Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Frilenser uzo prase

    Bleeding Blitva

    Posts : 3754
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Bleeding Blitva Sun Jan 17, 2021 12:58 am

    Frilenserima ne pakovati.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Mr.Pink Sun Jan 17, 2021 1:13 am

    Jesu retardi i da placaju porez


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Janko Suvar Sun Jan 17, 2021 9:25 am

    Dobro 10 evra prevodialcka strana - 1.000 evra mesecno - 117.000 bruto prihod.  39.000 porez.


    Opet nije 80 nego 33 posto, ako nije kriminalac 
    bela maca

    Posts : 11049
    Join date : 2014-10-28

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by bela maca Sun Jan 17, 2021 9:32 am

    kako mali đokica zamišlja tuđ posao


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Janko Suvar Sun Jan 17, 2021 9:51 am

    ok ti ne treba da platis porez kad prevodis , a kasirka treba , jer si ti inherentno vaznija osoba od nje.
    bela maca

    Posts : 11049
    Join date : 2014-10-28

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by bela maca Sun Jan 17, 2021 9:55 am

    lol, naravno da ne mislim na to, nego na tvoju ideju da svi prevodioci dobijaju 10e po strani.
    većina dobija oko 3-4
    i uglavnom ne može da bira količinu koju dobije.
    mislim, prevod košta 10e i više, ali pogodi ko za sebe zadržava većinu.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Bleeding Blitva

    Posts : 3754
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Bleeding Blitva Sun Jan 17, 2021 10:15 am

    Da, da, ili kad agencije pošalju testni prijevod, svakom po komadić, i dobiju čitav prijevod besplatno Frilenser uzo prase - Page 11 3204619380

    Koliko čujem, jedino se sudsko i usmeno (simultano i konsekutivno) isplati.


    A što se tiče teme, da ti država ovako napakuje retroaktivno poreze, kamate i doprinose evenutalno može biti plodno tlo za njegovanje 'muh roads' libertarijanaca. Ne znam jel već jašu po toj temi liber mediji, kod nas bi već index ili telegram šibali naslove "uhljebi vam žele uzeti sve/ uhljebi krpaju proračun s ionako opterećenim poduzetnicima/ove država ne voli poduzetnike, samo ove godine ju je napustilo xy na entu".
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Janko Suvar Sun Jan 17, 2021 10:25 am

    Nista, ja se povlacim sa ove teme, jer ne vredi zaista, mislim da sam podvukao svoju poentu koliko sam mogao. 


    U pokusaju da se napravi pravednije nesto drustvo, bice lakse izboriti se sa bankarima i vlasnicima velikih biznisa, nego sa srednjeklasnim malim preduzetnicima. Nije neki novi uvid, komunisticki eksperimenti su uvek i bili najokrutniji prema njima, samo da naglasim da nije bez razloga, nego jer je tu sam srz sukoba i spremni su da ne daju svoje pare, sa jednom ludackom doslednoscu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by kondo Sun Jan 17, 2021 10:25 am

    jbga i ja bi voleo da budem test vozac za nova subaru reli vozila ali kapiram je bolje sto sam odabrao neko drugo zanimanje


    plus jean na janka, totalno.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bela maca

    Posts : 11049
    Join date : 2014-10-28

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by bela maca Sun Jan 17, 2021 10:30 am

    tako je, početnici treba da skapaju od gladi dok ne postanu tolko stručni da mogu da zarade 20e po strani Frilenser uzo prase - Page 11 1844795956


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by kondo Sun Jan 17, 2021 10:33 am

    neces skapati od gladi za 300e, pogotovo ako kao pocetnik zivis u roditeljskoj kuci


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by kondo Sun Jan 17, 2021 10:49 am

    thread, nizbrdo




    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Mr.Pink Sun Jan 17, 2021 11:10 am

    kako da ti kazem, to sto naplacujes 3~4 eur stranicu je deo istog problema


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Janko Suvar Sun Jan 17, 2021 11:12 am

    Mr.Pink wrote:kako da ti kazem, to sto naplacujes 3~4 eur stranicu je deo istog problema
    Ja sam to vidjao kod domacih frilensera, neko im je reko da se nadmecu cenom, sto je naravno tacno, to je cela poenta da plati tebe s faksom koliko tamo placa da mece namirnice u kese, al ono sto kazu to je trka ka dnu.


    Mislim ne krivim nikog, ja sam na svojim prvim poslovima (u profesiji, ne ovako konobar kaad sam bio), racunao da li je plata dobra u odnosu na to koliko je veca od plate mog caleta, trebalo mi je jedno godinu dana da skontam da me malo placaju.
    avatar

    Posts : 7513
    Join date : 2017-03-14

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by MNE Sun Jan 17, 2021 11:44 am

    Erzsébet Biszak wrote:lol, naravno da ne mislim na to, nego na tvoju ideju da svi prevodioci dobijaju 10e po strani.
    većina dobija oko 3-4
    i uglavnom ne može da bira količinu koju dobije.
    mislim, prevod košta 10e i više, ali pogodi ko za sebe zadržava većinu.
    90% prevođenja je sa eng na srpski i naravno da će raditi za 3-4e po strani kad svi živi rade tu kombinaciju, zato sam i pomenuo 2 strana jezika (što kod nas rijetko ko zna), a Kinezi Indusi i ostali u 99% slučajeva nauče DOBRO samo jedan strani jezik tako da ti oni tu nisu konkurencija na međunarodnom tržištu kao kod velike većine ostalih freelance poslova

    stranica ovjerenog prevoda je na zapadu 50e, agencije uzimaju 60-70(i više nekad za stručne prevode), za prevodioca koji radi dobro i precizno njima je najbolja varijanta da plate 20e i oni uzmu ostatak što samo pročitaju i ovjere

    ali dobro si pomenula u kontekstu poreza da većina radi za 3-4e i mjesečno zaradi 300-400, kad bi platili 250e paušal ne bi im ostalo skoro ništa, da plaćaju po dohotku država im opet uzme pola jer im treba za finansiranje partijskih nesposobnjakovića koji su jedino sposobni da nagovaraju familiju  i prijatelje da glasaju za vladajuću stranku
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by паће Sun Jan 17, 2021 11:47 am

    Јанош Винету wrote:
    паће wrote:

    А?
    CHICOM
    Chinese Communists
    Амерички војни кодни назив.

    Ау, то као да им је смишљао мој последњи шеф. Био сам држао једну страну на интерном викију где су били сви његови двосмислени називи. Имао је некад назива са по три могућа значења унутар саме апликације (ван би било по двеста).

    Шта им онда дође CENCOM, цензорски комунисти?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Janko Suvar Sun Jan 17, 2021 11:50 am

    Ja sam gledao svojim ocima kako jedan takav partijski nesposobnjakovic,  udara mog caleta defibrilatorom u grudi i spasava mu zivot. U tom momentu mi zao bilo svih para sto sam mu dao  Frilenser uzo prase - Page 11 2304934895



    Edit:

    Ko prihoduje 35.000 dinara mesecno, nema dovoljno da plati porez. Gorepomenuta kasirka (uzimam kao primer veoma malo placenog a cestog zanimanja, ne mislim nista lose o kasirima, moj brat je bio jedan ) ako zeli da zaradi 35.000 dinara mora da prihoduje svom poslodavcu bar 50.000 da bi on bio na nuli glede obaveza koje ima prema njoj (poresko i zdravstveno su OBAVEZA PREMA NJOJ, NE PREMA DRZAVI). 

    S tim u vezi, onaj ko je zaradjivao 300 evra i nista ne placao ne treba da psuje Malog i drzavu, vec da trazi a) da mu se napravi policy koji je laksi prema njemu i b) da se lisi iluzija o svom radu i mestu u drustvu, gde je on kao neki bolji deo zajednice, jer je samostalan i nezavistan, a u stvari je na samom dnu jedne piramide sto pocinje u praznom americkom postindustrijskom gradu.

    Ne znam da li je i jedan takav pozvan da nesto plati, ali ako jeste, treba ga svih obaveza osloboditi.


    Last edited by Janko Suvar on Sun Jan 17, 2021 11:54 am; edited 1 time in total
    avatar

    Posts : 7513
    Join date : 2017-03-14

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by MNE Sun Jan 17, 2021 11:52 am

    za to imaju dovoljno i bez ovog harača, frilenseri unose čist keš u državu koji onda cirkuliše i od koga se onda plaća porez između ostalog i za zdravstvo
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Јанош Винету Sun Jan 17, 2021 11:55 am

    паће wrote:
    Јанош Винету wrote:
    CHICOM
    Chinese Communists
    Амерички војни кодни назив.

    Ау, то као да им је смишљао мој последњи шеф. Био сам држао једну страну на интерном викију где су били сви његови двосмислени називи. Имао је некад назива са по три могућа значења унутар саме апликације (ван би било по двеста).

    Шта им онда дође CENCOM, цензорски комунисти?
    CENTCOM - central command
    CONUS - Continental United States
    POTUS
    FLOTUS
    Etc.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Janko Suvar Sun Jan 17, 2021 11:56 am

    Imaju dosta ako oce lekar specijalista da ide 16 godina u skolu i da zaradjuje 90.000 dinara , a operacija da se ceka 6 meseci. 


    Spoiler:
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Janko Suvar Sun Jan 17, 2021 11:58 am

    Nismo ni do kakvih zaljucaka dosli, nego smo samo otkrili svoje ovako kulturne habutuse, malo je i zabavno Frilenser uzo prase - Page 11 1399639816 

    Nijedan problem naseg siromastva se ne moze resiti samo preraspodelom, posto svi zajedno imamo po jedan i po kurac da podelimo,  ali bi morala drugacija biti preraspodela. 

    U ponedeljak ce pregovarati sa vladom verovatno ce se naci neko popustljivo resenje.
    kapetanm

    Posts : 5803
    Join date : 2012-02-10

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by kapetanm Sun Jan 17, 2021 12:04 pm

    MNE wrote: frilenseri unose čist keš u državu koji onda cirkuliše i od koga se onda plaća porez između ostalog i za zdravstvo
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Јанош Винету Sun Jan 17, 2021 12:05 pm

    MNE wrote:za to imaju dovoljno i bez ovog harača, frilenseri unose čist keš u državu koji onda cirkuliše i od koga se onda plaća porez između ostalog i za zdravstvo
    Чист кеш - 300€? И то 300€ без икаквог пореза, здравственог или доприноса.
    Па касирка прави више вредности него они, и још плаћа порез здравствено и пензионо.

    Ко има 1000€+, апсолутно мора и може да плати паушални порез.
    Ко има 300€, тај да иде на социјалу.

    Ако смо дотле дошли да од тога мора да се живи, онда да пишемо нове законе за испод 300€ прихода.

    Минималац је 35000 РСД месечно, они не смеју да зарађују испод тога, систем није баждарен на толику беду ипак. Онда дај и минималац да обарамо, или да правимо посебан минималац за ове категорије?


    Last edited by Јанош Винету on Sun Jan 17, 2021 12:09 pm; edited 1 time in total


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by паће Sun Jan 17, 2021 12:05 pm

    Janko Suvar wrote:
    Nijedan problem naseg siromastva se ne moze resiti samo preraspodelom, posto svi zajedno imamo po jedan i po kurac da podelimo,  ali bi morala drugacija biti preraspodela.

    Негде у горњих 20 разлога зашто нам овако идеРЖ је и то што се више акамо око расподеле колача него око његовог увећања.

    Још 1989. сам присуствовао петочасовним преговорима кад је требало да најмимо нека два лика да сложе књигу у Вентури. Све се вртело око тога колико ће они да добију и како да знају да их нећемо заврнути. То како књига треба да изгледа, шта да садржи итд уопште није ни стизало на дневни ред.

    На крају сам је сложио сам.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    avatar

    Posts : 7513
    Join date : 2017-03-14

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by MNE Sun Jan 17, 2021 12:14 pm

    Јанош Винету wrote:
    MNE wrote:za to imaju dovoljno i bez ovog harača, frilenseri unose čist keš u državu koji onda cirkuliše i od koga se onda plaća porez između ostalog i za zdravstvo
    Чист кеш - 300€? И то 300€ без икаквог пореза, здравственог или доприноса.
    Па касирка прави више вредности него они, и још плаћа порез здравствено и пензионо.

    Ко има 1000€+, апсолутно мора и може да плати паушални порез.
    Ко има 300€, тај да иде на социјалу.

    Ако смо дотле дошли да од тога мора да се живи, онда да пишемо нове законе за испод 300€ прихода.

    Минималац је 35000 РСД месечно, они не смеју да зарађују испод тога, систем није баждарен на толику беду ипак. Онда дај и минималац да обарамо, или да правимо посебан минималац за ове категорије?
    kako da ti objasnim ako u Srbiji postoji x para i poslodavac da kasirki 300e opet će u Srbiji postojati x para, a ako neko donese iz inostranstva 300e onda će imati x+300e, spoljnotrgovinski bilans i tako to

    Frilenser uzo prase - Page 11 Empty Re: Frilenser uzo prase

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 7:36 am