Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Levica u Srbiji i svetu

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Filipenko Thu Jun 08, 2017 12:03 am

    ostap bender wrote:liberali nisu nista krivi.


    Ja bih pazio na konstrukcije u rečenicama koje ostavljam po internetu, naročito ovako izvučenim iz konteksta, uvek se mogu koristiti u budućim Moskov...Beogradskim procesima. Levica u Srbiji i svetu - Page 8 2952840586
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Erős Pista Thu Jun 08, 2017 12:04 am

    Jovic je Srbin.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by boomer crook Thu Jun 08, 2017 12:04 am

    liberli nisu nista krivi (posto nisu vise zivi).


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by zvezda je zivot Thu Jun 08, 2017 12:07 am

    William Murderface wrote:Jovic je Srbin.

    ne znam ja, sluso sam ga i prica na hrvatskom


    _____
    ova zemlja to je to
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Agdw Hmlkh Thu Jun 08, 2017 12:16 am

    zvezda je zivot wrote:secate se one nase rasprave o populizmu. kaze mu drug sto ga sluso veceras da je buden na mojoj strani. ne znam kakav je on autoritet ovde ali eto.

    kaze mi drug da ga neka zena pitala kako da levica bude popularna a ne populisticka. buden reko da levica treba da bude populisticka i da su protiv populizma samo liberali poput Williama i korija robina


    (kurziv i reci u kruzivu su moji)
    doduse ogradio se sa jednim 'ne znam' bounce


    _____
    The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Nino Quincampoix Thu Jun 08, 2017 12:17 am

    zvezda je zivot wrote:pusti ti to, i dejan jovic je hrvat al on vam valja

    budibogsnama
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by boomer crook Thu Jun 08, 2017 12:18 am

    pa ne, to za jovica. buden se s njim i kacio oko raspada jugoslavije i tada ga nije dobro procitao vec ga je zapravo kritkovao sa neke pozicije, stajaznam, dude stojanovic kao nekoga ko abolira nacionalizam krivice za raspad jugoslavije.

    pazite ovo: bio sam na otvaranju nekog murala u dksg na nbg. mural posvecen int. brigadama u spaniji. na otvaranju bio neki adhokicni hor koji je pevao tipa aj, karmela. e ti veseli sredovecni ljudi su se natpevavali sa ovim sto je dopiralo iz studentskih soba



    ludilo. e sada ovi populisti tipa frnjau bi se upustili u neko razmontiravanje koje bi trebalo da se ogradi od titoizma (komunjare), jugoslavije, objasni ovo otporom neoliberalnoj tranziciji ds posle petog i sve tako ali jebiga sve to zanemaruje jednu jednostavnu cinjenicu: sovinizam je gradjanska ideologija, vladajuca, i tu su u potpuno saglasju svi. neki mozda ne bi vrteli baju ali svi se slazu oko toga. stavise bas taj i takav nacionalizam je predstraza otpora bilo kakvom levom populizmu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by zvezda je zivot Thu Jun 08, 2017 12:23 am

    dobro, fernoux je kulturnjacka levica. to je drugo.


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by boomer crook Thu Jun 08, 2017 12:25 am

    pa da. isto kao i price o tome da je u sfrj vec 'pobedilo' trziste koje dolaze i kao kritika od kriptostaljinista i kao pohvala od tehno-liberala poput mijata l. mislim, mozda ali obrazovanje i zdravlje nisu bili deo tog trzista. naprotiv.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by паће Thu Jun 08, 2017 12:45 am

    zvezda je zivot wrote:
    ne znam ja, sluso sam ga i prica na hrvatskom

    Их слушао сам ја себе како причам мађарски, и то трезан, па шта.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Bluberi Thu Jun 08, 2017 4:55 am

    zvezda je zivot wrote:secate se one nase rasprave o populizmu. kaze mu drug sto ga sluso veceras da je buden na mojoj strani. ne znam kakav je on autoritet ovde ali eto.

    kaze mi drug da ga neka zena pitala kako da levica bude popularna a ne populisticka. buden reko da levica treba da bude populisticka i da su protiv populizma samo liberali poput Williama i korija robina


    (kurziv i reci u kruzivu su moji)
    Budena  ta vrsta pitanja ne zanima, jer.
    Naposljetku, kao što sam već rekao, i sama ideja političke partije, socijaldemokratske ili bilo koje druge, danas je u krizi. Partijska forma političke organizacije ljevice, klasična politička borba u parlamentu među drugim partijama, protiv njih i u suradnji s njima, odnosno pred očima takozvane demokratske javnosti, nije više dostatna. Čak i da u tom sistemu nekakva lijeva partija dođe na vlast, gotovo ništa ne bi mogla promijeniti. Ali ona još uvijek može imati nekog smisla samo ako je u stanju mobilizirati široku socijalnu bazu kojoj bi ona bila neka vrsta glasnogovornika, odnosno infrastrukturna nadgradnja. Možda i kao neka vrsta škole u smislu paralelnog, socijalno motiviranog sistema obrazovanja, ali i kao socijalni servis na usluzi siromašnima. Ali kao klasična partija, to više ne.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Bluberi Thu Jun 08, 2017 4:56 am

    To je na neki način jasno iz ovoga što sam rekao o propasti postjugoslavenske socijaldemokracije. Na ovom našem prostoru, kad je riječ o političkom jeziku globalizacije, njegovom rječniku i gramatici, “lokalno” ne znači nacionalno. Lijeva politika u toj takozvanoj regiji ima šanse u onoj mjeri u kojoj je u stanju artikulirati lokalnu politiku s onu stranu nacionalnih demokracija. U sadržaju, i u smislu adresata svojih političkih poruka, ne u smislu puke lokacije. Ona na neki način mora biti otpočetka globalna, dakle transnacionalna. U jednakoj mjeri ona mora biti postpartijska. Dakle, čak i ako ima formu partije, ta forma mora biti sekundarna u odnosu na njezinu primarnu aktivnost. A ta nikako nije politička borba u okviru parlamentarne demokracije s ciljem dolaska na vlast nego nešto sasvim drugo. Primarna politička aktivnost nove postjugoslavenske ljevice mora imati socijalno formativni karakter. To znači da ona mora biti u stanju kreirati nove forme društvenosti, da ne kažem nove forme društvenog bitka. Zašto? Ne samo zato jer je divljački neofašistički kapitalizam na ovim našim prostorima gotovo do temelja razorio društvo kao takvo, nego i zato što više nema povratka u  one oblike društvenog života i rada kakvi su bili tipični za razdoblje industrijske moderne. U tom kontekstu ljevica mora inzistirati na radikalnoj deprivatizaciji i deetatizaciji općih društvenih i radnih odnosa. Ona mora iznova poći od rudimentarnih formi društvene solidarnosti. Ako se na primjer neki pravnik ili pravnica uključe u rad takve lijeve političke partije onda oni to ne čine zato da bi sutra, kad partija dođe na vlast, preuzeli neke funkcije u državnoj službi. Naprotiv, oni to čine da bi na primjer jedan dan u mjesecu nudili besplatnu pravnu pomoć onima koji nemaju para za fiškale. Isto vrijedi za liječnike, učitelje i profesore, ali također i za bravare, zidare ili limare. Partija mora smoći snage da siromašnoj obitelji popravi krov koji prokišnjava, da pričuva dijete samohranoj majci dok ova traži posao, da pomogne učeniku ili učenici da poprave jedinice u školi, da barem rudimentarno pokrene alternativne obrazovne programe za one kojima je obrazovanje uskraćeno, slijedeći onaj Gramscijev dictum da su svi ljudi intelektualci. Zvuči utopijski? Ali kako je ono rekla Margaret Thatcher: there is no alternative!
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by zvezda je zivot Thu Jun 08, 2017 5:45 am

    znam. mi u ovim malim nacionalnim drzavama nemamo nikakvu politicku suverenost, a ideja nacionalne drzave je u terminalnom stadijumu, sve propada pa nam od politike preostaje njegov utopijski izum, sms-aktivizam. (posalji sms na broj da spasis tog i tog)

    brzo smori budenov brend antifilozofije: zivimo u vremenu o kojem ne mozemo da mislimo. u vremenu koje nema svoje ime. a mi nemamo reci za ovo sto se desava. sve forme su zastarele. vi jadnici nemate pojma sta se desava u temporalnosti velikog sveta. zivimo u trecem svetskom ratu. treba nam sve novo. blablabla.

    kapiram pogodio te raspad jugoslavije ali proslo je 30 godina get over it. misim lik se ponasa ko gost pescanika iz 2006. godine. skace u mestu i afektira ko placipicka.


    _____
    ova zemlja to je to
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by beatakeshi Thu Jun 08, 2017 11:24 am

    Dobro došao Bluberi!
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Kinder Lad Thu Jun 08, 2017 11:35 am

    Meni ovo Budenovo lici na pretvaranje stranaka u charity koji ucestvuje na izborima. A onda kad dodje na vlast, sta onda? Pa nista, onda ce za to isto koristiti drzavni novac. To je prosto socijalizam (kind of)


    _____
    alt-lib
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Erős Pista Thu Jun 08, 2017 12:16 pm

    beatakeshi wrote:Dobro došao Bluberi!

    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11584
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Ferenc Puskás Thu Jun 08, 2017 12:21 pm

    Kinder Lad wrote:Meni ovo Budenovo lici na pretvaranje stranaka u charity koji ucestvuje na izborima. A onda kad dodje na vlast, sta onda? Pa nista, onda ce za to isto koristiti drzavni novac. To je prosto socijalizam (kind of)
    Meni djeluje kao inspirirano praxama poput Hamasovih gdje socijalni rad generira političku podršku, ili poput kosovskih Albanaca kad organiziraju podzemni sistem obrazovanja. Pitanje je kakav je potencijal ovakvog pristupa u okolnostima klasne, a ne plemenske borbe.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Agdw Hmlkh Thu Jun 08, 2017 12:26 pm

    zvezda je zivot wrote:znam. mi u ovim malim nacionalnim drzavama nemamo nikakvu politicku suverenost, a ideja nacionalne drzave je u terminalnom stadijumu, sve propada pa nam od politike preostaje njegov utopijski izum, sms-aktivizam. (posalji sms na broj da spasis tog i tog)

    brzo smori budenov brend antifilozofije: zivimo u vremenu o kojem ne mozemo da mislimo. u vremenu koje nema svoje ime. a mi nemamo reci za ovo sto se desava. sve forme su zastarele. vi jadnici nemate pojma sta se desava u temporalnosti velikog sveta. zivimo u trecem svetskom ratu. treba nam sve novo. blablabla.

    kapiram pogodio te raspad jugoslavije ali proslo je 30 godina get over it. misim lik se ponasa ko gost pescanika iz 2006. godine. skace u mestu i afektira ko placipicka.
    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 3579118792 Levica u Srbiji i svetu - Page 8 3579118792 Levica u Srbiji i svetu - Page 8 3579118792

    wfiw, svideo bi ti se buden juce vise nego sto mslis. tipa imao je malo apologiju revolucionarnog nasilja i opljunuo je deklaraciju o zajednickom jeziku jer je samozadovljno ekspertokratska i primer kako ivory tower akademici i generalno poslenici prosvetiteljstva ne razumeju politiku.


    _____
    The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Erős Pista Thu Jun 08, 2017 12:27 pm

    otto katz wrote:
    Kinder Lad wrote:Meni ovo Budenovo lici na pretvaranje stranaka u charity koji ucestvuje na izborima. A onda kad dodje na vlast, sta onda? Pa nista, onda ce za to isto koristiti drzavni novac. To je prosto socijalizam (kind of)
    Meni djeluje kao inspirirano praxama poput Hamasovih gdje socijalni rad generira političku podršku, ili poput kosovskih Albanaca kad organiziraju podzemni sistem obrazovanja. Pitanje je kakav je potencijal ovakvog pristupa u okolnostima klasne, a ne plemenske borbe.

    To je to.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by паће Thu Jun 08, 2017 12:34 pm

    otto katz wrote:Meni djeluje kao inspirirano praxama poput Hamasovih gdje socijalni rad generira političku podršku, ili poput kosovskih Albanaca kad organiziraju podzemni sistem obrazovanja. Pitanje je kakav je potencijal ovakvog pristupa u okolnostima klasne, a ne plemenske borbe.

    Пре ће бити то него било какав социјализам. С тим што се ту поставља питање одакле ће то да се финансира, у случајевима где нема богате тетке. Све и да ће социјални раденици да волонтирају, треба купити сунђере, креде и табле, а понешто текста треба и одштампати.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Kinder Lad Thu Jun 08, 2017 12:43 pm

    otto katz wrote:
    Kinder Lad wrote:Meni ovo Budenovo lici na pretvaranje stranaka u charity koji ucestvuje na izborima. A onda kad dodje na vlast, sta onda? Pa nista, onda ce za to isto koristiti drzavni novac. To je prosto socijalizam (kind of)
    Meni djeluje kao inspirirano praxama poput Hamasovih gdje socijalni rad generira političku podršku, ili poput kosovskih Albanaca kad organiziraju podzemni sistem obrazovanja. Pitanje je kakav je potencijal ovakvog pristupa u okolnostima klasne, a ne plemenske borbe.

    Pa da, u stvari, imas pravo. Moze nekom dobro da zvuci, al nije to to.


    _____
    alt-lib
    Ferenc Puskás

    Posts : 11584
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Ferenc Puskás Thu Jun 08, 2017 12:53 pm

    паће wrote:
    otto katz wrote:Meni djeluje kao inspirirano praxama poput Hamasovih gdje socijalni rad generira političku podršku, ili poput kosovskih Albanaca kad organiziraju podzemni sistem obrazovanja. Pitanje je kakav je potencijal ovakvog pristupa u okolnostima klasne, a ne plemenske borbe.

    Пре ће бити то него било какав социјализам. С тим што се ту поставља питање одакле ће то да се финансира, у случајевима где нема богате тетке. Све и да ће социјални раденици да волонтирају, треба купити сунђере, креде и табле, а понешто текста треба и одштампати.
    Pa od otmica i prodaje droge, da od čeg drugog.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Kinder Lad Thu Jun 08, 2017 12:57 pm

    Povratak korijenima


    _____
    alt-lib
    Ferenc Puskás

    Posts : 11584
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Ferenc Puskás Thu Jun 08, 2017 1:02 pm

    Ovi praški skvoteri anarhisti zaboravili na korijene, pa se oslonili na dobrovoljni rad.
    https://en.squat.net/tag/klinika/


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Јанош Винету Thu Jun 08, 2017 1:09 pm

    otto katz wrote:
    Kinder Lad wrote:Meni ovo Budenovo lici na pretvaranje stranaka u charity koji ucestvuje na izborima. A onda kad dodje na vlast, sta onda? Pa nista, onda ce za to isto koristiti drzavni novac. To je prosto socijalizam (kind of)
    Meni djeluje kao inspirirano praxama poput Hamasovih gdje socijalni rad generira političku podršku, ili poput kosovskih Albanaca kad organiziraju podzemni sistem obrazovanja. Pitanje je kakav je potencijal ovakvog pristupa u okolnostima klasne, a ne plemenske borbe.

    +1

    Ili možda kao varijetet te ideje : pokret Gulenista u Turskoj?

    Levica u Srbiji i svetu - Page 8 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 7:09 pm