Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Wed Oct 12, 2022 12:26 pm

    Pa kao onaj kamiondzija sto mesec dana provede na rutama od Frankfurta do Srbije. Ceo dan vozi, nocu spava u kamionu. Pere se jednom nedeljno u nekom javnom kupatilu. Cima se s policijom, magacionerima, carinicima... A onda tamo na kraju meseca dodje kuci, u rodne Pecince. Vecera sa porodicom, poigra se sa decom, pita ih za uspeh uskoli. Navece pojebe zenu. A onda se iskrade iz kreveta, sedne za gejming volan i pika Eurotruck Simulator do tri ujutro.

    To su ti neki neobjasnjivi demoni.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81418
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Wed Oct 12, 2022 12:27 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Wed Oct 12, 2022 12:33 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 3579118792
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by mstislaw Wed Oct 12, 2022 1:05 pm

    Bravo, to je to!
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by boomer crook Wed Oct 12, 2022 1:29 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 3579118792


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Wed Oct 12, 2022 11:28 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 220px-Russian-Ark-poster-2002


    Leti, leti pesmo moja mila: The Movie


    Stvarno ne razumem odusevljenje ovim filmom, a ima ga sa svih strana. Okej, snimljen je iz jednog tejka, ima Ermitaz, ima dve hiljade statista. Ali ono, nista sem toga. Poenta je, barem kako sam ja razumeo, jeste mi Rusi smo govna, i nama vladaju tirani, ali i mi smo Jevropa! Jer, eto, imamo primere Rembranta, i balove, i prefinjenu gospodu Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 359476144 .   Pa jebote, i ja bih mogao istu poentu da napravim, samo da zaredjam da snimam sushi restorane po Beogradu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Tovar

    Posts : 444
    Join date : 2022-04-29

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Tovar Thu Oct 13, 2022 1:52 am

    Ni mene nije impresionirao. Mogu se diviti tehničkoj izvedbi, i to je otprilike to. 

    Majka i sin, taj me rasplakao. Briljantan film.
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by beatakeshi Thu Oct 13, 2022 9:21 am

    Ma film je sranje na kub, polivanje kamerom, trabunjanje.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sun Oct 16, 2022 8:06 am

    Jeste gledali Amsterdam? Niste? Nemojte. Izašao sam posle jedno sat vremena. Ovo je ispalo ko da je bračni par Novković/Marković osmislio.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by boomer crook Sun Oct 16, 2022 8:30 am

    to mi kaze i jedan drugar. bas bzvz.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Mon Oct 17, 2022 11:55 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Locandina


    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 1233199462


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Sun Oct 30, 2022 11:27 am

    ne razumem šta su Nemci hteli sa ovom novom ekranizacijom "Na Zapadu ništa novo". ako vam se do te mere ne dopada literarni predložak, nazovite film drugačije i napišite originalni scenario. bukvalno ništa od vitalnog Remarkovog duha nije ostalo u filmu. drob, krv i blato mljackaju, junaci se apoplektično tresu i bulje u prazninu, a jedan od njih je toliko izmenjen u odnosu na predložak da se ne mogu prepoznati ni lik ni njegova sudbina - jednostavno, to nije taj čovek, i završio je potpuno drugačije.

    i sve je to snimljeno na način koji se danas zove "vizuelno besprekornim", blato je blato, čoja je čoja, a puknuta lobanja je puknuta lobanja. kako bi gledalac što više mogao da se divi tim prizorima, fotografija je elegantna, promišljena, neko bi rekao i - lepa. (anti)ratni film, pod jedan, ne sme da se divi leševima i da ih nabija gledaocu u oči. i, pod dva, užas rata može se, kao takav, potpuno doživeti samo u kontrapunktu. kontrapunkt, to su Kat, Tjaden i ekipa kako se dovijaju da napakoste Himelštosu i smeju se uprkos svemu, jer su to živi ljudi a živ čovek će se smejati svuda. ovaj film ne ume da govori i da se smeje.

    mislim gledajte, ako ste gledali Dankirk npr, to je ta nova škola filmova koje kao da su snimale veštačke inteligencije.

    spojler alert

    Spoiler:
    Erős Pista

    Posts : 81418
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Sun Oct 30, 2022 11:33 am

    Nisam gledao, ali tacno znam o cemu pricas. Tako isto izgleda onaj 1917.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Sun Oct 30, 2022 11:33 am

    Da da, hteo sam i taj film da pomenem
    Erős Pista

    Posts : 81418
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Sun Oct 30, 2022 11:35 am

    Meni je ono bila video igra, a ne film.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by паће Sun Oct 30, 2022 11:40 am

    Па после филмова које су снимили режисери теве емисија, па режисери реклама, па режисери спотова за емтиви, сад имамо и филмове које су снимили играчи.

    Све је то навикло, ћуј навикло, одгајено да само надограђује оно са чим је одрасло.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Sun Oct 30, 2022 11:49 am

    Ima u filmu i jedan momenat o kome nisam siguran šta da mislim: ima istorijsko utemeljenje, ali insistiranje na tom utemeljenju, kroz poignant moment u filmu, ostavlja malo bljutav ukus u ustima.

    Nemci potpisuju kapitulaciju u Kompjenju, i njihov pregovarač kaže Francuzima "budite fer prema neprijatelju, inače će mrzeti ovaj mir", ali Francuzi ostahu srca kamenoga. i eto deco vidite da je holokaust mogao da se izbegne samo da su obe strane bile malo razumnije.

    zaista mrzim 21. vek.
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Sun Oct 30, 2022 12:45 pm

    ima u filmu i još whataboutisma ali neću da kvarim.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Ferenc Puskás Sun Oct 30, 2022 1:17 pm

    nova škola filmova koje kao da su snimale veštačke inteligencije.
    Da, razmišljam o ovome i ne nalazim objašnjenje. Ne čitaju dovoljno, nisu ništa proživjeli, pa ne razumiju ljudsku patnju ni emocije, zbilja ne znam. Ali da bljutavost bude okus epohe, ne znam... možda kao anestezija za dolazeću kataklizumu, ono da nam ne bude žao kad smo već takva govna.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by boomer crook Sun Oct 30, 2022 2:10 pm

    ne znam ali bih vam skrenuo paznju da ovo nije prvina. pre par dana moj drugar je drzao predavanje o razlikama zimedju filma i knjige gluvi barut odnosno o razlici u tretmanu teme rata kod copica i cengica. ja sam se inace cengicevog filma, kojeg nisam gledao preko 20 godina, secao kao njanjovo cetnickog onosno apologetskog.

    medjutim stvari su jos grdje. ta kolicina pavlovicevske mizoginije i mizantropije koja se prodaje kao sirovi naturalizam je zastrasujuca. na stranu sto za razliku od copicevog romana ovde nema ustasa a ni nemaca vec samo tragedije bratoubilackog rata ono sto je uradjeno zenskim likovima u filmu je zlocin.

    na primer scena koje nema kod copica (naravno) ali zato ima u filmu jeste davljenje partizanke u nekom pojilu od strane podivljalih, zakrabuljenih, monti-pajtonovskih zena koje nemo kao neki krculi se bacaju na mucenicu i dave je u valovu. doslovce oniricki nervni slom koji se prodaje kao slika surovosti rata.

    dakle taj (glasom ane brnabic) bruuuuutalniiiiii prikaz "istine rata" je nesto sto se izgleda javlja kao prethodnica ili pratilac revizije. kao eh rat je pakao, bog istina, ko nas zavadi braco kad smo iste vere.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Јанош Винету Sun Oct 30, 2022 2:33 pm

    boomer crook wrote:ne znam ali bih vam skrenuo paznju da ovo nije prvina. pre par dana moj drugar je drzao predavanje o razlikama zimedju filma i knjige gluvi barut odnosno o razlici u tretmanu teme rata kod copica i cengica. ja sam se inace cengicevog filma, kojeg nisam gledao preko 20 godina, secao kao njanjovo cetnickog onosno apologetskog.

    medjutim stvari su jos grdje. ta kolicina pavlovicevske mizoginije i mizantropije koja se prodaje kao sirovi naturalizam je zastrasujuca. na stranu sto za razliku od copicevog romana ovde nema ustasa a ni nemaca vec samo tragedije bratoubilackog rata ono sto je uradjeno zenskim likovima u filmu je zlocin.

    na primer scena koje nema kod copica (naravno) ali zato ima u filmu jeste davljenje partizanke u nekom pojilu od strane podivljalih, zakrabuljenih, monti-pajtonovskih zena koje nemo kao neki krculi se bacaju na mucenicu i dave je u valovu. doslovce oniricki nervni slom koji se prodaje kao slika surovosti rata.

    dakle taj (glasom ane brnabic) bruuuuutalniiiiii prikaz "istine rata" je nesto sto se izgleda javlja kao prethodnica ili pratilac revizije. kao eh rat je pakao, bog istina, ko nas zavadi braco kad smo iste vere.

    #1 Ово је истина.

    Ернст Јингер није бежао од описа ужаса рата. Иако је имао јасну свест о ужасима рата, иако га је проживео, није донео исправне закључке. Није имао решење за будућност, не могавши да промисли даље од ауторитарне монархије.

    Тако смо имали и Zero Dark Thirty, The Hurt Locker, Jarhead и сличне производе империје у пропадању која прави реалистичне приказе војне професије али не доводи у питање шта та војска ради у туђој земљи? Зашто морамо да мучимо људе, стрељамо децу и зашто нам подмећу бомбе под раскрснице?

    #2 Па ко нас завади?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Notxor Sun Oct 30, 2022 2:56 pm

    Nisam gledao Gluvi barut ali se sećam slične scene iz XX veka.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by fikret selimbašić Sun Oct 30, 2022 3:18 pm

    Јанош Винету wrote:
    boomer crook wrote:ne znam ali bih vam skrenuo paznju da ovo nije prvina. pre par dana moj drugar je drzao predavanje o razlikama zimedju filma i knjige gluvi barut odnosno o razlici u tretmanu teme rata kod copica i cengica. ja sam se inace cengicevog filma, kojeg nisam gledao preko 20 godina, secao kao njanjovo cetnickog onosno apologetskog.

    medjutim stvari su jos grdje. ta kolicina pavlovicevske mizoginije i mizantropije koja se prodaje kao sirovi naturalizam je zastrasujuca. na stranu sto za razliku od copicevog romana ovde nema ustasa a ni nemaca vec samo tragedije bratoubilackog rata ono sto je uradjeno zenskim likovima u filmu je zlocin.

    na primer scena koje nema kod copica (naravno) ali zato ima u filmu jeste davljenje partizanke u nekom pojilu od strane podivljalih, zakrabuljenih, monti-pajtonovskih zena koje nemo kao neki krculi se bacaju na mucenicu i dave je u valovu. doslovce oniricki nervni slom koji se prodaje kao slika surovosti rata.

    dakle taj (glasom ane brnabic) bruuuuutalniiiiii prikaz "istine rata" je nesto sto se izgleda javlja kao prethodnica ili pratilac revizije. kao eh rat je pakao, bog istina, ko nas zavadi braco kad smo iste vere.

    #1 Ово је истина.

    Ернст Јингер није бежао од описа ужаса рата. Иако је имао јасну свест о ужасима рата, иако га је проживео, није донео исправне закључке. Није имао решење за будућност, не могавши да промисли даље од ауторитарне монархије.

    Тако смо имали и Zero Dark Thirty, The Hurt Locker, Jarhead и сличне производе империје у пропадању која прави реалистичне приказе војне професије али не доводи у питање шта та војска ради у туђој земљи? Зашто морамо да мучимо људе, стрељамо децу и зашто нам подмећу бомбе под раскрснице?

    #2 Па ко нас завади?


    Tu su scene Kopoline Apokalipse iskorištene za proratno loženje.

    Samo da izjavim za dnevnik, nisam još vidio film ali uopšte nisam iznenađen onim što je Bili napisao, u stvari, to je 1 trend. Isto važi i za Dankerk i ostale pobrojane. Zadnje što me od ratnog/antiratnog filma stvarno dojmilo je Malikov Thin red line ali i on ostavlja dosta rupa i nejasnoća ukoliko gledalac nije pročitao knjige po kojima je rađen.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Јанош Винету Sun Oct 30, 2022 4:13 pm

    Аух, The Thin Red Line је фантастичан филм. 

    Губитак невиности - на почетку филма изгубљени војник наиђе на острвљане, ужива у сунцу и морској води, плива и једе кокосове орахе, онда се прикључи својој јединици и улети у вихор рата. 

    Не знајући, Американци нападну на јапанску пољску болницу где леже рањеници полудели од болести, глади и жеђи. Њих одсудно бране до последњег њихови другови. Американци имају пуно мртвих и рањених, прегрупишу се и спрже цело брдо артиљеријом, улете у базу на бајонет, у метежу побију све. Тек тада постане јасно да су упали у болницу где леже јапански војници у завојима и постане јасно зашто су је тако бранили.

    На крају филма војник види те исте острвљане али из друге перспективе - мусаве, болесне, гладне и сиромашне чија деца плачу, вриште и беже од звукова авио бомби.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Notxor Sun Oct 30, 2022 4:18 pm

    Vrhunski.



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 31 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 9:04 pm