Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    feminizam i prikljucenija

    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Xexoxical Endarchy Sat Aug 24, 2019 12:50 pm

    disident wrote:Meni najbolja kompilacija i lik iz serijala
    svako sa levice je bar jednom imao taj revolution, jes ti citao bakunjina momenat 
    sjajno. upisao sam se na 'hail satan, hssssss' feminizam i prikljucenija - Page 31 1233199462


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Sat Aug 24, 2019 12:54 pm

    ja sam se samo prikljucio posto sam video da su u madjarskoj zabranili te rodne studije i proglasili ih ideologijom

    ja umro od smeha

    a tebi dzaba svi ti klipovi i alfa/macho/gej analize disi ako nisi jebo ili bio jeban. msm stogod tebe pali i radi


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    disident

    Posts : 15075
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Sat Aug 24, 2019 2:10 pm

    Ja sam aseksualna devica mr Pink, da li bi hteli  da mi pomognete svojom masovnim životnim iskustvom i znanjem wink wink


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    паће

    Posts : 40172
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by паће Sat Aug 24, 2019 2:25 pm

    disident wrote:Ja sam aseksualna devica mr Pink, da li bi hteli  da mi pomognete svojom masovnim životnim iskustvom i znanjem wink wink

    А не, нећемо сад са родно погрешним изразима. Ти можеш да будеш девац.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    disident

    Posts : 15075
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Sat Aug 24, 2019 2:27 pm

    Ja cu da budem šta god mr big poželi


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Sat Aug 24, 2019 2:30 pm

    feminizam i prikljucenija - Page 31 69037383_2403538406555300_8845434534217383936_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQnVm5YUIeGpVehtpJJFmLRAo2t6t3-29BLqfLv6ecgc8UfGcG-5qZU40zgmMblnP_g&_nc_ht=scontent.fbeg4-1




    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Sat Aug 24, 2019 6:56 pm

    ta istorija nasilja pocinje od kurca jebiga. prva drustva su nastala na silovanjima i otimacini zena

    u grckoj i rimskoj motologiji je to jedno opste mesto. pogledaj na olimpu sta se desava, musko zskiva, a zeMsko se snalazi. rim su podigli tako sto su doslovno isli i silovali okolna plemena

    e sad, sta je tu toksicno danas...nabijanje na kurac sigurno nije


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    disident

    Posts : 15075
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Sat Aug 24, 2019 7:37 pm

    feminizam i prikljucenija - Page 31 4159171962


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4335
    Join date : 2016-09-29

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sat Aug 24, 2019 7:49 pm

    [Chorus: Dr. Dre & MC Ren]
    I started this gangsta shit
    And this the motherfuckin thanks I get?
    I started this gangsta shit
    And this the motherfuckin thanks I get?


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Sat Aug 24, 2019 8:10 pm

    feminizam i prikljucenija - Page 31 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by lalinea Sun Aug 25, 2019 9:08 am

    Creepy Uncle wrote:
    Onda je i moguće da ih ima 400. Međutim, nije protiv njih zakon, jer bi one to najradije skinule. 


    Zašto odbijaš mogućnost da u toj grupi ima svega i svačega? Tipa, žena koje su prihvatile radikalni islam iz političkih razloga? Potom, žena koje su ponikle u tradicionalnom okruženju i za koje je pokrivanje lica izraz pristojnosti? Nisu te žene otete i silom tako odevene, njima je majka rekla da je pokrivanje lica izraz skromnosti. Hoću da kažem - hajde da ne pretpostavljamo šta te žene misle i očekuju od društva, ili, da budem malo Matija Medenica, hajde da mi muškarci manje poretpostavljamo šta žene žele. Ti si redukovao burku na muško nasilje i rekao da tu nema diskusije. Nema ako prihvatimo tvoju redukciju.

    Nego, hajde da prihvatimo da bi najradije skinule, šta misliš - da će uživati u policijskom ponižavanju i srećno plaćati kaznu? Koliko pratim polemiku oko ovoga, osim tebe niko u Evropi nema dilemu oko Vildersovih namera, boli njega kurac za emancipaciju muslimanki, to je za njega mera diskriminacije i to je jedini cilj ovog zakona. Od kada se emancipacija postiže tako što kažnjavaš žrtvu, to je ono što pitam deset godina, i ne dobijam odgovor.
    ('ako me se sete, sete se...' post)
    kasnim na raspravu o zabrani burki, ali moram i ja da se osvrnem na tu prvu raspravu od pre desetak godina, jer mi je to jedan od emotivnijih forumskih momenata. Da rezimiram sta sam tada pokusavala da kazem, a skroz je aktualno i danas:

    1) vrlo je arogantno biti tako ubedjen da znas sta sve zene na svetu misle i zele. i zasto u toj aroganciji stati na burki? zasto ne reci isto i za hijab? "simbol opresije, nema sanse da bi neka zena to samovoljno nosila! zar joj nije vrucina - ko to ne bi skinuo na 40C?!"
    2) ako je neka zena u zapadnim zemljama primorana da nosi burku, guess what - kad zabranis burku na ulici, takve zene ce ostati kod kuce. ili ce, ako bas moraju da izadju, biti jos vise kinjene i psihicki maltretirane od strane muskarca koji joj sad namece burku. Ili poslate "nazad odakle su dosle" od strane oca/brata itd (iako su mozda i rodjene na zapadu). Koliki mentalni kapacitet je potreban da bi se shvatila jednostavna cinjenica da u slucajevima gde je burka sredstvo maltretiranja, zabrana burke ce prosto naterati zlostavljaca da nadje drugo sredstvo, a zenu dodatno kazniti? ovo je skroz isto kao kad se kaze "zasto zena ne ostavi muza koji je tuce kad joj zakon to dozvoljava". ajde...
    3) ovo sam bas pokusavala da objasnim tada, pre 10 godina: ja bih skroz bila za zakon o zabrani burki u npr Saudiskoj Arabiji. npr neko u snu zameni tu njihovu vrhusku sa nekom verzijom iz paralelnog univerzuma i oni sutradan donesu zakon da zene vise ne smeju da nose burke na ulici, da sve zene moraju da idu u skolu, da sve moraju da voze i slicno (karikiram, ali to je to). Ali zabraniti burku na zapadu, gde u zemlji imas nekoliko stotina zena koje nose burku je skroz druga stvar. drugaciji su motivi i drugacije su posledice: posledice trpi samo ta saka zena u odnosu na ukupnu populaciju, i posto vec jeste samo saka zena, lako je uciniti ih jos manje vidljivim (zabranom izlazenja na ulicu i slicno). a jasno je kao dan da motivi nemaju blage veze sa emancipacijom zena.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Ointagru Unartan Sun Aug 25, 2019 10:56 am

    lalinea wrote:
    ('ako me se sete, sete se...' post)
    kasnim na raspravu o zabrani burki, ali moram i ja da se osvrnem na tu prvu raspravu od pre desetak godina, jer mi je to jedan od emotivnijih forumskih momenata. Da rezimiram sta sam tada pokusavala da kazem, a skroz je aktualno i danas:

    1) vrlo je arogantno biti tako ubedjen da znas sta sve zene na svetu misle i zele. i zasto u toj aroganciji stati na burki? zasto ne reci isto i za hijab? "simbol opresije, nema sanse da bi neka zena to samovoljno nosila! zar joj nije vrucina - ko to ne bi skinuo na 40C?!"
    2) ako je neka zena u zapadnim zemljama primorana da nosi burku, guess what - kad zabranis burku na ulici, takve zene ce ostati kod kuce. ili ce, ako bas moraju da izadju, biti jos vise kinjene i psihicki maltretirane od strane muskarca koji joj sad namece burku. Ili poslate "nazad odakle su dosle" od strane oca/brata itd (iako su mozda i rodjene na zapadu). Koliki mentalni kapacitet je potreban da bi se shvatila jednostavna cinjenica da u slucajevima gde je burka sredstvo maltretiranja, zabrana burke ce prosto naterati zlostavljaca da nadje drugo sredstvo, a zenu dodatno kazniti? ovo je skroz isto kao kad se kaze "zasto zena ne ostavi muza koji je tuce kad joj zakon to dozvoljava". ajde...
    3) ovo sam bas pokusavala da objasnim tada, pre 10 godina: ja bih skroz bila za zakon o zabrani burki u npr Saudiskoj Arabiji. npr neko u snu zameni tu njihovu vrhusku sa nekom verzijom iz paralelnog univerzuma i oni sutradan donesu zakon da zene vise ne smeju da nose burke na ulici, da sve zene moraju da idu u skolu, da sve moraju da voze i slicno (karikiram, ali to je to). Ali zabraniti burku na zapadu, gde u zemlji imas nekoliko stotina zena koje nose burku je skroz druga stvar. drugaciji su motivi i drugacije su posledice: posledice trpi samo ta saka zena u odnosu na ukupnu populaciju, i posto vec jeste samo saka zena, lako je uciniti ih jos manje vidljivim (zabranom izlazenja na ulicu i slicno). a jasno je kao dan da motivi nemaju blage veze sa emancipacijom zena.

    Sve napisano je tacno, ali previdjas jednu stvar: pritisak na zene da nose burke ne dolazi samo od muza i porodice,  dakle od onih koji bi zenama bez burke mogli da zabrane da izlazi na ulicu. Nista manji pritisak dolazi od same ulice, ili na samoj ulici. U zemljama gde dolazi do retradicionalizacije i to neformalnog obavezivanja zena da se pokrivaju, upravno javna sfera, a ne domaca, igra glavnu ulogu. Primer na minijaturnom modelu drustva: u zenskim kampovima za izbeglice u Siriji, od kako su stigle bivse clanice islamske drzave, sve zene nose burke, neke svojevoljno, neke iz straha od maltretiranja. ( https://www.washingtonpost.com/world/middle_east/true-isis-believers-regroup-inside-refugee-camp-terrorize-the-impious/2019/04/19/a30d4986-556c-11e9-aa83-504f086bf5d6_story.html )  Poenta je u tome da za razliku od Saudijske Arabije ovde ne postoji zakon koji je zene tera da se pokrivaju, nema ni muzeva i oceva, vec samo javnog pritiska, koji je naravno jos veci tamo gde i muskarci u njemu ucestvuju. Slicna dinamika moze postoji na nivou citavog drustva (primer: Egipat), ali i na nivou naselja i skola u Evropi sa vecom koncentracijom muslimana.

    Da li zabrana nosenja burke moze da utice na tu dinamiku u javnoj sferi? Pretpostavljam da moze. Da li je ukidanje slobode oblacenja onim zenama zele da nose burke prevelika cena za oslobadanje drugih od javnog pritiska da nose burke? E to ne znam.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by lalinea Sun Aug 25, 2019 11:25 am

    Ointagru Unartan wrote:
    lalinea wrote:
    ('ako me se sete, sete se...' post)
    kasnim na raspravu o zabrani burki, ali moram i ja da se osvrnem na tu prvu raspravu od pre desetak godina, jer mi je to jedan od emotivnijih forumskih momenata. Da rezimiram sta sam tada pokusavala da kazem, a skroz je aktualno i danas:

    1) vrlo je arogantno biti tako ubedjen da znas sta sve zene na svetu misle i zele. i zasto u toj aroganciji stati na burki? zasto ne reci isto i za hijab? "simbol opresije, nema sanse da bi neka zena to samovoljno nosila! zar joj nije vrucina - ko to ne bi skinuo na 40C?!"
    2) ako je neka zena u zapadnim zemljama primorana da nosi burku, guess what - kad zabranis burku na ulici, takve zene ce ostati kod kuce. ili ce, ako bas moraju da izadju, biti jos vise kinjene i psihicki maltretirane od strane muskarca koji joj sad namece burku. Ili poslate "nazad odakle su dosle" od strane oca/brata itd (iako su mozda i rodjene na zapadu). Koliki mentalni kapacitet je potreban da bi se shvatila jednostavna cinjenica da u slucajevima gde je burka sredstvo maltretiranja, zabrana burke ce prosto naterati zlostavljaca da nadje drugo sredstvo, a zenu dodatno kazniti? ovo je skroz isto kao kad se kaze "zasto zena ne ostavi muza koji je tuce kad joj zakon to dozvoljava". ajde...
    3) ovo sam bas pokusavala da objasnim tada, pre 10 godina: ja bih skroz bila za zakon o zabrani burki u npr Saudiskoj Arabiji. npr neko u snu zameni tu njihovu vrhusku sa nekom verzijom iz paralelnog univerzuma i oni sutradan donesu zakon da zene vise ne smeju da nose burke na ulici, da sve zene moraju da idu u skolu, da sve moraju da voze i slicno (karikiram, ali to je to). Ali zabraniti burku na zapadu, gde u zemlji imas nekoliko stotina zena koje nose burku je skroz druga stvar. drugaciji su motivi i drugacije su posledice: posledice trpi samo ta saka zena u odnosu na ukupnu populaciju, i posto vec jeste samo saka zena, lako je uciniti ih jos manje vidljivim (zabranom izlazenja na ulicu i slicno). a jasno je kao dan da motivi nemaju blage veze sa emancipacijom zena.

    Sve napisano je tacno, ali previdjas jednu stvar: pritisak na zene da nose burke ne dolazi samo od muza i porodice,  dakle od onih koji bi zenama bez burke mogli da zabrane da izlazi na ulicu. Nista manji pritisak dolazi od same ulice, ili na samoj ulici. U zemljama gde dolazi do retradicionalizacije i to neformalnog obavezivanja zena da se pokrivaju, upravno javna sfera, a ne domaca, igra glavnu ulogu. Primer na minijaturnom modelu drustva: u zenskim kampovima za izbeglice u Siriji, od kako su stigle bivse clanice islamske drzave, sve zene nose burke, neke svojevoljno, neke iz straha od maltretiranja. ( https://www.washingtonpost.com/world/middle_east/true-isis-believers-regroup-inside-refugee-camp-terrorize-the-impious/2019/04/19/a30d4986-556c-11e9-aa83-504f086bf5d6_story.html )  Poenta je u tome da za razliku od Saudijske Arabije ovde ne postoji zakon koji je zene tera da se pokrivaju, nema ni muzeva i oceva, vec samo javnog pritiska, koji je naravno jos veci tamo gde i muskarci u njemu ucestvuju. Slicna dinamika moze postoji na nivou citavog drustva (primer: Egipat), ali i na nivou naselja i skola u Evropi sa vecom koncentracijom muslimana.

    Da li zabrana nosenja burke moze da utice na tu dinamiku u javnoj sferi? Pretpostavljam da moze. Da li je ukidanje slobode oblacenja onim zenama zele da nose burke prevelika cena za oslobadanje drugih od javnog pritiska da nose burke? E to ne znam.
    a ti previdjas trece pitanje feminizam i prikljucenija - Page 31 1143415371 : cak i da pretpostavimo da je ovo ukidanje motivisano zeljom za emancipacijom zena (a znamo da nije), da li je dodatno maltretiranje onih zena koje su primorane da nose burku vredno ovog pokusaja?

    mislim da je poredjenje ulica Amsterdama sa ulicama sirijskog izbeglickog kampa jaaaaakoooo nategnuto. Da li je tih 400 zena zaista koncetrisano u jedno naselje? Koliko njih je u opasnosti od nekog goreg vida maltretiranja? Koliko njih actually bas dobrovoljno nosi burku? - da li se ista od ovih pitanja postavilo, i da li je bilo ikakvog napora da se na njih odgovori, pre donosenja ovog zakona? naravno da ne. jer zakon nema veze sa oslobadjanjem potlacenih zena.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    avatar

    Posts : 7503
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by MNE Sun Aug 25, 2019 11:39 am

    Nijedna. Ukoliko želi svaka može postati slobodna žena, ukoliko ne želi onda neka živi sa svojim izborom koji u Holandiji ima. Kome se ne sviđa društveno uređenje u kome žena ima pravo da bira kako će da živi slobodan je da takvu državu napusti, ne vidim problem niko ih ne drži tamo u zatvoru. Takođe ne vidim kako se to isto pravo kosi sa feminizmom bar po osnovnoj definiciji.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Ointagru Unartan Sun Aug 25, 2019 12:21 pm

    lalinea wrote:
    a ti previdjas trece pitanje feminizam i prikljucenija - Page 31 1143415371 : cak i da pretpostavimo da je ovo ukidanje motivisano zeljom za emancipacijom zena (a znamo da nije), da li je dodatno maltretiranje onih zena koje su primorane da nose burku vredno ovog pokusaja?

    mislim da je poredjenje ulica Amsterdama sa ulicama sirijskog izbeglickog kampa jaaaaakoooo nategnuto. Da li je tih 400 zena zaista koncetrisano u jedno naselje? Koliko njih je u opasnosti od nekog goreg vida maltretiranja? Koliko njih actually bas dobrovoljno nosi burku? - da li se ista od ovih pitanja postavilo, i da li je bilo ikakvog napora da se na njih odgovori, pre donosenja ovog zakona? naravno da ne. jer zakon nema veze sa oslobadjanjem potlacenih zena.

    Poredjenje Amsterama i sirijskog izbeglickog kampa ne odnosi se na polozaj zena sada u Amsterdamu, nego na postojanje javnog pritiska koji je posledica neometanog delovanja salafista. Zahvaljujuci saudijskim parama i potpunoj slobodi delovanja, salafizam je uhvatio korena u Evropi i vec doprineo menjanju normi oblacenja. To je mozda jedan od razloga (ne kazem da je glavni razlog) sto (odokativno) manje Marokanki nosi veo na ulicama Rabata nego na ulicama Brisela. U svakom slucaju ta norma postoji, zauzela je mesto vecinske norme u pojedinim predgradjima i one koje je ne postuju izlozene su posledicama, od mrkih pogleda do dobacivanja i nasilja. Ostavi vehabijama slobodu da vrse pritisak i agituju jos par decenija i burke ce mozda postati norma umesto hidzaba. Ne kazem da su zabrane resenje, one bi mogle biti deo resenja, koje bi trebalo da se odnosi pre svega na ekonomski i drustveni polozaj muslimana  u Evropi. Ali mogle bi biti i deo problema, posto se poruka koja se salje zabranom mogla tumaciti kao da se odnosi na drustveni polozaj muslimana: ovde niste kod vas, oblacite se kao mi ili mars odakle ste dosli, kao sto je MNE lepo primetio (da sam musliman, MNE i njemu slicni bi imali vece sanse da me preobrate u salafistu nego saudijski imami).


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by lalinea Sun Aug 25, 2019 1:10 pm

    Pa upravo ta poruka se i salje zabranom, tu nema nikakve dileme, nema nikakvo 'mozda'. Posto zabrana sigurno nece pomoci zenama koje su stvarno naterane da nose burku.
    I kako je onda ovo dobar korak u borbi protiv 'rastuceg uticaja vehabija'?

    A nosenje vela ne mora da nuzno ima veze sa vehabijama vec sa trazenjem identiteta u sredini koja te vec gleda popreko.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    avatar

    Posts : 7503
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by MNE Sun Aug 25, 2019 1:56 pm

    Ointagru Unartan wrote:
    lalinea wrote:
    a ti previdjas trece pitanje feminizam i prikljucenija - Page 31 1143415371 : cak i da pretpostavimo da je ovo ukidanje motivisano zeljom za emancipacijom zena (a znamo da nije), da li je dodatno maltretiranje onih zena koje su primorane da nose burku vredno ovog pokusaja?

    mislim da je poredjenje ulica Amsterdama sa ulicama sirijskog izbeglickog kampa jaaaaakoooo nategnuto. Da li je tih 400 zena zaista koncetrisano u jedno naselje? Koliko njih je u opasnosti od nekog goreg vida maltretiranja? Koliko njih actually bas dobrovoljno nosi burku? - da li se ista od ovih pitanja postavilo, i da li je bilo ikakvog napora da se na njih odgovori, pre donosenja ovog zakona? naravno da ne. jer zakon nema veze sa oslobadjanjem potlacenih zena.

    Poredjenje Amsterama i sirijskog izbeglickog kampa ne odnosi se na polozaj zena sada u Amsterdamu, nego na postojanje javnog pritiska koji je posledica neometanog delovanja salafista. Zahvaljujuci saudijskim parama i potpunoj slobodi delovanja, salafizam je uhvatio korena u Evropi i vec doprineo menjanju normi oblacenja. To je mozda jedan od razloga (ne kazem da je glavni razlog) sto (odokativno) manje Marokanki nosi veo na ulicama Rabata nego na ulicama Brisela. U svakom slucaju ta norma postoji, zauzela je mesto vecinske norme u pojedinim predgradjima i one koje je ne postuju izlozene su posledicama, od mrkih pogleda do dobacivanja i nasilja. Ostavi vehabijama slobodu da vrse pritisak i agituju jos par decenija i burke ce mozda postati norma umesto hidzaba. Ne kazem da su zabrane resenje, one bi mogle biti deo resenja, koje bi trebalo da se odnosi pre svega na ekonomski i drustveni polozaj muslimana  u Evropi. Ali mogle bi biti i deo problema, posto se poruka koja se salje zabranom mogla tumaciti kao da se odnosi na drustveni polozaj muslimana: ovde niste kod vas, oblacite se kao mi ili mars odakle ste dosli, kao sto je MNE lepo primetio (da sam musliman, MNE i njemu slicni bi imali vece sanse da me preobrate u salafistu nego saudijski imami).
    noup, već ako vam se ne sviđa što je ovdje dozvoljeno ženama da se oblače onako kako one žele da se oblače marš odakle ste došli, ali neka si ti učitao
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Ointagru Unartan Sun Aug 25, 2019 1:58 pm

    MNE wrote:
    noup, već ako vam se ne sviđa što je ovdje dozvoljeno ženama da se oblače onako kako one žele da se oblače marš odakle ste došli, ali neka si ti učitao

    Ok, izvini.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Sun Aug 25, 2019 2:05 pm

    MNE wrote:
    Ointagru Unartan wrote:

    Poredjenje Amsterama i sirijskog izbeglickog kampa ne odnosi se na polozaj zena sada u Amsterdamu, nego na postojanje javnog pritiska koji je posledica neometanog delovanja salafista. Zahvaljujuci saudijskim parama i potpunoj slobodi delovanja, salafizam je uhvatio korena u Evropi i vec doprineo menjanju normi oblacenja. To je mozda jedan od razloga (ne kazem da je glavni razlog) sto (odokativno) manje Marokanki nosi veo na ulicama Rabata nego na ulicama Brisela. U svakom slucaju ta norma postoji, zauzela je mesto vecinske norme u pojedinim predgradjima i one koje je ne postuju izlozene su posledicama, od mrkih pogleda do dobacivanja i nasilja. Ostavi vehabijama slobodu da vrse pritisak i agituju jos par decenija i burke ce mozda postati norma umesto hidzaba. Ne kazem da su zabrane resenje, one bi mogle biti deo resenja, koje bi trebalo da se odnosi pre svega na ekonomski i drustveni polozaj muslimana  u Evropi. Ali mogle bi biti i deo problema, posto se poruka koja se salje zabranom mogla tumaciti kao da se odnosi na drustveni polozaj muslimana: ovde niste kod vas, oblacite se kao mi ili mars odakle ste dosli, kao sto je MNE lepo primetio (da sam musliman, MNE i njemu slicni bi imali vece sanse da me preobrate u salafistu nego saudijski imami).
    noup, već ako vam se ne sviđa što je ovdje dozvoljeno ženama da se oblače onako kako one žele da se oblače marš odakle ste došli, ali neka si ti učitao


    Pa neke zele da nose hidzab. Liberalizam 1/1. Aj cao.

    Eto, to sam ti resio, daj sad one kosovske mape.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 7503
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by MNE Sun Aug 25, 2019 2:12 pm

    neke žene žele i da budu bivene

    see how that works
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Sun Aug 25, 2019 2:13 pm

    Jak odgovor, ali mnogo glup.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by kondo Sun Aug 25, 2019 2:14 pm

    Pa i neki muskarci, to nije rodno zasnovano


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by kondo Sun Aug 25, 2019 2:15 pm

    A sto se Amsterdama tice, u centru ces videti Marokanku bez hijaba ali u Noordu neces.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 18434
    Join date : 2014-12-12

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by beatakeshi Sun Aug 25, 2019 3:15 pm

    William Murderface wrote:
    MNE wrote:
    noup, već ako vam se ne sviđa što je ovdje dozvoljeno ženama da se oblače onako kako one žele da se oblače marš odakle ste došli, ali neka si ti učitao


    Pa neke zele da nose hidzab. Liberalizam 1/1. Aj cao.

    Eto, to sam ti resio, daj sad one kosovske mape.
    feminizam i prikljucenija - Page 31 3579118792
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Sotir Sun Aug 25, 2019 3:40 pm

    Mr.Pink wrote:feminizam i prikljucenija - Page 31 69037383_2403538406555300_8845434534217383936_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQnVm5YUIeGpVehtpJJFmLRAo2t6t3-29BLqfLv6ecgc8UfGcG-5qZU40zgmMblnP_g&_nc_ht=scontent.fbeg4-1


    Најјаче су ове ствари доле десно, кутија са марамицама и флашица.,профи припремљене. Да буду при руци.

    feminizam i prikljucenija - Page 31 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 13, 2024 3:24 pm