Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ni Kosovo ni Evropa

    Cowboy

    Posts : 1043
    Join date : 2012-02-11

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Cowboy Wed Mar 22, 2023 4:04 pm

    Filipenko wrote:
    Cowboy wrote:

    Obrnuo si stvar, ne loze se teletabisi na to nego ih on pali (pogledaj period posle 2000te, cak ni NATO bombardovanje nije uspelo da odvrati ljude od ideje EU, ankete su jasne) dakle ti uzrok nazivas posledicom. Sta je radila desnica u Srbiji (radikali pre svega) nego je odvlacila narod od EU ka Rusiji, na milion i jedan mastovit nacin.

    Ovde je ljubav prema caru Putinu sistematski usadjivana kroz naslovne strane jeftinih novina, Politike, Vecernjih Novosti, TV Pink i Hepi, godinama. A od 2012te i kroz drzavni RTS teska rusofilska artiljerija.


    Ovo uopste ne sporim, ali sporim uzroke toga. Plus nasa teznja za kosmickom pravdom preko ruskih ledja, koja i danas moze da se vidi po forumima gde neki pokusavaju da brane Putina, Rusiju i rusku vojsku koja ce nakon 8 meseci prakticno uspeti da okruzi Bahmut i Avdejevku, dok osluskuju Berica i Zarkovica da im sapnu neku rec utehe.

    Spoiler:

    Medjutim, ovde ti gledas u posledice, a tvrdis eksplicitno da je uzrok nekakvo rusko mesanje i propaganda. Ja tu vidim Vucicevo podilazenje teletabisima, ne nikakavu rusku propagandu koju Rusi namecu, proteziraju, placaju, potplacuju, podmecu, nazovi to kako hoces. Ruska suptilnost je Ljubinka Milincic. Sve to sto si gledao po Novostima, Politici, Hepiju, Maricu, Vucelicu, to je prosto Vucicevska propaganda, a ne sistematski ruski uticaj.



    Ne znam koji bi tacno bio Vucicev motiv da Putina kuje u zvezde bas toliko koliko to rade mediji u Vucicevom vlasnistvu (Informer, Alo, Pink, Hepi, RTS)?

    Pre bih rekao da se radi o pustanju i tolerisanju proruskih kanala da vrsljaju po Srbiji.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Wed Mar 22, 2023 6:13 pm

    http://www.nspm.rs/politicki-zivot/na-marginama-ohridske-prevare-vuciceva-srbija-se-ustvari-odrekla-kosova-i-metohije.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 22, 2023 6:33 pm

    1 stvar (minimum) mu promice, al nije bitno
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by kondo Wed Mar 22, 2023 6:54 pm

    Cowboy wrote:


    Ne znam koji bi tacno bio Vucicev motiv da Putina kuje u zvezde bas toliko koliko to rade mediji u Vucicevom vlasnistvu (Informer, Alo, Pink, Hepi, RTS)?

    Pre bih rekao da se radi o pustanju i tolerisanju proruskih kanala da vrsljaju po Srbiji.

    Zato sto je odnos nacije prema Putinu oznacitelj Vuciceve popularnosti


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 22, 2023 7:48 pm

    Najvaznija stvar i resenje cele zagonetke je poraz rusije i putinov pad.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by kapetanm Wed Mar 22, 2023 11:28 pm

    Mór Thököly wrote:Najvaznija stvar i resenje cele zagonetke je poraz rusije i putinov pad.
    To neces skoro videti. A Putinov eventualni odlazak ne menja nista-KGB ih uvek ima iste i gore na lager
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 22, 2023 11:46 pm

    Ne znam sta cemo videti, da je vrlo verovatno - nije, ali rat je, svasta je moguce.

    Drugo - ovo nije ex-KGB-ov rat (koliko god mi bili odvratni). Ovo je Putinov rat. Hocu da kazem, sve i da struktura ostane, ona ne mora uopste da vodi identicnu politiku, i, posle poraza, verovatno je i ne bi vodila.

    Trece, Putinov kult se gradi vec decenijama, ne zamo u Rusiji (to znamo). Ne mozes ti odmah da posle toga ima nekog novog jednako uverljivog "mesiju".

    Mogu jos, ali da stanem na tome.
    Јанош Винету

    Posts : 5235
    Join date : 2016-01-26

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Јанош Винету Thu Mar 23, 2023 12:50 am

    +1 

    Русија је као и Србија, феудална држава која се не заснива на некаквим правилима, балансу моћи или реалној политици. 

    Лична познанства и конекције су оно што спаја Кадирова и Путина. 

    Ако један или други отпадну, потребно је наћи некога ко ће ићи у Москву на поклоњење. Цео тај ритуал преговарања може да се изјалови ако нешто пође наопако, и ето опет независне Ичкерије.

    И тако од града до града, од губерније до губерније, од министарства до министарства, од фабрике до фабрике.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Cowboy

    Posts : 1043
    Join date : 2012-02-11

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Cowboy Thu Mar 23, 2023 5:53 pm

    kapetanm wrote:
    Mór Thököly wrote:Najvaznija stvar i resenje cele zagonetke je poraz rusije i putinov pad.
    To neces skoro videti. A Putinov eventualni odlazak ne menja nista-KGB ih uvek ima iste i gore na lager

    Ne radi se o prostoj zameni no o kultu licnosti koja se srusila kao sveca. Putin kao licnost ima dobar udeo u svemu ovome sto se dogadja.

    Takodje, ima u svakom narodu dobar procenat onih koji ne vole diktaturu na planeti Zemlji 2023ce godine. Svaki diktator koji padne je jos jedan korak ka gradjanskom drustvu, barem je takav vektor.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Fri Mar 24, 2023 10:04 pm

    Pregovori su srce Srbije.

    https://n1info.rs/vesti/patrijarh-istrajati-u-pregovorima-ne-prihvatati-ultimatum-i-ucene/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Mar 24, 2023 10:56 pm


    „Neki bi hteli da naš srpski narod preko reda gurnu u sukobe“

    Ko li su ti majku mu...
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Filipenko Sat Mar 25, 2023 1:31 am

    Mór Thököly wrote:

    „Neki bi hteli da naš srpski narod preko reda gurnu u sukobe“

    Ko li su ti majku mu...


    ...i koji je to red? Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 129902773 Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 4159171962
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by kondo Sat Mar 25, 2023 7:08 pm

    izuzetna stating the obvious analiza vučićeve kosovske politike aleksandra musića na HRT, prvi je u emisiji



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 25, 2023 8:15 pm

    Nije u pravu za povijest. U povijesti ce onaj koji je izgubio Kosovo 99% biti Milosevic.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by plachkica Sat Mar 25, 2023 8:29 pm

    ovaj švaler iz jugoslovenskog doba propustio je dodeljeni tomos makedonskoj pravoslavnoj crkvi, tja, a delovao je najobavešteniji
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by паће Sat Mar 25, 2023 8:31 pm

    Mór Thököly wrote:Nije u pravu za povijest. U povijesti ce onaj koji je izgubio Kosovo 99% biti Milosevic.

    „%“ није знак за годину.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Sat Mar 25, 2023 8:31 pm

    plachkica wrote:ovaj švaler iz jugoslovenskog doba propustio je dodeljeni tomos makedonskoj pravoslavnoj crkvi, tja, a delovao je najobavešteniji

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Sat Mar 25, 2023 8:41 pm

    Mór Thököly wrote:Nije u pravu za povijest. U povijesti ce onaj koji je izgubio Kosovo 99% biti Milosevic.

    +1

    Oko dve stvari naprosto nije u pravu. Prva je da je Vucic izgubio u miru nesto sto nije izgubljeno u ratu - nije, bar ne bilo sta sto svakako ne bi bilo izgubljeno. Druga je da Vucic sad ima jaku desnu opoziciju koja je nezavisna od njega. Nema, osim Narodne stranke, svi ti igraci su manje ili vise povezani s njim.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by kondo Sat Mar 25, 2023 9:00 pm

    Mór Thököly wrote:Nije u pravu za povijest. U povijesti ce onaj koji je izgubio Kosovo 99% biti Milosevic.

    formalno nije. zaštitio se sa 1244, vučić je to temeljno razbucao. dečko je tačno preneo tačku po tačku.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by plachkica Sat Mar 25, 2023 9:09 pm

    meni je zanimljivo da su pali na ono što vučić emituje kao stanje u srbiji: nacionalisti jačaju, njemu se tron mrda, samo što nije pao, mislim da su svi to ponovili (neko od njih kao već gotovu stvar)
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Filipenko Sat Mar 25, 2023 9:14 pm

    Sve u svemu, Kosovo je TikTok opasan.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 25, 2023 9:46 pm

    kondo wrote:
    Mór Thököly wrote:Nije u pravu za povijest. U povijesti ce onaj koji je izgubio Kosovo 99% biti Milosevic.

    formalno nije. zaštitio se sa 1244, vučić je to temeljno razbucao. dečko je tačno preneo tačku po tačku.

    Pričamo (i on) o povijesti, ne o formalnom.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 25, 2023 9:47 pm

    plachkica wrote:meni je zanimljivo da su pali na ono što vučić emituje kao stanje u srbiji: nacionalisti jačaju, njemu se tron mrda, samo što nije pao, mislim da su svi to ponovili (neko od njih kao već gotovu stvar)

    Pa ne znaju dovoljno
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Sat Mar 25, 2023 9:50 pm

    +1

    Svaki put me iznova iznenadi koliko stranci, pa cak i Hrvati, osim ako nisu bas bas upuceni u sve detalje, ne uspevaju da shvate Vucicevu Srbiju, a pre svega fasadni karakter njene demokratije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by disident Sat Mar 25, 2023 9:52 pm

    Erős Pista wrote:+1

    Svaki put me iznova iznenadi koliko stranci, pa cak i Hrvati, osim ako nisu bas bas upuceni u sve detalje, ne uspevaju da shvate Vucicevu Srbiju, a pre svega fasadni karakter njene demokratije.
    Znaju oni koji trebaju  Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 2304934895


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 26 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 11:33 pm