Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Mon Mar 21, 2022 9:34 pm

    Ferenc Puskás wrote:
    Ha, vidim da sam stavio i Noxtora, htio sam mu odgovoriti, ali bolje ne.

    Kako da odgovoriš sa punim ustima kurčeva? Ne bih te razumeo.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sotir Mon Mar 21, 2022 9:37 pm

    Mór Thököly wrote:Mislim da, da, i Ukrajinci imaju rezerve, a cini mi se i da su izvadili nesto od teskog naoruzanja kod Kijeva, gde izvode manje kontra-operacije. Cini se da Ukrajina igra  ise politicku igru nego vojnu (osim sto se utvrdjuju po gradovima i gledaju da ostanu citave linije komunikacija. Sro se tice unistavanja ukr jedinica u JFO na istoku, sad vidimo da bi to komotno moglo da potraje i mesec dana, do cak nekoliko meseci. A vreme je ocigledno faktor za koji Ukrajinci misle da ide njima u prilog (sankcije, etc). Alito cemo videti.

    @sotir
    Има један проблем са концептом мање, професионалне војске.
    Ако хоћеш да се бориш на другом крају света, против неке мање групе побуњеника, онда је у реду.

    Али, кад ти неко као Рус покуца на врата је то недовољно.
    Украјина има резервисте, има доста наоружања у резерви, доста је и добила као помоћ.
    Али нема јединице које може да формира од тога. Нема командну структуру, официрски кадар, уигране јединице...
    Зато сад праве неке територијалне јединице које могу да изгину ако налете на противника, побију неке цивиле на контролном пункту итд.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11642
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Ferenc Puskás Mon Mar 21, 2022 9:39 pm

    Sotir wrote:
    Del Cap wrote:Niz

    https://twitter.com/KofmanMichael/status/1505596135867662336?t=2cxS9iAjR8fK7Q7aQCK8hA&s=19

    Морам да признам да опет не разумем у потпуности ситуацију.
    А и овај лик није пуно бољи у томе.

    Са једне стране, видимо да су Руси доста успорили напредовање.
    Али шта су урадили ако је проблем успоравање? 
    Па, ништа. 
    Нису још убацили све резерве, а поготово нису убацили ни рочну а ни белоруску војску. 
    Њих би могли да користе у већој мери у позадини, да осигура комуникације и бокове, ослободи снаге за напад.

    Мислим да тренутно користе овај застој да би:
    - опоравили ударне групе
    - напали авијацијом, ракетама и бпл концентрације трупа
    Односно фокус је померен ка нападима на саме украјинске јединице, уместо на територију.

    У тренутној ситуацији, Руси могу да напредују прилично лако по отвореном, али је јако тешко да заузму градове и насељена места.
    Зато им више одговара да исцрпљују украјинске снаге ван градских борби, тако штеде и своје снаге и разарање градова.

    Нека краћа прогноза наредних дана би могла да буде:
    - заузимање Мариупоља током ове недеље
    - са ослобођеним снагама са тог правца, појачати притисак на заокружавање украјинских снага према Доњецку.
    Пад ова два фронта за Украјинце би довело до лавине - све више руских снага би било ослобођено за напад на све мање украјинских.

    ----

    Такође, треба пратити шта раде Украјинци.
    Уместо да ваде из резерве своју тешку технику (има још доста Т-64БМ Булат тенкова у резерви, артиљерије итд.), они више спр јединице, лако наоружане. Са тим могу да се боре по градовима, и да праве неке мање заседе.
    Са том тактиком могу да нанесу губитке Русима, али не могу да изводе офанзивна дејства, нити да преокрену рат.
    Ok, ovaj lik upozorava da su procjene napravljene na osnovu bitno nedostatnih informacija.
    Ti bi mogao biti u pravu za Ruse. Što se Ukrajinaca tiče, mislim da njima ne pada na pamet ići u nekakva oslobađanja izgubljenih teritorija i gradova i tako se izlagati pogibelji protiv superiorne vatrene moći. Njima je održavanje i čuvanje vojske u efektivnom stanju maximalni mogući cilj uz nanošenje gubitaka gdje je to moguće. Odtud male jedinice s protuoklopnim oružjem.
    I dalje se bojim da je uništenje glavnine većih ukrajinskih formacija vrlo moguće. Mogu Rusi ratovati loše i kilavo kako god, ako budu ubacivali val za valom kao sovjeti na Nijemce, ishod je izgledan.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11642
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Ferenc Puskás Mon Mar 21, 2022 9:42 pm

    Notxor wrote:
    Ferenc Puskás wrote:
    Ha, vidim da sam stavio i Noxtora, htio sam mu odgovoriti, ali bolje ne.

    Kako da odgovoriš sa punim ustima kurčeva? Ne bih te razumeo.
    Okej, meni dosta i humanizma. Odjavljujem se. Eto vam Noxtor, Filipenko i Mr. Pink.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50985
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 21, 2022 9:46 pm

    @sotir

    Jeste, ali to je ono sto sam jednom napisao - ukrajinska, a i ne samo ukrajinska, ideja o clanstvu u Natou nije samo politicka, svakako nije da se "napadne" Rusija (sto je samoubistvo), nego je i ekonomska. Prosto ucestvovanje u sistemu kolektivne bezbednosti (sto je nesto sto je Nato takodje) je dosta jeftinije. Uspesne evropske price neutralnosti su sve do jedne vrlo bogate zemlje. Za istocnoevropske zemlje, koje vecinom imaju neke srednje do ozbiljne security concerns clanstvo u Natou se prosto - isplati.
    boomer crook

    Posts : 37127
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Mon Mar 21, 2022 9:48 pm

    Notxor wrote:
    Ferenc Puskás wrote:
    Okej, meni dosta i humanizma. Odjavljujem se. Eto vam Noxtor, Filipenko i Mr. Pink.

    Majmunčino glupa, ne pominji me ako ne želiš da ti odgovorim.
    Da li si ti debil? Ako si retardiran, izvinjavam se, ali napiši tako i nećemo imati problema.
    Ili to ili me ignoriši pičketino kao što si napisao.

    alo


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sotir Mon Mar 21, 2022 9:48 pm

    Ferenc Puskás wrote:

    Ti bi mogao biti u pravu za Ruse. Što se Ukrajinaca tiče, mislim da njima ne pada na pamet ići u nekakva oslobađanja izgubljenih teritorija i gradova i tako se izlagati pogibelji protiv superiorne vatrene moći. Njima je održavanje i čuvanje vojske u efektivnom stanju maximalni mogući cilj uz nanošenje gubitaka gdje je to moguće. Odtud male jedinice s protuoklopnim oružjem.
    I dalje se bojim da je uništenje glavnine većih ukrajinskih formacija vrlo moguće. Mogu Rusi ratovati loše i kilavo kako god, ako budu ubacivali val za valom kao sovjeti na Nijemce, ishod je izgledan.
    Покушавају Украјинци неке мање локалне контре. Негде имају локалног успеха, негде неуспеха. Али то је све још увек локалног карактера - понеко место заузму на кратко.

    Руси тренутно у Украјини имају знатно мање бројчано војника од Украјинаца. Не иду на масовне нападе. Са бољом техником блокирају противника и почесно их нападају.

    Обе војске имају врло јаку артиљерију (совјетска школа), плус је врло вешто наводе са БПЛ. И у томе већ имају доста ратне праксе. Имају и ударне БПЛ. Мало која војска у Европи може да тако нешто изводи.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3772
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Bleeding Blitva Mon Mar 21, 2022 9:51 pm

    Men je ok Kofman, iako je i on predviđao nešto goru situaciju unatrag dva tjedna. Ali zato Kamil sa twittera:
    Well, Russian fascism is pensionary, babushka fascism. Media are crying how sanctions will hurt poor babushkas forgetting that babushkas are *the* main electorate of Putin. This demographic group supports Z most enthusiastically
    Inače bila je anketa u Hrvatskoj oko uvođenja obaveznog vojnog roka i za su bile slabije obrazovane žene starije od 60 godina, da bi netko zaključio da su zapravo jedino one te koje se javljaju anketarima na fiksni telefon Rat u Ukrajini - Page 18 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Admin Pantokrator
    Admin

    Posts : 1116
    Join date : 2012-02-10

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Admin Pantokrator Mon Mar 21, 2022 9:52 pm

    ajmo probati bez spamovanja i psovanja
    avatar

    Posts : 18600
    Join date : 2014-12-12

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by beatakeshi Mon Mar 21, 2022 10:06 pm

    Bleeding Blitva wrote:Men je ok Kofman, iako je i on predviđao nešto goru situaciju unatrag dva tjedna. Ali zato Kamil sa twittera:
    Well, Russian fascism is pensionary, babushka fascism. Media are crying how sanctions will hurt poor babushkas forgetting that babushkas are *the* main electorate of Putin. This demographic group supports Z most enthusiastically
    Inače bila je anketa u Hrvatskoj oko uvođenja obaveznog vojnog roka i za su bile slabije obrazovane žene starije od 60 godina, da bi netko zaključio da su zapravo jedino one te koje se javljaju anketarima na fiksni telefon Rat u Ukrajini - Page 18 1233199462
    Rat u Ukrajini - Page 18 3579118792 Odličan zakljućak.
    Erős Pista

    Posts : 81747
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Mon Mar 21, 2022 10:12 pm

    Notxor wrote:
    Ferenc Puskás wrote:
    Ha, vidim da sam stavio i Noxtora, htio sam mu odgovoriti, ali bolje ne.

    Kako da odgovoriš sa punim ustima kurčeva? Ne bih te razumeo.


    Izvini, ali jel mozes da budes malo manje edgy? Hvala.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Mon Mar 21, 2022 10:22 pm

    Mr.Pink wrote:naravno da ne bih ucestvovao u ovom svinjcu

    pa el ti licim na toliku budalu


    nisam siguran ni da se svi pitaju da li hoce. slucajno.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Mon Mar 21, 2022 10:25 pm

    Ferenc Puskás wrote:
    Notxor wrote:

    Kako da odgovoriš sa punim ustima kurčeva? Ne bih te razumeo.
    Okej, meni dosta i humanizma. Odjavljujem se. Eto vam Noxtor, Filipenko i Mr. Pink.


    Ne ide se bez kurca u svatove, jarane. Ovako vidiš dokle si dogurao.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 7564
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Mon Mar 21, 2022 10:29 pm

    nas je zaboravio iz nekog razloga
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Mon Mar 21, 2022 10:32 pm

    Mene nije, već se izjašnjavao.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Janko Suvar

    Posts : 7782
    Join date : 2019-06-06

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Janko Suvar Mon Mar 21, 2022 10:36 pm

    Ferenc Puskás wrote:
    Notxor wrote:

    Kako da odgovoriš sa punim ustima kurčeva? Ne bih te razumeo.
    Okej, meni dosta i humanizma. Odjavljujem se. Eto vam Noxtor, Filipenko i Mr. Pink.
    Rat u Ukrajini - Page 18 2532687128
    Јанош Винету

    Posts : 5287
    Join date : 2016-01-26

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Јанош Винету Mon Mar 21, 2022 10:37 pm

    Bleeding Blitva wrote:Men je ok Kofman, iako je i on predviđao nešto goru situaciju unatrag dva tjedna. Ali zato Kamil sa twittera:
    Well, Russian fascism is pensionary, babushka fascism. Media are crying how sanctions will hurt poor babushkas forgetting that babushkas are *the* main electorate of Putin. This demographic group supports Z most enthusiastically
    Inače bila je anketa u Hrvatskoj oko uvođenja obaveznog vojnog roka i za su bile slabije obrazovane žene starije od 60 godina, da bi netko zaključio da su zapravo jedino one te koje se javljaju anketarima na fiksni telefon Rat u Ukrajini - Page 18 1233199462

    Бабе су им крволочне! Мада је Путин такође једна бабускера, има 70 година. Он их најбоље разуме изгледа.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3772
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Bleeding Blitva Mon Mar 21, 2022 10:38 pm

    Ferenc Puskás wrote:
    Notxor wrote:

    Kako da odgovoriš sa punim ustima kurčeva? Ne bih te razumeo.
    Okej, meni dosta i humanizma. Odjavljujem se. Eto vam Noxtor, Filipenko i Mr. Pink.
    Filipenko bi na forumu 1939 bio 'poljska ugrožava njemačke granice', s ovim drugima se još da pričat koliko god grube ispade imali.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Mon Mar 21, 2022 10:45 pm

    Bleeding Blitva wrote:
    Ferenc Puskás wrote:
    Okej, meni dosta i humanizma. Odjavljujem se. Eto vam Noxtor, Filipenko i Mr. Pink.
    Filipenko bi na forumu 1939 bio 'poljska ugrožava njemačke sovjetske granice'


    It's funny cause it's true. I oni su se spram Sovjeta kurcili kao antiboljsevicka brana i spas Jevrope od satanskog mraka crvene boje.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Mon Mar 21, 2022 10:48 pm

    Bleeding Blitva wrote:
    Ferenc Puskás wrote:
    Okej, meni dosta i humanizma. Odjavljujem se. Eto vam Noxtor, Filipenko i Mr. Pink.
    Filipenko bi na forumu 1939 bio 'poljska ugrožava njemačke granice', s ovim drugima se još da pričat koliko god grube ispade imali.


    ne znam šta hoćeš da kažeš ali sem filipa ovde od početka ne postoji ama baš niko ko nije protiv rusa i za rat. doduše nisu svi ni za ukrajinu, ali to ne verujem da je baš razlog za gromopucatelno odsecanje sopstvene patke sikiricom na panju.

    to su fakti, sad kako ćete ih interpretirati to je vaša stvar.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Mon Mar 21, 2022 10:51 pm

    Moving sviftli on, ucestalo pricanje kako Putin salje silne placenike da ubije Minhauzelenskog (danasnja bajka Dejli telegrafa govori o 400 ljudi sa tim zadatkom koji su vec usli u Kijev  Rat u Ukrajini - Page 18 3816571643 ) meni govori da se upotrebnoj vrednosti pomenute persone blizi kraj i da njegovi zapadni mentori planiraju da ga u dogledno vreme prinesu na ukrajinski zrtveni oltar, za sta ce naravno okriviti misteriozne Vagnerovce i sta ti ja znam koga sve.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Mon Mar 21, 2022 10:52 pm

    kondo wrote:
    Bleeding Blitva wrote:
    Filipenko bi na forumu 1939 bio 'poljska ugrožava njemačke granice', s ovim drugima se još da pričat koliko god grube ispade imali.


    ne znam šta hoćeš da kažeš ali sem filipa ovde od početka ne postoji ama baš niko ko nije protiv rusa i za rat. doduše nisu svi ni za ukrajinu, ali to ne verujem da je baš razlog za gromopucatelno odsecanje sopstvene patke sikiricom na panju.

    to su fakti, sad kako ćete ih interpretirati to je vaša stvar.


    Aman, ja nisam ni protiv Rusije ni za Rusiju, a nisam ni protiv Ukrajine ni za Ukrajinu, neka tumaci to kako ko hoce. Samo ne mogu da se ravnam prema intimnim osecanjima svake devojcice i njenim utiscima dok cita proverbijalne strahote po forumu, gadeci se teme, autora, recenica  :kme:
    Janko Suvar

    Posts : 7782
    Join date : 2019-06-06

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Janko Suvar Mon Mar 21, 2022 10:52 pm

    aj da se ne svjadate oko retardiranih gluposti nego da pokusamo da pratimo i razumemo dogadjaj od dalekoseznog istorijskog znacaja. 

    ima na forumu vise kapaciteta da se to uradi sa sviju vojnih politickih i drugih aspekata nego sto ima u medijima na srpskom ukupno. Zato se dolazi na forum i dalje, mislim bar ja.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Mon Mar 21, 2022 10:52 pm

    Pre nekoliko dana sam napisao da nije u redu da neke budale upadaju u tuđe kuće, već da, ako neko pleni to treba da bude država, tj. vlada, na zakonit način, ispičkarao se sa čovekom koji me od tad ne pominje, a ni ja njega i mirna Bosna.

    Danas sam napisao da bi i jedni i drugi mogli malo da pripaze na ljudske živote, jer je, jebi ga, to jedino nenadoknadivo i rat je tragedija i Rusi su agresori, ali i da bi Ukrajinci mogli malo da pripaze i čovek ne prestaje da mi učitava da sam šta? pro-Rus? i još se čudi jer mu odgovorim onako kako mislim da je zaslužio.

    Mislim, možda sam malo preterao, ali nije to iz zle namere.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Janko Suvar

    Posts : 7782
    Join date : 2019-06-06

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Janko Suvar Mon Mar 21, 2022 10:53 pm

    Filipenko wrote:Moving sviftli on, ucestalo pricanje kako Putin salje silne placenike da ubije Minhauzelenskog (danasnja bajka Dejli telegrafa govori o 400 ljudi sa tim zadatkom koji su vec usli u Kijev  Rat u Ukrajini - Page 18 3816571643 ) meni govori da se upotrebnoj vrednosti pomenute persone blizi kraj i da njegovi zapadni mentori planiraju da ga u dogledno vreme prinesu na ukrajinski zrtveni oltar, za sta ce naravno okriviti misteriozne Vagnerovce i sta ti ja znam koga sve.
    to su govorili i u prvih par dana rata, pa se nista nije desilo

    Rat u Ukrajini - Page 18 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue Jul 02, 2024 9:38 am