Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    avatar

    Posts : 7564
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Mon Mar 21, 2022 6:13 pm

    Cousin Billy wrote:Ne znam šta znači pojam "nepristrasnost" u situaciji u kojoj jedna zemlja ore drugu krstarećim raketama, i pritom je napadnuta zemlja 27 puta manja od napadača. Izvinite što uvodim u ovu priču građanski moral, znam da je krindž ali jače je od mene.
    kakve veze ima kolko puta je manja, Izrael je 100 puta manji od Kazahstana pa je objektivno vojno jači

    što se stanovništva tiče Rusija ima otprilike 3 puta više a aktivne vojske možda 2 puta, obzirom da je Ukrajina mnogo više motivisana za odbranu nego ruski vojnici za napad rekao bih da Ukrajina u svakom momentu može imati više vojske na bojištu

    Rusi imaju tehnološku prednost ali i to je prilično anulirano doturanjem oružja Ukrajini zadnjih nekoliko godina (a pogotovo mjeseci) i davanjem podataka sa satelita tako da ni tu Rusi nemaju prednost.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink Mon Mar 21, 2022 6:20 pm

    i imaju avijaciju koju doduse ni ne koriste puno


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50985
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 21, 2022 6:34 pm

    Filipenko wrote:Izgleda da Isus postoji.



    Za nju nije ni javljeno da je umrla. 

    Ljudi, ako cemo da kacimo propagandne uratke topik ce ili propasti ili kapiram da ce morati zesce da se moderira
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Mon Mar 21, 2022 6:38 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Ferenc Puskás wrote:Nego Noxtore, aj ti lijepo ipak na ignore. Ne moram ni ja sve znati šta ko piše.

    Burunđasnki ignore ima bag. Ja nakon jednog dana uklonio MrPinka sa foe liste jer me stalno baca na vrh stranice ukoliko se on oglasi na njoj. Sad mi je vidljiv ali bar manje skrolujem.


    e jebiga onda, bedak

    Rat u Ukrajini - Page 16 3579118792


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Mon Mar 21, 2022 6:42 pm

    Mór Thököly wrote:
    Filipenko wrote:Izgleda da Isus postoji.



    Za nju nije ni javljeno da je umrla. 

    Ljudi, ako cemo da kacimo propagandne uratke topik ce ili propasti ili kapiram da ce morati zesce da se moderira


    odavno se kače ali sa druge strane, što je čini se manji problem

    ne znam


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16281
    Join date : 2014-11-06

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by plachkica Mon Mar 21, 2022 6:44 pm

    avatar

    Posts : 7564
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Mon Mar 21, 2022 6:50 pm

    stoka nacistička

    https://t.me/rusvesnasu/16243
    Erős Pista

    Posts : 81747
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Mon Mar 21, 2022 6:56 pm

    boomer crook wrote:ma sravnili su skloniste ladno. ideja da je sve odakle je na tebe pripucao neko iz puske bez obzira na civilne zrtve je ono kontra medjunarodnog prava.



    Naravno, nije dovoljno samo da u zgradi ima vojnika ili vozila pa da se smatra legitimnom metom, nego je neophodno da civilna steta bude proporcionalna vojno opravdanim ciljevima. Ovo je raspamecivanje i odmazda.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50985
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 21, 2022 6:56 pm

    kondo wrote:
    Mór Thököly wrote:

    Za nju nije ni javljeno da je umrla. 

    Ljudi, ako cemo da kacimo propagandne uratke topik ce ili propasti ili kapiram da ce morati zesce da se moderira


    odavno se kače ali sa druge strane, što je čini se manji problem

    ne znam

    Molim da ukazes kad budes video.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Mon Mar 21, 2022 7:02 pm

    Mór Thököly wrote:
    Filipenko wrote:Izgleda da Isus postoji.



    Za nju nije ni javljeno da je umrla. 

    Ljudi, ako cemo da kacimo propagandne uratke topik ce ili propasti ili kapiram da ce morati zesce da se moderira



    Kako da ne.



    Preminula trudnica iz granatiranog porodilišta u Mariupolju

    Trudnica čija je fotografija obišla svijet nakon bombardovanja bolnice u Mariupolju, preminula je prenosi Associated Press. Kako prenosi agencija pri porodu je izgubila i bebu.


    Vec je kondo lepo primetio da ne smetaju ni najagresivniji propagandni uratci druge strane, dok ovo u sustini i nije propaganda, vise neki odvratni srpski™ humor. Da se razumemo, tamosnja situacija je uzasna, i ta zena je sigurno u uzasnom stanju. Niti se rugam, niti je osudjujem. Jedino ako je na svojim mrezama podrzavala Azov, u tom slucaju - zna se. No dobro, ti si izgubio osecaj za nijansiranje, odmah ides djonom, sta da se radi. Ideologizacija na (ne)delu.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50985
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 21, 2022 7:02 pm

    MNE wrote:stoka nacistička

    https://t.me/rusvesnasu/16243

    Evo na.primer ovo je propagandni uradak. Ne postoji nikakav nezavisan izvor. Mozda je istina, ali postavlja se kao da 100% istina. 

    Tako Rusi troluju ceo rat. Postoji potpuno jasna stvar sta se desava, ali ubaci onu sliku onde, ovaj video ovde, ne moras da napravis nekinovi narativ, bitno je samo rasturiti onaj pravi, skrenuti diskusiju na "dve strane", satro "objektivno", itd.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50985
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 21, 2022 7:02 pm

    Filipenko wrote:
    Mór Thököly wrote:

    Za nju nije ni javljeno da je umrla. 

    Ljudi, ako cemo da kacimo propagandne uratke topik ce ili propasti ili kapiram da ce morati zesce da se moderira



    Kako da ne.



    Preminula trudnica iz granatiranog porodilišta u Mariupolju

    Trudnica čija je fotografija obišla svijet nakon bombardovanja bolnice u Mariupolju, preminula je prenosi Associated Press. Kako prenosi agencija pri porodu je izgubila i bebu.


    Vec je kondo lepo primetio da ne smetaju ni najagresivniji propagandni uratci druge strane, dok ovo u sustini i nije propaganda, vise neki odvratni srpski™ humor. Da se razumemo, tamosnja situacija je uzasna, i ta zena je sigurno u uzasnom stanju. Niti se rugam, niti je osudjujem. Jedino ako je na svojim mrezama podrzavala Azov, u tom slucaju - zna se. No dobro, ti si izgubio osecaj za nijansiranje, odmah ides djonom, sta da se radi. Ideologizacija na (ne)delu.

    To nije ta.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50985
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 21, 2022 7:03 pm

    Ona je imala crnu, duzu kosu.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Mon Mar 21, 2022 7:04 pm

    Zasto nisam iznenadjen da ce se krenuti sa pricom "nije to ta, mora da je neka druga..."

    Pri cemu, mozda i nije, nisam im poredio otiske prstiju, niti imam neku opremu za poredjenje fotki pod drugim svetlom, drugim uslovima itd...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50985
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 21, 2022 7:05 pm

    Pa pazi, sve i da jeste, tvit je dno dna
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50985
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 21, 2022 7:06 pm

    Mislim, mozda i jeste ova.prezivela i svejedno je katastrofa
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7256
    Join date : 2020-03-05

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Mar 21, 2022 7:16 pm

    Filipenko wrote:Evo ja cu da skrenem paznju da je opkoljenima u Mariupolju Vukovaru ponudjena predaja, bas kao i onima opkoljenima u Staljingradu, i da je iz Berlina (ne od same vojske) stigao odrican odgovor, bas kao sada iz Kijeva Zagreba , ali se posle nekog vremena nacisticka  vojska predala. Videcemo kako ce biti sada sa ustašama.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7256
    Join date : 2020-03-05

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Mar 21, 2022 7:19 pm

    Filipenko wrote:Pa naucili smo se lepom ponasanju i prihvatanju realnosti na terenu.
    To si se ti prihvatio toga. Tvoj deda nije prihvatio realnost na terenu 1941.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Mon Mar 21, 2022 7:22 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Filipenko wrote:Pa naucili smo se lepom ponasanju i prihvatanju realnosti na terenu.
    To si se ti prihvatio toga. Tvoj deda nije prihvatio realnost na terenu 1941.


    Moj deda je 1941. prihvatao realnost na terenu u Poljskoj, Cehoslovackoj, Bugarskoj, SSSR-u.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7256
    Join date : 2020-03-05

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Mar 21, 2022 7:26 pm

    Aj ne lupaj, ljubi te brat. Deda ti se u grobu okrece ko ventilator.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Mon Mar 21, 2022 7:30 pm

    Ne brinite vi za mog dedu, nego se udostojite da se prisetite da ste krenuli od toga da "nigde nije javljeno da je porodilja umrla."

    P.S. deda mi je otisao u rat 1942.  Rat u Ukrajini - Page 16 2846171500
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7256
    Join date : 2020-03-05

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Mar 21, 2022 7:38 pm

    Ma to je mnogo bitno kad je otisao u rat. Bitno je da se nije pomirio sa stanjem na terenu i udario na najvecu silu u okruženju koja mu je došla pred kuću. A to danas Ukrajinci rade.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink Mon Mar 21, 2022 7:39 pm

    Ja se slazem sa proporcionalnim sistemom

    Ali ako u automobilu civilnom ide jedan sa uniformom kao sto evo biva slucaj u ukrajini sada, a sto nije bio slucaj na pocetku konflikta

    Kako tacno odrediti ko je tu sta i kako. Ako pucaju iz visih spratova a civili u skrovistu koji nemaju izbora to je tragedija, nisam siguran u nameru

    Zelenski malo pred izraelcima se zaleteo a sad porucuje evropljanima da ne konzumiraju rusko gas

    Bas pustio muda



    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    boomer crook

    Posts : 37127
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Mon Mar 21, 2022 8:10 pm

    jebote ne mogu da verujem da raspravljamo o tome da li ruska vojska raspamecuje. pa to im je fakticki doktrina. i naravno da su potamanili pun kamion civila i jos dva na biciklu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Mon Mar 21, 2022 8:23 pm



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  

    Rat u Ukrajini - Page 16 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue Jul 02, 2024 9:36 am