Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    WW2 revizionizam

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jan 31, 2018 11:19 pm

    Mr. Moonlight wrote:Ja mislim suprotno, ti tragovi su beskorisni, ako njih mogu da shvate 8 istoričara, 2 književna kritičara i nekoliko umetnika. Prema tome u kakve smo pionire izrasli, ja ne vidim nikakvo nasleđe eseferjota. Još je najviše ostala u nekim pobeguljama.

    Da, kao sto je vec receno, samo YT je dovoljan za videti da tih knjizevnika, umetnika i istoricara ima na milione
    Anonymous
    Guest

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Guest Wed Jan 31, 2018 11:24 pm

    put kojim idu bivše republike govori sasvim suprotno
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jan 31, 2018 11:27 pm

    To je nesto deseto u odnosu na ono sto smo pricali. Mada ni to nije sasvim tacno, al to je druga tema.
    Anonymous
    Guest

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Guest Wed Jan 31, 2018 11:28 pm

    KinderLad wrote:
    Mr. Moonlight wrote:

    ne interesuju me đerdapi, krška ili neke tamo zgrade i mostovi

    Filmovi, knjige, muzika, hiljadu nasledja. Stvar je u tome sto 20 vek, za razliku od nekih prethodnih vremena ostavlja a sobom tragove koji se, doslovno, ne mogu ni izbrojati ni nabrojati. Plus je sve stiglo da bude nakaceno na internet. Totalni tough luck za one koji bi da se desi nekakav zaborav (ne kazem da si to ti)

    stvarno jebo nasledje kad niko ne moze da se seti filma u kom se upoznaju radnice trikotaze vesna i ribari iz dalmacije, a angazovo sam glumce, rezisere, klasiktv staf, tacno ne znam vise gde da se obratim.

    tj kontam da nadjem nekog jana bazika ili neku slicnu kviz hodajucu enciklopediju to je jedina nada. ne znam da li je jos ziv onaj nosilac kviska iz ns, pedja se zvao ili tako nesto


    Last edited by Arkady Ivanovich on Wed Jan 31, 2018 11:29 pm; edited 1 time in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jan 31, 2018 11:29 pm

    Arkady Ivanovich wrote:
    KinderLad wrote:

    Filmovi, knjige, muzika, hiljadu nasledja. Stvar je u tome sto 20 vek, za razliku od nekih prethodnih vremena ostavlja a sobom tragove koji se, doslovno, ne mogu ni izbrojati ni nabrojati. Plus je sve stiglo da bude nakaceno na internet. Totalni tough luck za one koji bi da se desi nekakav zaborav (ne kazem da si to ti)

    stvarno jebo nasledje kad niko ne moze da se seti filma u kom se upoznaju radnice trikotaze vesna i ribari iz dalmacije, a angazovo sam glumce, rezisere, klasiktv staf, tacno ne znam vise gde da se obratim.

    WW2 revizionizam  - Page 5 1399639816
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Erős Pista Wed Jan 31, 2018 11:30 pm

    Pa upravo se iz tog puta vidi koliko je živo nasleđe o kojem je reč. Na primeru Hrvatske najjasnije. Ubijaju Jugoslaviju svaki dan, i nikako da je ubiju. Svaki dan im se priviđaju nekakvi urbani Jugoslaveni, ORJUNA, itd. Konačno, i ono od čega smo počeli - menjanje imena Trga maršala Tita - je zapravo znak opsednutosti jugoslovenskim nasleđem.

    U BiH postoji i vrlo pozitivno sećanje na SFRJ, kao deo mejnstrima.

    U Srbiji manično čišćenje jugoslovenske prošlosti od drugih naroda i narodnosti i pokušaj prisvajanja svih jugoslovenskih dostignuća za Srbe.


    Last edited by William Murderface on Wed Jan 31, 2018 11:31 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8078
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Daï Djakman Faré Wed Jan 31, 2018 11:31 pm

    Arkady Ivanovich wrote:stvarno jebo nasledje kad niko ne moze da se seti filma u kom se upoznaju radnice trikotaze vesna i ribari iz dalmacije, a angazovo sam glumce, rezisere, klasiktv staf, tacno ne znam vise gde da se obratim.

    tj kontam da nadjem nekog jana bazika ili neku slicnu kviz hodajucu enciklopediju to je jedina nada. ne znam da li je jos ziv onaj nosilac kviska iz ns, pedja se zvao ili tako nesto
    to je sigurno neki rani short nekog poznatog vrvt ruralni talas rezisera tipa krsta papica ili zivka nikolica ili tako nekoga


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jan 31, 2018 11:35 pm

    Hrvatska je zapravo najbolji primer. Niko se toliko ne trudi da ubije nesto sto je totalno osudjeno na zaborav ili tome nesto slicno. Dok Srbi lepo ne znaju sta ce s Jugoslavijom. Pokusaj desnice je komican - bilo jbg, nego da vidimo gde smo ono bese stali WW2 revizionizam  - Page 5 1399639816 WW2 revizionizam  - Page 5 1399639816 WW2 revizionizam  - Page 5 1399639816 Ti ljudi nisu normalni. "Stali smo" tamo gde kad bih ja sad doveo svog pradedu koji je prvi u nizu predaka koji se seca toga "gde smo stali" on bi mislio da sam ga doveo na Mars, a ne u Beograd, sve i kad bih izbrisao nekako sve ono (skromno) sto je nastalo i sto se vidi posle 1991.


    Last edited by KinderLad on Wed Jan 31, 2018 11:37 pm; edited 1 time in total
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by kondo Wed Jan 31, 2018 11:36 pm

    Arkady Ivanovich wrote:
    tj kontam da nadjem nekog jana bazika ili neku slicnu kviz hodajucu enciklopediju to je jedina nada. ne znam da li je jos ziv onaj nosilac kviska iz ns, pedja se zvao ili tako nesto


    pedja markovic? e njega zovi!  WW2 revizionizam  - Page 5 3579118792


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Rozita Thu Feb 01, 2018 2:09 am

    Kaze William: U BiH postoji i vrlo pozitivno sećanje na SFRJ, kao deo mejnstrima.
    Kojoj tacno BiH?
    I kog tacno mejnstrima?
    Hercegbosanskog sa ulicom Mile Budaka?
    Republickosrpskog sa odricanjem od svega sto ima veze sa ZAVNOBIH-om?
    Sarajevsko-bosnjackog sa revizionizmom kulturne bastine NDH i selektivnim pamcenjem NOB-a koji odjednom postaje lokalna bh. pojava nevezana za ostatak Jugoslavije?
    Onaj ko je Bosnu sveukupno video na dva vikenda u Sarajevu i kroz fejsbuk statuse svojih kompanjona moze da ovako fantazira.
    Svako drugi ima malo realniji pogled.
    I na Bosnu i na svet i na jugoslovensko nasledje u celini


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Zuper Thu Feb 01, 2018 2:23 am

    Kod dela Bosnjaka ima pozitivnog sentimetna prema Brozu a ne prema SFRJ, to su razlicite stvari koje nesrecni Vilijam ne razume.
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Rozita Thu Feb 01, 2018 2:26 am

    Of course. Ne cak ni prema Brozu, nego prema cinjenici priznavanja nacionalne samobitnosti. Slicno kao kod Makedonaca. Nesrecni William ne razume nista, kao i obicno.


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Bluberi Thu Feb 01, 2018 2:33 am

    U Bosni i malo dete zna da kad se kaze Tito misli se na Japan.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Erős Pista Thu Feb 01, 2018 2:34 am

    WW2 revizionizam  - Page 5 3579118792

    Ajme, zvezdo, izađi više iza te kluzoovske maske.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Rozita Thu Feb 01, 2018 2:44 am

    [color:14f3=000000]A supreme case of such an ontological comedy occurred in December 2001 in Buenos Aires, when Argentinians took to the streets to protest against the current government, and especially against Cavallo, the economy minister. When the crowd gathered around Cavallo's building, threatening to storm it, he escaped wearing a mask of himself (sold in disguise shops so that people could mock him by wearing his mask). It thus seems that at least Cavallo did learn something from the widely spread Lacanian movement in Argentina - the fact that a thing is its own best mask. What one encounters in tautology is thus PURE DIFFERENCE, not the difference between the element and other elements, but the different of the element FROM ITSELF.


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Bluberi Thu Feb 01, 2018 2:48 am

    Lep pokusaj.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Zuper Thu Feb 01, 2018 2:54 am

    Bila Juga - raspala se , iako su Srbi bili vecina u njoj..
    puklo..

    Bila BiH - raspala se, drze je nekako..

    Sta bi bilo bolje? BILO BI BOLJE da se nije raspala Juga, ne bi ni BiH.

    Jel moglo da se spreci?
    Moglo je.
    Kada?
    Pre pocetka rata.
    Kada?
    Kada su rudari na mitingu u Sarajevu marta 92 nosili Titine slike,e da su zakacili bar jednu Juginu zastavu.
    Sto nisu?
    Od titinih tekovina oni su priznavali samo BiH.

    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Rozita Thu Feb 01, 2018 2:56 am

    Touché!


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Bluberi Thu Feb 01, 2018 3:00 am

    Za tebe, a ja sam prestao da ga citam od kad je rekao da ce glasati za dveri zbog najbolje porezne politike.
    boomer crook

    Posts : 36917
    Join date : 2014-10-27

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by boomer crook Thu Feb 01, 2018 3:08 am

    fridman - bosko, pinoce - stevanovic.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Zuper Thu Feb 01, 2018 3:09 am

    Pomesao si me sa nekim ko glasa za djb a sa kime si bio u komunikaciji.
    Ja cu se zadovljiti necim kao bokserski ustanak u Kini.

    Ali sve ovo nema veze sa onim napisanim iznad o znacaju Broza kod dela stanovnistva BiH koji ti i tvoji navodni drugari ne shvatate. Razumem ja vas, to su vam poslednje oaze, necu vas mnogo nervirati istinom, ionako ste vrsta u izumiranju, nisam takav da se tome veselim.
    WW2 revizionizam  - Page 5 2304934895
    boomer crook

    Posts : 36917
    Join date : 2014-10-27

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by boomer crook Thu Feb 01, 2018 3:14 am

    prvo, drugari nisu navodni. ja kapiram da si odrastao u doba kada je rts turao takozvani ispred svega pa mislis da su to efikasne uvrede.

    drugo, glasas za djb.

    trece, lupas. otspavaj i presaberi se i odgovori sebi na jednostavno pitanje.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Zuper Thu Feb 01, 2018 3:31 am

    Ja to drugari nisam ni napisao da nekoga uvredim. Ne znam zasto to prepoznajes kao uvredu?!
    boomer crook

    Posts : 36917
    Join date : 2014-10-27

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by boomer crook Thu Feb 01, 2018 3:38 am

    idi spavaj. manje interneta, uclani se u dveri i probaj da budes politicki aktivan. histerican si.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Zuper Thu Feb 01, 2018 3:46 am

    OK
    Samo primecujem da me kopiras ali valja kopirati pametne.

    WW2 revizionizam  - Page 5 2304934895

    WW2 revizionizam  - Page 5 Empty Re: WW2 revizionizam

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 07, 2024 12:19 pm