Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    seoba naroda

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by kondo Sat Nov 14, 2020 7:08 pm

    jedi bre govna, malo si se bio primirio zbog tranpa


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Janko Suvar

    Posts : 7712
    Join date : 2019-06-06

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Janko Suvar Sat Nov 14, 2020 7:10 pm

    nisi me razumeo, al dobro kreni odmah sa psovanjem, nemoj prvo da pokusas da razumes seoba naroda - Page 22 1399639816
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by kondo Sat Nov 14, 2020 7:10 pm

    pa nije to psovanje


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Sat Nov 14, 2020 7:14 pm

    Šta znam...
    Ja recimo mogu da zamislim neki širok anti-imigrantski i anti-muslimanski pokret u budućnosti koji neće biti fašistički, dakle neće biti antisemitski, niti etničko-nacionalistički, niti rasistički, niti mizogin, pa možda čak ni konzervativan. Dakle neće biti pravi fašizam u onom starom dobrom smislu, a opet će biti sposoban za ozbiljnu svinjariju.

    Ne kažem ništa definitivno. Ovo je samo mogući scenario.

    (Ovo se donekle nadovezuje na moj topic o Danskoj.)


    Last edited by zelje on Sat Nov 14, 2020 7:18 pm; edited 1 time in total
    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Sat Nov 14, 2020 7:18 pm

    Летећи Полип wrote:Ja ću biti malo Sima umesto Sime ovde.





    (14:34) - (16:54)


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Sat Nov 14, 2020 7:24 pm

    Vojvoda @ 16:14
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50252
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Nov 14, 2020 7:37 pm

    zelje wrote:Šta znam...
    Ja recimo mogu da zamislim neki širok anti-imigrantski i anti-muslimanski pokret u budućnosti koji neće biti fašistički, dakle neće biti antisemitski, niti etničko-nacionalistički, niti rasistički, niti mizogin, pa možda čak ni konzervativan. Dakle neće biti pravi fašizam u onom starom dobrom smislu, a opet će biti sposoban za ozbiljnu svinjariju.

    Ne kažem ništa definitivno. Ovo je samo mogući scenario.

    (Ovo se donekle nadovezuje na moj topic o Danskoj.)

    Anti-muslimanski pokret u 1 Srbiji koji nece biti fasisticki?
    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Sat Nov 14, 2020 7:39 pm

    Niti etno nacionalistički, pa možda ni konzervativan.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Sat Nov 14, 2020 7:53 pm

    Mór Thököly wrote:
    zelje wrote:Šta znam...
    Ja recimo mogu da zamislim neki širok anti-imigrantski i anti-muslimanski pokret u budućnosti koji neće biti fašistički, dakle neće biti antisemitski, niti etničko-nacionalistički, niti rasistički, niti mizogin, pa možda čak ni konzervativan. Dakle neće biti pravi fašizam u onom starom dobrom smislu, a opet će biti sposoban za ozbiljnu svinjariju.

    Ne kažem ništa definitivno. Ovo je samo mogući scenario.

    (Ovo se donekle nadovezuje na moj topic o Danskoj.)

    Anti-muslimanski pokret u 1 Srbiji koji nece biti fasisticki?
    U 1 Danskoj. seoba naroda - Page 22 4101625831
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Јанош Винету Sat Nov 14, 2020 8:40 pm

    Као рецимо прогресивни хомосексуалац анти-исламиста и исламофоб, Пим Фортијн?
    Или Херт Вилдерс?
    Прогресивна, пристојнити исламофобија?
    Има тога већ 10 година, исламофобија са позиција средње класе.
    У Холандији је то прво било заправо отелотворено, идеја је прешла у реализацију у виду политичке партије.

    Сличне позиције преузели су Финској и Шведској, сад се спушта на Данску.
    Норвешка је имала такву партију али је она маргинална.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    boomer crook

    Posts : 36995
    Join date : 2014-10-27

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by boomer crook Sat Nov 14, 2020 8:48 pm

    nemojte da linkujete taj sajt ovde. nisam paranoican ali sam cuo da se prate ti linkovi. mislim znamo s kakvim glavama imamo posla.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Sat Nov 14, 2020 8:49 pm

    Ja u Srbiji bogami znam dosta ljudi koji su na relaciji Danas-Vreme-N1, ali veruju u bukvalno svaku konspirologiju vezanu za muslimane, migrante, dolazeći kalifat, šerijat itd.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by kondo Sat Nov 14, 2020 8:58 pm

    zakuni se


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Sat Nov 14, 2020 9:01 pm

    U šta?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by kondo Sat Nov 14, 2020 9:03 pm

    u šta hoćeš, da je to istina. 

    jedini takav čovek koga znam je džoni samardžić a i njegov odgovor na pitanje zašto se glupiraš je prilično očekivan - mrzim zelene.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Sat Nov 14, 2020 9:06 pm

    Ne govorim u celebritijima.

    Slažem se da srpska intelektualna scena nije stigla do liberalne islamofobije.


    (Doduše dodao bih i Shredija Ćirkovića.)
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by kondo Sat Nov 14, 2020 9:11 pm

    e to nisam još video/čuo, mada me ne bi iznenadilo da pregazi svoju ružnu prošlost.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50252
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Nov 14, 2020 9:50 pm

    zelje wrote:Ja u Srbiji bogami znam dosta ljudi koji su na relaciji Danas-Vreme-N1, ali veruju u bukvalno svaku konspirologiju vezanu za muslimane, migrante, dolazeći kalifat, šerijat itd.

    Ma sigurno, posebno Danas i Vreme...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50252
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Nov 14, 2020 9:52 pm

    Mislim, N1 je, ono, trecina zemlje, tako da to nije fokus grupa za bilo sta
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by паће Sat Nov 14, 2020 9:54 pm

    Mór Thököly wrote:Mislim, N1 je, ono, trecina zemlje, tako da to nije fokus grupa za bilo sta

    А кад је боље, кад је та група већа или мања?

    Мени то није ишло у главу, фокус на целу групу. Ухватиш 1 лика па изоштраваш на њега. Много је цела група, не мере то.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Janko Suvar

    Posts : 7712
    Join date : 2019-06-06

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Janko Suvar Sun Nov 15, 2020 2:15 am

    Marius Lăcătuș wrote:pa nije to psovanje
    da probam opet cisto razumevanja radi.

    pola moje famlije su interno raseljena lica sa Kosova, dakle izbeglice i trpe na slican nacin netrpeljivost i nerazumevanje tu gde su dosli. Iz njihove perspektive svaki Srbin s Kosova je prodao kucu Siptarima za milion evara, i vec ima neku vezu u, sto kazu priuceni boljsevicki kartografi, uzoj Srbiji, da im nadje drzavni posao preko veze. 

    U nekim slucajevima, ljudi udju u full onaj retard zli gari moud, pa kazu, da je to drugojacija, turska kultura i da se oni ne mogu uklopiti u novu sredinu ili da su vremenom postali (najgora stvar dakle kojom se moze postati ) Siptari. 

    Ima siguran sam ovde ljudi koji ce reci, da su slicno tretirani Srbi Krajisnici u ono vreme. 

    Ja dakle mislim (mogao bih i da tvrdim) da taj problem sa "migrantima" nije do rasizma i islamofobije, nego do nemogucnosti drustva za bazicnu solidarnost i za nemanje javnih institcija kroz koje bi se izrazila ta solidarnost. A dokaz mi je je li sto ih je isto toliko boleo kurac za nesrecu pripadnika iste rase, naroda i vere.

    Steko sam utisak da mislis da je ovo moje nekako protiv sirijskih izbeglica, a nikako nije, pa da kazem.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50252
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Nov 15, 2020 2:35 am

    Janko Suvar wrote:
    Marius Lăcătuș wrote:pa nije to psovanje
    da probam opet cisto razumevanja radi.

    pola moje famlije su interno raseljena lica sa Kosova, dakle izbeglice i trpe na slican nacin netrpeljivost i nerazumevanje tu gde su dosli. Iz njihove perspektive svaki Srbin s Kosova je prodao kucu Siptarima za milion evara, i vec ima neku vezu u, sto kazu priuceni boljsevicki kartografi, uzoj Srbiji, da im nadje drzavni posao preko veze. 

    U nekim slucajevima, ljudi udju u full onaj retard zli gari moud, pa kazu, da je to drugojacija, turska kultura i da se oni ne mogu uklopiti u novu sredinu ili da su vremenom postali (najgora stvar dakle kojom se moze postati ) Siptari. 

    Ima siguran sam ovde ljudi koji ce reci, da su slicno tretirani Srbi Krajisnici u ono vreme. 

    Ja dakle mislim (mogao bih i da tvrdim) da taj problem sa "migrantima" nije do rasizma i islamofobije, nego do nemogucnosti drustva za bazicnu solidarnost i za nemanje javnih institcija kroz koje bi se izrazila ta solidarnost. A dokaz mi je je li sto ih je isto toliko boleo kurac za nesrecu pripadnika iste rase, naroda i vere.

    Steko sam utisak da mislis da je ovo moje nekako protiv sirijskih izbeglica, a nikako nije, pa da kazem.

    Krivo je drustvo  seoba naroda - Page 22 1861198401

    Da je nesto, daleko bilo, krenulo po zlu, i da su svi Slovaci iz Vojvodine morali da se "vrate" u Slovacku, sta mislis kako bi ih gledali. Krenulo bi od prečvrstog " t' " pa nadalje...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50252
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Nov 15, 2020 2:37 am

    Uostalom, imaš onolike tekstove kako Ozije tretiraju u "Zapadnoj Nemačkoj" - kao poluretardirane siromašne rođake sa posebnim potrebama.
    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Sun Nov 15, 2020 3:08 am

    Janko Suvar wrote:
    Ja dakle mislim (mogao bih i da tvrdim) da taj problem sa "migrantima" nije do rasizma i islamofobije, nego do nemogucnosti drustva za bazicnu solidarnost i za nemanje javnih institcija kroz koje bi se izrazila ta solidarnost. A dokaz mi je je li sto ih je isto toliko boleo kurac za nesrecu pripadnika iste rase, naroda i vere.


    Šule, jako je teško biti solidaran u vreme oskudice. Kad je berićet onda i nekako, ali kad se steže kaiš onda nikako.


    Time rečeno, Srbija je u ono vreme ipak pokazala solidarnost. Usred sankcija i krize su primljene stotine hiljada ljudi iz okolnih zemalja. I još na to dodaj 10k Kineza onako niotkuda. Druga stvar je što su ljudi koji su dolazili ovde očekivali ne znam šta. Nije se imalo za više.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by паће Sun Nov 15, 2020 9:18 am

    Има ту неколико појава које се некад чудно поклапају.

    Први талас избеглица деведесетих су били они са бољим пословним и другим везама, и парама. Они су најлакше дигли сидро, најлакше се снашли, и немајући шта друго, почели да се баве бизнисом. Знам неколико таквих овде, и некако ми се чини да су били најмањи проблем и имали најмање проблема.

    Имаш оне који су се сместили код/преко родбине из осме офанзиве. Ту се већ понавља прича као са овима који су их дочекали, да су имали много јаче везе којегде. Ево у целом посератном периоду до данас имали смо два или три градоначелника да су били Лале, остало брђани, што рођени што друга или чак трећа генерација. Чак је и за место начелника клинике више важио родослов, па виђен стручњак не буде постављен јер је ту већ један из босанског села, осредњи студент (и то није успео да заврши овде него негде јужније). Ишло дотле да је 1 херцеговачко село било изузето од нестанака струје деведесетих, јер су наводно на истој линији са болницом (која уопште није на ту страну града).

    Тј нису домороци имали примедбу што су ови дошли, но што су одмах преузели власт и не пуштају дан дањи (мислим да су нам последња три градоначелника и сада Херцеговац па Личанин па опет Херцеговац или обратно).

    Е у таквој атмосфери, кад наиђе следећи талас, јасно је с каквим одушевљењем буду дочекани. Не због тога шта су и какви су, него због својих претходника.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    seoba naroda - Page 22 Empty Re: seoba naroda

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 5:27 pm