Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Frilenser uzo prase

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by kondo Sat Jan 16, 2021 8:21 pm

    kurcobolja za njihovu sudbinu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Janko Suvar Sat Jan 16, 2021 9:34 pm

    Erzsébet Biszak wrote:
    Janko Suvar wrote:Govorim o profesionalcima sa iskustvom. Ima naravno onih koji pisu SEO tekstove za 0.7 dinara po reci, za indijske klijente, ali ne znam ni kako njih obuhvatiti ovde (najbolje nikako).



    Ja sam frilensovao dve godine. Imao sam tri klijenta, dva iz SAD jednog iz Britanije . Apsolutno je moguce platiti pausal i ziveti od zaradjenog. Nije moguce uzeti kredit, skuciti se itd, a postoje i ovako za karijeru prednosti rada za korporaciju, ali od takvog frilensa se moze ziveti, dok se sve obaveze pokrivaju.

    ali se ne može od svakog frilensa živeti ukoliko se plaća paušal. a ti odma plusjednuješ malog.
    pa mislim da je ocigledno da nisam ozbiljan kad plusjedanujem rezim. 


    Ovo je sad politicka stvar, i kao svaka politicka stvar ona je pitanje narativa :tm:. Ako oce frilenseri da izadju sa: mi smo radnici, ne moz da odemo na trudnicko, nemamo tri dana dzabe kad nam umre clan porodice i drzava nam sama namigivala da ne placamo jedno pet godina - ja sa sklon da imam simpatije za to. U smislu: da im se oprosti dug, podvuce crta, i da se vrate poznaniju prava pocevsi od sad.

    Posto su se oni odlucili da narativ bude: ja sam bolje i vaznije ljudsko bice od prodavacice jer pravim igru za mobilni i sto ja da platim nekom zdravstveno kad meni ne treba, ja sam sam sebi platio zubara i nisam ja tamo neki parazit medicinska sestra i socijalni radnik - onda imam nula simpatija za to. 

    Stvar je pipava jer ima sirok dijapazon ljudi koji tako radi i u raznim okolnostima, al(krajnje neocekivano) onaj srednjeklasniji deo radnika na internetu je tu preuzeo glavnu rec i u smislu vodjenja protesta i u smislu artikulisanja problema, tako to treba preseci u korenu pre nego sto naprave od te grupe novu Radulovicevu stranku.
    паће

    Posts : 40130
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by паће Sat Jan 16, 2021 9:48 pm

    Летећи Полип wrote:Eržika tuče chicom juane, al je blam da prizna. Pa sad kao nešto glumi neku pravdu.

    А?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Janko Suvar Sat Jan 16, 2021 9:59 pm

    ♏ wrote:I?
    i nista, dodje ted kruz kaze treba da bude flet rejt porez vi ga napickate jer je tamo negde u Teksasu. Dodje Miran Pogacar duboko u nasem kulturnom ratu, kaze treba da bude flat rate porez vi krenete da pricate o klima uredjajima i budalastinama.
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by kapetanm Sat Jan 16, 2021 10:02 pm

    Mislim jel stvarno neko na ozbiljnom nivou prihvata argumentaciju do sada iznošenu da najbolji deo drustva maltretiraju s porezom?
    Burundi je meni kao zurka na kojoj se ne prica o poslu i mrsko mi da u sitna creva navodim gde su se namestili a pravili ludi
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by ♏ Sat Jan 16, 2021 10:09 pm

    @J

    Opet zauzimaš rezervnu poziciju, država je ogromnu većinu radularskih srednjeklasnih izigravača poreskih pravila već više nego obilno darivala, a u ovom novom obuhvatu takvi su realno manjina koja nije dobila tu privilegiju samo jer joj poslodavac nije u simbiozi sa nomenklaturom. Politički presedan je već napravljen, narativ postavljen, ovo sad je kaskaderski bullying jer su tako u mogućnosti. Podržao si retroaktivno oporezivanje bez obzira na nivo neprijavljenih prihoda, a ne (pazi sad) egalitarni narativ Siniše deci-mi-školovanje-plaćaju-poslovni-prijatelji Malog.
    Јанош Винету

    Posts : 5221
    Join date : 2016-01-26

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Јанош Винету Sat Jan 16, 2021 10:18 pm

    паће wrote:
    Летећи Полип wrote:Eržika tuče chicom juane, al je blam da prizna. Pa sad kao nešto glumi neku pravdu.

    А?
    CHICOM
    Chinese Communists
    Амерички војни кодни назив.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anonymous
    Guest

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Guest Sat Jan 16, 2021 10:26 pm

    ja radim za adecco, firma plati njima, oni podele na 3 dela, jedan daju sebi, jedan državi i jedan meni

    postoje i varijante u kojima bih bolje prolazio za bruto cifru koju sam dogovorio, ali ne volim da se krećem tim putevima, iako znam mnogo načina kako da se zakoni zaobiđu sasvim efikasno

    i frilanseri su dogovorili bruto cifru, svaki put kada su dogovarali posao
    Anonymous
    Guest

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Guest Sat Jan 16, 2021 10:46 pm

    Frilens čifčija

    Frilenser uzo prase - Page 10 Er4i_4yXIAYIB7M?format=jpg&name=900x900
    avatar

    Posts : 7494
    Join date : 2017-03-14

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by MNE Sat Jan 16, 2021 10:58 pm

    Sotir wrote:
    Erzsébet Biszak wrote:pa ali onda je njena bruto plata 80000 a ne 30000.
    ono što srbija treba da radi je da pošalje ta rešenja poslodavcima odnosno kinezima, a ne nastavnicima Frilenser uzo prase - Page 10 1844795956

    oni su ti koji profitiraju.
    Наравно да не треба тако.
    Свака фирма код нас шаље фактуре рачунајући бруто трошкове.
    И онда се појави фриленсер који би да прими нето трошкове, а тиме што не плати порезе ем је оборио цену другима, ем је са његове стране екстра зарадио.

    Реално платформе као што је апворк обарају катастрофално цене рада. Видиш да од превођења не може легално да се живи.
    zavisi šta (znaš da) prevodiš, generalno ako znaš 2 strana jezika (npr. eng. i njemački) i specijalizovao si se za određenu stručnu oblast (recimo sudsku ili tehnički dokumentaciju tipa uputstva za upotrebu i slično) možeš da biješ 20e po strani sa obimom posla od cirka 100 str. mjesečno uz potrošenih stotinjak sati odnosno 3-4 sata dnevno, oni će tu stranu tamo da ovjere svojim pečatom sudskog tumača i da je naplate 60e al to tebe boli tuki

    e sad pošto država hoće da uzima 80% odnosno 1600 pa da tebi ostane 400 ja bih u tom slučaju fino svaki mjesec doveo po jedan auto(koji napolju možeš da platiš i paypalom) i prodao ga za pare koliko me je koštao u roku od odma i sve zakonski čisto, još se prošetaš malo, a država umjesto da je +2K u spoljnotrgovinskom bilansu biće +qrac
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Janko Suvar Sat Jan 16, 2021 11:00 pm

    DRZAVA NE UZIMA 80 POSTO
    Anonymous
    Guest

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Guest Sat Jan 16, 2021 11:02 pm

    od 1000 evra bruto imaš oko 620 evra
    Anonymous
    Guest

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Guest Sat Jan 16, 2021 11:02 pm

    TO JE OKO 80 POSTO MANJE VIŠE
    Anonymous
    Guest

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Guest Sat Jan 16, 2021 11:02 pm

    DOSTA MANJE
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Janko Suvar Sat Jan 16, 2021 11:08 pm

    to je ako primas taj novac kao fizičko lice
    Anonymous
    Guest

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Guest Sat Jan 16, 2021 11:11 pm

    PA NE NEGO ĆU KAO LIKOVNO LICE
    avatar

    Posts : 7494
    Join date : 2017-03-14

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by MNE Sat Jan 16, 2021 11:19 pm

    pošto kupio poto prodao znam sa sam negdje bio vidio, a i tih 40% nije malo

    https://www.blic.rs/biznis/moj-biznis/moram-da-platim-i-80-odsto-frilenseri-vise-nego-zbunjeni-izracunati-porez-je/151p176
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Janko Suvar Sat Jan 16, 2021 11:22 pm

    Prevodioci spadaju u petu grupu za pausal. Dakle osnova za oporezivanje je 120 posto od prosecne plate

    Prosecna plata u NS je 68.000. Poreska osnovica za prevodioca bi dakle bila 81.600 (ako uzmemo da nema nikakve olaksice, moze imati ako ima toliko i toliko godina ili ako je izbeglica itd). 


    Pausal je dakle: 

    porez:8.160
    Pio: 21.216
    RFZO:8.649
    Nezaposlenost 1.224

    Ukupno: 39.249 dinara. (pausal porez)


    Jedna stranica 20 evara, sto stranica mesecno: 2.000 evra - 234.000 dinara (bruto prihod)



    Jel to 80 posto? Nije ni blizu. Jel njemu 80 posto posto mu se to racuna ko da mu tetka poslala a da ne da je zaradio kao prevodilac? Jeste, al to je zato sto je kriminalac.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50094
    Join date : 2017-11-16

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 16, 2021 11:34 pm

    To sa "prosecnom platom" je skandal svoje vrste.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50094
    Join date : 2017-11-16

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 16, 2021 11:35 pm

    Talason wrote:PA NE NEGO ĆU KAO LIKOVNO LICE

    Mozes kao hemijsko  Frilenser uzo prase - Page 10 1861198401
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Janko Suvar Sat Jan 16, 2021 11:35 pm

    Mór Thököly wrote:To sa "prosecnom platom" je skandal svoje vrste.
    pa ono u proseku sarmu, al nije to moja poenta, moja poenta je da kad se sve radi regularno izadje znatno manje od 80 posto od cele sume.
    boomer crook

    Posts : 36910
    Join date : 2014-10-27

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by boomer crook Sun Jan 17, 2021 12:04 am

    Janko Suvar wrote:Prevodioci spadaju u petu grupu za pausal. Dakle osnova za oporezivanje je 120 posto od prosecne plate

    Prosecna plata u NS je 68.000. Poreska osnovica za prevodioca bi dakle bila 81.600 (ako uzmemo da nema nikakve olaksice, moze imati ako ima toliko i toliko godina ili ako je izbeglica itd). 


    Pausal je dakle: 

    porez:8.160
    Pio: 21.216
    RFZO:8.649
    Nezaposlenost 1.224

    Ukupno: 39.249 dinara. (pausal porez)


    Jedna stranica 20 evara, sto stranica mesecno: 2.000 evra - 234.000 dinara (bruto prihod)



    Jel to 80 posto? Nije ni blizu. Jel njemu 80 posto posto mu se to racuna ko da mu tetka poslala a da ne da je zaradio kao prevodilac? Jeste, al to je zato sto je kriminalac.

    u kom univerzumu se stranica naplacuje 20 ojra?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Janko Suvar Sun Jan 17, 2021 12:05 am

    pa reko covek gore, njegov primer sam uzeo.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Janko Suvar Sun Jan 17, 2021 12:06 am

    MNE wrote:
    Sotir wrote:
    Наравно да не треба тако.
    Свака фирма код нас шаље фактуре рачунајући бруто трошкове.
    И онда се појави фриленсер који би да прими нето трошкове, а тиме што не плати порезе ем је оборио цену другима, ем је са његове стране екстра зарадио.

    Реално платформе као што је апворк обарају катастрофално цене рада. Видиш да од превођења не може легално да се живи.
    zavisi šta (znaš da) prevodiš, generalno ako znaš 2 strana jezika (npr. eng. i njemački) i specijalizovao si se za određenu stručnu oblast (recimo sudsku ili tehnički dokumentaciju tipa uputstva za upotrebu i slično) možeš da biješ 20e po strani sa obimom posla od cirka 100 str. mjesečno uz potrošenih stotinjak sati odnosno 3-4 sata dnevno, oni će tu stranu tamo da ovjere svojim pečatom sudskog tumača i da je naplate 60e al to tebe boli tuki

    e sad pošto država hoće da uzima 80% odnosno 1600 pa da tebi ostane 400 ja bih u tom slučaju fino svaki mjesec doveo po jedan auto(koji napolju možeš da platiš i paypalom) i prodao ga za pare koliko me je koštao u roku od odma i sve zakonski čisto, još se prošetaš malo, a država umjesto da je +2K u spoljnotrgovinskom bilansu biće +qrac
    boomer crook

    Posts : 36910
    Join date : 2014-10-27

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by boomer crook Sun Jan 17, 2021 12:26 am

    pa to je bas ekstremni primer. nasuprot kondu ja znam gomilu ljudi koji su kineze ucili engleski i uzimali daleko manju kintu. mislim kapiram da tih ljudi ima svakako puno.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Frilenser uzo prase - Page 10 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 06, 2024 3:35 pm