Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ni Kosovo ni Evropa

    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by No Country Thu Nov 23, 2023 5:53 pm

    vuk iz šume wrote:
    No Country wrote:Нису га џабе звали Зли Пчелар. 
    Пошто Бумер, Ерос и Васа сматрају богоугодним овакво изражавање о нечијем риллајфу, преорјентиши се на помињање њихових професија на исти овакав начин. Бар су присутни да ти одговоре. Што се мене тиче: пријављен си канадским институцијама за дигитално насиље. Ако ме не буде мрзело обавестићу и канадску амбасаду. Не блефирам. Тако ћу поступати на свако помињање "злог пчелара".
    Поента тог кратког и сасвим јасног поста није била пчеларство, него то да се зло генерише из лажи, т.ј. да је зло болест. Једном када то прихватиш може бити и извесне наде на излечење. Али не, ти настављаш да спинујеш, сада је одједном велика тајна да си држао пчеле? Много си бре блесав.
    ficfiric

    Posts : 34315
    Join date : 2012-02-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by ficfiric Thu Nov 23, 2023 6:12 pm

    banovan je a i ako ne zeli da ga pominjemo, aj da ga ne pominjemo


    _____


    Uprava napolje!

    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Улични ходач Thu Nov 23, 2023 6:15 pm

    Зло није болест. Питање зла и добра су метафизичка и мењају се у различитим религиозним цивилизацијама, одатле вуку корене тј. морал.
    Примера ради, у Хришћаноској(и јудејској, мада има разлике у схватању) су ово основа морала добијена из религије а на основу више хиљада година искуства људских заједница:

    Поштуј оца својега и матер своју, да ти се продуље дани на земљи, коју ти да Господ Бог твој.
    Не убиј.
    Не чини прељубе.
    Не кради.
    Не свједочи лажно на ближњега својега.
    Не пожели куће ближњега својега, не пожели жене ближњега својега, ни слуге његова, ни слушкиње његове, ни вола његова, ни магарца његова, нити ишта што је ближњега твојега.
    -----------

    На овим заповестима је изграђен правни систем на западу а на правном систему је изграђне економски систем...

    Али у неким дургим, типа ислам, религиозним цивилизацијама неке заповести добијају релативније значење него ли у хришћанству.

    Питање добра и зла у исламу и хришћанству нису баш иста. Исто као у протестантизму, римокалоцизму и првоверном-католицизму тј. православљу.
    Иако у суштини имају исти корен добијен на основу хиљада година искуства.
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by No Country Thu Nov 23, 2023 6:32 pm

    Зупо, постоје лажи које конзумираш, у твом случају преко сваке мере и границе. А онда се, у једном тренутку, упали грталица - и ти почнеш да генеришеш сличне, али сада већ аутентично твоје лажи. Тај тренутак, видиш - то је моменат када је имунитет попустио пред навалом лажи, и твој се систем предао - дакле разболео. Зло је (и) болест, и то ментална, и кад мало боље погледаш: то велико, метафизичко Зло које препознајемо у свету и пишемо великим словом, то је само статистички јако умножена ова мала грешка у човеку отрованом лажима.

    Читај шта пишеш, Зупо, и биће ти много јасније о чему причам.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by No Country Thu Nov 23, 2023 6:43 pm

    ficfiric wrote:banovan je a i ako ne zeli da ga pominjemo, aj da ga ne pominjemo
    Па нисам га ни сада ни прошли пут поменуо “out of the blue”, него одговарам на његове бљузге.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Улични ходач Thu Nov 23, 2023 10:03 pm

    Видиш колико си наивна "Данице".

    Предалжем ти да одлгедаш филма "Апокалипто" од Мела Гибсона. Он говори управо говори о релативном појимању зла у различитим религиозним цивилизацијама. Наравно, он је то искористио да оправда све оно што су хришћани из Шпаније ураидли домородачком становништву  континента(ната) на којем живиш.
    За домицилно становништво је било сасвим нормално да убије буљук потpуно невиних људи зарад добра. У ствари ако то не ураде биће зло. Као уосталом и у бројним другим паганским друштвима. Зато су завладале, оно шти ви овде зовете, "пустињске секте". Они су пропагирале да то није добро, то је зло. То је основно зло, једна од основних заповести нашег моралног а онда и правног система-Не убиј! То су прихватили и комунисти и атеисти-агностици.




    Зато релативизовање хришћанства и његових вредности може бити много опасно иако је хришћанству има много тога се спочитава. Једна од сцена изнад.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Thu Nov 23, 2023 10:29 pm

    Улични ходач wrote:Видиш колико си наивна "Данице".

    Предалжем ти да одлгедаш филма "Апокалипто" од Мела Гибсона. Он говори управо говори о релативном појимању зла у различитим религиозним цивилизацијама. Наравно, он је то искористио да оправда све оно што су хришћани из Шпаније ураидли домородачком становништву  континента(ната) на којем живиш.
    За домицилно становништво је било сасвим нормално да убије буљук потpуно невиних људи зарад добра. У ствари ако то не ураде биће зло. Као уосталом и у бројним другим паганским друштвима. Зато су завладале, оно шти ви овде зовете, "пустињске секте". Они су пропагирале да то није добро, то је зло. То је основно зло, једна од основних заповести нашег моралног а онда и правног система-Не убиј! То су прихватили и комунисти и атеисти-агностици.




    Зато релативизовање хришћанства и његових вредности може бити много опасно
    иако је хришћанству има много тога се спочитава. Једна од сцена изнад.


    Misliš, kao kad Boškić i Milica kenjaju protiv drugih nacija, migranata i uopšte svih koji nisu kao oni, ili kad slave izvršioce genocida poput Ratka Mladića?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Летећи Полип Thu Nov 23, 2023 10:45 pm

    Au, Zupo, sad čitam nešto Ničea. Ti ga šiješ samo tako s ovim genealogijama morala.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Thu Nov 23, 2023 10:45 pm

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Улични ходач Thu Nov 23, 2023 10:52 pm

    Само читај Ничеа али пази да не пречиташ.

    А ви друже колега са малициозним коментаром, нисам то очкивао од вас.
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by No Country Thu Nov 23, 2023 10:55 pm

    Улични смарач.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Улични ходач Thu Nov 23, 2023 11:01 pm

    Самоуки Кант.
    Само врлина, само вредност.
    Да ме више читаш, више би вредео.

    А сада кажи-пчелар ако смеш.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Thu Nov 23, 2023 11:07 pm

    No Country wrote:Улични смарач.

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 3579118792

    Joj, al stvarno mnogo smara.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Летећи Полип Thu Nov 23, 2023 11:32 pm

    Kant smaraštva.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Thu Nov 23, 2023 11:40 pm

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 3579118792



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by No Country Thu Nov 23, 2023 11:51 pm

    Улични ходач wrote:
    А сада кажи-пчелар ако смеш.

    Па и пчелар је имао ову фазу, као, нема везе, ево могу ја да баљезгам најгоре бесмислице, али сам у фином друштву, јелда сам баш сладак? А онда болест узнапредује…
    Del Cap

    Posts : 6237
    Join date : 2019-11-04

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Del Cap Fri Dec 01, 2023 11:37 pm

    Vučić: Ako ceo Ohridski sporazum postane deo pregovora sa EU, zatvaraju se vrata za Srbiju



    Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u Dubaiju da ne misli da je moguće da Ohridski sporazum u celini postane deo poglavlja 35 u pregovorima Beograda i EU jer bi Unija na taj način zatvorila vrata za Srbiju.

    Povodom najave da će EU formalno zatražiti od Evropske komisije da obaveze iz Sporazuma o putu ka normalizaciji odnosa Srbije i Kosova i Aneksa o njegovoj primeni postanu deo pristupnih pregovora, Vučić je za RTS rekao da „ne veruje da će takva odluka biti doneta“.

    „Ne mislim da je moguće da (Ohridski sporazum) u celini bude deo pregovaračkog poglavlja 35, jer bi to zatvorilo vrata za Srbiju. Ako stavite da je članstvo Kosova u UN deo tog poglavlja, onda je jasno da ne želite Srbiju.. Ne verujem da je to moguće i ne verujem da će takvu odluku doneti“, kazao je Vučić posle učešća na međunarodnoj konferenciji o klimi COP28.

    U nacrtu zaključaka za decembarski samit Evropskog saveta, u koji je Radio slobodna Evropa (RSE) imao uvid, navodi se da „Savet traži od Komisije i visokog predstavnika (Žozepa Borela) da hitno predlože, pre kraja januara 2024. godine, izmene i dopune merila za Poglavlje 35 pristupnih pregovora Srbije“.

    Zaključke treba da usvoje ministri za evropska pitanja na sastanku Saveta Opštih poslova 12 decembra, a Evropski savet treba da potvrdi tu odluku na samitu 14. i 15. decembra.

    Aleksandar Vučić i Aljbin Kurti saglasili su se 27. februara u Briselu o Sporazumu o putu ka normalizaciji odnosa, a 18. marta u Ohridu i o Implementacionom aneksu tog dokumenta. U tim dokumentima se navodi da oni postaju sastavni deo pregovaračkog okvira u procesu pristupanja EU i da nepoštovanje obaveza koje proističu iz njega može imati direktne negativne posledice na evropski put svake od strana.

    „Strane primaju k znanju da će Sporazum i Implementacioni aneks postati sastavni delovi procesa pridruživanja Kosova i Srbije Evropskoj uniji. Strane prihvataju da će EU odmah po usvajanju Sporazuma i ovog Aneksa započeti proces izmene merila za Poglavlje 35 za Srbiju zbog obaveza koje proističu iz Sporazuma i ovog Aneksa. Agenda kosovske Specijalne grupe za normalizaciju podjednako će odražavati nove obaveze Kosova koje proizilaze iz Sporazuma i ovog Aneksa“, navodi se u Implementacionom aneksu usaglašenom u Ohridu.
    Del Cap

    Posts : 6237
    Join date : 2019-11-04

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Del Cap Fri Dec 01, 2023 11:55 pm

    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Wed Dec 06, 2023 12:43 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Wed Dec 06, 2023 12:45 pm

    Kako pizdim od Milanovica, jbt.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Dec 06, 2023 12:48 pm

    iz tople fotelje
    One Eyed Bob

    Posts : 1466
    Join date : 2015-08-13

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by One Eyed Bob Wed Dec 06, 2023 12:49 pm

    Zvuči kao Klačar, tu je taj tupavi nominalizam ali sa "jako kuče" energijom.

    što kaže drevna forumaška izreka, najbolje se Srbi bore kad prde iz dijaspore.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Wed Dec 06, 2023 12:52 pm

    A pritom lupa, cudna mi cuda da ministarka jedne od najvecih EU zemalja kritikuje spoljnu politiku zemlje kandidatkinje, pa jos usred situacije kao sto je rat u Ukrajini. Naravno, sve i da jeste napravila neki diplomatski faux pas, zar je to stvarno najbitnije u svemu. Ma Klacar 1/1, pa i malo gori.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Dec 06, 2023 12:58 pm

    Nasi politicari nikad ne kritikuju strane vlade
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Filipenko Wed Dec 06, 2023 2:19 pm

    Meni ipak malo vise smeta Brabonjak od Milanovica. Priznajem, gresan sam, ali Brabonjak je pogana i odvratna pojava u svetskoj diplomatiji na malo sirem nivou. Neobrazovana, podobna, produkt americkih spijunskih igara, nekompetentna za svoj posao, predmet podsmeha. Otprilike, vredi koliko i razneta cev severnog toka, i ima slicne posledice po ugled Nemacke. Jos dolazi iz zelenih, najodvratnije i najpodlije organizacije u nemackoj politici.

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 34 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 11:04 pm