Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ni Kosovo ni Evropa

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Notxor Wed 22 Jun 2022 - 22:19

    I to sad kad se bitcoin strovalio.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Del Cap

    Posts : 6202
    Join date : 2019-11-04

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Del Cap Thu 23 Jun 2022 - 18:07

    Sve je sjajno

    https://twitter.com/DaveKeating/status/1539933252848427008
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50173
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 23 Jun 2022 - 19:15

    AV kaze sve ok Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 1844795956
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50173
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 23 Jun 2022 - 21:23

    Ono sto je ustvari glavno ovde je da Vucic cutke prebacuje Srbiju iz grupe SCG u grupu tzv OB i da se (ne)uspeh u evrointegracijama ravna prema tome. To njemu mnogo vise odgovara posto nema nameru da ispuni bilo sta sto bi Srbiju sustinski priblizilo clanstvu. Zato je njemu sve ovo skroz ok. A OB nema skoro nikakvu podrsku iz EU, naprotiv, Nemacka je recimo sasvim protiv.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50173
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Fri 24 Jun 2022 - 2:32

    Del Cap

    Posts : 6202
    Join date : 2019-11-04

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Del Cap Sun 26 Jun 2022 - 14:18

    Министар Вулин: Напредовање Србије ка ЕУ није вредно ратовања
    23.06.2022.
    Министар унутрашњих послова Александар Вулин: Ако би услов да Србија брже напредује ка ЕУ био да зарати са неким, онда нека хвала, није тога вредно...

    „Европска унија је решила да престане да се претвара како постоје истоветна правила за све који желе пријем у ову организацију. Украјина је постала кандидат за чланство упркос неиспуњавању стандарда који се тако пажљиво примењују на балканске земље. Прескочила је неколико деценија притисака, уцена и бирократије, а није морала да се мучи са борбом против корупције, испуњавањем критеријума у области правосуђа или економским реформама, а о сарадњи са судовима који утврђују ратне злочине не треба ни говорити. Учешће у рату је било довољно за почетак преговора, не смем ни да мислим шта ће бити услов за окончање поступка пријема. Надам се да Молдавија није морала да обећа да ће заратити и да су јој статус кандидата одобрили на часну реч, без обавезе да ратује. Ако је пресудни критеријум за пријем у чланство или за почетак приступног процеса да је земља кандидат у рату, онда је Србија могла још 1999. године да отпочне преговоре. Ипак, изгледа да се таква правила не односе на оне које је бомбардовао НАТО, за брзи приступ у Европску унију мора се сукобити са Русијом.

    До јуче ЕУ није била војни савез, нити је ратно стање било услов за почетак преговора, али сада видимо да је то пресудно. Ако би услов да Србија брже напредује ка Европској унији био да зарати са неким, онда нека хвала, није тога вредно. Украјини желим сваку срећу, а Северној Македонији и Албанији да не морају да зарате ни са ким како би отпочеле преговоре за пријем у Европску унију", изјавио је министар унутрашњих послова Александар Вулин, реагујући на то што су Украјина и Молдавија добиле статус кандидата за чланство у Европској унији.
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Tue 28 Jun 2022 - 21:34

    Александар Вучић: Србија иде напред брже него икада раније. Бирам пут мудрости пре него куражи. Морамо да идемо у Европу и да гледамо у Европу да бисмо имали све оно што данас имамо


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40172
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by паће Tue 28 Jun 2022 - 21:49

    Стварно, што не бисмо имали оно што већ имамо?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Del Cap

    Posts : 6202
    Join date : 2019-11-04

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Del Cap Tue 28 Jun 2022 - 21:53

    "Oni kroz mene gledaju u Evropu!...."
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Tue 28 Jun 2022 - 21:57

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 7503
    Join date : 2017-03-14

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by MNE Tue 28 Jun 2022 - 22:07

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50173
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Tue 28 Jun 2022 - 22:24

    Del Cap wrote:"Oni kroz mene gledaju u Evropu!...."

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 286371741
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Tue 5 Jul 2022 - 13:38



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Wed 6 Jul 2022 - 13:22


    Često se desi da preporuke međunarodnih organizacija Srbiji budu takve da lako mogu da posluže Vladi da se zakloni iza štikliranja stavki i da potom svi slavodobitno zaključe da je ostvaren napredak. Preporuke date u petom krugu evaluacije GRECO-a nisu od tih i sigurno ne pružaju priliku ovdašnjim vlastima da prođu jeftino. One su ujedno prijatno iznenađenje posle nezasluženo blagonaklonih ocena iste institucije iz 2020. koje su se, da stvar bude još zanimljivija, jednim delom odnosile na iste teme koje su i sada u fokusu – zakonodavni postupak i pravila iz Zakona o sprečavanju korupcije.

    https://pescanik.net/greco-za-ponavljace/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50173
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 6 Jul 2022 - 13:25

    Otisla zastita
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Wed 6 Jul 2022 - 13:32

    Jeste, ali se bojim - bez ikakvih posledica. Ovo je vazno samo u meri u kojoj je pridruzivanje EU jos uvek ikome vazno (a to je malo) i u kojoj ce vlast placati cenu za usporavanje ovog procesa (a nece). Nigde ne uspevam da vidim sta ce se desiti ako ne implementiraju predlozene izmene zakona, a ni ako ih implementiraju, a kasnije naprosto ignorisu (sto vec rade sa postojecim).

    Dobro da su dobili packu, ali sumnjam da je ozbiljan problem za njih.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34267
    Join date : 2012-02-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by ficfiric Wed 6 Jul 2022 - 13:47

    +1

    Nepravecni i nicim izazvani pritisci na Srbiju i sve Srbe se svode na mogucnost da ce izvestaji o napretku biti negativni u nekoj meri. Sankcija ni od korova


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Guest Wed 6 Jul 2022 - 13:56

    Neće se desiti ništa, jedino što se sada dešava je dugoročno odricanje od evrointegracija, zapravo - stavljanje tačke na tu priču.
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Wed 6 Jul 2022 - 14:40

    To je i moj utisak, mada i tu not with a bang, but with a whimper. Neće biti nikakvog preloma, samo će da se gomilaju ovakve stvari sve dok ne postanemo Turska Evrope.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6202
    Join date : 2019-11-04

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Del Cap Wed 6 Jul 2022 - 16:31

    "U istom izveštaju u kome se poziva na poštovanje međunarodnog prava, Evropski parlament je zatražio od Srbije da se priključi ratu Zapada protiv Rusije, ali i da priznamo takozvano Kosovo. Za ulazak u neprijateljstvo sa Rusijom, vekovnom, a često i jedinom saveznicom u najtežim trenucima našeg postojanja, Evropska unija nam kao nagradu nudi da priznamo Kosovo kao državu. Sigurno u Evropskom parlamentu ima nekog ko misli da bi to Srbija prihvatila, ali takav um još medicinski nije dokumentovan. Licemerje nije bolest, da jeste Evropskom parlamentu bi bila potrebna kolektivna terapija. Evropska unija se od izbijanja sukoba u Ukrajini ponaša ne kao savez država, već kao skup teritorija koje nemaju ni svoju politiku, ni svoje interese, zato im Srbija kao samostalna zemlja toliko i smeta. Dok Aleksandar Vučić vodi Srbiju, mi ćemo biti država i nećemo postati deo antiruske histerije, baš kao što nećemo priznati takozvano Kosovo. Čak i da ispunimo sve što licemeri iz Evropske unije od nas traže, da li nam bilo ko garantuje da je ucenama kraj, da li nam bilo ko garantuje da sledeći zahtev nije poništavanje Republike Srpske ili koliko će se još čekati da se od nas zatraži da na oltar evropskih vrednosti priložimo živote srpskih vojnika u borbi sa Rusijom. Jedino što bi Evropska unija od Srbije mogla da zatraži je da se Srbija dosledno pridržava međunarodnog prava, šteta što to Evropski parlament nije tražio od sebe", izjavio je ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin, komentarišući to što su poslanici Evropskog parlamenta usvojili rezoluciju u kojoj se navodi da će napredak Srbije ka EU direktno zavisiti od jačanja vladavine prava i usklađivanja sa evropskom spoljnom i bezbednosnom politikom, što uključuje uvođenje sankcija Rusiji, te da se od Srbije očekuje potpisivanje pravnoobavezujućeg sporazuma o normalizaciji odnosa sa Kosovom "zasnovanog na međusobnom priznanju", navodi se u saopštenju ministra Vulina.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3172
    Join date : 2021-09-13

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Uncle Baby Billy Wed 6 Jul 2022 - 19:16

    Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da Srbija neće da se uskladi po pitanju sankcija prema Rusiji sa Evropskom unijom, kao i da neće prihvatiti zahtev za međusobno priznanje Srbije i Kosova.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50173
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 6 Jul 2022 - 22:56

    Srbija prosto nije Turska da bi bila Turska. Ne znaci da sam optimistican, nego jednostavno ne verujem u dug proces truljenja gde se sve samo nastavlja kao i do sada samo malo gore
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50173
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 6 Jul 2022 - 23:18

    Btw, Vucic je ovo "ne pada nam na pamet" rekao samo za priznavanje Kosova. Ne da je mnogo bitno.

    Rationale rezolucije je da se Srbija natera da prekine bliske odnose sa Rusijom (po recima EU izvestiteljke sa Kosovo). Jedna od ludjih stvari je u tom smislu u istoj toj rezoluciji koja tako nesto ima za cilj traziti takodje od Srbije nesto sto ni ne pise u pregovarackom okviru.

    Sa SNS na vlasti ne postoji nikakva sansa da Srbija udje u EU ni inace. Ali stvari su sada mnogo komplikovanije od toga.
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Wed 6 Jul 2022 - 23:22

    Slazem se da je glupo sto su zalepili to za priznanje uz ove ostale zahteve. Mada to zavisi od toga sta im je cilj. Videh da se Bilcik ogradio od tog dela s priznanjem.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50173
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 6 Jul 2022 - 23:27

    Pa cilj im je bio da dobiju sto vecu podrsku u EP za rezoluciju, to prvo verovatno. Ali za razliku od situacije sa Rusijom, Srbija se prosto ne moze naterati da prizna Kosovo.

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 11 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon 13 May 2024 - 17:57