Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ni Kosovo ni Evropa

    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Wed Dec 06, 2023 2:21 pm

    Nikako da prezalite taj Severni tok...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50159
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Dec 06, 2023 3:19 pm

    po-tok
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Filipenko Wed Dec 06, 2023 9:04 pm

    Pa problem je u tome sto nije bitno ko zali i koliko za njim (uostalom, smatram da citavu Nemacku treba razoriti) vec sto to pokazuje kakvi su medjunarodni odnosi i kakav je polozaj Nemacke u okviru saveznistva, pa onda to dalje ukazuje kakvo je to "saveznistvo" kome je Lenja Ana Brabonjak tako predana.

    Inace, meni je licno drago sto Nemacka danas placa astronomske cene za gorivo. Oni su nama sabotirali juzni tok i potonje gasovodne projekte, i neka su dobili prst u dupe od odvratnih Amerikanaca. I da im zahvale, pride.
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Летећи Полип Wed Dec 06, 2023 9:09 pm

    +1


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50159
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Dec 06, 2023 9:54 pm

    Da, ta svinjarija u kojoj oni nama nesto pricaju za odnose sa Rusima dok sami grade DRUGI (po)tok zasluzuje samo ovo sto im se desilo Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 3e60cd034c1a016f07d197dce94aeaea
    rumbeando

    Posts : 13783
    Join date : 2016-02-01

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by rumbeando Thu Dec 14, 2023 11:16 pm

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 CmF8UAn

    https://www.slobodnaevropa.org/a/samit-eu-zapadni-balkan/32728499.html
    Del Cap

    Posts : 6200
    Join date : 2019-11-04

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Del Cap Thu Dec 14, 2023 11:28 pm

    staro 2 godine

    doduše, nije da su rezultati sada epohalno drugačiji.



    edit: najvažnije, savet eu je usvojio zaključak da komisija izmeni pregovaračku poziciju unije prema srbiji u poglavlju 35, kako bi uključila ohridski sporazum (koji kaže da se "srbija neće protiviti članstvu kosova u međunarodnim organizacijama") sa implementacionim aneksom (sve famozni "francusko-nemački sporazum") kao merilo tog poglavlja.

    https://data.consilium.europa.eu/doc/document/ST-16707-2023-INIT/en/pdf

    38. The Council requests the Commission and the High Representative to urgently propose to the Council, before the end of January 2024, the amendments to the benchmarks of Chapter 35 of Serbia’s accession negotiations to reflect Serbia’s obligations stemming from the Agreement and its Implementation Annex.


    trik je što bi ovo menjanje pregovaračke pozicije eu tj uključivanje takvog zahteva moralo da bude jednoglasno u evropskom savetu, a tu je, je li, brat orban kao mogući veto igrač, a nisam siguran ni šta bi o tome kao tvrdom uslovu mislile članice koje su priznale kosovo.


    Last edited by Del Cap on Thu Dec 14, 2023 11:47 pm; edited 2 times in total
    One Eyed Bob

    Posts : 1398
    Join date : 2015-08-13

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by One Eyed Bob Thu Dec 14, 2023 11:28 pm

    38% ispitanika živi na Neptunovom prstenu.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    Del Cap

    Posts : 6200
    Join date : 2019-11-04

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Del Cap Sat Dec 16, 2023 12:32 am

    „Evropska unija ponavlja da je Sporazum u potpunosti obavezujući za obe strane. Njegova implementacija biće sastavni deo njihovog evropskog puta“, naglasio je Stano u pisanoj izjavi medijima, a koju prenosi RSE.

    On je objasnio da je sporazum koji su lideri Kosova i Srbije postigli 27. februara u Briselu i aneks primene koji je usaglašen 18. marta u Ohridu, postao pravno obavezujući kada je 18. marta postizanje sporazuma saopštio visoki predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj (Josep Borrell).

    „To je bio dosledan stav EU, koji je takođe javno saopšten u nekoliko navrata“, podvukao je portparol Stano.

    Ovakva reakcija portparola EU dolazi nakon potvrde da je premijerka Srbije Ana Brnabić predala pismo sedištu EU, kojim je izrazila rezerve koje se odnose na obaveze koje proizilaze iz sporazuma o putu ka normalizaciji odnosa sa Kosovom, uključujući i aneks primene.

    nisam siguran kako to funkcioniše. sigurno ništa ovde ne postaje pravo obavezujuće zato što je eu (ili neko treći) nešto rekla. ostaje teza o usmenom prihvatanju sporazuma od strane predsednika, predsednika vlade, ministra sp. poslova, ambasadora (kojima ne trebaju posebna ovlašćenja za zastupanje zemlje u inostranstvu), postoje prava na uzdržavanje od dela sporazuma (pod šta bi potpadalo ovo kao pismo od juče) ali prosto ne znam dovoljno o pravnoj strani toga.
    rumbeando

    Posts : 13783
    Join date : 2016-02-01

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by rumbeando Thu Dec 21, 2023 7:48 pm

    Najsvežija rezolucija Evropskog parlamenta o proširenju EU od 13.12.2023.

    The EU should establish clear deadlines for the candidate countries to conclude EU accession negotiations by the end of this decade, MEPs stress.

    There should be no fast-track for membership though, they say. MEPs insist that the Copenhagen criteria must be fulfilled to ensure that candidate and potential candidate countries demonstrate a consistent and enduring commitment to democracy, rule of law, human rights and respect for and protection of minorities, and economic reforms.
    https://www.europarl.europa.eu/news/en/press-room/20231208IPR15784/meps-open-accession-talks-with-ukraine-moldova-and-bosnia-and-herzegovina
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50159
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Dec 21, 2023 7:50 pm

    Drveno gvozdje
    Del Cap

    Posts : 6200
    Join date : 2019-11-04

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Del Cap Tue Dec 26, 2023 8:44 pm

    Ne znam gde bih

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50159
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 26, 2023 9:00 pm

    Poenta je samo u tome sto se Kosovo ne.moze resiti demokratski. Odnosno mozda moze, ali ni kasta, ni opozicija nisu ni na 1000 kilometara od tako necega.
    tanjajedaska

    Posts : 111
    Join date : 2018-11-26

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by tanjajedaska Tue Dec 26, 2023 9:04 pm

    Ali... Mi znamo da je Sasa ucenjen, tako da to bema nikakvu tezinu. To je kao da je Boris izjavio isto. Jer znamo da je Boris "glup". Ozbiljno, realno - Sasa jeste ucenjen a Boris nije glup, to je samo belilisticarska svisuistijaska mantra. Dalje, isto bi bilo kada bi te reci izrekao neko od potpisnika apela 88. Dalje, isto bi bilo... Au, cekaj, dolaze Racak, zemljotres u Mionici, Rambuje...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50159
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 26, 2023 9:05 pm

    Drugo, evo Nemacka je promenila ploču. Ali ta ista Nemačka podrzumeva da se.mora rešiti Kosovo. I šta onda s tom nemačkom osudom autokratije u Srbiji? Mislim, naš ustav je 1 opsena, stvar koja nije uopšte utemeljena u realnosti i onda je normalno da.su nam vezane ruke i noge. To je cena toga što smo pristali (ok, lično nisam, izašao sam i glasao protiv tog ustava, ali...) da nam je laž - vrhovni/najviši pravni akt
    Solus_Rex

    Posts : 3513
    Join date : 2018-07-03

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Solus_Rex Wed Dec 27, 2023 11:17 am



    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    avatar

    Posts : 7502
    Join date : 2017-03-14

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by MNE Wed Dec 27, 2023 11:35 am

    vučić trlja ruke, još opozicionih glasova ide van države
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Margit Savović Wed Dec 27, 2023 1:21 pm

    Šta god, prelepa mi je hajka na Hilla. 

    Pa sedi ti u Avalici sa Žeksom i drugim fekalijama.
    ficfiric

    Posts : 34262
    Join date : 2012-02-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by ficfiric Wed Dec 27, 2023 1:26 pm

    +1

    Hile Bilciku!


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Wed Jan 10, 2024 12:07 pm

    http://www.nspm.rs/hronika/goran-svilanovic-srpski-litijum-je-medju-tri-najvaznije-teme-u-odnosima-zapadnog-balkana-i-eu-ali-o-tome-u-srbiji-niko-otvoreno-ne-govori.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Thu Jan 18, 2024 9:32 am



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6200
    Join date : 2019-11-04

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Del Cap Sat Feb 03, 2024 5:58 pm

    Evropska komisija i Spoljnopolitička služba Evropske unije predale su zahtev da se u Poglavlje 35 pregovora sa Srbijom uvrste Sporazum iz Brisela i aneks iz Ohrida, potvrdio je jedan od portparola EK za Euronews Srbija u Briselu. To znači da bi obaveze iz Ohridskog sporazuma postale sastavni deo procesa pregovora o članstvu Srbije u EU.

    Kako saznajemo, predlog Komisije je prosleđen Savetu EU u petak, 2. februara.

    Prema ovom predlogu, obaveze iz Sporazuma o putu ka normalizaciji odnosa Beorgada i Prištine, kao i Aneks primene usaglašen prošlog marta u Ohridu, formalno bi postale sastavni deo pregovaračkog procesa o članstvu Srbije u EU.
    Nakon predaje zahteva, očekuje se da će Savet EU usvojiti ove izmene, čime bi i formalno obaveze Beograda iz dijaloga bile obuhvaćene procesom pregovora o članstvu Srbije u EU.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50159
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 03, 2024 6:43 pm

    Istekle tablice
    rumbeando

    Posts : 13783
    Join date : 2016-02-01

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by rumbeando Tue Feb 06, 2024 6:03 am

     
    Premijer Crne Gore Milojko Spajić, koji boravi u poseti Francuskoj, rekao je da je predsednik te zemlje Emanuel Makron na današnjem sastanku u Parizu poručio da je Crna Gora prva naredna članica Evropske unije i ponudio ekspertsku i svaku drugu pomoć.
    blic.rs/vesti/politika/milojko-spajic-makron-je-rekao-da-ce-crna-gora-biti-prva-naredna-clanica-eu/yg7d0jy
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50159
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Feb 06, 2024 6:44 am

    Ppa dobro, to je odavno jasno. Ako bude (a mislim da ce biti) bilo kakvog prosirenja, CG je prva na redu. Tu smo mogli biti i mi, ali Kocobo, Pycuja, brat Xi, autoritarizam i korupcija, jbg.

    Predvidjam da kad to clanstvo postane izvesno, a ako u CG na vlasti bude nesto kao sadasnja ekipa koja ne bi to aktivno onemogucavala, minimum 100k ljudi iz Srbije ce se preseliti dole, a mozda i vise. O otvaranju firmi da ne pricam.

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 35 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 12, 2024 6:48 pm