Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    jugoslavija - od nemila do nedraga

    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Erős Pista Sat Jan 18, 2020 11:57 pm

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Sun Jan 19, 2020 12:05 am

    pa brendirace je neka tamjan mlekara, npr onog iz 18 veka stamatovica.
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Sun Jan 19, 2020 12:09 am

    i kako moje pominjanje jogurta nema veze sa temom, aludirao sam na to da postoji stvarna simbolika jogurta, i to stravicna, u odnosu na kolindinu sprdnju i lupetanje.
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Erős Pista Sun Jan 19, 2020 12:27 am

    Jer tvoji sagovornici to ne znaju? Nisu nikad culi za jogurt revoluciju? Ili su zaboravili pa ih podsecas? Koji je potez u jezickoj igri tvoj post? Pritom, uopste se njje pricalo o "simbolici jogurta".

    Veruj mi, deset puta sam procitao tvoj post i postove koji su mu prethodili i nisam uspeo nikakvu smislenu rrkonstrukciju da napravim. Kome odgovaras? U koji se rukavac razgovora ukljucujes?

    Izgleda kao da uopste ne razgovaras sa drugima, nego uhvatis rec dve (u ovom konkretnom slucaju "jogurt"), i onda se nastavis sopstvenim monologom. To ti se desava cesto u poslednje vreme, zato ti skrecem paznju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jan 19, 2020 12:30 am

    ko hoce da prica o kolindinom jogurtu mora prvo da prica o jogurt revoluciji, because yogurt  jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 1844795956
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Sun Jan 19, 2020 12:39 am

    гарашанин, чарторијски и зах тужно гледају у јогурт као "почетак пројекта велике србије"

    уље на платну
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by No Country Sun Jan 19, 2020 1:25 am

    William Murderface wrote:Jer tvoji sagovornici to ne znaju? Nisu nikad culi za jogurt revoluciju? Ili su zaboravili pa ih podsecas? Koji je potez u jezickoj igri tvoj post? Pritom, uopste se njje pricalo o "simbolici jogurta".

    Veruj mi, deset puta sam procitao tvoj post i postove koji su mu prethodili i nisam uspeo nikakvu smislenu rrkonstrukciju da napravim. Kome odgovaras? U koji se rukavac razgovora ukljucujes?

    Izgleda kao da uopste ne razgovaras sa drugima, nego uhvatis rec dve (u ovom konkretnom slucaju "jogurt"), i onda se nastavis sopstvenim monologom. To ti se desava cesto u poslednje vreme, zato ti skrecem paznju.
    Дочим, Гари, да си се уместо за јогурт уватио усташа, све би итекако било у реду. Не би те тркељисао Модератор Мунди.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by ficfiric Sun Jan 19, 2020 1:37 am

    AZ-5 wrote:postoji stvarna simbolika jogurta, i to stravicna

    Stravicna? Sta mislis o CG jogurtasima?


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Erős Pista Sun Jan 19, 2020 1:41 am

    No Country wrote:
    William Murderface wrote:Jer tvoji sagovornici to ne znaju? Nisu nikad culi za jogurt revoluciju? Ili su zaboravili pa ih podsecas? Koji je potez u jezickoj igri tvoj post? Pritom, uopste se njje pricalo o "simbolici jogurta".

    Veruj mi, deset puta sam procitao tvoj post i postove koji su mu prethodili i nisam uspeo nikakvu smislenu rrkonstrukciju da napravim. Kome odgovaras? U koji se rukavac razgovora ukljucujes?

    Izgleda kao da uopste ne razgovaras sa drugima, nego uhvatis rec dve (u ovom konkretnom slucaju "jogurt"), i onda se nastavis sopstvenim monologom. To ti se desava cesto u poslednje vreme, zato ti skrecem paznju.
    Дочим, Гари, да си се уместо за јогурт уватио усташа, све би итекако било у реду. Не би те тркељисао Модератор Мунди.


    Zamolio sam te da se zaobilazimo, ali nisi izdrzao.

    Hajde sad objasni to "hvatanje za ustase". O cemu je rec?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Sun Jan 19, 2020 1:50 am

    Samo za brata AZ-a u Jovu,

    На Искри сам већ писао о Угарској (1867-1918) као о дискримнаторној држави која је, вишедеценијском асимилационом политиком, успела да смањи удео Срба у Војводини са 59 одсто (1784), на 34 одсто (1910), планирајући да их до 1947. буде – нула одсто (овде 268).

    Ако сте ушли у воз у Загребу, кондуктер вам је на мађарском тражио да покажете карту. А ако га нисте разумели, он би вас могао једноставно избацити из воза – као што се и дешавало Стјепану Радићу, који из протеста није желео да у Загребу прича на мађарском.


    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Sun Jan 19, 2020 2:02 am

    Нешто од тога се може видети и из податка да је, током четвородневне априлске операције, на радију емитована борбена песма из Првог светског рата „Стани, стани пасја Србијо!“ (овде 29). „Не знате ви те Србе!“, говорио је с презиром и Кања, мађарски министар спољних послова, Немцима 1937. (овде 203).

    Ne zna ih svabo ali zna ih brat AZ


    Уместо Нови Сад било је дозвољено само Újvidék, уместо Суботица само Szabadka, уместо Бачка искључиво Délvidék (евентуално Bácsvidék; 51; 52). Сви називи школа замењени су мађарским (51), а из Мађарске је доведено 1.300 учитеља (54). Уништена и уклоњена је сва „србо-четничка школска литература“ (55). Срби су имали само једну средњу школу у НС – „Мађарску краљевску гимназију на српском наставном језику“. Али, од 26 наставника, свега њих деветоро били су Срби (55).
    Србима је експроприсано 150.000 јутара земље (јутро је 0,57 ha) у корист мађарских аграрних интересената и мађарске државе (63). Интензивно је рађено на образовању „Мађарске православне цркве“. Све је то предузимано да би се „потпуно елиминисали трагови живљења ових крајева под двадесеттрогодишњом српском окупацијом“, како је стајало у образложењу увођења Војне управе (11.4.–4.8.1941; 31), односно да би се „мађарска историја у овим крајевима наставила тамо где је прекинута 1918“, како је то објаснио министар унутрашњих послова, Керестеш-Фишер (76; в. и 78).

    Zato, zivela KPJ

    Србима је толико било лепо у Угарској, да је чак и руководство КП у Војводини 1945. – а за комунисте се тада све пре може рећи него да су српски националисти – изражавајући „расположење српског живља“ захтевало да се из Југославије морају протерати сви Мађари

    Ja tebe brate AZ-e u Jovu potpuno podrzavam da nastavis podrsku KPJ u Vojvodini.
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by No Country Sun Jan 19, 2020 2:19 am

    William Murderface wrote:
    No Country wrote:
    Дочим, Гари, да си се уместо за јогурт уватио усташа, све би итекако било у реду. Не би те тркељисао Модератор Мунди.


    Zamolio sam te da se zaobilazimo, ali nisi izdrzao.

    Hajde sad objasni to "hvatanje za ustase". O cemu je rec?
    Слабо ти ради игноре опција. О “хватању за усташе” види топик Црна Гора, тамо се практикује у највеће.
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Erős Pista Sun Jan 19, 2020 2:38 am

    Pa nisam te stavio na ignor jer sam mislio da nece biti potrebe. A ovo "hvatanje za ustase" - nisam te pitai gde je, nego sam te pitao da objasnis sta po time podrazumevas. Kako je razgovor na CG topiku slican razgovoru ovde? Na osnovu cega ih poredis?

    Ono sto sam ja tamo video jeste da si po obicaju pao s Marsa na topik, ultimativno zahtevao da ti se objasni kakve veze ima Bujanec sa Crnom Gorom, i to ne jednom, nego dvaput, a implicirajuci da nikakve veze i nema. Kada ti je ta veza medjutim jednostavno, jasno i nedvosmisleno objasnjena, poceo si da se pravis blesav i pricas u zen koanima ("tako se igra ta igra"), umesto da priznas da si se zaleteo.  Ali da je tu kraj, to bi jos bilo i super, ali naravno nije, jer ti naprosto ne znas da stanes. Umesto toga dolazis na ovaj topik da kmecis o "hvatanju za ustase", praveci se blesav na cinjenicu da su ti sagovornici jasno pokazali u cemu je stvar.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by No Country Sun Jan 19, 2020 2:41 am

    Мора бити да је све баш тако.

    Ово око заобилажења: немам бре шта да заобиђем.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Erős Pista Sun Jan 19, 2020 2:43 am

    Opet smo presli na zen koane. Ocekivano.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bluberi Sun Jan 19, 2020 3:12 am

    Da se ne ponavljam, ali ovde se radi o poverenju, ako ti NoKantri misliš da je tvoja pozicija teža, ja ti mogu reći da grešiš, i da ne razmišljaš izvan kutiije, iako ti to ni u ludilu ne bi prihvatio, ali što se mene tiče tako je jer kada se u raspravi pozivaš na moral i samim tim sebe uzdižeš, a ni posle toliko godina ne verovati ljudima da misle ono što napišu je s onu stranu poverenja, jer ponavljam o tome se ovde radi.
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by No Country Sun Jan 19, 2020 4:34 am

    Убиј ме, Блубери, ако те ишта разумем. Има нешто што је старије од поверења, а то је интегритет. Без интегритета нема ни поверења. И ја се у расправи не позивам на морал него на истину.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bluberi Sun Jan 19, 2020 5:24 am

    Na primeru prve deklaracije ti si izveo istinitost njihove tvrdne o velikosrpskom nacionalizmu ne ulazeći u motive raznorodnih podskupova, Nije te to zanimalo, jer uostalom zašto bi to tebi bilo važno. Ne ulazeći u empirističku slepu ulicu, većina nas se na svakodnevnon nivou sudara sa srpskim nacionalizmom, tako da je nama možda važnija ta relacija, a da tebi izmiče ta dinamika srpskog nacionalizma i oko srpskog nacionalizma. Ne zanima te dinamika bivših liberala i bivših radikala, a sada i nato demokrata, i da li je nato šifra moći ili igranka-i konje ubijaju, zar ne, i kako na to reaguju naprednjaci, hoće li se na kraju venčati liberali i nosioci velikosrpskog nacionalizma, i šta to znači?  ne zanima te jer si to podveo pod kodno ime Beba (koji jeste glavni link) i otpisao nas kao tupane, jer jebiga ti bolje od nas znaš sve o velikosrpkom nacionalizmu.

    Istina?
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by No Country Sun Jan 19, 2020 6:07 am

    Па не баш комплетна. Нисам вас отписао као тупане, и врло добро знам да све ово осећате и познајете неупоредиво боље од мене. “Кодно име Беба” је овде више било у функцији дотичне фантазије о крају српског национализма, но је та расправа јако брзо (и знаковито, т.ј. неминовно) регресирала у право пепепејско србовање, са све добацивањем са галерије и нужним ловом на усташе. Ја капирам да то тако мора и да никако другачије и не може бити, када год полети какав дрон или нам “отимају светиње”, наиђе каква годишњица Олује или Милосрдног анђела и сл. Капирам. Ал’ ме то ни најмање не спречава да вас подсетим како се ђаво настанио управо ту, у том неподношљиво лаком настављању старог наратива, кад год се укаже прилика/ потреба. Ту се та ствар заглавила, и ту ће се и одглавити. Једног дана.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bluberi Sun Jan 19, 2020 6:47 am

    Kodno ime Beba je bilo oznaka za grupe koje kritikuju srpski nacionalizam izvan Vučića, jer se on samo zbog rejtinga pravi da je nacionalista, a u stvari krvari u borbi protiv opozicionog velikosrpskog projekta. To su finese koje ti promiču.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bluberi Sun Jan 19, 2020 7:10 am

    Nevezano za ovu diskusiju, ali možda i nije.
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by No Country Sun Jan 19, 2020 7:18 am

    Да, Блубери, финесе ми промичу. Него реци ми да у битном нисам у праву.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by паће Sun Jan 19, 2020 8:49 am

    AZ-5 wrote:pa jogurt je vazan za razbijanje jugoslavije i pocetak projekta velika srbija, zar ne. i to istinski vazan, a ne kao u bulaznjenjima kgk.

    Није вазан, никад се није паковао у вазе. Нисам гледао изблиза, а ни издалека, но тад је био избор само између пластике од 0,2 и тетрапака од пола литре, терцијум нон ест диспрдандум.

    KinderLad wrote:ko hoce da prica o kolindinom jogurtu mora prvo da prica o jogurt revoluciji, because yogurt  jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 1844795956

    Море ја бих му тај јогурт набио на главу, јер предање.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Sotir Sun Jan 19, 2020 10:36 am

    Паће, прескочио си оно тетраедар паковање, мање од не знам колико и веће од литар. То је било пре тетрапака. Понекад још увек видим оне шестоугаоне гајбице за то паковање, вечне су као саксије.
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by паће Sun Jan 19, 2020 12:00 pm

    Sotir wrote:Паће, прескочио си оно тетраедар паковање, мање од не знам колико и веће од литар. То је било пре тетрапака. Понекад још увек видим оне шестоугаоне гајбице за то паковање, вечне су као саксије.

    То и јесте тетраедар, зато се звало тетрапак. За јогурт од пола литре, за млеко од литре. А било је и воћног млека, мада не код нас, то сам пробао у Шибенику, уопште није било лоше.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 8 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 9:28 pm