Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Krčka se....

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Tue Jan 09, 2018 11:16 pm

    mislim u cast ovoga sto si napisao sipacu si casu vode ali gazirane da ne bude skroz zdravo.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Tue Jan 09, 2018 11:48 pm

    brate kondo nemaju ništa na sajtu o prodavnici tu

    http://www.mesara-minjon-d.com/index.php/mesare-minjon-d

    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Tue Jan 09, 2018 11:54 pm

    Ma gledao i ja to, verovatno nisu baš ažurni sa apdejtom sajta
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Wed Jan 10, 2018 12:12 am

    otvorili su mislim 30.12
    rostilj im je njesra, barem je za moj ukus presoljen i sisa ih lence ali je prase dobro, imaju razanj u izlogu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 9:30 am

    nabavio sam savrsenu slaninicu bas za ovakvu i slicne namene, uz jednu izmenu, tj u manji deo cu sipati javorov a u veci cranberry sirup, a prokelj je do jaja svakako u bilo kojoj varijanti


    https://homemadehooplah.com/maple-brussels-sprouts-with-bacon/
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by Nino Quincampoix Fri Jan 12, 2018 9:49 am

    sta je cranberry sirup?

    i ja volim prokelj ali ga retko spremam jer se ostalim ukucanima prevrce utroba
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 9:51 am

    ista sema kao javorov samo od brusnica, ima i od borovnica, odlican je. inace sam sad skoro probao ren sa brusnicom, ali nije napravljen onako da sladi vec su ostavili ljutinu kao sto bude kad je klot, odlicna stvar.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Fri Jan 12, 2018 9:57 am

    kako ista sema gari kad su potpuno razlicite stvari, jedno je sirup koji se pravi kuvanjem plodova voca sa secerom a za drugo je baza smola drveta, tako mozes da kazes i da je cokoladni preliv ista sema jer je slatko i sipa se preko


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 10:01 am

    i jedan i drugi mi stize gotov, ne muckam ih ja jeboga ti. ista sema po strukturi gustini boji, eto da kazem preciznije. jbg nisam je u sitna creva ekspert kuvarski ko ti ili vasa.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Fri Jan 12, 2018 10:02 am

    dobro dobro. inace mozes za tu namenu probati ovaj crveni slatko ljuti sos tajlandski sto ga dovlace iz madjarske a ima ga i po maksijima ili gde se prodaju kineske namirnice, efekat je slican, plus ima te pikantne momente, ume da malo rezi ili da povuce na beli luk...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by Nino Quincampoix Fri Jan 12, 2018 10:04 am

    ja se nadam da cu sledece ili one tamo godine moci na planinu pred kraj zime, pa cu da pravim brezov sirup i brezovo vino
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Fri Jan 12, 2018 10:05 am

    Kondo wrote:dobro dobro. inace mozes za tu namenu probati ovaj crveni slatko ljuti sos tajlandski sto ga dovlace iz madjarske a ima ga i po maksijima ili gde se prodaju kineske namirnice, efekat je slican, plus ima te pikantne momente, ume da malo rezi ili da povuce na beli luk...


    upisano, danke
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Fri Jan 12, 2018 3:25 pm

    ko voli i ceni dobru svezu pastu, u kicevskoj 6 pravi italijan iz peskare kapiram srpski zet otvorio jako simpa radnju sa 5-6 svezih vrsta koje se dnevno menjaju. cena je oko 800 din za kilo i definitivno vredi te pare, narocito ravioli, danas su imali kombinaciju spanac rikota. strejt paste su takodje super, imam neke frulice sa karijem, a bilo je 2 vrste sa crnilom od sipe, spageti klot i sa safranom. realno tu ne treba covek da se cima mnogo oko sosa, ili bazicni pesto ili nesto tipa maslac plus panceta ili zalfija, dobar biber, na primer.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40136
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by паће Sat Jan 13, 2018 11:06 am

    Јел' та паста може и за антилоп или само за глатку кожу?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Sat Jan 13, 2018 11:17 am

    javicu ti kad probam!  :ljaksofon:


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by darling Sat Jan 13, 2018 3:38 pm

    tenks, kondo.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Sat Jan 13, 2018 3:53 pm

    probao sam je kod drugarice na veceri, raviole su mega - tada je bilo neko punjenje npr bundeva rikota
    ne treba nista da se radi sem 5-6 min kuhanja i onda preliti maslacem sa malo zalfije


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by darling Sat Jan 13, 2018 4:56 pm

    da, super, bas se radujem. u silbovoj radnji na kalenicu su one industrijske punjene paste ranna 215ak dinara za cetvrt kile. bolje zanatlijske za istu kintu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Sat Jan 13, 2018 5:59 pm

    ne znam mozda su ravijojle mozda malo skuplje, špaget i ostala pašta je sigurno 400 din za pola kile. mislim ovo stvarno vredi, jbte pasta se kuha 1 minut.
    Spoiler:


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Sat Jan 13, 2018 6:37 pm

    Nesto mi se vec danima jede suljpa otkako je zagudila kosava pa sam juce kupio pasuljicu na pijaci u nadi da je to domaci pasulj, i pristavio da se kuva. Dosta je brzo bio gotov, brze nego fina mesnata rebarca sa slaninicom i kozuricom pa mu ga sad dajem u zaustavnom vremenu da nekako bude i jedno i drugo. Proporcija je nidje mozga, 350 grama pasulja u suvom stanju, 600 grama mesa, plus suseni zacin bez soli. Kad bude bilo sve kuvano, ubacicu malo pasulja u blender i samleti i u to dodati aleve paprike, cisto da ne zaprzavam a da dobije malo dodatnog smisla. 

    Nego jebes kuvanje nego sam hteo da pitam - koji pasulj kupujete za ove corbaste varijante? Ja sam dosta opsednut ovim radioaktivnim importima iz Kirgistana preko Bugarske a uz pomoc eksport import firme iz Svajcarske cija je baza u Srbiji. Zato ne kupujem nista sto mi lici na tih par sorti koje se daju videti po Metrou, Tempu i slicnima i koje dolaze odatle - onaj sareni, valjda se zove tresnjar, kao i dva bela, jedan za prebranac a drugi za kuvanje o kome pisemo. Ranije je jedna baba ovde prodavala neki svoj odlican pasulj, onaj beli sa crnom tufnom na sebi, valjda je to taj black eyed pea iz meksicke hrane, siti smo se ispricali odakle joj i kako se kuva, ali ove godine ga zena nema, kaze ne isplati joj se, jedva je prodala ono sto je imala prosle godine. Ja se u kuvanje pasulja uopste ne razumem, radim to intuitivno, ne znam sta traziti uopste - pasuljicu sam uzeo jer se brzo kuva i zato sto mi je doktor odavno rekao da je to jedini pasulj koji je sustinski zdrav jer nema previse UH, a moze da se bira i uzme nekakav sumporas, onda neki braon, onda gradistanac, koji sam btw kuvao prosli put ali sam tu rknuo toliko aleve da sam izgubio svaki osecaj za pasulj.

    Da sumiram - od cega kuvate corbast pasulj, mislim na sortu?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by darling Sat Jan 13, 2018 6:40 pm

    ja od crvene konzerve bonduele.


    iam jednu pouzdanu babu (ne iz farkazdina, ne iz mosorina, iz nekog ina svakako, sad mi se sve pomesalo), od koje kupujem domaca jaja na bajloniju, ono donosi to sto pokupi po basti, u par epizoda sam se kroz sve ove godine uverila da je baba odgovorno domacica, a ne preprodavacica. ona ima pasulja. ako te zanima, pogledacu. ja kupim leti od nje mladi, beli prosaran crvenim linijama, strpam ga u zamrzivac, i onda preko cele godine skuvam pasulj za pola sata. al ove godine sam je promasila, nisam bila u bg i ostala bez omladinca. hence bonudelle. kao da sam danas videla kesu od pola kile pasulja na tezgi?! pogledacu sledece nedelje, ona dolazi subotom. 
    baba mi ponudila i domacu piletinu, kolje po narudzbi, al ja ne jedem meso. pitala posto, 500 dinara kilo, eto kome treba domaca kokoska, mogu da dam koordinate tezge.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Sat Jan 13, 2018 6:49 pm

    pa moze i tako mada ti tu ozbiljno fali taj vazan nusprodukt kuvanja pasulja a to je voda, mislim ima je ali je grozna i ne moze zameniti pravu stvar. taj pasulj ima smisla staviti u jela gde nije dominantni sastojak tipa chilli con carne ili par zrna u minesterone, ne znam cime bih napravio dobro jelo vrste pasuljčina.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by darling Sat Jan 13, 2018 6:59 pm

    Krčka se.... - Page 15 1143415371

    ja sam u jedrilicarkom svetu poznata ko najbolja kuvarica pasta fazola iz konzerve na svetu. promenila sam dosta posada, recept uvek isti, a moja slava se pronela sirom sveta. ne kuvam ga s mesom. ljudi na brodu prosecni, puni predrasuda, zajebavaju unpared, podsmevaju se. posle rucka se izvinjavaju Krčka se.... - Page 15 1399639816

    moj najveci uspeh je jedan celavi grmalj od 2 metra s tetoviranim ustaskim znamenjem iz nina, nemacki gastos ozenjen cerkom vlasnika restorana u frankfurtu (jbga, sudbina je bila da zavrsimo na istom brodu), koji me je zajebavo 5 dana kad ce doci red na taj sranje pasulj iz konzerve bez mesa. i kad sam na lastovu skuvala pasulj, on je pojeo par zalogaja, onda je ustao, pitao dva puta je l ovde stvarno nema mesa, izvinio mi se pred svima za sve zajebavanje, cestitao mi da je "bolji od materinog koji ga doceka kad se vrati iz njemacke" i izljubio me Krčka se.... - Page 15 1399639816 onda se vratio da jede i ogrebo lonac. 

    ne koristim nikad tu vodu od pasulja, pasulj ispiram. ako oces recept, dacu ti. stvarno moze da se napravi odlican corbasti iz iz konzerve. naravno, ti ces ga zakuvati s vodom u kojoj ces skuvati suvo meso.
    plavaivy

    Posts : 3133
    Join date : 2014-11-21

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Sat Jan 13, 2018 7:12 pm

    takodje mogu da potvrdim darlinginu tvrdnju o odlicnom pasulju  iz konzerve

    vodu dodas do zeljene gustine,pola pasulja se raspadne jer je vec skuvan i zgusne,zacinis po zelji i ododas mesa i povrca po zelji..
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Sat Jan 13, 2018 7:16 pm

    ja sam vaistinu skeptičan

    Krčka se.... - Page 15 Empty Re: Krčka se....

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 7:20 pm