Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Krčka se....

    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by паће Tue Apr 04, 2017 12:38 pm

    plavaivy wrote:nisam, jer nemam pouzdan izvor lisca

    Лисац је опака звер... :паће:


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Wed Apr 05, 2017 3:08 pm

    tesko bih savila lisca Krčka se.... - Page 11 1399639816

    ipak su bile sarmice od zelja i bice kozije kiselo mleko Krčka se.... - Page 11 1399639816,ovcije im stize danas a ne mogu sada napolje po to..
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Wed Apr 05, 2017 3:10 pm

    kozije je isto dobro, ali ako pazaris u radnjama gledaj da uzmes dimitrovgrad, a ne neko zaboravio sam kako se zove, ali ima crno zelenu casu i etiketu.
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Wed Apr 05, 2017 3:15 pm

    kupila sam Carpe Diem u Muzi to mi je bilo usput(a danas im stize ovcije)..gde ima to Dimitrovgrad?
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Wed Apr 05, 2017 3:18 pm

    e carpe diem se zove to, malo su ga prefabrikovali za moj ukus, dimitrovgradsko je bilo u univeru.
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Wed Apr 05, 2017 3:25 pm

    danas ima to sto ima..ja kupujem ovcije u sezoni,kozije jako retko inace..
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Wed Apr 05, 2017 4:37 pm

    plavaivy wrote:

     sarmice od zelja 


    odlicne!!
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by Erős Pista Wed Apr 05, 2017 6:08 pm

    Sarmice od zelja, musaka od nada i paprika punjena snovima :pace:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Wed Apr 05, 2017 9:52 pm

    jedem pfeffer chips aus deutschen kartoffeln, izdao sam ivanjički

    odbio sam večeru, mrzelo me da neobavezno ćaskam još 2-3 sata, uletim u samoposlugu da uzmem nešto da pojedem i debil, sve završim za 2 minuta, tek sam u hotelu primetio da sam uzeo hleb koji mora da se dopeče

    inače samoposluga u selu je bolje snabdevena od tempa, disa i rode zajedno, a bogumi i cene su mestimično značajno bolje, uvek padnem u depresiju posle kupovine ovdena
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by паће Wed Apr 05, 2017 9:57 pm

    Снабдевеност продавнице зависи од новчаника муштерија.

    Госпоја пре пар недеља присуствовала сцени на каси кад једна млађа жена купује кесицу смокија и бочицу сока, цирка 140 динара заједно, и нема толико у џепу. Вади картицу, нема ни тамо, одлази. Касирка коментарише како те две ствари већ трећи пут за два дана враћа на полицу.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Wed Apr 05, 2017 10:01 pm

    u nemackoj dobijem uvek zelju da napunim gepek samo hranom, kao da vucem iz segedina na pijacu da prodajem. i najgori tamosnji krs iz lidla i aldija je pet u glavu za nase bolje marke.
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by паће Wed Apr 05, 2017 10:05 pm

    Ајд ако им је језик постао гермишРЖ, јесу ли им и сухомеснати производи отишли у 15:00 или су и даље суви и од меса? Или се цеди слуз као од ових овде и оних у тамоу? Нисам био до Швабије још откад је била западна.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Wed Apr 05, 2017 10:07 pm

    Najprodavaniji aditiv u nas je za vezivanje vode, tako da se nasi proizvodi ne suse, oni se mokre.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by Nino Quincampoix Wed Apr 05, 2017 10:09 pm

    lolz, ako vam je nemačka samousluga nekakav pojam, šta biste tek rekli za francusku...
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Wed Apr 05, 2017 10:10 pm

    Puno toga lepog.

    Edit, jbg i rumunska je pojam posle ovih nasih


    Last edited by Lev Abalkin on Wed Apr 05, 2017 10:11 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Wed Apr 05, 2017 10:11 pm

    ima bukvalno svega, ja od ovog sto tamo biram nisam nijednom naleteo na neku bljuvotinu, npr ako ima 10ak opcija onih salama u tipu zimske, razlika je najveca u ukusima, ostalo skoro kao po modli. cak sam zadnji put na nekom malom sajmu rukotvorina i zanatskih dzidzabica, probao bas domace iz kucne mesare neke svinjetine u aspiku, kobasice, pecenice, tamo retko ima greske u kvalitetu.
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by паће Wed Apr 05, 2017 10:18 pm

    Лакше ми је. Главно да нису заборавили рецепте, језик ко јебе.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Fri Apr 07, 2017 5:41 pm

    plavaivy wrote:danas ima to sto ima..ja kupujem ovcije u sezoni,kozije jako retko inace..

    e zaboravio sam, osim moje stado batali i ostale mlecne prozivode iz mosorina. 


    oni nemaju svoje zivotinje, vec su im kooperanti stocari koji se ovako odnose prema okruzenju 

    http://rs.n1info.com/a235640/Vesti/Vesti/Divlje-stocno-groblje-ekspresno-uklonjeno.html

    http://rs.n1info.com/a235409/Vesti/Vesti/Spasavanje-pasa-upalih-u-jamu-stocnog-groblja-kod-Mosorina.html
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Fri Apr 07, 2017 6:57 pm

    uzas..neopravdavam,to je izuzetno niska svest..ali da znas samo koliki je pakao u srbiji resiti se uginulih zivotinja..ima jedna kafilerija  Vojvodini(zove s ,,Proteinka,, kad nisam umrla od smeha) i njihov kamion kruzi po nekoj ruti i ako imas problem a kamion je prosao,jbga moras da cekas do sutra-prekosutra dok im ne budes na ruti a to je komercijalna operacija i ti njima to sve platis ali im puca ona stvar..pa sad ako je 40c i imas zivotinje uginule od neke zarazne bolesti jbga neka cekaju kamion dan,dva..ili da ih sam (nekako)odvezes u Sombor kod njih..

    ja se izvinjavam na uzasnom offu na ovoj temi ali iovako ste vecina debeli pa vam nista nece faliti da malo ne jedete..
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by паће Fri Apr 07, 2017 7:06 pm

    Наравно да се зове "Протеинка" јер је коштано брашно главни додатак за индустријску исхрану... ваљда живине, а можда и свиња, немам више стручњака при руци.

    Извесних дана у години, кад ветар одбије да сарађује а овима у Сомбору ваљда опет пукне зупчаник или тако нешто, онда се све вози овамо, на два километра од мене, јужна ивица старе индустријске зоне, где је та кафетеријаРЖ. Кад наиђе такав дан, не препоручујем дисање на отвореном. Ако баш морате да дишете, боље не излазите.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Fri Apr 07, 2017 7:13 pm

    a ima ih jos,kafilerija?

    nama su rekli samo za Sombor..dosta je neozbiljan odnos prema jako ozbiljnoj stvari..
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by паће Fri Apr 07, 2017 7:21 pm

    Овде је била јака кафилерија јер је морала да преради све Бекове отпатке. Бек је успешно приватизован, ево више није џунгла јер неко сад напаса овце у авлији, али стока није престала да угињава, тако да та кафилерија и даље ради, ваљда наситно, шта знам, прошао сам туда једном пре пет година... а онај воњ се осетио нешто слабо једном од тад.

    Увек су имали проблем са техничком дисциплином, јер опрема је таква да не би смело да буде никаквог смрада ако се држе поступка. Међутим нико тамо није хтео да ради јер смрди, а смрди јер се не држе поступка, а не држе се поступка јер нико тамо неће да ради па кога саватају, приучене и којекакве, срећни су ако се ови појаве на послу два-три дана у недељи. Тако сам чуо деведесетих, после мора да је било боље.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Fri Apr 07, 2017 9:19 pm

    nemam pojma,secam se da su nama rekli samo za Sombor i da smo imali srece da je kamion tek prosao pa se nesto vracao i bilo mu je tesko ali ko ajde  Krčka se.... - Page 11 3204619380 ..a veterinarska inspekcija izlazi odmah i jos urla na tebe kao da si nesto kriv sto vakcina nije uspela i da si to hteo a jos si u problemu i finansijski..ma uzas...problem je sistemski..kada bi ti ljudi bili bolje placeni neko bi radio a stvar je dosta ozbiljna..ali ni lekari nisu bolje placeni..
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Fri Apr 07, 2017 10:00 pm

    plavaivy wrote:uzas..neopravdavam,to je izuzetno niska svest..ali da znas samo koliki je pakao u srbiji resiti se uginulih zivotinja..ima jedna kafilerija  Vojvodini(zove s ,,Proteinka,, kad nisam umrla od smeha) i njihov kamion kruzi po nekoj ruti i ako imas problem a kamion je prosao,jbga moras da cekas do sutra-prekosutra dok im ne budes na ruti a to je komercijalna operacija i ti njima to sve platis ali im puca ona stvar..pa sad ako je 40c i imas zivotinje uginule od neke zarazne bolesti jbga neka cekaju kamion dan,dva..ili da ih sam (nekako)odvezes u Sombor kod njih..

    ja se izvinjavam na uzasnom offu na ovoj temi ali iovako ste vecina debeli pa vam nista nece faliti da malo ne jedete..

    e pa data je dozvola i belgijska mislim firma je spremala pogon u indjiji, sa velikim kapacitetom, a nikad nije proradila. poslednje sto sam cuo je da spremaju neku tuzbu koja ce gamad sa vlasti kostati brdo para, nasih naravno. postoji taj krs u somboru i tamo se vuce iz skoro cele vojvodine.
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Sat Apr 08, 2017 9:31 am

    da,i imala sam iskustvo iz prve ruke koliki je to pakao za sprovesti pa me negde ne cude sva ta silna ,,groblja,, zivotinja okolo..ne opravdavam ali mogu da razumem.

    Krčka se.... - Page 11 Empty Re: Krčka se....

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 6:11 am