Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by kondo Fri Nov 20, 2020 11:38 pm

    Marius Lăcătuș wrote:e da, bacio sa 1000 dinara na 5 govana toplomera sa zivom, kupio sam za sebe i prijatelje a ono svih 5 pokazuje 1 stepen C vise nego digitalni. sutra jedan poklanjam drugarici koja ima tacni old school zivin, ali nema sanse da su OK. kinesko govno.


    povlacim rijec, sad sam merio nakon digitalnog i sa zivinim i isto je 36.1

    bice da je bila potrebna neka aklimatizacija ali talason zna sigurno bolje

    moji hifi uredjaji imaju cevne ispravljacice sa zivinom parom unutra, nista lepse na celi svijet kad se srebrna skrama sa stakla pretvori u divnu plavu svetlost, kad se ugreje.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by bemty Fri Nov 20, 2020 11:45 pm

    36.1 je novih 37.2  Virus - Page 30 1844795956

    ja sam se gore zezala da cu da primim sve vakcine, ali u stvari ne znam da li znate da primanje jedne vakcine cesto znaci da druge nece raditi. zato, ako bude izbora, bitno je da se napravi dobar. a ako ne bude, jbg, onda je lakse. 

    licno, pratila sam pfizer-moderna-astrazeneca razvoj i ako budem mogla da biram isla bih na prvu. pfizer mora da se cuva na -80C a ne bi morao da da moderna nije patentirala jedan bitan deo tehnike. pfizer svejedno kosta manje, jer, je li, patent, pare. AZ izaziva imunitet kratkotrajnije i sa uspesnoscu od 70%, a imali su i dva slucaja neuroloskih reakcija koji za moj ukus nisu ispitani dovoljno pazljivo. naravno sve ovo pratim samo ovlas, nisam strucna, itd itd. ali mozda je vreme da pocne da se razmislja i o tome.


    _____
    Warning: may contain irony.
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by bemty Fri Nov 20, 2020 11:46 pm

    (sad ocekujem kirkov brzopotezni rafal tacnih informacija)


    _____
    Warning: may contain irony.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Fri Nov 20, 2020 11:50 pm

    Marius Lăcătuș wrote:

    povlacim rijec, sad sam merio nakon digitalnog i sa zivinim i isto je 36.1

    bice da je bila potrebna neka aklimatizacija ali talason zna sigurno bolje.
    Пробај ректално, сигурно је прецизније од пазуха Virus - Page 30 2304934895
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Fri Nov 20, 2020 11:57 pm

    Mór Thököly wrote:30% je mega optimisticno
    Што би рекао један мој познаник, имаш земље где је вакцинација обавезна, и оне где није, али где ако нећеш да се вакцинишеш плаћаш трошкове лечења и одштете лицима која си заразио. У овим другим је проценат вакцинисаних већи.

    Тако исто може и овде да се утера стока у крдо. Не можеш на предавања ако немаш антитела, свежа потврда. Или на посао, или на утакмицу.
    kapetanm

    Posts : 5802
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Sat Nov 21, 2020 12:02 am

    Sotir wrote:
    Mór Thököly wrote:30% je mega optimisticno
    Што би рекао један мој познаник, имаш земље где је вакцинација обавезна, и оне где није, али где ако нећеш да се вакцинишеш плаћаш трошкове лечења и одштете лицима која си заразио. У овим другим је проценат вакцинисаних већи.

    Тако исто може и овде да се утера стока у крдо. Не можеш на предавања ако немаш антитела, свежа потврда. Или на посао, или на утакмицу.
    pa to je nešto i precednik najavio, ima logike
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Sat Nov 21, 2020 12:23 am

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Nov 21, 2020 12:27 am

    bemty wrote:(sad ocekujem kirkov brzopotezni rafal tacnih informacija)
    Napio se Kirko brcopotexnim rafslom burbona
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by bemty Sat Nov 21, 2020 12:43 am

    Virus - Page 30 286371741


    _____
    Warning: may contain irony.
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Летећи Полип Sat Nov 21, 2020 12:54 am

    Ako. To je dobro protiv korone.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by паће Sat Nov 21, 2020 9:20 am

    Пошто бапски лекови не раде, прешло се на оно што препоручује деда.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sat Nov 21, 2020 10:11 am

    Na prvom programu neki popovi ljube ruke jedni drugima  na drugom, Nestorovic nesto smatra. U gornjem desnom uglu: "Budimo odgovorni".


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sat Nov 21, 2020 10:15 am

    Čuj ljube ruku, ljube lešinu jbte. Kažu ima staklo, šatro.



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sat Nov 21, 2020 10:33 am

    Sad se svi pricescuju istom kasicicom, svi ljube kovceg na istom mestu, niko ne nosi masku.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Nov 21, 2020 10:35 am

    Imunolog Srđa Janković kazao je da je Krizni štab predložio skraćenje radnog vremena do 17h, zabranu okupljanja i nošenje maski svuda gde može doći do kontakta.


    Posle 17 h radile bi samo prehrambene prodavnice, apoteke i benzinske pumpe", kazao je on za RTS.


    Janković je kazao da ima uveravanje da će Vlada Srbije tokom dana prihvatiti predlog.

    Drugim recima - nista. Pardon, nije exactly nista. Povecace guzve u javnom prevozu jer apsolutno se sve sjatiti u autobuse izmedju 5 i 6. Idealna dodatna mera bi recimo bila da prorede gradski prevoz.
    Nista, videcemo iduci petak kad dogura do 10hiljada dnevno...
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sat Nov 21, 2020 10:38 am

    Okreni prvi program, superspreading live.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8094
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Daï Djakman Faré Sat Nov 21, 2020 10:41 am

    Erős Pista wrote:Sad se svi pricescuju istom kasicicom, svi ljube kovceg na istom mestu, niko ne nosi masku.

    nemam snage da gledam


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sat Nov 21, 2020 10:44 am

    Na Hepiju Seselj i jos neki frik pevaju hvalospeve Mladicu, na Pinku ludi Aca Rakovic prica o zlocinackoj NDH. 

    Nema veze s virusom, al eto da podelim.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 7511
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by MNE Sat Nov 21, 2020 10:46 am

    Erős Pista wrote:Na prvom programu neki popovi ljube ruke jedni drugima  na drugom, Nestorovic nesto smatra. U gornjem desnom uglu: "Budimo odgovorni".
    Definicija tragikomedije.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Nov 21, 2020 10:49 am

    Erős Pista wrote:Okreni prvi program, superspreading live.

    Ali odgovorno
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Margit Savović Sat Nov 21, 2020 10:53 am

    U Beogradu počele sahrane nedeljom, a dnevno imamo oko 20 sahrana viška od očekivanog. Na JKP Grobljima se sahranjuje oko 13% populacije. Ja ipak ne bih množila sa 7.5x ovih 20, pošto bih rekla da se u BG sad više umire, a i veća je gustina naseljenosti. U svakom slučaju, ako pomnožimo sa 6x, imamo oko 120 umrlih na dan, a to je uporedivo sa zvaničnim brojevima u Austriji ili Madjarskoj. :-(
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sat Nov 21, 2020 10:55 am

    Zivece ovaj narod. Ali u nesto manjem broju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 7511
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by MNE Sat Nov 21, 2020 11:01 am

    davanje maloljetnoj djeci da se pricescuju kasicicom kojom su se 99% pricescivali i zarazeni bi trebalo da bude posao i za socijalnu sluzbu a ne samo za tuzilastvo
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Nov 21, 2020 11:08 am

    1. Skraćenje radnog vremena do 18:00 časova restoranima, kafićima, barovima, klubovima, kladionicama i tržnim centrima.
    2. Obavezno i bezuslovno korišćenje lične zaštitne opreme (nošenje zaštitne maske) u zatvorenom prostoru, kao i na otvorenom prostoru u onim situacijama gde se ne mogu izbeći međuljudski kontakti.
    3. Zabrana svih javnih okupljanja s prisustvom više od 5 (pet) osoba, u zatvorenom i na otvorenom prostoru. Od ove mere izuzeti su radne organizacije, školske ustanove, prodavnice, tržni centri i slični objekti, za koje važi propisano ograničenje broja prisutnih osoba u svakom trenutku u odnosu na kvadraturu objekta (minimum 4 m2 po osobi).
    4. Omogućavanje rada od kuće svim zaposlenima kod kojih to radni proces dopušta.
    5. Stroga kontrola obaveze nošenja zaštitne maske u vozilima javnog prevoza, uz ograničenje maksimalnog broja putnika u vozilu na polovinu deklarisanog kapaciteta vozila.
    6. Stroga kontrola sprovođenja kućne izolacije, kućnog karantina (samoizolacije), kao i svih ostalih protivepidemijskih mera koje su na snazi.
    7. Gorenavedene mere su oročene na period od 10 dana, nakon čega će biti iznova razmotrene u svetlu kretanja epidemiološke situacije.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sat Nov 21, 2020 11:12 am

    Zar nisu sve ove mere (osim prve) vec bile na snazi?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Fri May 17, 2024 8:17 am