč da se kako dolikuje proslavi pobjeda i ponovno ujedinjenje.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink Thu Mar 24, 2022 3:18 pm

    svi precednikovi ljudi su trenutno na team buildingu koji je organizovao fsb po sibiru


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Del Cap

    Posts : 6444
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Thu Mar 24, 2022 3:21 pm

    boomer crook wrote:meni je ovaj ton dimitrija medvedeva, polu-histerican, polu-moleciv, polu-preteci, pola-pola da se talimo braco polapoljaci indikativan da putin vozi porsea po makadamu dok sagoreva pljuge jednu za drugom a sojgu vristi "volim brzu voznju" a ostali tiho jecaju na zadnjem sedistu.

    ili bolje receno a to je mor vec vise puta napisao nisam siguran da oni znaju sta im je endgame.

    Mislim da im je endgejm da teraju na terenu dokle mogu pa da tu pobodu zastavu (novo)rosije.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink Thu Mar 24, 2022 3:38 pm

    sto bi kejdzbiovcu bio bitan endgame

    idu izbori? idu sankcije? rakete?


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Bleeding Blitva

    Posts : 3771
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Bleeding Blitva Thu Mar 24, 2022 3:50 pm

    Kakav mexican standoff.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7254
    Join date : 2020-03-05

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Mar 24, 2022 3:53 pm

    Del Cap wrote:
    boomer crook wrote:meni je ovaj ton dimitrija medvedeva, polu-histerican, polu-moleciv, polu-preteci, pola-pola da se talimo braco polapoljaci indikativan da putin vozi porsea po makadamu dok sagoreva pljuge jednu za drugom a sojgu vristi "volim brzu voznju" a ostali tiho jecaju na zadnjem sedistu.

    ili bolje receno a to je mor vec vise puta napisao nisam siguran da oni znaju sta im je endgame.

    Mislim da im je endgejm da teraju na terenu dokle mogu pa da tu pobodu zastavu (novo)rosije.
    Da, to. Kad se zaglave, onda ozbiljni pregovori. 

    Samo vrtite film unazad, jesen 1991. Kad se JNA zaglavila i kada je bilo jasno da od Osijeka nema dalje (a nema nista ni od  ulaska u Osijek a ni Vinkovce), potpisano je primirje. A na pocetku je bilo idemo u Zagreb da hapsimo ustase. Tako i ovo. Sta god budu imali kada se zaglave, to ce biti obnarodovano kao cilj, od pocetka.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink Thu Mar 24, 2022 3:54 pm

    ali to nije jna jbg, niti je putin sloba


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Erős Pista

    Posts : 81738
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Thu Mar 24, 2022 3:58 pm

    Ko se ono zalio da nema LuTkasenka

    https://rs.n1info.com/svet/lukasenko-belorusija-nece-ostati-po-strani-ako-u-ukrajinu-dodju-mirovnjaci-nato/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9859
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Thu Mar 24, 2022 4:43 pm

    Erős Pista wrote:Ko se ono zalio da nema LuTkasenka

    https://rs.n1info.com/svet/lukasenko-belorusija-nece-ostati-po-strani-ako-u-ukrajinu-dodju-mirovnjaci-nato/


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Del Cap

    Posts : 6444
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Thu Mar 24, 2022 4:54 pm

    A new draft of the final press release of the G7 doesn’t include new sanctions but instead a call for implementation and further coordination. “We underline our resolve to impose severe consequences on Russia, including by fully implementing the economic and financial measures we already imposed,” said the draft seen by POLITICO.
    Del Cap

    Posts : 6444
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Thu Mar 24, 2022 4:58 pm

    SLOVENIA'S JANSA: NOBODY IN EUROPE WILL PAY RUSSIA IN ROUBLES
    avatar

    Posts : 7563
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Thu Mar 24, 2022 5:00 pm

    lol

    "Russian Defense Minister Sergei Shoigu is under investigation by Russian intelligence for possible links to the CIA": Israeli sources.
    Del Cap

    Posts : 6444
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Thu Mar 24, 2022 5:14 pm

    Olaf kaže da se ugovor mora poštovati

    Olaf Scholz rejects Putin's request for paying gas deliveries in Russian rubles:

    "There are fixed contracts" which specify that payments must be made in euros or dollars, German Chancellor says at G7 press conference in Brussels. "And that's what counts."
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Thu Mar 24, 2022 5:16 pm

    Zaista nije ni ideja da se plaća u rubljama nego da Evropa smrzava i svađa međusobno.

    Rat u Ukrajini - Page 33 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Jun 30, 2024 11:19 am