Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    disident

    Posts : 15244
    Join date : 2016-03-28

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by disident 2022-03-24, 13:18

    Rat u Ukrajini - Page 32 Join_i10


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50985
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj 2022-03-24, 13:25

    Anduril wrote:
    Mór Thököly wrote:

    Ne bre jebote, pa vidis valjda kako pisu ljudi ovde koji zele (kao) nesto ozbiljno da analiziraju

    Izvini, ali ovo me sada zanima posto su mi tvoje duze analize drage iako ih suvise retko pises. Poenta je da ovo kako pisem zvuci suvise profesorski, nadmeno i arogantno, i da bi bilo bolje da predjem na malo neformalniji forumski ton?

    I to. Ali, generalno, ovde ne pisemo naucne radove, nego vise polemicke kratke clanke iz novina, pa i krace od toga. Mogu da napisem post od tri carsava al to niko nece citati, a malo mi je glupo da boldujem sopstvene postove...

    Ali, da, i ovo sto je Eros napisao - tesko je razgovarati ovde na nekom opstem nivou modela. Jasno je da je Ukrajina 1 krnja i nesavrsena demokratija, a Rusija diktatura, ali ovde se radi jos o hiljadu drugih stvari.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50985
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj 2022-03-24, 13:34

    Glede H&M i slicnog, samo da cestitam domacim antiglobalistima krah globalizma i globalizacije. 

    Sad im ostaje jos samo da Srbiju premeste negde oko Nepala, jer ce otherwise biti uterani u Evropu i Zapad nravitsya, ne nravitsya. Be careful what you wish for...
    Anduril

    Posts : 713
    Join date : 2015-08-30

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Anduril 2022-03-24, 13:36

    Mór Thököly wrote:
    Anduril wrote:

    Izvini, ali ovo me sada zanima posto su mi tvoje duze analize drage iako ih suvise retko pises. Poenta je da ovo kako pisem zvuci suvise profesorski, nadmeno i arogantno, i da bi bilo bolje da predjem na malo neformalniji forumski ton?

    I to. Ali, generalno, ovde ne pisemo naucne radove, nego vise polemicke kratke clanke iz novina, pa i krace od toga. Mogu da napisem post od tri carsava al to niko nece citati, a malo mi je glupo da boldujem sopstvene postove...

    Ali, da, i ovo sto je Eros napisao - tesko je razgovarati ovde na nekom opstem nivou modela. Jasno je da je Ukrajina 1 krnja i nesavrsena demokratija, a Rusija diktatura, ali ovde se radi jos o hiljadu drugih stvari.

    OK, kapiram, btw. post je napisan zapravo kao odgovor na isto tako duzu analizu na jednoj PPP temi i samo sam ga kopirao jer i tu ucestvujem.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo 2022-03-24, 13:38

    Ne znam da li mogu krace da se izrazim sem da me zabole kurac za H&M.

    Razumem ljude koji imaju potomstvo i sve gledaju kroz njihovu prizmu, to je OK, ali ako ce proterivanje globalnih brendova bez kojih smo ziveli ogromne delove svojih zivota da izazove apokalipsu - let it be.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50985
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj 2022-03-24, 13:38

    Ma.ok, kapiram, samo kazem

    @Anduril
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50985
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj 2022-03-24, 13:39

    kondo wrote:Ne znam da li mogu krace da se izrazim sem da me zabole kurac za H&M.

    Razumem ljude koji imaju potomstvo i sve gledaju kroz njihovu prizmu, to je OK, ali ako ce proterivanje globalnih brendova bez kojih smo ziveli ogromne delove svojih zivota da izazove apokalipsu - let it be.

    Ma koga briga za H&M, nije H&M u pitanju
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor 2022-03-24, 13:41

    Ne moraju samo rublje:

    Russia's State Duma Budget head has said energy will be transferred to "friendly" countries in their local currencies, those trying to pressure Russia with sanctions can pay up in rubles, gold or Bitcoin.

    Rudari i trgovci, jel skočilo posle ove vesti?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink 2022-03-24, 13:53

    rusia ako nastavi ovako da podriva ameriku iznutra

    ocekujem referendum u texasu za manje od 3 godine da se pridruze zajednici nezavisnih drzava


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink 2022-03-24, 13:54

    znaci jednim potezom su sahranili americku svetinju 

    - dolar
    - fed
    - naftaski kartel


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    boomer crook

    Posts : 37127
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook 2022-03-24, 14:15

    drugarice i drugovi znate da se ovde za napusavanja i vredjanja ne banuje ali mislim da cemo pojacano da selimo takve postove na jug gde ce lutati slobodno ko canetova dusa. to cemo ciniti kako bi ipak omogucili kakvu takvu dinamiku rasprave u ova ratna vremena.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50985
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj 2022-03-24, 14:16

    Ja potpuno kapiram one koji govore da se finansijsko kaznjavanje Rusije moze u mnogim segmentima vratiti kao bumerang. Postoji samo jedan problem: Rusija da tek tako napadne Ukrajinu moze se odgovoriti samo na jedan od dva nacina (posto nema sanse da se tek tako sedi i vrte prsti). Mnogi kojima je ovo skupo, sto razumem, treba sami da se zapitaju da li bi im se vise svidela vojna intervencija i pretnja. Licno nisam pametan sta je bolje.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink 2022-03-24, 14:17

    danas ruski oligarsi sutra americki 

    oligarsi svih zemalja ujedinite se


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    boomer crook

    Posts : 37127
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook 2022-03-24, 14:18

    niko ne zeli da ovo traje dugo ali da su zelje krave do guse bi bili u balezi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50985
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj 2022-03-24, 14:20

    Znam da ne zele i zato je moguce da na kraju dobijemo oba - i ekonomske posledice i nekakvu vojnu intervenciju.
    fikret selimbašić

    Posts : 9865
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić 2022-03-24, 14:20

    Rat u Ukrajini - Page 32 16585046


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    boomer crook

    Posts : 37127
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook 2022-03-24, 14:22

    meni je ovaj ton dimitrija medvedeva, polu-histerican, polu-moleciv, polu-preteci, pola-pola da se talimo braco polapoljaci indikativan da putin vozi porsea po makadamu dok sagoreva pljuge jednu za drugom a sojgu vristi "volim brzu voznju" a ostali tiho jecaju na zadnjem sedistu.

    ili bolje receno a to je mor vec vise puta napisao nisam siguran da oni znaju sta im je endgame.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50985
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj 2022-03-24, 14:24

    Da bre, to je najvise zastrasujuce
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor 2022-03-24, 14:25

    Svako ima svog Vulina


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    fikret selimbašić

    Posts : 9865
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić 2022-03-24, 14:29

    boomer crook wrote:meni je ovaj ton dimitrija medvedeva, polu-histerican, polu-moleciv, polu-preteci, pola-pola da se talimo braco polapoljaci indikativan da putin vozi porsea po makadamu dok sagoreva pljuge jednu za drugom a sojgu vristi "volim brzu voznju" a ostali tiho jecaju na zadnjem sedistu.

    ili bolje receno a to je mor vec vise puta napisao nisam siguran da oni znaju sta im je endgame.

    Medvedev je takav od prvog dana invazije, djeluje mi da ka da mu je dodijljen zadatak da povremeno uputi prijetnje i da zvuči opasno ali i da ima problem da sve to zvući uvjerljivo. Meni je priča oko Šojgua dosta čudnija nakon jutrošnjeg ruskog obrazloženja zašto ga nema u javnosti nego zbog samog njegovog "nestanka".


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink 2022-03-24, 14:30



    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest 2022-03-24, 14:32

    fikret selimbašić wrote:
    boomer crook wrote:meni je ovaj ton dimitrija medvedeva, polu-histerican, polu-moleciv, polu-preteci, pola-pola da se talimo braco polapoljaci indikativan da putin vozi porsea po makadamu dok sagoreva pljuge jednu za drugom a sojgu vristi "volim brzu voznju" a ostali tiho jecaju na zadnjem sedistu.

    ili bolje receno a to je mor vec vise puta napisao nisam siguran da oni znaju sta im je endgame.

    Medvedev je takav od prvog dana invazije, djeluje mi da ka da mu je dodijljen zadatak da povremeno uputi prijetnje i da zvuči opasno ali i da ima problem da sve to zvući uvjerljivo. Meni je priča oko Šojgua dosta čudnija nakon jutrošnjeg ruskog obrazloženja zašto ga nema u javnosti nego zbog samog njegovog "nestanka".
    Posle je Putin telekonferirao sa Šojguom ali je prikazan samo Putin, bez feeda sa Šojguove kamere. On se video u uglu ekrana u koji Putin gleda.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink 2022-03-24, 14:33

    biden vozi elektricnog muska od forda na ravnome

    i deluje ko da vozi gore nego putin ladu suv po ukrajinskom krsu


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink 2022-03-24, 14:34

    ili ce pobediti tramp ili cemo gledati raspad amerike


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    bradilko

    Posts : 1108
    Join date : 2012-02-12

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by bradilko 2022-03-24, 14:35

    Mór Thököly wrote:Ja potpuno kapiram one koji govore da se finansijsko kaznjavanje Rusije moze u mnogim segmentima vratiti kao bumerang. Postoji samo jedan problem: Rusija da tek tako napadne Ukrajinu moze se odgovoriti samo na jedan od dva nacina (posto nema sanse da se tek tako sedi i vrte prsti). Mnogi kojima je ovo skupo, sto razumem, treba sami da se zapitaju da li bi im se vise svidela vojna intervencija i pretnja. Licno nisam pametan sta je bolje.
    trebalo je ranije voditi racuna o tome. kad se vec desila agresija ostale su samo dve kazne sankcije i vojni odgovor.
    znalo se valda ko je putin, kakva je priroda njegovog rezima, imali su i 2014. krim i sl.
    jebem mu boba pa cime se bave ti silni analiticari?
    dalo se naslutiti kud sve vodi. bar ti koji zive od predvidjanja i analize raznih politickih sistema
    valda je i 2014. bila poucna.
    endgame putinovog rezima? pa ici ce do kraja tj dok bude imao kakvu takvu podrsku kine i dalekog istoka. rusija nije srbija i milosevic. 
    ovo ce dovesti do prevelikih politickih i drustvenih  potresa. ovde se svi igraju glavom.
    bolje je bilo spreciti zlocinca nego raditi na posledicama. to je obavezno za eu i usa. od njih ocekujem vise mudrosti i planiranja

    Rat u Ukrajini - Page 32 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 2024-07-02, 09:21