Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    rumbeando

    Posts : 13577
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Mon Nov 23, 2020 11:39 am

    Da, ovo su odlične, čak bih rekao fantastične vesti, posebno s obzirom na jeftinoću te vakcine, činjenicu da se može skladištiti u običnom frižideru, kao i da ni oni koji su nakon vakcinisanja oboleli nisu morali da budu hospitalizovani. Vidi se da su i oni pozitivno iznenađeni pošto je manje od četvrtine stvarno vakcinisanih bilo na tom režimu 50%-100% (2700 vs 8900).
    bemty

    Posts : 3786
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by bemty Mon Nov 23, 2020 11:50 am

    pri tom, niko u tih 10% zarazenih nije razvio teze simptome.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Nov 23, 2020 11:53 am

    to je moja ideja sa probioticima (dobro sad, nije moja) - da stimulišem imuni sistem na svaki mogući način, pa iako se zarazim da organizam bude u fazonu - šta je bre ovo, još jedan virus, come here you mf
    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Летећи Полип Mon Nov 23, 2020 11:54 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Mór Thököly wrote:
    Nije nemacki tolko tezak majku mu, a posla ce biti ihaaa. Spasiti zivu glavu ili dugorocno zdravlje je prioritet.
    Ima posao, ima papire.  Samo treba avionska karta da se kupi i - ne zajebavam se - “da mi odobre neplaćeno godinu dana, da imam gde da se vratim, za svaki slučaj”. A neplaćeno sada naravno ne odobravaju.


    Ah sad, samo avionska karta... Lako je drugoga emigrirati. Ne ostavlja se ceo život tek tako iza sebe.  Otići u drugi grad je teško, a kamoli u drugu državu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    ♏

    Posts : 4531
    Join date : 2016-06-09

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by ♏ Mon Nov 23, 2020 11:57 am

    Talason wrote:to je moja ideja sa probioticima (dobro sad, nije moja) - da stimulišem imuni sistem na svaki mogući način, pa iako se zarazim da organizam bude u fazonu - šta je bre ovo, još jedan virus, come here you mf

    Kad već delimo laičke crtice iz kućnih apoteka, reče mi prinadležni farmaceut da se to efikasnije i smislenije radi beta-glukanima (npr. imunoglukan.rs).
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Nov 23, 2020 12:00 pm

    hvala na info, obavestiću se
    bela maca

    Posts : 11009
    Join date : 2014-10-28

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by bela maca Mon Nov 23, 2020 12:00 pm

    Летећи Полип wrote:
    Ah sad, samo avionska karta... Lako je drugoga emigrirati. Ne ostavlja se ceo život tek tako iza sebe.  Otići u drugi grad je teško, a kamoli u drugu državu.

    kako kome


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Летећи Полип Mon Nov 23, 2020 12:01 pm

    Ti si došla iz Pančeva u Beograd. Prešla si reku otprilike.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Nov 23, 2020 12:02 pm

    meni je bilo teško da nisam u Beogradu

    iz nekih drugih razloga mi je teško što sam u Beogradu
    bela maca

    Posts : 11009
    Join date : 2014-10-28

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by bela maca Mon Nov 23, 2020 12:05 pm

    mislim na ljude oko sebe, i na sopstvenu budućnost


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Nov 23, 2020 12:13 pm

    moj kum je govorio ubi bene, ibi patria i sa tom idejom se zaputio u USA, gde je doktorirao na IC patologiji ćelija raka ili tako nešto, više se ne sećam tačno teme

    sve je bilo lepo i uspešno, zdrava hrana, pešačenje i bicikliranje, bez kola u Bostonu, na kraju su ga našli u stanu, posle dužeg nepojavljivanja na poslu

    možda bi i ovde bilo isto, a možda i gore, ali je važno da čovek ne bude apsolutno sam bilo gde da ode
    rumbeando

    Posts : 13577
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Mon Nov 23, 2020 12:18 pm

    Eo ga bestidnik.

    Kon je rekao za RTS da su se mere na sahrani patrijarha Irineja poštovale, ali i da je bilo onih koji se nisu pridržavali mera. Kako je naveo, tek će se za nedelju dana videti da li se neko zarazio.
    https://www.prva.rs/vesti/info/330032/broj-se-moze-mnoziti-sa-deset-ako-otkrijemo-6000-tog-dana-je-60000
    bemty

    Posts : 3786
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by bemty Mon Nov 23, 2020 12:30 pm

    inace ja sam nakon razgovora s vama ovde narucila toplomer s galijumom. stigao danas, postar ga ubacio kroz procep u vratima gde inace ubacuje postu. kuce ga je naslo i uredno pojelo. muz se uspanicio jer je mislio da je ziva, drao se na sav glas da dodjem, mislim da se tako ne uplasi ni kad se deca pojave razbijenih glava. i mislim dobro je sto nije ziva ali ne bi bilo dobro ni da je pojelo galijum, ali nasli smo posle taj deo toplomera neokrnjen ispod kauca. ostalo je razbucala potpuno, osecam da cemo nalaziti staklice jos danima.


    _____
    Warning: may contain irony.
    паће

    Posts : 40022
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by паће Mon Nov 23, 2020 12:45 pm

    Летећи Полип wrote:Ti si došla iz Pančeva u Beograd. Prešla si reku otprilike.

    Нас је у Жабљу у кафани спопао бурегџија тамошњи, кад је чуо да смо из Зрењанина. Вуче га, носталгија га пичи, само што није сео с нама и викао још по туру да се запије са земљацима. Јбт седи на бицикл, за сат си у Зрењанину, јебо те носталгија.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    rumbeando

    Posts : 13577
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Mon Nov 23, 2020 12:59 pm

    Malo o dostupnosti vakcina u narednom periodu:

    U zvaničnom saopštenju kažu da za oksfordsku mogu maks. 3 mlrd doza do kraja godine, to je u ovom režimu 50%-100% dovoljno za 2 milijarde ljudi pod pretpostavkom da proizvodnju ne usporava bitno deljenje jedne doze na dve ambalaže. AstraZeneka, koja proizvodi oksfordsku vakcinu pritom je najbolja s proizvodnim kapacitetima.

    Fajzer je objavio da u 2011. može da proizvede najviše 1,3 G doza, tj. da vakcinišu najviše 650 miliona ljudi.
    https://www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-conclude-phase-3-study-covid-19-vaccine

    Moderna je objavila da u 2011. mogu da proizvedu između 500 M i 1 G doza, tj. da vakcinišu najviše 500 miliona ljudi.
    https://investors.modernatx.com/news-releases/news-release-details/modernas-covid-19-vaccine-candidate-meets-its-primary-efficacy/

    Dakle, sve zajedno je to oko 3,15 milijardi vakcinisanih pod pretpostavkom da će i najskuplje vakcine ići kao alva. Sa svim drugim vakcinama koje će se pojaviti i ruskim i kineskim koje već postoje, možda 4-5 milijardi. Svetska populacija je 7,8 milijardi.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Nov 23, 2020 1:07 pm

    s obzirom da počinju pre deset godina, biće ih više nego dovoljno

    -------

    https://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.php?t=1802

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 10:56 am