Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Admin Pantokrator
    Admin

    Posts : 1115
    Join date : 2012-02-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Admin Pantokrator Sun Mar 08, 2020 12:10 am

    gledao onward s decom. bas se lepo proveo. starije dete plakalo na kraju ali ne ono decije vec onako stiff upper lip ceri, ti si tatin sin style.

    mladje dete se polilo sokom, dva put trazilo da ide pis-pis i na kraju vikalo zmaj zmaj.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Wed Mar 18, 2020 11:04 am

    Elem, da li su cenjeni Burunđani gledali Jojo Rabbita? Kakva su mišljenja? Eventualno, film ne isporučuje onoliko koliko obećava u prvih pola sata, ali opet jedan od filmova godine. Sumanuto rizičan projekat u kom vidimo da je Taika Waititi naučio od Čaplina više nego bilo ko drugi. Sam Rockwell po običaju super, Thomasin Mckenzie sve bolja i bolja.


    Film treba gledati u paru sa novim Dardenima -  Mladi Ahmed  ima, u suštini, istu temu, obrađenu u klasičnom stilu Dardena, što ga ne čini naročito svežim, ali je i dalje ok, Dardeni nikada ne padaju ispod nivoa.
    bela maca

    Posts : 10959
    Join date : 2014-10-28

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by bela maca Wed Mar 18, 2020 11:12 am

    čeka me na hardu al još nisam


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 39810
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by паће Sat Mar 21, 2020 2:28 pm

    Одгледао синоћ, у комаду, целу минисерију Дине из 2003. Хе, како су се критерији променили. Како ми се онда чинило да немају довољно мршавих глумаца (мада су више од половине Чеси), сад ми се чини да је то само зато што су за Стилгара ставили таквог главоњу. Остали, из данашњег угла, уопште не изгледају дебели (осим барона, наравно). Глума, зачудо, ишчашена у другу страну од оног што је радио Линч, одлично издржала пробу времена.

    Дизајн, еее. С једне стране тотално опичени костими, на челу са невероватним одеждама Бене Гесерита и Навигатора, те сталне јаркоцрвено-сиве комбинације на свему харконенском, од одеће до целе Бароније.

    Зачудо, много се ближе држе књиге, осим можда два детаља: име Усул се не спомиње уопште, не значи много а компликује; кад Муадиб заврши свој говор одозго, око ногу му крене водопад (!). Што је отприлике подједнако одступање и увођење чуда где га било није, као што је и она киша на крају Линчове верзије.

    Нешто визуелних ствари је мазнуто од Линча (напокон, не могу много да одмакну од његових црва, мале Алије и општег изгледа барона, мада је Линчов изгледао још перверзније) али и из видео игре, оне прве: летење орнитоптером кроз кланац је преписано оданде.

    Нервира ме што Чани изговарају као Чејни. Име је у међувремену стекло одвратан призвук.

    Лик који игра Фенринга изгледа као тоталан дебил који је изнутра лукави геније и ужива што изгледа као дебил. Добро је што се нигде не појављује у истој сцени са ДеВрисом јер и тај изгледа исто, збрка би била потпуна.

    Звук зачудо пет пута бољи на телефонске слушке него што је тада био на телевизору (класични дебели, кад је серија ишла на каблу). Све сам разумео што се каже, шумови нису били прегласни.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Sat Mar 21, 2020 9:41 pm

    паће wrote:

    Нешто визуелних ствари је мазнуто од Линча (напокон, не могу много да одмакну од његових црва, мале Алије и општег изгледа барона, мада је Линчов изгледао још перверзније) али и из видео игре, оне прве: летење орнитоптером кроз кланац је преписано оданде.

    I Harkoneni su crveni kao kod LInča. Kod Herberta su Harkoneni plavi, a Atreidi su zeleni. Atreidski soko je crven!


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Sat Mar 21, 2020 11:03 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali 220px-Scanners


    Tipičan rani film velikih reditelja. Prosek, ali primećuješ obrise veličine koja nadolazi. Holivud nepravedno zapostavio Majkla Ajronsajda.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Sat Mar 21, 2020 11:11 pm

    како бре запоставио, играо је у једном од најбољих филмова - старшип труперс
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Sat Mar 21, 2020 11:13 pm

    Uh možda je Kronenbergov prosek...

    Slažem se za Ajronsajda.
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Sat Mar 21, 2020 11:21 pm

    (шалим се)
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Sun Mar 22, 2020 5:20 am

    Pa izvrstan je Ajronsajd u Trupersima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39810
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by паће Sun Mar 22, 2020 10:05 am

    Летећи Полип wrote:
    паће wrote:

    Нешто визуелних ствари је мазнуто од Линча (напокон, не могу много да одмакну од његових црва, мале Алије и општег изгледа барона, мада је Линчов изгледао још перверзније) али и из видео игре, оне прве: летење орнитоптером кроз кланац је преписано оданде.

    I Harkoneni su crveni kao kod LInča. Kod Herberta su Harkoneni plavi, a Atreidi su zeleni. Atreidski soko je crven!

    Фрегату су добро решили, за нијансу боље него Линч - изгледа као да је неко узео дужи комад обале са све доковима и смотао га лабаво.

    Синоћ сам кренуо да гледам наставак, "Децу Дине". Пичка им материна смрдљива, уклонили су све трагове Чеха, заменили глумицу која игра Џесику, оног лика што игра Стилгара... а и ова Барбора шти игра Чани се сад зове Барбара. Рибе које играју Алију и Ганиму су толико сличне, тачно мода те године, да мора добро да се гледа која је која. Из лика који игра Лета Другог цури енглештина и оставља траг. Ово више личи на генеричку СФ серију из тих година него на Дину. Јесте, има довољно остатака из првог дела (сценографија за сук, 3д модели дворца, црва и летилица) да се штимунг пренесе... ал' јеботе ако сте у првом делу претерали са плаветнилом очију (а и то је требало прочитати, вели Херберт беоњаче, не зеницее!), нисте баш морали да га скроз склоните у другом.

    Мисссим није лоше, ал' могли су да га ураде много боље за исте паре.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Sun Mar 22, 2020 10:48 am

    Летећи Полип wrote:Poslednji film koji ste (ponovo) gledali 220px-Scanners


    Tipičan rani film velikih reditelja. Prosek, ali primećuješ obrise veličine koja nadolazi. Holivud nepravedno zapostavio Majkla Ajronsajda.

    Ako si mislio na Kronenbergov prosek - možda, mada je film izuzetna politička alegorija, do koje je put popločan možda B-movie trešom i lošom glumom glavnog glumca. Pa ipak, jezivosti mu ne nedostaje. Poslednja scena je neverovatan stepen ludila, to neće nikada biti dosegnuto.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Sat Mar 28, 2020 8:06 pm

    Dylda je izuzetan film. Ne znam koliko je za doba korone, pošto ujeda za dušu i na momente je toliko intenzivan da ga je teško gledati. Negde blizu početka filma se desi nešto posle čega mnogi verovatno i odustanu (ta scena je fenomenalna, da budem jasan), ali treba nadvladati šok i produžiti s gledanjem.
    Film je još sjajno snimljen, boje su fantastične i to je sve likovno fenomenalno. Ponekad se čovek izgubi, ne može odmah da shvati zašto se nešto dešava i to još daje filmu na snazi. Kantemir Balagov je supertalentovani mladi ruski reditelj (1991. godište), koji u svom praktično drugom filmu pokazuje i zavidan nivo veštine. Glumci su takođe odlični, ceo ansambl.

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali 006dc17b_medium
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Mar 30, 2020 12:42 am

    Pogledao na teveu drugi put Once upon a time... i uhvatio sam sebe kako mislim “ček ovo nije tolko lošo ko prvi put”. Sad se osećam prljavo, kao kad se rastrezniš posle pijanog seksa sa debelom Engleskinjom sa kojom si udarao po Jegermajsteru i pivu dok vas nisu izbacili iz kafane.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Sat Apr 11, 2020 2:14 am

    gledao Snowpiercera prvi put, valjda sam tek sad zvanično postao Burunđanin.

    mnogo sam uživao u filmu, mislim da će scena sa otvaranjem vrata iza kojih su maskirani sekiraši dugo da ostane sa mnom. boss fight je bio razočaranje, nekako sam se više nadao nekom čarobnjaku iz Oza nego smaraču Edu Harisu u penjoaru. ali gledaću ja ovo opet, 100%.
    zvezda je zivot

    Posts : 6957
    Join date : 2014-11-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by zvezda je zivot Sat Apr 11, 2020 1:54 pm

    ako nisi gledo pogledaj dzokera obavezno. s ovim sranjima sa sismisima je jos znakovitiji nego prosle godine. nasa gernika.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Sat Apr 11, 2020 1:57 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Tue Apr 14, 2020 9:08 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali An_Officer_and_A_Spy_poster


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Nino Quincampoix Wed Apr 15, 2020 12:58 am

    Jel dobar? Skinuo sam al me nešto mrzi da ga načinjem.
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Wed Apr 15, 2020 1:10 am

    Interesantan, ali ništa posebno.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Apr 15, 2020 1:53 am

    jel gledao neko od vas spanski The Platform (2019)?

    Ja poceo i posle pola sata mi se smucilo. Bukvalno sam se osecao fizicki lose.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4298
    Join date : 2016-09-29

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed Apr 15, 2020 2:01 am

    imal na forumu simpatizera dinamicnog dua Hélène Cattet & Bruno Forzani, da preporuci nesto slicno njihovim blokbasterima (amer/the strange color of your body's tears/let the corpses tan)?


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Wed Apr 15, 2020 4:46 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali 220px-Section_sp%C3%A9ciale


    Odličan. Najbolji Gavrin film, a Gavra je dobar reditelj.


    Mada se mora priznati da je vremenom počeo da posustaje.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Fri Apr 17, 2020 8:53 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Img_0550


    Čita se Jovo, bistri se Francuska...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Apr 18, 2020 6:02 am

    The Last Seduction (1994).

    Ako je Linda Fiorentino za Holivud ono što je Milan Pavkov za Zvezdu, ovaj film je njena utakmica protiv Liverpula. Kako ona za ovo nije dobila Oskara meni nikada neće biti jasno. Savršeno je odigrala sociopatu koji brutalno iskorišćuje muškarce koji je uglavnom potcenjuju, kao što obično potcenjuju lepe žene. U ovom filmu sex appeal bukvalno curi iz nje u svakom kadru. Bonus point za film je što za njen lik nema pokajanja u poslednjoj trećini, nema jao neću više ovako daj da se smirim, pustili su sociopatu da ide jako do samog kraja. To se retko dogadja kad je protagonista žena, zato je ovo tako osvežavajuće dobro.

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Last_hx5DR8H_600

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 1:53 pm